ZAUJALO MĚ | Informace o sériích, které zaujmou

Sukuba / Succubus (série Georgina Kincaid)

19. února 2011 v 18:43 | Abyss
~ Zamilujte se do Georginy Kincaid. Bude za to chtít jediné... vaši duši. ~Další ze sérií naší dobře známé Richelle Mead, autorky jedná z nejlepších upířích sérií Vampýrské akademie (všechny upíří série nejsou špatné, zde to platí dvojnásob). Richelle začala poprvé tuto sérii publikovat na začátku roku 2007, kdy byla poté také série s Georginou Kincaid velice dobře přijata a Mead si tak zapsala další spisovatelský úspěch.
Nakladatelství Domino se nám teď touto sérií rozhodlo ukrátit čas na čekání VA spin-off série Bloodlines a já myslím, že je to opravdu skvělé rozptýlení, nemyslíte?

Succubus je tvor proplétající se mnoha mytologickými příběhy, démon v ženské podobě lákající může, sající jejich život a duši. Mohli jste slyšet i o jejím protikladu jménem inkubus, který má naopak lákat ženy. Když se nad tím zamyslíte zjistíte, že něco podobného známe i z našich pověstí, ala rusalky a další vodní duchové.
O Georgině se říká, že je to vlastně taková, starší sestra Rose, protože i ona si nenechá nic líbit, má pořádně ostrý jazyk a kousavou slovní zásobu, přitom však ví, kdy použít své ženské vnady a okouzlit svůj protějšek. Každý její vztah je ovšem odsouzen k záhubě a její život se tak pro ni stává těžším, než by si kdo mohl na první pohled uvědomit...

Kronika prokletých zaklínačů / Caster Chronicles

16. února 2011 v 18:21 | Abyss
~ Ethan by jistě neodmítl, kdyby mu chtěl někdo vrátit jeho předešlý nudný život. ~
Beautiful Creatures
Beautiful DarknessSérie "Caster Chronicles" je dílem dvou autorek, Kami Garcii a Margaret Stohl, u obou se jedná o jejich knižní debut. První díl vyšel v originále již v roce 2009, autorky za něj i druhý díl získali označení New York Times Bestselling Authors, nyní se série o nebezpečném prokletí dostává konečně i k nám.
Kami Garcia vyrostla poblíž Washingtonu, ve třinácti se ale přestěhovala do Severní Kaloríny, kde žila v domě spolu se čtyřmi generacemi žen své rodiny. Přes psaní svého deníčku a básniček se poté dostala až ke psaní knih. Margaret Stohl začínala jako pisatelka pro videohry a stejně jako Kami si stojí za tím, že mnohem více než škola ji začal vzdělávat až opravdový život.

Leva vždycky toužila ukrýt se na místě, kde by mohla schovat prokletí své rodiny...
Ethan chtěl vždy zmizet ze svého města stínů, pak ho ale překvapí sny o krásné dívce....
A v nudném městě, kde vás nic nepřekvapí může jedno jediné tajemství vše změnit...

The Morganville Vampires / Upíři z Morganville

2. ledna 2011 v 11:59 | Abyss
"Vítejte v Morganville. Po západu slunce ale raději zůstaňte doma. Městu začínají vládnout ti, kdo nejsou úplně mrtví a brzy se ulice města budou hemžit zlem, žíznícím po čerstvé krvi.."
1
2
3
4
5K této sérii jsem se dostala poprvé přes forum někdy v srpnu 2010, autorka série měla na svých stránkách, že "Upíři z Morganville" vycházejí i u nás, ale nebylo tomu tak, tudíž jsem tuhle sérii na nějakou chvíli opomenula s tím, že se prostě uvidí. Po dalším "pátrání" v prosinci jsem nakonec zjistila, že práva odkoupilo nakladatelství Brokilon a tak už jen stačilo číhat na ediční plán pro rok 2011, zda-li se nakladatelství rozhodne uvést tuto sérii v nynějším roce.
Naštěstí se tak stalo a na první díl se můžeme těšit v červenci, série se může v zahraničí pyšnit velkou oblibou, prozatím vychází v 13 státech. "Podle všeho to má šťávu a tu pravou vlnu napínavosti." Spisovatelka plánuje pro sérii 12 dílu, devět jich již vyšlo a na desátý se chystá na květen 2011. Navíc Rachel Caine je již velmi dobře sběhlou spisovatelkou, na svém kontě má nespočet sérií, u nás Rachel dokonce vyšli již čtyři knihy ze série "Správci počasí", ale o nich zase někdy příště.

