VYCHÁZÍ U NÁS | Co najdeš v knihkupectví?

Vychází knižně v ČR | 2013 | FA, YA, ... |

27. prosince 2012 v 17:25 | Abyss
Letos jsem si pro vás připravila jednodušší verzi každoročního přehledu vycházejících knih. Důvodů bylo hned několik, především snad nebude třeba dělit seznam na tolik částí jako v letech předešlých, přeci jen mít ho rozkouzkovaný až na pět dílu je poněkud otravné.
Snad bude ale i lépe sloužit, stačí kliknout na obálku a dozvíte se již vše potřebné - anotaci, nakladatelství a jiné. Pokud jste registrovaní na FB, můžete se i podělit o svůj názor (informace o knize ale vidíte ať už jste facebookem políbení nebo ne). Toto nové zobrazení jednoduše nabízí více možností, snad si ale především vyberete své vysněné čtivo :))
V seznamu najdete i tituly, které ještě nemají českou obálku. Takové knihy mají svou speciální kategorii, kde jsou rozřazené podle toho, v jakém období se předpokládá, že by mohly vyjít. Po kliknutí na knihu s originální obálkou se přenesete na informace na Goodreads.

| LEDEN 2013 |

| ÚNOR 2013 || BŘEZEN 2013 || DUBEN 2013 || KVĚTEN 2013 |
:)

Vychází knižně v ČR (FA, YA) 2012 (duben - květen)

2. ledna 2012 v 21:56 | Abyss
Seznam titulů, které je možné u nás očekávat v roce 2012. Dle dalších informací bude článek postupně doplňován a upravován.

U každé knihy naleznete datum vydání, nakladatele a samozřejmě ještě název a autora, plus část anotace (byla-li uveřejněna či pokud jsem přeložila originál), pro zbytek anotace pak stačí kliknout na "pokračování anotace", kterak vás přenese na příslušné místo. Obálky po pravé straně jsou originální, po levá pak již ty naše, pokud někde obálka chybí, nebyla ještě zveřejněna.

DUBEN 2012
vyšlo - Fragment
L. J. Smith
Posedlost (Temné vize 2)

Skupina středoškoláků s paranormálními schopnostmi, kteří se sešli v Zetesově institutu, aby své nadání rozvíjeli, odhalí skutečné záměry výzkumného týmu a musí utéct. Mají jedinou naději, a tou je záhadný bílý dům, který všichni viděli ve společném snu. Kromě obtížné cesty je však čeká i řešení dalších problémů... (pokračování anotace)

vyšlo - Domino
Richelle Mead
Sny (Sukuba 3)

Jsou dny, kdy holka neví, který problém řešit dřív. Obzvlášť to platí v případě sukuby Georginy Kincaidové, která získává energii ze svádění mužů. Na první pohled záviděníhodná schopnost ovšem značně komplikuje její vztah se slavným spisovatelem Sethem - nemůžou spolu mít sex... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment

Eden Maguire
Summer (Krásní mrtví 3)

Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých? Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok... (pokračování anotace)

vyšlo - Mladá fronta
Seth Grahame-Smith
Pýcha, předsudek a zombie

Adaptace klasického románu Jane Austenové s odvážnou Elizabeth, srdečnou Jane, trochu nesnesitelnou paní Bennetovou, povýšeným panem Darcym... a hordou obživlých mrtvol. Posláním paní Bennettové je provdat co nejdříve všech pět dcer, posláním pana Bennetta je ochránit je před útoky... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
Alice Moon
Krvavá romance (Blood Romance)

Sára s maminkou se přistěhují do malého městečka Rapids potom, co Sářin otec zemřel na leukémii a jejím okolím navíc otřásly brutální vraždy. Sáru však neustále pronásledují hororové sny, je osamělá a nemá téměř žádné přátele kromě uzavřené, záhadné May. Na začátku školního roku se v Sářině třídě objeví... (pokračování anotace)

vyšlo - Krigl
Tereza Benešová
Tajemství minulosti (Gjorkové 1)

Pod hladinou oceánu leží svět, o jehož existenci nemá lidstvo dodnes, ani ponětí. Dvanáctiletá Nefas o něm už pár let ví, ale teprve dnes nastal čas zařadit se mezi své. Mezi Gjorky. Nefas nechce nic víc, než najít konečně domov, pár přátel a zjistit proč vlastně musela vyrůstat stranou... (pokračování anotace)


vyšlo - Fortuna Libri

Aprilynne Pikeová

Kouzlení
(Křídla 2)

Být florelou v lidském světě není úplně jednoduché. Kromě toho, že vám jednou do roka na zádech rozkvétá květ, musíte tajit záležitosti florel a florelů před lidmi. Laurel má naštěstí poměrně tolerantní rodiče a přítele Davida. Jak se jim ale bude líbit... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
Roderick Gordon a Brian Williams
Útok z podzemí (Svět v podzemí 5)

Dobrodružství Willa Burrowse pokračuje! Styxové se znovu vynořili z Podzemí na Povrch. Pokud jste si mysleli, že Likvidátoři byli odporní, zapomeňte na to. Tentokrát s sebou totiž vzali i své ženy. Jediné, co jim stojí v cestě, je Will Burrows a jeho přátelé. Doutnající spirála chaosu se roztáčí a ne všichni přežijí... (pokračování anotace)

vyšlo- Knižní klub
Scott Westerfeld
Goliaš (Leviatan 3)

Třetí, závěrečný díl trilogie o dobrodružstvích statečné skotské dívky Deryn Sharpové, které v převlečení za chlapce čelí na palubě vzducholodi Leviatan nejen úkladům nepřátel, ale i úkladům tajné lásky k Alekovi, mladičkému dědici habsburského trůnu. Alek a Deryn se znovu ocitli na palubě Leviatanu... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Julie Kagawa
Železný král (Železný král 1)

Meghan Chase má tajný osud - který si nikdy nedokázala ani představit. Něco bylo v Meghanině životě vždycky zvláštní, již od chvíle kdy Meg bylo šest a její otec jí zmizet přímo před očima. Ve škole se jí nikdy nepodařilo zapadnout a dokonce ani doma ne. Ve chvíli, kdy ji začne pozorovat tajemný cizinec... (pokračování anotace)

vyšlo - Jota
Alyxandra Harvex
Krevní msta (Kronika Drakeových 2)

Nejlepší odplatou je láska. Logan Drake má plné ruce práce s hrou na roztomilého prince u upírského královského dvora své matky Heleny a ochraňováním své sestry Solange před nebezpečným a mocichtivým Leanderem Montmartrem... (pokračování anotace)


vyšlo - CooBoo
Francisco X. Stork
Marcelo ve skutečném světě

Marcelo Sandoval slyší hudbu, kterou nikdo jiný neslyší. Je to jeden z projevů psychické poruchy podobné autismu, kterou trpí. Celý dosavadní život chodil na školu pro žáky se speciálními potřebami, ale toto léto se jeho otec rozhodl, že musí poznat skutečný svět a zaměstná ho ve své právnické firměí... (pokračování anotace)

vyšlo - Egmont
Marissa Meyer
Cinder (Měsíční kroniky 1)

Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci, díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou ve městě... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo

Darren Shan

Bec (Demonata 4)


Jako malá bojovala Bec o život. Coby učednice kněžky se touží stát součástí kmenu, který sice potřebuje její schopnosti, ale zároveň se děsí její síly. A když se zjeví démoni, z boje je najednou válka. Dokud Bec nepotká druida Drusta, je její magie slabá a netrénovaná. Pod jeho vedením a s malou skupinkou... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo
Colleen Houck
Prokletí Tygra (
Tygří sága 1)


Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud? Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu... (pokračování anotace)

vyšlo - Talpress
George R. R. Martin
Hostina pro vrány (Píseň ledu a ohně 4)

Po staletích krutých zápasů a osudových zrad se sedm mocností vládnoucích jedné říši navzájem zdecimovalo natolik, že jim nezbývá než nyní žít v tísnivém příměří. Nebo to tak alespoň vypadá... Pár jedinců si stále ještě dělá nárok na... (pokračování anotace)

vyšlo - Fantom Print
Jeaniene Frost
Na půl cesty do hrobu (Noční lovci 1)

Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem - pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce. Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem... (pokračování anotace)

KVĚTEN 2012
vyšlo - Fortuna Libri
Gregg Olsen
Závist (Prázdná rakev 1)

Román o prázdné rakvi - Vražda je tak sprosté slovo... Noc, kdy Katelyn zemřela, se stalo cosi, co všechno změnilo. Zlo má nejrůznější příchutě. Někdy je hořké, jindy ošidně sladké. Katalyn zjistila den své smrti. V jeden okamžik byla... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo
Veronica Roth
Divergent (
Divergent 1)

V dystopickém Chicagu, Beatrice Priorové, je společnost rozdělena do pěti frakcí, z nichž každá se věnuje pěstování jedné zvláštní ctnosti. Je to poctivost (Čestní), obětavost (Nezištní), odvážnost (Neohrožení), mírumilovnost (Přátelští) a moudrost (Vzdělaní)... (pokračování anotace)

vyšlo - Fortuna Libri
Kiersten White
Nikdo není bez viny (
Paranormálové 2)


V dalším dílu Paranormálů se opět setkáváme s Evií, která bude tentokrát kromě svých obvyklých problémů s vílami, upíry a Mezinárodní agenturou pro zadržování paranormálů řešit i problémy, které trápí spoustu dívek jejího věku... (pokračování anotace)


vyšlo - Fortuna Libri

DeStefano Lauren

Past (Zahrada nesmrtelnosti 1)


Co kdybyste se dozvěděli, kdy - na den přesně - zemřete? Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti... (pokračování anotace)

vyšlo - Baronet
J. R. Ward
Crave (Padlí andělé 2)

Odvěký souboj mezi dobrem a zlem - se stále stejnými hráči a stále stejnými zavrženíhodnými dušemi. Sedm hlavních hříchů, které si nezaslouží nic než věčné zatracení. Další nelítostný souboj mezi padlým andělem se zatvrzelým srdcem a démonem, který je už mnohem opatrnější a zákeřnější. Isaac Roth... (pokračování anotace)

vyšlo - Baronet
Charlaine Harris
Šepoty ze záhrobí (Harper Connelly Mysteries 1)

Harper Connelyová bývala docela obyčejná dívka. V patnácti letech však po náhlém zásahu bleskem během bouřky získala nevšední schopnost - dokáže objevovat mrtvé a určovat, jak vypadaly poslední chvíle jejich života... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo
Stephanie Perkins
Anna a francouzský polibek

Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí... (pokračování anotace)

vyšlo - BB art
Melissa de la Cruz
Odhalení (Modrá krev 3)

Nic není tak, jak se to zdálo být. Schuyler Van Alenová je modrokrevná, patří mezi upíry, krásnou a bohatou elitu. Nebo si to aspoň myslí. Její jistoty se otřásají v základech: je skutečně modrokrevná, nebo v jejích žilách koluje nebezpečná stříbrná krev? Schuyler se ocitá v rodině Forceových... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Laini Taylorová
Kost přání (Kost přání 1)

Po celém světe se na dveřích objevují černé otisky rukou, vypálené okřídlenými cizinci, kteří se nyní plíží trhlinami v nebi. V temném a prašném obchodě, je Ďáblova zásoba lidských zubů na nebezpečně nízkém bodě. A ve spletitých uličkách Prahy, se mladá studentka umění... (pokračování anotace)

květen - Baronet
Douglas Rees
Prvák (Upírská střední 1)

Po prvním dni na nové střední škole Vlad Drakul Cody Elliot zjišťuje, že není vše, jak by mělo být. Ostatní spolužáci jsou nadpřirozeně silní, vyhýbají se slunečnímu světlu a neustále si objednávají krev z místní krevní banky. A když mu nový kamarád ukáže své tesáky, Cody nepotřebuje vědět víc - tyhle děti jsou upíři... (pokračování anotace)

květen - Knižní klub
Kami Garcia, Margaret Stohl
Nádherný zmatek (Kronika prokletých zaklínačů 3)

Ethan Wate si myslel, že si už zvykl na podivné, nemožné události, které se poslední dobou dějí v jeho rodném Gatlinu, jižanském zapadákově. Jenže teď, když se Ethan a Lena vrátili domů, slova podivné a nemožné získala úplně nový význam. Gatlin sužují záplavy kobylek, rekordní horka a pustošivé bouře... (pokračování anotace)

květen - Motto
Maggie Stiefvater
Nářek (Faerie 1)

Pro šestnáctiletou Deirdre Monaghanovou jsou v životě důležité jen dvě věci: její harfa a nejlepší kamarád James. Pak se ale zúčastní zcela obyčejné hudební soutěže, jakých absolvovala už desítky, a náhle se kolem ní začnou dít zvláštní věci. V trávě roste příliš čtyřlístků a všude se objevují záhadní krásní cizinci... (pokračování anotace)

květen - Egmont
John Flanagen
Vydědenci (Bratrstvo 1)

Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden... (pokračování anotace)


Vychází knižně v ČR (FA, YA) 2012 (leden - březen)

26. prosince 2011 v 20:29 | Abyss
Seznam titulů, které je možné u nás očekávat v roce 2012. Dle dalších informací bude článek postupně doplňován a upravován. (Blog.cz by se dříve nebo později jistě opět ozval, že je článek příliš dlouhý a proto jsem se rozhodla ho předběhnout a rozdělit seznam rovnou.)

U každé knihy naleznete datum vydání, nakladatele a samozřejmě ještě název a autora, plus část anotace (byla-li uveřejněna či pokud jsem přeložila originál), pro zbytek anotace pak stačí kliknout na "pokračování anotace", kterak vás přenese na příslušné místo. Obálky po pravé straně jsou originální, po levá pak již ty naše, pokud někde obálka chybí, nebyla ještě zveřejněna.

LEDEN 2012
vyšlo - Knižní klub
Michelle Zinková
Strážkyně Brány (Proroctví sester 2)

Lia Milthorpeová pokračuje v nebezpečném a zoufalém pátrání po způsobu, jakým by zvrátila děsivé proroctví. Její sestra Alice mezitím sbírá síly a učí se temnému umění, aby mohla Liu porazit. Nezastaví se před ničím ve snaze získat její místo v proroctví, které mělo připadnout jí... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
L. J. Smith
Před půlnocí (Upíří deníky 9)

Meredith odhalila při záchraně Stefana nehezká tajemství ve své minulosti a Damon se kvůli své nemístné zvědavosti proměnil v člověka, což nese velmi zle. Ze zoufalství by udělal cokoliv, aby se stal opět upírem - neváhá se dokonce vrátit do pekla Temné dimenze. Fell's Church se čím dál více začíná podobat... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo
Lisi Harrison
Můj soused ghúl (Monster High 2)

Na Merstonovu střední chodí normální studenti, ale taky monstra a příšery neboli sabotéři obvyklých vlastností. Cleo byla královnou školy mezi SOVáky i normáky, ale teď na celé čáře vítězí Frankie a Melody. A teď se ještě ke všemu všichni... (pokračování anotace)

ÚNOR 2012
vyšlo - BB art
Meg Cabot
Jak začíná láska (Kluci 1)

Melissa Fullerová, redaktorka společenské rubriky v časopise New York Journal, žije poměrně poklidným životem do té doby, než je její sousedka doma přepadena a v kómatu převezena do nemocnice. V bytě této starší dámy zůstává doga... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Lauren Kateová
Vytržení (Andělé 3)

Luce by pro Daniela zemřela. A také se tak stalo. Znovu a znovu. Luce a Daniel se znovu a znovu potkávají, jen aby byly od sebe bolestivě odloučeni - Luce mrtvá, Daniel zlomený a osamocený. Ale možná by to tak nemuselo být... Luce si je jistá, že něco - nebo někdo - z jejich minulých životů... (pokračování anotace)

vyšlo - BB art
Dan Wells
Nejsem sériový vrah

Patnáctiletý John Wayne Cleaver je nebezpečný a dobře to ví. Je posedlý sériovými vrahy. Nechce se však stát jedním z nich, a proto si ve svém vlastním zájmu - a v zájmu bezpečí svých blízkých - stanovil přísná pravidla, jimiž se řídí... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
L. J. Smith a spol.
Prokletí (Stefanovy deníky 3)

Dobrodružství pokračuje... Stefan opustil New Orleans a odjel do New Yorku. Slíbil si, že se už nikdy nebude živit lidskou krví, a začal být znovu šťastný. Když už si ale myslí, že konečně opustil svou minulost, zjistí, že před bratrem nikdy nemůže uniknout. Damon má pro oba upíří bratry velké plány… (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo
Kerstin Gier
Rudá jako rubín (Láska nezná čas 1)

Žít v rodině, která je samé tajemství, není pro šestnáctiletou Gwendolyn zrovna snadné. A co teprve když pochopí, že tím největším rodinným tajemstvím je ona sama. Jaké nebezpečí člověku hrozí, když se zamiluje napříč časem... (pokračování anotace)


vyšlo - Knižní klub
Alexandra Adornettová
Zásvětí (Zář 2)

Bethany Churchová je anděl, který byl seslán na zem, aby tu bojoval s temnými silami Zla. To, že se zamiluje, součástí jejího poslání nikdy nemělo být, ale přesto mezi Beth a jejím smrtelným přítelem Xavierem Woodsem vzniklo silné pouto. Ale ani Xavierova láska a péče andělských sourozenců Gabriela a Ivy... (pokračování anotace)

vyšlo - Ikar
April Lindnerová
Jane

Novodobé zpracování klasického příběhu o Janě Eyreové je současným milostným příběhem s dramatickou zápletkou. Jane Mooreová se po smrti rodičů vzdá studia na výtvarné škole a přijme místo chůvy malé holčičky, jejímž otcem je stárnoucí bývalý rocker. Dívka se sžívá s malou Maddy... (pokračování anotace)

vyšlo - BB art
Alex Scarrow
Predátoři (Jezdci časem 2)

Když Maddy omylem otevře časové okno v místě a ve chvíli, kdy neměla, vrhne Liama o šedesát pět milionů let zpátky, do loviště smrtelně nebezpečného a až dosud neobjeveného druhu prehistorického dravce. Dokáže se Liam spojit s Maddy a Sal, než ho dinosauři rozsápou na kusy... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo
Kevin Emerson
Lovec démonů (Oliver Nocturno 4)

Oliver a jeho bratr Zlocius k sobě nikdy neměli blízko, ale v poslední době se vztahy mezi nimi ještě zhoršovaly. Ovšem když je nalezen zavražděný člověk a stopy vedou k jaguárovi, který utekl ze zoo - a do nějž se kritické noci přímo před Oliverovýma očima vtělil jeho bratr - začíná se Oliver o Zlociuse bát... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo
M. A. Pierceová
Přes Moře písku (Temný anděl 2)

Aeriel zlomila prokletí vampýra Irrylatha a vrátila mu jeho lidskou podobu. Ve snech ale Irrylatha stále pronásleduje bílá čarodějnice, a tak se Aeriel vydává na dlouhou pouť, aby získala odpověď na tajemnou hádanku... (pokračování anotace)


vyšlo - Fantom Print
Kat Richardson
Šerochodec (Šerochodec 1)

Harper Blaineová pracuje jako bezvýznamné soukromé očko. Při vyšetřování jednoho banálního případu je surově napadena a útok nepřežije. Přesněji řečeno, zůstane mrtvá pouhé dvě minuty. Když se Harper probere v nemocnici... (pokračování anotace)

vyšlo - Zoner Press
Olga Gromyko
Povolání: Zaklínačka (Zaklínačka 1)

Volha Redná, osmnáctiletá studentka praktické magie, dostane za úkol vydat se do upírského panství a zjistit, co je pravdy na hlášení o tamním výskytu krvelačného netvora. Podivné je, že takovým úkonem byla pověřena právě ona… (pokračování anotace)

vyšlo - Metafora
Susan Hillová
Žena v černém

Anglický thriller Žena v černém začíná celkem nadějně: Postarší muž (Arthur Kipps) sepsal svůj životní příběh a rád by jej zveřejnil. Doufá totiž, že tímto způsobem by se mohl osvobodit od "démonů", kteří ho už léta pronásledují. Proto požádá o pomoc profesionálního Herce, který pak v retrospektivním ději... (pokračování anotace)

BŘEZEN 2012
vyšlo - BB art
Lili St. Crow
Andělé noci (Andělé noci 1)

Skutečný svět je plný hrůz. Jen se zeptejte šestnáctileté osiřelé holky Dru Andersonové, drsňačky, která sama sejmula slušnou porci padouchů. Je ozbrojená, nebezpečná a připravená nejdřív zabíjet a teprve pak se ptát. Takže jí chvíli potrvá, než přijde na to, komu může důvěřovat... (pokračování anotace)

vyšlo - BB art
Sara Shepardová
Dokonalé (Roztomilé malé lhářky 3)

