ZAUJALO MĚ | Informace o sériích, které zaujmou

House of Night / Škola noci

26. prosince 2009 v 21:10 | Abyss
~ Její život již nikdy nebude jako dřív, od chvíle kdy se stala upířím mládětem ~
1.Marked
2.Betrayed
3.Chosen
4.Untamed
5.Hunted


Jedna z mála ság v USA, které se sem tam podařilo vysadit Twilight z prvních příček žánrového bestselleru, na těchto knihách je zajímavé ještě to, že je napsaly společně matka s dcerou, P. C. Castová je velmi kvalitní spisovatelka a její dcera Kristin pak do knih dodává moderní dialogy, pro nás by tak měl vznikat velmi poutavý příběh.
Upíří zde mají opět naprosto jinou roli, takže i když už jste snad přečetli všechny upířiny a myslíte si, že by vás nemělo nic překvapit, přinese vám tato série stejně mnoho nových věcí. Upíři se tu navíc píší s "tvrdým y" a i když se dožívají mnohem více let než obyčejní lidé, nedá se zrovna říci, že by byli nesmrtelní.

6.Tempted
"Pokud vás stopař označí jako budoucího vampýra, objeví se vám na čele tetování v podobě půlměsíce, poté již na vás čeká Škola noci. Upíří mláďata totiž musí do doby své úplné proměny, při které se jim vybarví znamení, žít v blízkost dospělých.
Nikdo však nemá zaručeno, že svou proměnu dokončí, organizmus některých totiž nedokáže vydržet tak velký nápor a mladý upír zemře. Mláďatům tedy nezbývá nic jiného než se svěřit do rukou své bohyně a doufat, že právě oni budou nakonec požehnáni.
Zoey si musí zvyknout na nový život, odloučení od starých kamarádu, ale třeba i pocit nepřekonatelné potřeby krve..."

Vampire Academy / Vampýrská akademie

24. prosince 2009 v 16:57 | Abyss
"Její strach jsem cítila dřív, než jsem ji uslyšela křičet. Pulzovala ve mně její noční můra, která mě vykolejila z mého vlastního snu o jakémsi pěkném klukovi, jenž mě na pláži natíral opalovacím mlékem. Obrazy - její, ne moje - mi vířily v mysli: oheň a krev, pach kouře, prohnuté plechy auta. Ty obrazy byly všude kolem, úplně mě dusily až do té doby, než jsem si racionálně uvědomila, že tohle není můj sen."

Další z mnoha upířích ság v USA, které se k nám nyní dostávají a je to právě tato série, která svou kvalitou daleko přesahuje i všemi tak milovaný fenomén Stmívání. Autorka Richelle Mead v tuto chvíli již sérii úspěšně dokončila. Osobně mohu jedině potvrdit, že zrovna tento upíří kousek stojí za to mít doma v knihovničce, Richelle dokáže i z obyčejných dialogů udělat něco neobyčejného a především i díky tomu tak stojí VA opravdu za to. Dnes je důležité nenechat se vyvést z míry náporem těch mnoha upířích titulů, protože i mezi nimi se dá najít opravdové zlato. Neházejte tak všechny upířiny do stejného pytle a nevytahujte na ně ani dřevěné kolíky. Na zabíjení špatných upíru je tu přeci dhampýrka Rose...

V těchto knihách se upíři (nebo spíše vampýři), dělí do dvou skupin, Morojové ti hodní a Strigojové, kteří Mojorům moc rádi sají krev a tak nějak všelijak se jim snaží škodit. Lissa morojská princezna se spolu s nejlepší přítelkyní, dhampýrkou Rose, vrací na Vampýrskou akademii sv. Vladimíra, kde si ze začátku užívají studentského života a poté čelí morbidním provokacím mířených na Lissu...

Byla prodána práva pro film, přesněji práva koupila společnost Preger Entertainment, ale tato firma je jen jakýmsi prostředkem, jak film dostat do nějakého studia. Na facebooku je možné je potpořit zde, jedná se o oficiální FB, který doporučuje i autorka, studia potřebují vidět, že film je chtěný, pokud se tedy zadaří, tak i přesto film nečekejme dříve než v roce 2013.
 
 

Reklama