Fallen Series / Série Pád

26. prosince 2010 v 19:04 | Abyss
~ Nebezpěčně vzrušující temná andělská romance ~
Fallen
Torment
Passion


Fallen je první série mladé spisovatelky Lauren Kate (* 1981), není to její knižní debut, ale právě díky této sérii se stala Lauren uznávanou a známou v mnoha zemích. První díl vyšel v originále na konci roku 2009.
Nad touto sérií jsem smutnila už před "dávnými časy", smutnila proto, že v zahraničí byla tahle série novinkou a tak nepřicházelo moc v úvahu, že by u nás začala v brzké době vycházet. Po podzimních nákupech v Polsku, kde jsem první dvě knihy viděla dokonce i na živo, jsem tedy opět zasedla k počítači a začala prohledávat stránky našich nakladatelství a světe div se, příští rok se na tuhle sérii můžeme těšit i u nás.
Následuje tedy přeložená anotace prvního dílů, k druhému dílu ji nehodlám překládat, nerada bych se dozvěděla něco, co by mi pak pokazilo čtení první knihy :)

Halo Series / Série Zář

16. prosince 2010 v 17:06 | Abyss
~ Najde se v lásce dostatek síly na to, aby obstála i proti zlu? ~V hledání po nových titulech, které u nás mají vycházet příští rok, jsem na stránkách nakladatelství nedávno narazila na novou sérii "Halo" (to můžeme přeložit jako svatozář či prostě jen zář), autorkou je Alexandra Adornetto, které je mimochodem 18 let a první kniha jí vyšla již v roce 2007 (dnes má na svém kontě 4 knihy a připravuje pokračování série Halo, jenž je jejím mezinárodním debutem).
Kromě data, kdy se má u nás série objevit, není zatím možné nalézt žádné další informace. (Všimla jsem si ale, že tak nějak všeobecně se informace o těchto knihách nehledají zrovna dvakrát dobře, vlastně se dá sehnat pouze anotace a cover.) Proto jsem anotaci k prvnímu dílu volně přeložila, opět platí, že překlad je přetvořen do "krásy" našeho jazyka, ale všechny skutečnosti jsou samo sebou zachovány.

Blue Bloods Series / Série Modrá krev

13. prosince 2010 v 13:33 | Abyss
~ Ochutnejte Modrou krev a budete si chtít přidat! ~
Blue Bloods
Masquerade
Revelations
The Van Alen Legacy
Misguided Angel
Mladí, krásní, bohatí… nesmrtelní

Série o "upírské smetánce" odehrávající se v dnešním Manhattanu, sérii má na svědomí spisovatelka pocházející z Filipín, Melissa de la Cruz, která jako mála emigrovala do USA.

Nebýt toho konečného nesmrtelní, připomněla by mi tahle série knižní a seriálový hit Gossip Girl. Je to již nějaká doba, co jsem si téhle série všimla díky zajímavému vzhledu, teď tato série připlouvá díky nakladatelství BB art i k nám a tak budeme moci již brzy odhalit, jestli snad v sobě ukrývá skrytý potenciál, stát se dálší kvalitní upíří sérií.

Napadlo vás někdy, co všechno se děje za zavřenými dveřmi nejluxusnějších domácností v New Yorku? Newyorská smetánka je bohatá, slavná… a nesmrtelná.
Mají styl, moc, peníze - a sužuje je podivná žízeň. Osud rozehrává v kulisách New Yorku příběh, v němž účinkují láska, nenávist, naděje, smrt i fascinující tajemství, které navždy změní život všech, kterých se dotkne.
Upíři mají moc mimo lidské chápání: sílu, která se vzpírá logice, rychlost, která nemůže být nikdy zachycena, moc se měnit. Ale v záležitostech srdce, nikdo, dokonce ani tak překrásní a nechutně bohatí upíří modré krve, nemají nad sebou kontrolu.

Bloodlines / Pokrevní pouta (VA Spin-off série)

13. prosince 2010 v 0:50 | Abyss

Zasvěcení jistě vědí, že Mead je autorkou světově velice úspěšné série o dhampýrce Rose s názvem Vampýrská akademie, která se pro mě stala vlastně nejlepší YA upíří sérií vůbec.
Richelle nám odhalila jméno, které nová série ze světa VA ponese - Bloodlines - což můžeme přeložit jako "Krevní linie".

Autorka nejdříve předpokládala vypustit svou novou spin-off sérii až v průběhu roku 2012, udůvodňovala to tím, že by si ráda dala na nějaký čas pauzu.
Jak ale prozradila v několika rozhovorech, chvíli po dopsání posledního dílu VA si uvědomila, že bez svého příběhu nemůže tak úplně vydržet.
I díky tomu se nakonec stalo, že první díl spatřil světlo světa již v srpnu 2011.