V Rosewoodu v Pensylvánii žijí čtyři holky, kterým není na první pohled co vytknout. Jenže když se podíváte blíž, zjistíte, že nejsou ani zdaleka tak bezchybné, jak vypadají. Aria nedokáže pustit z hlavy bývalého kluka. Zakázané ovoce totiž... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
Rick Riordan
Proroctví (Bohové Olympu 1)

Vítejte zpátky v Táboře polokrevných! Volné pokračování napínavé dobrodružné série Percy Jackson právě začíná! Do Tábora polokrevných přicházejí noví hrdinové Jason, Piper a Leo. Ale než se stačí pořádně rozkoukat... (pokračování anotace)

vyšlo - Baronet

J. R. Ward

Covet (Padlí andělé 1)


Sedm smrtelných hříchů. Sedm duší, které musí být zachráněny. Věčný souboj mezi dobrem zlem, mezi spasitelem bez víry a démonem, který chladnokrevně míří za svým cílem a nemá co ztratit. Jim Heron, příslušník tajných armádních jednotek, jehož profesí je zabíjet na rozkaz... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
Christopher Paolini
Inheritance (Odkaz Dračích jezdců 4)

Dlouhé měsíce výcviku a bojů přinesly mnohá vítězství a naději, ale také srdcervoucí ztrátu. Není tomu tak dávno, co byl Dračí jezdec Eragon obyčejným chudým farmářským chlapcem a jeho dračice Safira pouhým modrým kamedem v lese... (pokračování anotace)

vyšlo - Mladá fronta
Carrie Ryan
Vlny zmítané smrtí (Les rukou a zubů 2)

Gábi vede klidný život v bezpečí svého městečka u moře, za hradbou. Nechává přátele snít o Temném Městě na pobřeží a sama vše jen pozoruje z majáku. Nic jiného než domov nikdy nepoznala. Nic jiného ke štěstí ani nepotřebuje. Ale život po Návratu nemůže být bezpečný. Existují nebezpečí... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
P. C. Cast, Kristin Cast
Drakova přísaha (Povídky ze světa Školy noci 1)

Drakova přísaha je samostatná povídka přidružená k cyklu Škola noci, věnovaná osudům jedné z jejích postav, bojovníka a učitele šermu Draka Lankforda. Odehrává se v devatenáctém století a vypráví o zapuzeném synovi anglického šlechtice... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
Lisa McMann
Vstříc temnotě (Lovkyně snů 2)

Některé noční můry nekončí… Zvlášť když se nechtěně dostáváte do snů druhých… Jmenuju se Janie. Je mi teprve sedmnáct, ale skutečnost pro mě začíná být horší než sny. Na Fieldridgeské střední škole se dějí znepokojivé věci... (pokračování anotace)


vyšlo - Fragment
Rick Riordan
Rudá pyramida (Kronika Cartera Kanea 1)

První díl nové trilogie Ricka Riordana! Myslíte si, že je nějaký med nechodit do školy, věčně létat po celém světě, vozit s sebou jenom to, co se vejde do jednoho kufříku, a nemít žádný pořádný domov? Tak to budete koukat! Už šest let cestuje Carter... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
L. J. Smith
Zoufalství (Upíří deníky 10)

Stefan a Elena se vydávají zachránit svou kamarádku Bonnii do Temné dimenze. V městečku zanechávají Matta, Meredith a paní Flowersovou, aby je chránili před nebezpečnými silami, které se ho zmocňují čím dál více. Děti jedno po druhém podléhají malachům. Ale Matt a Meredith brzy pochopí... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
Gabriella Poole
Vyvolení (Temná akademie 1)

Darkova akademie je škola jako žádná jiná! Každý semestr se stěhuje na nějaké nové úžasné místo a studují tu jen neuvěřitelně krásní a inteligentní mladí lidé. A čím více se toho nová zahraniční studentka Cassie Bellová o Akademii dozvídá, tím je zvědavější... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Andrea R. Cremerová
Oběti (Smečka 3)


Calle se podařilo přivést na stranu Hledačů Rena, který se měl stát jejím druhem a vůdcem smečky. Tím se však ocitla v nepříjemné pozici - Ren i Shay po ní touží a na tom, koho z nich si vybere, závisí jak její osobní štěstí, tak osud smečky a výsledek výprav za mocnými artefakty, které Shayovi umožní... (pokračování anotace)


vyšlo - CooBoo
Thomas E. Sniegoski
Aerie a Zúčtování (Padlí andělé 2)

Poslední ročník na střední škole byl všechno jen ne normální. Aaron dokáže mluvit se svým labradorem Gabrielem, ale co víc, zjistil, že je Nephilim, potomek padlého anděla a smrtelnice. A aby ani to nestačilo, vypadá to, že je vyvoleným, který má za úkol přinést všem padlým andělům smíření... (pokračování anotace)

vyšlo - Argo
Alyson Noelová
Země stínů (Nesmrtelní 3)

Námětem třetího dílu Nesmrtelných je opět vášnivý milostný vztah Ever a jejího nesmrtelného přítele Damena. Cena, kterou Ever musela zaplatit za Damenovo uzdravení, je nelidsky vysoká. Aby Damen znovu neonemocněl a navěky se neodebral... (pokračování anotace)

vyšlo - Fantom Print
Patricia Briggs
Štvanice (Alfa a Omega 1)

Knihou Štvanice z nové série Alfa a Omega Patricia Briggs opět potěší milovníky vlkodlaků. A také všechny fanoušky předchozí mimořádně úspěšné řady knih s Mercy Thompsonovou v hlavní roli. Charles, hlavní hrdina Alfy a Omegy, je bratr Samuela... (pokračování anotace)

vyšlo - XYZ
Tereza Janišová
Kouzla na obzoru (Erilian 2)

Život ve městě Erilian se zdá být až pohádkově idylický. Zia, mladá spisovatelka, rebelka a čarodějka v jedné osobě, tento názor nesdílí. Kde má v tomhle nudném městě snobů najít inspiraci pro svoji knihu? Když ale objeví v zaprášeném... (pokračování anotace)

vyšlo - Deus
Tanja Heitmann
Noční záře

V Noční záři, další z řady knih plných magie a imaginace, je Adam, tvor, který spolu s nitrem démona přijal i nesmrtelnost a vynikající lovecké vlohy a putuje časem v podobě krásného mladíka, povolán do Los Angeles šedesátých let minulého století... (pokračování anotace)

vyšlo - Egmont
Damian Dibben
Bouře začíná (Strážci minulosti 1)

Představte si, že vaši rodiče zmizeli - nejen v prostoru, ale i v čase... Jakeovi rodiče zmizeli a mohou být na jakémkoli místě na světě - a zároveň v kterékoli době v minulosti. Rodina Djonesových má totiž ohromující tajemství: patří ke Strážcům minulosti, tajné společnosti, která cestuje staletími a brání zločincům... (pokračování anotace)

vyšlo - Deus
Krystany Kuhn
Katastrofa (Údolí 2)

Druhý díl úspěšného románu pro mládež, německé autorky Krystyny Kuhn, je opět poutavý a místy strašidelný příběh, který nebude šetřit nečekanými zvraty a dobrodružstvím, z něhož dýchá tajemno. Nováčci na Grace College se již dobře... (pokračování anotace)

vyšlo - Egmont
Megan Crewe
Tak padne náš svět (Pád světa 1)

Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace... (pokračování anotace)

vyšlo - Fantom Print
James Barclay
Zloděj úsvitu (Kronika Havranů 1)

Havrani jsou malá skupina elitních žoldnéřů, kteří se celý život drželi pevných pravidel a jednoduchého kodexu - zabíjet ano, vraždit ne. Po deseti letech společných bojů však stárnou a rozhodují se, zda mají definitivně odejít na odpočinek... (pokračování anotace)

vyšlo - Epocha
Laurell K. Hamilton
Provinilé slasti (Anita Blake 1 - nové vydání)

Vampyrismus je v USA legální. Za úplatu vám oživovatelé povolají z hrobu zombii dle vašeho výběru. Po některých hřbitovech se potulují ghúlové. Nemrtví by možná měli mít hlasovací právo, ale kdo zastaví ty, kteří začnou zabíjet lidi? Vedlejší... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo
Carlos Ruiz Zafón
Marina

Oskar Drai studuje v Barceloně roku 1980 a zasnívá se v obklopení oslnivých modernistických domů. Při jedné ze svých toulek poznává odvážnou dívku Marinu, která se s ním vydává odhalit taje historie města. Potkávají záhadnou postavu, za jejíž příběh ještě někdo musí zaplatit... (pokračování anotace)

vyšlo - Baronet
Charlaine Harris
Dotek mrtvých (Pravá krev 12 - povídky)

Sookie Stackhouseová, servírka nadaná schopností číst myšlenky ostatních smrtelníků, proniká do světa upírů, vlkodlaků, měňavců, víl a dalších nadpřirozených bytostí. Nachází mezi nimi přátele, ale zároveň zabředává do smrtelně nebezpečných situací. Její dobrodružství jsou tématem... (pokračování anotace)

Vychází knižně v ČR (FA, YA) 2012 (červenec - prosinec)

28. října 2011 v 17:35 | Abyss
Seznam titulů, které je možné u nás očekávat v roce 2012. Dle dalších informací bude článek postupně doplňován a upravován.

U každé knihy naleznete datum vydání, nakladatele a samozřejmě ještě název a autora, plus část anotace (byla-li uveřejněna či pokud jsem přeložila originál), pro zbytek anotace pak stačí kliknout na "pokračování anotace", kterak vás přenese na příslušné místo. Obálky po pravé straně jsou originální, po levá pak již ty naše, pokud někde obálka chybí, nebyla ještě zveřejněna.