Na zahraničním webu se objevil text s Richelle Mead z Entertainment Weekly, kde odpověděla na několik otázek týkající se Bloodlines, já jsem se rozhodla (pro vás) zásadní pasáže přeložit. Překlad je volný, tedy text je přetvořen aby zněl lépe, všechny skutečnosti jsou ovšem samozřejmě zachovány.

The Mercy Thompson Series / Série Mercy Thompson

24. května 2010 v 18:00 | Abyss
1
2
3
4
5
"V dnešní době vládne světu věda, která zakazuje upalování, topení nebo veřejné lynčování čarodějnic. A průměrný zákona dbalý občan se naopak nemusí bát příšer ve tmě. Někdy lituji, že nejsem průměrný občan..."

Patricia Briggs napsala svou první knihu již v roce 1993, bohužel se však nesetkala se zrovna příznivými ohlasy, prodejnost nebyla nikterak veliká a tak se zdálo, že Briggs předčasně zkončí svou kariéru spisovatelky, nehodlala se však vzdát bez boje a tak jí byla vydána ještě jedna kniha pod názvem "Steal the Dragon", ta si již vedla lépe, kniha se stala lomníkem pro její stoupající kariéru.
River Marked
Získala si tak důvěru svých čtenářů i nakladatelů a mohla začít psát knižní série. Později přišel nápad s "Mercy Thompson" a tato výborná knižní série jí proslavila v mnoha zemích světa. Druhá kniha této série se dostala na seznam New York Times bestsellerů a třetí díl dokonce obsadil první příčku. Knihy jsou vyjíměčné pro svou dějovou napínavost a kvalita díl od dílu stále stoupá.
Spisovatelka pro tuto ságu plánuje dohromady napsat sedm knih  a dokonce pracuje ještě i na spin-off sérii. Stejně jako jiný spisovatelé se tak řídí heslem "zůstaň u toho co je osvědčené, ale neunudit stále stejným tématem své čtenáře" a my ji jsme za tuto práci převelice vděční :)

Evernight / Akademie Evernight

24. května 2010 v 0:08 | Abyss
Raquel se ke mně naklonila a zašeptala: "Nemáš někdy pocit, že na téhle škole je nějaké …zlo?" Hlas se jí zachvěl. "Věříš ve skutečné zlo?" Na tohle se mě nikdy nikdo nezeptal, ale přesto jsem znala odpověď. "Ano. Věřím."
1
2
3
AfterlifeMěla jsem zase takové to slintací období, což u mě znamená že šmátrám po amazon.com a hledám zajímavé tituly, ať již mě zaujmou obálkou nebo anotací. Zámořákům pak závidím co oni mohou mít a já ne.
Dnes moje pozornost zabloudila k sérii "Evernight", jako obvykle jsem cvičně hodila jméno autorky do google a zůstala zírat, když mi nakonec opravdu vypadla česká stránka. Mé překvapení bylo ještě mnohem větší, když jsem zjistila, že kniha byla i v připravovaných titulech na daemon.cz, tento seznam totiž pravidelně prohlížím.

Abych to trochu rozvedla, nečekala jsem, že by knihy měly přinést do upířího světa (slyšíte dobře - no spíš čtete - upíří) něco zvlášť nového, přeci jen je to série o dívce, která se dostane na akademii s tajemnými záhadami a jedním zvlášť okouzlujícím "vykukem". Navíc za poslední rok jsem si až moc zvykla na tyhle zubaté příšerky a ráda tohle téma porovnávám, ona každá kniha na světě bude mít s nějakou další něco společného. Je to asi naše prokletí, že se všechno snažíme něčemu přirovnat a přesto máme tak strašně rádi originalitu. První díl nakonec doopravdy překvapí, nadruhou stranu čtenáři může přijít, že byl půl děje tahán za nos.

Mortal Instruments / Nástroje smrti

19. března 2010 v 12:47 | Abyss
1
2
3
City of fallen angels


"Zábavná, odvážná a neotřelá fantasy od Cassandry Clareové slibuje svým čtenářům strhující čtení, s nímž nebudou chtít přestat."

Sérii jsem prvně objevila na amazon.com, kde mě zaujaly jak nádherné obaly této série, tak i sama knižní anotace.... Je to totiž zase něco nového a v době, kdy vychází fantasy knih pro mladé opravdu hodně, je někdy obtížné najít něco neotřelého.
Těšit se můžeme i na filmovou adaptaci, přípravy jsou v plném proudu a my tak můžeme jen doufat, že naši hrdinové se nám na filmovém plátně představí dle našich přání.
Autorkou série je Cassandra Clare, svou sérií "Nástroje smrti" si získala spoustu fanoušků po celém světe. Snad i díky tomu se nakonec rozhodla svou hlavní sérii rozšířit a k tomu začít psát ješně jednu spin-off ságu z minulosti.
 
 

Reklama