ČERVENEC 2012
červenec - Knižní klub
Rachel Hawkinsová
Demonglass (Hex Hall 2)


červenec - Knižní klub
Ally Condieová
Dokonalý pár (Matched 1)

SRPEN 2012
srpen - CooBoo
Beth Revis
Loď mezi hvězdami (Loď mezi hvězdami 1)


srpen - CooBoo
Sophie Jordan
Vanish (Dračí dívka 2)

srpen - Fragment
Christy Raedeke
The Daykeeper's Grimoire (Prophecy of Days 1)


srpen - Knižní klub
P.C. Cast a Kristin Cast
Předurčená (Škola noci 9)

srpen - CooBoo
Darren Shan
Blood Beast (Demonata 5)


srpen - Fragment
Jill Hathaway
Slide (Slide 1)

srpen - Epocha
Dennis Lehane
Černá nenávist (Patrick Kenzie and Angela Gennar 1)


srpen - Knižní klub
Alexandra Adornettová
Zkáza (Zář 3)

srpen - Brokilon
Rachel Caine
Půlnoční ulička (Upíři z Morganville 3)

ZÁŘÍ 2012


září - Knižní klub
Rachel Hawkinsová
Spellbound (Hex Hall 3)

září - Knižní klub
Julie Kagawa
Dcera Železného krále (Železná víla 2)


září - CooBoo
Kerstin Gier
Modrá jako safír (Láská nezná čas 2)

září - CooBoo
Collen Houck
Tiger's Quest (Prokletí tygra 2)

září - Fortuna Libri
Mats Strandberg & Sara Bergmark Elfgren
Kruh (Engelsfors 1)


září - Knižní klub
Thomas Thiemeyer
Nebra


září - Epocha
Laurell K. Hamilton
Polibek stínů (Meredith Gentry 1)

září - Fragment
Bernd Perplies
Für die Krone (Magierdämmerung 1)

září - Fragment
Mary K. Pershall
Ruby Clair ()

září - BB art
Melissa De La Cruz
Čarodějky z East Endu (Čarodějky z East Endu 1)

září -
Patrick Ness
Volání netvora

ŘÍJEN 2012
říjen - Fragment
Lisa McMann
Gone (Lovkyně snů 3)


říjen - CooBoo
Ruta Sepetys
Odstíny šedi

říjen - Knižní klub
Daniel H. Wilson
Robopokalypsa


říjen - Knižní klub
Ally Condieová
V nesnázích (Matched 2)

říjen - CooBoo
Cynthia Hand
Nadpozemská (Nadpozemská 1)

říjen - Fragment
Bettina Belitz
Splitterherz (Splitterherz 1)

Krása poznamenána zlem. Láska na hranici bdění a spánku.

říjen - Fragment
Eden Maguire
Phoenix (Krásní mrtví 4)


říjen - CooBoo
Orson Scott Card
Zakletá

říjen - Fragment
L. J. Smith
Secret Vampire (Night World 1)


říjen - Epocha
Laurell K. Hamilton
Blankytné hříchy (Anita Blake 11)

řijen - CooBoo
Veronica Roth
Insurgent (Divergent 2)


říjen - Knižní klub
John Stephens
... (Knihy počátku 2)

říjen - Fragment
Derek Meister
Ghost Hunter

LISTOPAD 2012
listopad - CooBoo
Beth Revis
A Million Suns (Across the Universe 2)

listopad - CooBoo
Lauren Oliver
Delirium (Delirium 1)

listopad - Knižní klub
Veronica Rossi
Skrze věčnou noc (Nebe 2)

listopad - Knižní klub
Justin Cronin
The Twelve (Přechod 2)

PROSINEC 2012
prosinec - CooBoo
Colleen Houck
Tiger's Voyage (Prokletí tygra 3)
V ROCE 2012 DÁLE VYJDE
Baronet - Karen Chance: Touch the Dark (Cassandra Palmer 1)
Baronet - Karen Chance: Claimed By Shadow (Cassandra Palmer 2)

BB art - Anny Godbersen (Luxus 3)
BB art - Anny Godbersen (Luxus 4)
BB art - Lili St. Crow: Betrayals (Strange Angels 2)
BB art - Melissa de la Cruz: The Van Alen Legacy (Modrá krev 4)
BB art - Melissa de la Cruz: Witches od East End (The Beauchamp Family 1)
BB art - Sara Shepard: The Lying Game (The Lying Game 1)

Brokilon - Rachel Caine: Ples mrtvých dívek (Série Upíři z Morganville 2)

Domino - Richelle Mead: The Golden Lily (Bloodlines 2)

Egmont - Komix Stmívání (Komix 2)

Eroika - Jenny Downham: You Against Me

Fantom Print - Jeaniene Frost: One Foot in the Grave (Night Huntress 2)
Fantom Print - Jeaniene Frost: At Grave's End (Night Huntress 3)
Fantom Print - Jeaniene Frost: Destined for an Early Grave (Night Huntress 4)
Fantom Print - Jeaniene Frost: This Side of the Grave (Night Huntress 5)
Fantom Print - Kat Richardson: Greywalker (Greywalker 1)

Levné knihy - Maureen Johnson: The Name od the Star (Shades of London 1)
Levné knihy - Alice Moss: Fool's Silver (Mortal Kiss 2)

Mladá Fronta - The Dark and Hollow Places (Les rukou a zubů 3)

Triton - Scott Westerfeld: Extras (Oškliví 4)

OCHUTNÁVKA PRO ROK 2013
leden - Knižní klub
Paul Hoffman
Taking Tiger Mountain (Levá ruka boží 3)

Vychází knižně v ČR (FA, YA) 2011 (říjen - prosinec)

8. července 2011 v 16:58 | Abyss
U každé knihy naleznete datum vydání, nakladatele a samozřejmě ještě název a autora, plus část anotace (byla-li uveřejněna či pokud jsem přeložila originál), pro zbytek anotace pak stačí kliknout na "pokračování anotace". Obálky po pravé straně jsou originální, po levá pak již ty naše.
VYCHÁZÍ V ROCE 2012
OCTOBER / ŘÍJEN 2011
vyšlo - Baronet
J. R. Ward
Milenec je můj (Bratrstvo černé dýky 8)

Upírské Bratrstvo černé dýky se rozrůstá o dalšího bojovníka. John Matthew musel urazit dlouhou cestu, než byl nalezen mezi lidmi, kteří nepoznali jeho upírskou podstatu, stejně jako si jí nebyl vědom on sám. Nikdo však nezná ani jeho minulost, ani jeho pravou identitu. Osobní msta zavede Johna... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
L. J. Smith, Kevin Williamson, Julie Plec
Chuť krve (Stefanovy deníky 2)

Stefan s Damonem utekli svým pronásledovatelům v Mystic Falls a vlakem se vydali do New Orleans. Damon odmítl živit se lidskou krví a nakonec Stefana opustil. Stefan potkal skupinu upírů, kteří ho naučili jak přežít a nezabíjet při tom lidi. Damona zajal majitel cirkusu a udělal z něj výnosnou atrakci... (pokračování anotace)

vyšlo - Domino
Richelle Mead
Na vrcholu (Sukuba 2)

Že láska bolí, to ví Georgina Kincaidová lépe než kdokoli jiný. Miluje talentovaného spisovatele Setha, ale kdyby ho třeba jen políbila, vysaje tím z něj život. Není divu, že se tím trápí - tím spíš, že Seth její city opětuje. Ona je však Sukubou, a jako taková čerpá sílu z mužů, kteří podlehli jejímu kouzlu. (pokračování anotace)

vyšlo - Nava
Cat Clarke
Jako moucha v pavučině

Grace se probudí v bílém pokoji. Poslední, na co si vzpomíná, je to, jak byla vyvedena z místního parku, kam často chodívala a kam přišla, aby spáchala sebevraždu. Rychle jí dochází, kdo je její věznitel. Je to Ethan. Kromě nábytku, oblečení a jídla... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Scott Westerfeld
Behemót (Leviatan 2)

Behemót je nejdivočejší stvoření britského námořnictva, které dokáže pozřít nepřátelské bitevní lodě jediným polknutím. A když se teď darwinovci dostali do války proti silám industriálů, budou ho opravdu potřebovat. Deryn je dívka vydávající se za chlapce v britských vzdušných službách. Alek zase dědic... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Catherine Fisher
Sapphique (Inkarceron 2)

Finnovi se podařilo uprchnout z temného vězení jménem Inkarceron, ale musel tam zanechat své nejbližší přátele, přísežného bratra Keira a dívku Attii. Jeho nárok na trůn Říše se zdá nezpochybnitelný - až do chvíle, kdy vystoupí neznámý Uchazeč, který jako by mu z oka vypadl, a za dědice se prohlásí sám... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
Lisa McMann
Lovkyně snů (Wake 1)

Pro sedmnáctiletou Janie začíná být vtahování do cizích snů už opravdu únavné. Především ty, při kterých člověk padá do nicoty, sny ala "jsem nahá ale nikdo mi to neřekne" a sexuálně poblázněné sny. Janie toho z lidské fantasie viděla už vážně dost a i nyní by jí to stačilo na celý život... (pokračování anotace)

říjen - Daranus
Christopher Pike
Černá krev (Poslední upír 2)

Upíři nemusejí vypadat děsivě. Síta je na první pohled obyčejná teenagerka, která se od svých vrstevnic liší snad jen neobyčejnou krásou a inteligencí. Málokdo ví, že už je jí pět tisíc let a že je posledním žijícím upírem... Ve druhém díle slavného vampyristického cyklu se Síta ocitá v Los Angeles... (pokračování anotace)

říjen - Knižní klub
Kleinová Rachel
Můří deníky

Šestnáctiletá hrdinka, žijící v luxusní internátní škole, si zapisuje do deníku sve nejtajnější myšlenky. Ovládá ji stále rostoucí posedlost spolužačkou, se kterou sdílí ložnici, Lucy Blakeovou, a nemyslí na nic jiného... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Laren Kate
Muka * (Pád 2)

Ve druhém dílu série Andělé pokračuje dramatický příběh, v němž se mladičká Luce snaží odhalit pravdu a přerušit věčný koloběh lásky, předčasné smrti a znovuzrození. Daniel, její odvěká láska a padlý anděl, dojedná příměří, aby ji chránil před Vyhnanci, kteří jí chtějí ublížit... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
Eden Maguire
Arizona (Krásní mrtví 2)

Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých? Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok, co se Arizona utopila v Hartmannově jezeře... (pokračování anotace)

vyšlo - Baronet
Jayne Ann Krentz
Záblesky stínů (Whispering Springs 1)

Hlavní hrdinkou jednoho z nejúspěšnějších a nejtajemnějších autorčiných bestsellerů je návrhářka interiérů Zoe Luceová, obdařená zvláštní schopností sladit se s okolím tak, že cítí i události, které se v nich udály. V ložnici svého klienta je přímo zasažena vlnami hrůzy, vzteku a násilí... (pokračování anotace)

vyšlo - Fortuna Libri
Aprilynne Pike
Křídla (Křídla 1)

Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. (pokračovnání anotace)

vyšlo - Fortuna Libri
Whiteová Kiersten
Zlodějka duší (Paranormálové 1)

Hrdinka románu Evie má velice zvláštní povolání: pracuje v Mezinárodní agentuře pro zadržování paranormálů. Běžně se vídá s upíry a vlkodlaky, její nejlepší přítelkyně patří mezi mořské panny a nová láska je vodouch - paranormál, který na sebe dokáže brát nejrůznější podoby... (pokračování anotace)

NOVEMBER / LISTOPAD 2011
2. listopadu - Baronet
J. R. Ward
Milenka pout zbavená (Bratrstvo černé dýky 9)

Vishousovo dvojče, sestra Payne, je ukuta ze stejného bojového ducha jako on. Po nekonečné době věznění z vůle všemocné Stvořitelky se jí podaří osvobodit, jen aby vzápětí utrpěla hrozné zranění. Její záchranu svěřuje Bratrstvo do rukou lidského chirurga, Manuela Menella, jediné možné spásy. Ten nikdy nevěřil na bytosti... (pokračování anotace)

listopad - Brokilon
Rachel Caine
Prokletý dům * (Upíři z Morganville 1)

Vítejte v Morganville. Po západu slunce ale raději zůstaňte doma. Městu začínají vládnout ti, kdo nejsou úplně mrtví... Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou... (pokračování anotace)

10. listopadu - Fragment
L. J. Smith
Osvobození (Upíří deníky 8)

Elena společně s Damonem, Meredith a Bonnií vešla do Temné dimenze osvobodit Stefana, který tam pomalu umírá. Damon cítí vinu za zločin, který proti bratrovi spáchal, a je ochoten nasadit pro Stefana život. V Temné dimenzi události spějí k dramatickému vyvrcholení. Elena s přáteli míří přímo k vězení... (pokračování anotace)

listopad - Triton
Cherie Priest
Zemětřas (Mechanické století 1)

V době občanské války přilákaly zprávy o zlatě na zamrzlém Klondiku na pacifický severozápad tisíce dobrodruhů. Každý chtěl zbohatnout. Ruští těžaři si dokonce najali vynálezce Levitica Bluea, aby jim zkonstruoval stroj, který dokáže těžit zlato pod ledem. Tak se zrodil Zemětřas. Již při první zkoušce se však stal neovladatelným... (pokračování anotace)

10. listopadu - Knižní klub
Simon Toyne
Sanctus

Mysteriózní thriller o hrůzyplném tajemství, které střeží podivný mnišský řád sídlící v tisíce let staré svatyni v nitru hory - a které je nyní blízko prozrazení. Celý svět totiž skrze televizní kamery přihlíží, jak neznámý mladý mnich vyšplhá na vrcholek citadely, stojí zde několik hodin s rozpaženýma rukama... (pokračování anotace)

11. listopadu - Egmont
Rachel Ward
Chaos (Čísla 2)

Adam je šestnáctiletý kluk, který se vzhledem neliší od svých vrstevníků. Přesto je naprosto výjimečný. Stejně jako jeho matka i on vidí čísla. Když se někomu podívá do očí, vidí je. Zpočátku nevěděl, co znamenají. V den smrti své matky pochopil, že jsou to data úmrtí. Vede si poznámky ve svém bloku... (pokračování anotace)

14. listopadu - Knižní klub
Harkness Deborad
Čas čarodějnic

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont... (pokračování anotace)

listopad - Jota
Rod Rees
Zima (Polo-svět 1)

První díl světově úspěšné tetralogie Polo-svět začíná Zimou... Polo-svět je nejpokročilejší počítačová simulace, která kdy byla americkou vládou vyvinuta. Jejím cílem bylo připravit vojáky na strašlivé podmínky při vedení současných válek... (pokračování anotace)

listopad - Baronet
Jayne Ann Krentz
Pravda nebo věrnost (Whispering Springs 2)

Návrhářka interiérů Zoe Luceová konečně našla klid v městečku Whispering Springs, kde se usadila se svým manželem, soukromým vyšetřovatelem Ethanem Truaxem. Doufá, že zde nikdo neodhalí její zvláštní schopnosti ani pohnutou minulost... (pokračování anotace)

listopad - CooBoo
Darren Shan
Massagre (Demonata 3)

Dervish Grady a Grubbs se pokoušejí vrátit do normálu, žít dál svůj život bez démonů. Když se Dervishovi ozve legendární producentka kultovních hororů a požádá ho, aby jí dělal poradce na jejím novém filmu, vypadá to jako dobrý nápad. Ale natáčení zasazené do městečka jménem Massagre nebude zdaleka taková idylka... (pokračování anotace)

listopad - Argo
Maggie Stiefvater
Splynutí (Vlci z Mercy Falls 3)

V prvním dílu, který česky vyšel pod názvem Mrazení, oba hlavní hrdinové, Grace a Sam, našli jeden druhého, ve Váhání bojovali za to, aby mohli zůstat spolu. V Navždy je situace ještě vyhrocenější, na vlky jsou pořádány štvanice a životy obou protagonistů se ocitají v ohrožení. Jak se smrt víc a víc blíží... (pokračování anotace)

listopad - Argo
Alyson Noel
Země stínů (Nesmrtelní 3)

Cena, kterou Ever musela zaplatit za Damenovo uzdravení, je nelidsky vysoká. Aby Damen znovu neonemocněl a navěky se neodebral do Země stínů, nesmí mezi oběma milenci dojít k žádnému tělesnému kontaktu. Ever se s tím nehodlá smířit a zoufale hledá, jak tohle prokletí zrušit. Do jejího života však náhle vstupuje... (pokračování anotace)

28. listopadu - Domino
Richelle Mead
Pokrevní pouta (VA II)

Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu... (pokračování anotace / překlad originální)

listopad - Egmont
Becca Fitzpatrick
Ticho (Zavržený 3)

Hluk mezi Patchem a Norou je pryč. Již překonali tajemství protknuté temnou Patchovou minulostí... spojili dva na první pohled nesmiřitelné světy... čelili srdcervoucí zkoušce zrady, věrnosti a důvěry... a to vše pro lásku, která přesahuje hranice mezi nebem a zemí. Ozbrojeni ničím, jen absolutní důvěrou... (pokračování anotace)

listopad - BB art
Anthony Horowitz
Škola černé magie

Studenti černé magie Dvanáctiletý David Eliot, sedmý syn sedmého syna, je problémový žák a s rodiči příliš nevychází. Když ho vyhodí ze školy, dostane poslední šanci - záhadnou školu Groosham Grange na jinak pustém ostrůvku u pobřeží. David se skamarádí s Jill a Jeffreym... (pokračování anotace)

listopad - Epocha
Laurell K. Hamilton
Obsidiánový motýl (Anita Blake 9)

V životě Anity Blakeové se vyskytuje hodně stvůr. Některé z nich jsou lidé. Mezi ně patří i muž jménem Edward, nájemný lovec se specializací na nadpřirozeno. Ten ji požádá, aby mu pomohla vystopovat největší zlo, s jakým se kdy potkala… (pokračování anotace)

listopad - Knižní klub
Alexandra Adornetto
Zář * (Zář 1)

Do poklidného přímořského městečka Tallow Beach nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu... (pokračování anotace)

listopad - Baronet
Jeaniene Frost
Věčný polibek temnot (Svět nočního lovce 2)

Soukromá detektivka Kira Gracelingová by v nastávajícím ránu nejraději šla dál. Avšak její smysl pro povinnost jí nenechá, aby ignorovala bolestné steny vycházející z opuštěného skladu. A tak se naplní její nejhorší noční můry. Zachráněným je mocný mistr upírů Mencheres, který po své krásné a odvážné pomocnici... (pokračování anotace)

23. listopadu - Baronet
C. C. Hunter
Zrozena o půlnoci (Padá stín / Padlé stíny 1)

Jednoho večera Kylie Galenová zjistí, že je s nevhodnými lidmi na úplně špatném večírku, a to navždycky změní její život. Matka ji pošle do tábora pro problematickou mládež v Shadow Falls a během pár hodin po svém příjezdu Kylie zjišťuje, že mládež v táboře není jen "problematická". Tady, v Shadow falls... (pokračování anotace)

listopad - BB art
Kathy Reichs
Virus (Virus 1)

Nebezpečný případ neteře sběratelky kostí Čtrnáctiletá Tory Brennanová měla odjakživa dobrodružství v krvi; konec konců je neteří slavné soudní antropoložky Temperance Brennanové. Seznamuje se se skupinkou dětí, které sdílejí její vlastní zápal pro vědu... (pokračování anotace)

listopad - BB art
John Connolly
Brána do pekel (Samuel Johnson 1)

Brána do pekla se otevírá, pozor na škvíru ve vesmíru! Samuela Johnsona trápí spousta věcí. Jeho táta se stará spíš o auto než o rodinu, matka je podivně samotářská. Jediný, kdo Samuelovi doopravdy rozumí, je jeho jezevčík Boswell. A aby toho nebylo málo... (pokračování anotace)

DECEMBER / PROSINEC 2011
7. prosince - BB art
Cecily von Ziegesar
Nezapomenutelná (To je ona 4)

Každá dívka o tom sní… Jak daleko je každá z nás ochotna zajít, aby se o ní říkalo… To je ona? Mít spolubydlící na elitní internátní škole Waverly Academy obvykle znamená zábavu každý večer. Zatímco se Callie a Jenny dělí o kluka, ostatní obyvatelky D... (pokračování anotace)

prosinec - Knižní klub
Rachel Hawkins
Čarodějnice z Hex Hall (Hex Hall 1)

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem - nepolapitelným evropským čarodějem - jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká... (pokračování anotace)

prosinec - Jota
Patrick Ness
Temný ráj (Chaos 2)

Po napínavém závěru prvního dílu se třináctiletý Todd Hewitt probouzí jako vězeň v Novém Prentisstownu, jenž padl do rukou diktátora a samozvaného prezidenta Prentisse. Také Toddova přítelkyně Viola se ocitla v zajetí a Todd se rozhodne, že ji najde a zachrání. Musí však svůj záměr držet v tajnosti, což nesmírně ztěžuje Hluk... (pokračování anotace)

prosinec - BB art
Sara Shepard
Nevinnost (Roztomilé malé lhářky 2)

Každý má co skrývat Čtveřice roztomilých malých lhářek dokazuje, že stále umí pěkně zlobit. Alison DiLaurentisová zmizela, ale A. posílá vzkazy pro Arii, Emily, Hannu a Spencer pořád dál. Připomíná jim tajemství, která znala jen Alison - a to není jediná věc, která Lhářky trápí. Aria bojuje s vědomím... (pokračování anotace)

prosinec - Knižní klub
P. C. Castová, Krist Castová
Probuzená (Škola noci 8)

Zoey a její strážce Stark se vrátili z onoho světa, ale nemají sílu ani chuť odjet z bezpečného, magií prostoupeného ostrova Skye a čelit dalším intrikám zlé velekněžky Neferet a nesmrtelného Kalony. Temnota však nespí, naopak získává na síle a chystá se příznivcům Světla zasadit další smrtící úder... (pokračování anotace)

7. prosince - Baronet
J. R. Ward
Bratrstvo černé dýky - průvodce

Nejnovější svazek série Bratrstvo černé dýky by si neměl nechat ujít žádný z fanoušků proslulých caldwellských upírů! Autorka J.R. Ward v něm nabízí pestrou všehochuť bonusů, jaké v žádném z jejích románů nenajdete. Kromě zbrusu nové novely Otec ze života Zsadista, Belly a jejich dcerky, naleznete v Průvodci... (pokračování anotace)

DALŠÍ PŘIPRAVOVANÉ TITULY V TOMTO ROCE
CooBoo - Lauren Oliver: Chvíle před koncem

Vychází knižně v ČR (FA, YA) 2011 (červenec - září)

29. června 2011 v 16:17 | Abyss
U každé knihy naleznete datum vydání, nakladatele a samozřejmě ještě název a autora, plus část anotace (byla-li uveřejněna či pokud jsem přeložila originál), pro zbytek anotace pak stačí kliknout na "pokračování anotace", kterak vás přenese na příslušné místo. Obálky po pravé straně jsou originální, po levá pak již ty naše.
Pokud se u některého názvu knihy nachází * (hvězdička), můžete se po jejím kliknutí dostat na informace které jsem o sérii sepsala, či přímo na hodnocení dané knihy.JULY / ČERVENEC 2011
vyšlo - Knižní klub
K. Garcia a M. Stohl
Nádherná temnota * (Kronika prokletých zaklínačů 2)

Lena a Ethan přežili den, kterého se obávali celé měsíce - Leniny šestnácté narozeniny -, ale stálo je to hodně. Po smrti svého strýce, kterou si klade za vinu, je Lena sklíčená a ztracená a Ethan jí zjevně nedokáže nijak pomoci. Dívka se od něj začíná odtahovat a vrhá se po hlavě do nebezpečí... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo
L. J. Smith
Otrokyně (Tajný kruh 2)

Pokračování strhujícího příběhu moderních čarodějek! Po zasvěcení do Tajného kruhu mladých čarodějek se Cassie opájí svou nově nalezenou mocí, která je stejně návyková jako nebezpečná. Octne se mezi dvěma soupeřícími klany a záhy stojí před zásadním životním rozhodnutím: Má zradit ty, které miluje... (pokračování anotace)

vyšlo - Brána
Tanja Heitmann
Ranní červánky

Je možné milovat upíra? Když mladá studentka Lea potká Adama ve vile svého profesora, zamiluje se do něj na první pohled. Adam je neskutečně pěkný, ale podivně zamlklý... a skrývá smrtelné tajemství. Je posedlý démonem, který ho nutí, aby Leu přetáhl na temnou stranu, mezi zlé mocnosti. Adam však proti démonově... (pokračování anotace)

vyšlo - Crew
Masaši Kišimoto
Naruto 1

Stát se nejlepším nindžou na světě není věc snadná, dokonce ani když nejste obecně zatracovaný outsider, který má v sobě zapečetěného devítiocasého démona, jenž kdysi málem srovnal se zemí celou nindžovskou vesnici. Naruto je však pevně odhodlaný splnit si tento sen a vzdát se za žádných okolností nehodlá.... (pokračování anotace)

AUGUST / SRPEN 2011
1. srpna - Egmont
Rachel Ward
Čísla (Čísla 1)

Jem už od malička vidí v očích lidí čísla. Co ta čísla vlastně znamenají, pochopí v den matčiny smrti - jsou to data, dny, kdy lidé, kterým se dívá do očí, zemřou. Život je pro Jem těžký, dokud nepotká kluka, kterému říkají Spider. Svět je náhle mnohem krásnější. Ale cestou do Londýna Jem pozná, že se blíží veliké neštěstí, které navždy otřese jejich životy… (pokračování anotace / překlad oficiální anotace)

8. srpna - CooBoo
Lara Chapman
Bezchybná

Sarah má před sebou poslední ročník střední školy. A i když je trochu knihomol a chce se dostat na prestižní univerzitu, aby mohla studovat žurnalistiku, doufá, že by třeba mohla potkat také svou první velkou lásku. A pak přijde do třídy Rock, a jako by se sny staly skutečností. Ovšem má to dvě drobné vady na kráse... (pokračování anotace)

9. srpna - Knižní klub
Hoffman Paul
Čtyři poslední věci (Levá ruka Boží 2)

Po zradě a nuceném návratu do svatyně vykupitelů se Thomas Cale od lorda vojevůdce dozví, že lidstvo musí být zničeno: je to jediná možnost, jak napravit největší Boží omyl. Cale se se svou rolí levé ruky Boží, anděla smrti, zdánlivě smiřuje. Má na dosah absolutní moc - hrůzyplný náboženský zápal a vojenská síla vykupitelů... (pokračování anotace)

15. srpna - Knižní klub
Lauren Kate
Pád * (Pád 1)

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní... (pokračování anotace)

16. srpna - Fragment
L. J. Smith, Kevin Williamson, Julie Plec
Zrození (Stefanovy deníky 1)

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Příběh se odehrává ve Virgínii během války Severu proti Jihu. Stefanův otec se ujme vzdálené příbuzné Katherine... (pokračování anotace)

17. srpna - Jota
Anne Plochotová a Cendrine Wolfová
Vyvolená (Oksa Pollocková 1)

Oksa Pollocková je třináctiletá dívka, žijící v Paříži se svými rodiči. Kromě občasné zbrklosti, kterou jí neustále vyčítá nejlepší kamarád Gusta, se nijak zvlášť neliší od ostatních kamarádů. Jednoho dne se ale všechno změní. Nedlouho po uspěchaném stěhování do Londýna a návštěvě nové školy... (pokračování anotace)

18. srpna - Mladá Fronta
Libba Brayová
Měsíční oko (Gemma Doyle 1)

Tajemný příběh z viktoriánské Anglie se odehrává na dívčí škole, kam po záhadné matčině smrti přijíždí z Indie šestnáctiletá Gemma Doyleová, aby se zde naučila vybraným způsobům. Musí se vyrovnat nejen s lekcemi francouzštiny a tance, ale i s nevraživostí ostatních dívek... (pokračování anotace)

24. srpna - Jota
William Peter Blatty
Dimiter (Oksa Pollocková 1)

Děj příběhu o Dimiterovi, "agentovi z pekel", začíná v roce 1973 v Albánii. Státní policie se tam všemožnými, i těmi nejdrastičtějšími prostředky snaží získat nějaké informace od záhadného podezřelého cizince - Dimitera. Tomu se však podaří uprchnout a zároveň splnit své poslání. Po nějaké době se začnou… (pokračování anotace)

31. srpna - Baronet
J. R. Ward
Pomstěný milenec (Bratrstvo černé dýky 7)

Další pokračování válek rodu upírů z Coldwellu a šestice jeho ochránců tvořících Bratrstvo černé dýky je opět plné dramatických příběhů, zápletek a osudů. Jeho hlavní postavou je však temná postava - Rehvenge, upír, který čerpá životní energii z emocí ostatních, obchodník s drogami. Jeho reputace způsobí... (pokračování anotace)

31. srpna - Jota
Alison Goodman
EONA: Poslední Dračí oko (Eon 2)

Další pohnuté osudy statečné dívky Eony, adeptky dračí magie v zemi zasažené válkou. Po odhalení svého tajemství, které se trestá jedině smrtí, se ocitá na útěku před armádou uzurpátora Sethona, který se zmocnil násilím trůnu a za každou cenu hodlá uskutečnit svoje temné záměry... (pokračování anotace)

31. srpna - BB art
James Patterson, Lee NaRae
Maximum Ride (Vol. 2)

Příběh čtrnáctileté Maximum Ride a jejích kamarádů, kteří mají křídla a umějí létat, pokračuje druhou částí. Když zachrání unesenou Andílku, nejmladší členku jejich "hejna", zamíří všichni do New Yorku, aby zjistili, kdo ve skutečnosti jsou... (pokračování anotace)

srpen - Brokilon
Petra Neomillnerová
Doušek věčnosti (Tina Salo 2)

Druhé vydání vyprodaného románu. Tina Salo má problémů nad hlavu. Motorkáři, mezi něž patří skupina vlkodlaků, umírají při bouračkách jako na běžícím pásu. Gothel zuří, protože chce zpátky svého syna Kaye, a je přesvědčená, že jí ho chce Tina ukrást. (pokračování anotace)


srpen - CooBoo
Lisi Harrison
Monster High (Monster High 1)

SOV, neboli Sabotéři obvyklých vlastnosti (či chcete-li monstra a příšery) se snaží zapadnout a být nenápadní. Maskování je tak dokonalé, že možná ani netušíte, kdo s vámi vlastně chodí do třídy... Na Salemské střední se to ale brzy změní a město už nikdy nebude, jaké bývalo. Způsobí to teprve před patnácti dny "vyrobená" Frankie Steinová... (pokračování anotace)

srpen - Crew
Cugumi Ohba, Takeši Obata
Death Note 1

Zkuste si představit, že existují bytosti zvané smrtonoši. Každý z nich vlastní zápisník, do kterého když zapíše něčí jméno a představí si při tom jeho obličej, dotyčný zemře. Používání zápisníku se řídí celou řadou přesně stanovených pravidel a zabíjet s jeho pomocí může pouze jeho právoplatný majitel. Nikde se však nepíše... (pokračování anotace)

srpen - Zoner Press
Ellen Schreiber
Počátek (Upíří polibky 1)

Může se sen o lásce k upírovi stát skutečností? Šestnáctiletá Raven se odmalička touží stát upírkou. Žije v malém městečku jménem Dullsville a nemá to právě lehké - nerozumí si příliš se spolužáky, kamarádí se pouze s farmářskou dívkou Becky a pochopení nenachází ani u svých rodičů. Hodně času tráví na hřbitově... (pokračování anotace)

SEPTEMPER / ZÁŘÍ 2011
1. září - Knižní klub
Dmitry Glukhovsky
Metro 2034

Píše se rok 2034. Před mnoha lety jaderná válka zpustošila převážnou část světa. Lidé přežili jen v nepředstavitelně rozlehlých sítích metra ve velkoměstech. Dole v podzemí vytvořili novou jedinečnou civilizaci. Existence této civilizace je však nyní ohrožena. Na odlehlé stanici Sevastopolskaja se odehrává cosi záhadného... (pokračování anotace)

19. září - Domino
Cabot, Meyer, Harrison...
Prokletý maturiťák

Když se holka chystá na maturitní ples, je s tím pokaždé spousta starostí. Musí sehnat šaty a boty, aby byla co nejhezčí nebo aspoň co nejoriginálnější. Musí zajít ke kadeřníkovi a vymyslet parádní účes. A nakonec je nutné sehnat to, s čím je obvykle největší problém - správného kluka... (pokračování anotace)

21. září - BB art
HyeKyung Beak, Cecily von Ziengesar
Jen pro tvé oči 2 (Manga Vol. 2)

Královna B spadla ze svého trůnu a skončila v Brooklynu, kde sdílí byt spolu s V. Zpočátku to bylo peklo, ale holkám se povedlo najít cestu, jak spolu vyjít! Jenomže z N a S je teď pár, takže B má zlomené srdce a zoufale touží po odplatě... (pokračování anotace)

21. září - Fragment
L. J. Smith
Zajetí (Upíří deníky 7)

Česká
anotace
zatím
není


21. září - BB art
Anna Godbersen
Intriky (Luxus 2)

Život v přepychu. Pravá láska. Falešní přátelé. Skandální pomluvy. Vítejte zpátky na Manhattanu v roce 1899. Půvabné dívky v krásných šatech, které se baví až do svítání na večírcích, neodolatelní mladíci s uličnickým úsměvem a nebezpečnými úmysly. Drobné lži, temná tajemství a skandální vztahy… (pokračování anotace)

září - Knižní klub
Meg Cabot
Jmenuju se Nikki (V kůži supermodelky 2)

Newyorskou středoškolačku Em Wattsovou potkala tragédie s nečekanými následky: po probuzení z kómatu se ocitla "v kůži supermodelky". Zásluhou špičkových neurochirurgů se její mozek ocitl v těle prominentní modelky Nikki Howardové, po níž Em automaticky získává nejen práci v topmodelingu... (pokračování anotace)

září - Baronet
Jeaniene Frost
První rudá kapka (Svět nočního lovce 1)

Noc není pro smrtelníky bezpečná. Denise MacGregorová ví ze všech nejlépe, co se skrývá ve stínech - jejím nejlepším přítelem je poloupír Cat Crawfield, a ona sama již přišla o tolik, co by obyčejný člověk neunesl. Minulost její rodiny je zahalena tajemstvím a zasuta ve tmách, a jakýsi démon označil Denise za oběť... (pokračování anotace)

září - BB art
Rosemary Sutcliffová (Orel deváté legie 2)
Stříbrná větev

Římskou Británií zmítají nepokoje a násilí. Musejí se s ním vyrovnávat i mladý lékař Justinus a centurion Flavius, kteří se náhodně seznámí v pevnosti Magnis, náhodně zjistí, že mají společné předky, a stanou se z nich nerozluční přátelé. Oba mladíci odhalí spiknutí, jehož cílem je svrhnout císaře. Z obavy o vlastní život uprchnou... (pokračování anotace)

září - Knižní klub
Andrea Cremer
Vzpoura (Smečka 2)

Calle se Shayem se díky Hledačům podařilo na poslední chvíli dostat z hrůzyplného domu Bosquea Mara. U Hledačů našli azyl i spojenectví a konečně můžou být spolu. Jenže Calla se probudí z mdlob do děsivé nejistoty: netuší, co se stalo s členy její smečky, s její rodinou, a strachuje se o život Rena... (pokračování anotace)

září - Baronet
Charlaine Harris
Mrtví odcházejí (Pravá krev 9)

Lidé v Bon Temps, s výjimkou Sookie Stackhouseové, toho mnoho o upírech nevědí. A vůbec nic nevědí o vlkodlacích. Aspoň dosud. Avšak nadpřirozené bytosti se rozhodly odhalit obyčejnému světu svou existenci. Všechno klape až do chvíle, kdy je jedna z nich nalezena zmučená blízko baru, v němž Sookie pracuje... (pokračování anotace)

září - Fragment
Rick Riordan
Poslední z bohů (Percy Jackson 5)

Jmenuji se Percy Jackson… Blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě… (pokračování anotace)

září - XYZ
Nicky Perry
Spojení krve

Život Gee je celkem normální až do doby kdy se dozví, že upíři a vlkodlaci skutečně existují. Že existují upíři, ji nijak nevadí, vždyť je do jednoho zamilovaná, ale že existují vlkodlaci to odmítá… "Dám hlavu na stranu, zvednu obočí a nechápavě vykulím oči... (pokračování anotace)

zaří - BB art
Alex Scarrow
Jezdci časem (Jezdci časem 1)

Zahrávejte si s časem a známý svět... by se mohl změnit ve svět, jak ho neznáte. Liam O'Connor měl zemřít v moři v roce 1912. Maddy Carterová měla zemřít v letadle v roce 2010. Sal Vikramová měla zemřít při požáru v roce 2026. Ale několik okamžiků před jejich smrtí se zničehonic kdosi objevil a řekl: "Podej mi ruku..." Jenže... (pokračování anotace)

Vychází knižně v ČR (Fantasy, YA) 2011 (leden - červen)

20. února 2011 v 18:28 | Abyss
Souhrný článek o vydání zajímavých knížek v roce 2011 u nás v ČR, které jsem si zcela subjektivně vyvolila a jenž bude postupně doplňován. U každé knihy naleznete datum vydání, nakladatele a samozřejmě ještě název a autora, plus nyní ještě část anotace (byla-li uveřejněna), pro zbytek anotace pak stačí kliknout na "pokračování anotace", kterak vás přenese na stránky knihy u nakladatele.
Pokud se u některého názvu knihy nachází * (hvězdička), můžete se po jejím kliknutí dostat na informace které jsem o sérii sepsala, či přímo na hodnocení dané knihy.
JANUARY / LEDEN 2011
Proroctví sester
vyšlo - Knižní klub
Michelle Zinková
Proroctví sester (Proroctví sester 1)

Dvojčata Lia a Alice právě osiřela. Lia objeví na zápěstí tajemné znamení a začíná si všímat podivného krutého chování své sestry. Objeví knihu s jedinou stránkou, ve které si přečte temné proroctví, které varuje před příchodem Ďábla na svět. Lia se domnívá, že ona je Strážkyní, která tomu má zabránit... (pokračování anotace)

Zkřížené hnáty
vyšlo - Fantom Print
Patricia Briggs
Zkřížené hnáty * (Mercy Thompson 4)

Vítejte ve světě Patricie Briggsové, kde "čarodějky, upíři, vlkodlaci a měňavci žijí bok po boku s obyčejnými lidmi". Jen velmi nezvyklá žena se v něm může cítit jako doma - a Mercy Thompsonová je vskutku jedinečná. Ve dne pracuje Mercy jako automechanička v rozlehlém Tri-Cities ve Východním Washingtonu... (pokračování anotace)

Modrá krev
vyšlo - BB art
Melissa de la Cruz
Modrá krev * (Modrá krev 1)

Schuyler Van Alenové je patnáct. Přestože pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny, většina jejích vrstevníků jí opovrhuje a doma s ní žije jen přísná babička; otce Schuyler nikdy neviděla a matka leží už dlouhá léta v kómatu. Ke všemu se teď u ní a několika dalších spolužáků... (pokračování anotace)

Modrý měsíc
vyšlo - Argo
Noëlová Alyson
Modrý měsíc (Nesmrtelní 2)

Zdá se, že lásce mezi Ever a Damenem už nestojí nic v cestě. Hrdinka proniká to tajů své nové identity a do temného, svůdného světa nesmrtelných. Jenže pak Damen onemocní, začne chřadnout a ztrácet své neobyčejné schopnosti. Zoufalá Ever se na jeho záchranu vydá do Země léta a tam objeví způsob, jak vrátit čas... (pokračování anotace)

FEBRUARY / ÚNOR 2011
Crescendo
vyšlo - Egmont
Becca Fitzpatrick
Crescendo * (Zavržený 2)

Nořin život má stále daleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážného anděla. Patch je tajemný, nádherný, magneticky přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a k tomu se zdá, že tráví víc a víc času s Nořinou úhlavní sokyní... (pokračování anotace)

Váhání
vyšlo - Argo
Maggie Stiefvater
Váhání (Vlci z Mercy Falls 2)

Vlkodlaci z Mercy Falls se vracejí. Teď, když se Grace a Sam našli, musí bojovat, aby mohli zůstat spolu. Pro Sama to znamená zúčtovat s minulostí, pro Grace vyhlížet budoucnost, která je čím dál nejistější. Do jejich příběhu však nečekaně zasáhne nový vlk jménem Cole, který bojuje se svými vnitřními démony... (pokračování anotace)

MARCH / BŘEZEN 2011
vyšlo - Knižní klub
Schatzing Frank
Limit

2025. Průkopnické technologie vnesly revoluci do kosmických letů. Američané i Číňané v neúprosném závodě těží hélium 3 - prvek, jenž má vyřešit všechny energetické problémy světa. Tou dobou má detektiv Owen Jericho vypátrat v Šanghaji zmizelou čínskou disidentku Jo-jo. Co na první pohled vypadá jako rutina, je pouhou předehrou k hrůzostrašné honičce... (pokračování anotace)

Leviatan
vyšlo - Knižní klub
Scott Westerfeld
Leviatan * (Leviatan 1)

První svazek nesmírně napínavé nové série pro mladé dospělé. Odehrává se v alternativní steampunkové minulosti, v níž je svět rozdělen na Rachoťáky, kteří ovládají ohromné parní pochodující válečné stroje, a Darwinisty, jejichž hybridní "potvůrky" fungují jako vzducholodi, parní vlaky, válečné lodi i ponorky... (pokračování anotace)

Jonas
vyšlo - Fragment
Eden Maguire
Krásní mrtví - Jonas * (Krásní mrtví 1)

Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska… Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí... (pokračování anotace)

Pokoušená
vyšlo - Knižní klub
P. C. a Kristin Cast
Pokoušená * (Škola noci 6)

Zoey Redbirdové a jejím přátelům se podařilo vyhnat z Tulsy nesmrtelného anděla Kalonu i zlou velekněžku Neferet a mohou se tak vrátit do Školy noci, po které se jim všem už stýská. Kalonovo záhadné kouzlo však stále působí a Zoey musí jeho svádění odolávat pokaždé, když vstoupí do říše snů. Navíc se jí zdá, že v Kalonovi se přece jen skrývá přinejmenším troška dobra... (pokračování anotace)

Roztomilé malé lhářky
vyšlo - BB art
Sara Shepard
Roztomilé malé lhářky * (Roztomilé malé lhářky 1)

Každý má co skrývat - zejména holky ze třetího ročníku střední školy - Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny jedno mnohem horší tajemství... (pokračování anotace)

Smečka
vyšlo - Knižní klub
Andrea Cremer
Smečka * (Smečka 1)

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily... (pokračování anotace)

APRIL / DUBEN 2011
vyšlo - Knižní klub
Meg Cabot
Nenasytná (Nenasytná 1)

Nikdy neříkejte nikdy, a o upírech to platí dvojnásob… Mína Harperová, samostatná, talentovaná, ale zároveň i smutná a díky svému prazvláštnímu daru okamžitě odhalit, jakým způsobem a kdy člověk, který před ní stojí, zemře, dost osamělá, se podílí na vytváření scénáře pro nesmírně úspěšný seriál Nenasytná u jedné newyorské televizní stanice... (pokračování anatoce)

Nádherné bytosti
vyšlo - Knižní klub
K. Garcia a M. Stohl
Nádherné bytosti * (Kronika prokletých zaklínačů 1)

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně - tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínač... (pokračování anotace)

Síla vzdoru
vyšlo - Fragment
Suzanne Collins
Síla vzdoru (Hunger Game 3)

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher... (pokračování anotace)

vyšlo - Egmont
Claudia Gray
Na druhé straně * (Akademie Evernight 4)

Bianca a Lucas vždy věřili, že vydrží vše, jen aby mohli být spolu. Jenže pak si s nimi osud zahraje ošklivou hru a Bianca se promění v přízrak a Lucas v upíra, bytost, kterou celý život lovil.
Lucase pronásleduje téměř nezvladatelná touha zabíjet, a tak se může obrátit o pomoc jen na jedno místo… (pokračování anotace)

vyšlo - Mladá fronda
Carrie Rayn
Les rukou a zubů (Les rukou a zubů 1)

Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým - v Lese zubů a rukou - žijí "nečistí", kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili... (pokračování anotace)

Poslední oběť
vyšlo - Domino
Richelle Mead
Poslední oběť * (Vampýrská akademie 6)

Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív...

Nemám ráda klece. Dokonce ani do zoo nechodím ráda. Když jsem byla v zoo poprvé... (pokračování ukázky)

vyšlo - Ikar
Gayle Forman
Jestli zůstanu

Šestnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče - a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství... (pokračování anotace / ukázka z knihy)

vyšlo - XYZ
Lucie Adamová
Odstíny života * (Odstíny života 1)

Alexandrina Avitalová se za svého života nijak nelišila od svých vrstevníků. Když je v den svých devatenáctých narozenin chladnokrevně zavražděna, nikdo proto nemůže tušit, že smrt se pro ni stane jenom začátkem nové cesty. Tři roky poté, co byla pohřbena a oplakána svojí rodinou a přáteli, se Alex probouzí... (pokračování anotace)

MAY / KVĚTEN 2011
Inkarceron
vyšlo - Knižní klub
Catherine Fisher
Inkarceron * (Inkarceron 1)

Sedmnáctiletý Finn denně bojuje o život v Inkarceronu, obrovském vězení, které má vlastní inteligenci a krutě s ní střeží tisíce vězňů. Finn si je díky znamení na ruce jist, že se zde nenarodil jako ostatní, ale přišel Zvenčí. Claudia je dcerou Správce Inkarceronu a má se vdávat; nenáviděný princ jí byl nastrčen... (pokračování anotace)

vyšlo - Epocha
Laurell K. Hamilton
Modrý měsíc (Anita Blake 8)

Na bývalého snoubence se dá jen těžko zapomenout. Když Anitě Blakeové ve tři ráno zazvonil telefon, chvíli si myslela, že je to on. Nebyl. Byl to jeho bratr a nepřinášel dobré zprávy. Jak se zdálo, bývalá láska Anitina života se nechala zavřít do vězení za pokus o znásilnění.
Od doby, kdy se Anita Blakeová... (pokračování anotace)

JUNE / ČERVEN 2011
vyšlo - BB art
Melissa de la Cruz
Krvavý karneval * (Modrá krev 1)

Pátrání po pachatelích tajemných vražd mladých upírů zavede Schuyler a jejího nejlepšího kamaráda Olivera až do Itálie, kde by měl žít Schuyleřin dědeček. V New Yorku mezitím vrcholí přípravy na Čtyřstovkový ples, velkou událost, kterou pořádá elita modrokrevných. Rozmazlená a prohnaná Mimi Forceová u toho nemůže chybět... (pokračování anotace)

vyšlo - Jota
Matt Haig
Radleyovi

Zdá se, že manželé Radleyovi, lékař Peter a jeho žena Helen, žijí naprosto normálně - bydlí na poklidném anglickém předměstí v krásném domě, klábosí se sousedy, navštěvují pravidelný čtenářský kroužek a zažívají obvyklé krize manželského páru středního věku. Jejich dospívající děti, Klára a Rowan... (pokračování anotace)

Trápení
vyšlo - Domino
Richelle Mead
Trápení * (Sukuba 1)

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností... (pokračování anotace)

vyšlo - Daranus
Christopher Pike
Poslední upír (Poslední upír 1)

Obyčejná teenagerka, řeklo by se - i když neobyčejně krásná, inteligentní a obratná jako šelma. Říká si Alisa, Lara, Melissa, jak ji zrovna napadne... Nikdo neví, že ve skutečnosti se jmenuje Síta a chodí po světě už pět tisíc let. Je upírka. Třebaže sluneční svit ji neproměňuje v popel, neděsí ji krucifix, nedokáže přivolat smečku vlků, neumí létat... (pokračování anotace)

vyšlo - Jota
Gordon Reece
Myši

Šestnáctiletá Shelley a její matka jsou jako šedé myšky - nervózní, plaché a přeochotné. Je snadné je využít a zneužít, což si dobře uvědomoval otec Shelley i její spolužačky ze střední. Právě před nimi uprchnou matka s dcerou do nového domova na venkovské samotě, kde obě nečekaně rozkvetou... (pokračování anotace)


vyšlo - Brokilon
Petra Neomillnerová
Doušek věčnosti
(Tina Salo 1)

Druhé vydání vyprodaného románu. Praha je přívětivé město, pro "našince" určitě, a upírka Tina Salo to oceňuje. Když se na ulicích začnou povalovat vykrvené mrtvoly bezdomovců, je třeba udělat pořádek ve vlastních řadách, aby mohl poklidný upíří život v matce měst pokračovat... (pokračování anotace)

vyšlo - Jota
Patrick Ness
Hlas nože (Chaos 1)

"Hluk je nefiltrovaný člověk a bez tohoto filtru je člověk pouze kráčejícím chaosem." První díl dystopické trilogie, určené pro mladé čtenáře. Kniha, jež získala velké množství ocenění, se řadí mezi pronikavé analýzy mezilidských vztahů v extrémních okamžicích. Příběh je plný nečekaných a šokujících zvratů... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
P. C. a Kristen Cast
Vyhořelá * (Škola noci 7)

Zoeyina duše se ocitá na onom světě - roztříštěná na kusy, vyhaslá, pronásledovaná výčitkami svědomí. Její kamarádi se však nechtějí vzdát naděje, že se vrátí a a zachrání svět, v němž se schyluje k bitvě mezi pradávnými silami Světla a Temnoty. Stark je ochoten dokonce nasadit vlastní život... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Jamesová Syrie
Drákula, má láska

Uznávaná spisovatelka historických románů Syrie Jamesová se chopila proslavené literární klasiky Brama Stokera Dracula a bravurním způsobem ji převyprávěla očima ženy. Nesmrtelný mýtus získal romantické a smyslné obrysy…Mína Harkerová je rozpolcená mezi dvěma muži. Přestože upřímně a oddaně miluje svého manžela... (pokračování anotace)

vyšlo - Fantom Print
Briggs Patricia
Stříbrná relikvie (Mercy Thompson 5)

Když se Mercy Thompsonová pokusí vrátit mocnou faeskou knihu, kterou si před nějakou dobou vypůjčila, najde knihkupectví prázdné a zavřené. Zdá se, že kniha obsahuje tajné informace - a fae udělají naprosto vše, aby nepadla do nesprávných rukou. A jako by to nestačilo, Mercyin přítel Samuel bojuje se svou vlčí stránkou... (pokračování anotace)

vyšlo - Egmont
Stephenie Meyerová
Saga Stmívání: Oficiální ilustrovaný průvodce

Všechny dílky skládačky konečně zapadají do sebe… V roce 2005 se čtenářům představili Bella Swanová a Edward Cullen a zrodil se celosvětový fenomén. Od té doby četly tuto úchvatnou upíří milostnou ságu miliony čtenářů. Nyní Stephenie Meyerová sama poprvé odhaluje tajemství ságy a zveřejňuje exkluzivní materiály... (pokračování anotace)

29. června - Baronet
J. R. Ward
Vyvolený milenec (Bratrstvo černé dýky 6)

Se svou neskonalou věrností Bratrstvu se Phury obětoval pro zachování svého rodu a stal se mužem zodpovědným za jeho pokračování. Byl vybrán, aby se stal otcem mnoha synů a dcer a zajistil tak přežití rodu a zachování jeho tradic a zrodu nových jeho bojovníků. Jeho první žena Cormia, která touží získat nejen jeho tělo... (pokračování anotace)

 
 

Reklama