Souboj obálek / Aneb suď knihu podle obalu

Souboj obálek | druhé kolo určí, kdo je opravdu dokonalý |

12. května 2012 v 14:18 | Abyss

Už je tomu více jak měsíc, kdy se zde poprvé objevil souboj obálek, přesně tomu poprvé bylo 11. března - vlci tehdy rozehráli první kolo. V blogosféře je porovnávání obálek poměrně oblíbené, coverů se totiž po světě toulá stále dost a dost. Souboj obálek je vlastně jaková mini verze mého "S knihou kolem světa", ke kterému se také ještě vrátíme. Ale mnozí z váš již vědí, jak nemám ráda pravidelnost, takže se zde další cestování s obálkami (ale i souboj obálek) může objevit stejně tak zítra jako za měsíc.
V minulé anketě to na plné čáře vyhrál originál, u nás připravované knihy - Vlčí pramen: Proměna, jak to tedy dopadne dnes? :))


Dokonalé jsou již třetím dílem série Roztomilé malé lhářky, lehce se to sice tváří jako klasický dívčí román, ale ty knihy v sobě mají mnohem víc - a to díky tajemné A., která nedá holkám pokoj a stále se šťourá v jejich tajemstvích. A já sama jsem zde také neskutečně ráda za naše obálky. Série je to poměrně dlouhá a u originálu postupně začaly docházet panenky, proto už se na dalších dílech nenaházejí jejich postavy, ale jen hlavy. No prostě, ještě že si umí BB art poradit.
Možná se Vám nemusí zdát to, že první díl české série má obálku seriálovou (kterou mají i některá nová vydání v zahraničí), pro další díly se již nepodařilo získat z ciziny práva, což je sice škoda, ale občas se něco nepodaří a nedá se s tím již nic dělat.

Titul u nás již vyšel | Hodnocení na Goodreads: 4.16

Česká anotace: V Rosewoodu v Pensylvánii žijí čtyři holky, kterým není na první pohled co vytknout. Jenže když se podíváte blíž, zjistíte, že nejsou ani zdaleka tak bezchybné, jak vypadají.
Aria nedokáže pustit z hlavy bývalého kluka. Zakázané ovoce totiž chutná nejlíp. Hanna zase riskuje náklonnost své nejlepší kamarádky, zatímco Emily se hroutí kvůli jedné hloupé puse. A Spencer? Ta zkrátka musí mít všechno, co její sestra.
Mám veliké štěstí, že znám tyhle roztomilé malé lhářky lépe, než se znají ony samy. Potíž je jen v tom, že je pro mne příliš těžké, nechávat si jejich tajnosti jenom pro sebe. Měly by radši dělat, co jim říkám, protože jinak…!

A.

Souboj obálek: Vlci rozehrávají první kolo

11. března 2012 v 17:59 | Abyss

Co si budeme povídat, kniha by se možná podle obalu soudit neměla, ale přitom na tento ukazatel "kvality" přihlíží každý. Jinak je tomu pouze v případě, že si jdeme přímo pro určitý titul, který nám někdo doporučil a nebo máme již předchozí zkušenosti s daným autorem. V knihkupectví pak rozhoduje obálka o tom, vezmete-li knihu do ruky a přečteteli si i knižní anotaci, případně i nějaký ten úryvek.
Jenže někdy to pak vypadá, že autoři obálek nemají vkus a ještě horší to je, pokud je originální obálka krásná a naše již nikoliv. To se pak člověku chce až nad knihou brečet, že jí někdo takto ukřivdit. Pojďme se tedy na nějaké to porovnání obálek "originál versus náš cover" podívat. A teď otázka pro Vás, kde se změnou souhlasíte a kde Vám jde naopak proti srsti?

Originální obálka je hodně zajímavá, je jednoduchá a přitom vyjadřuje vlčí tématiku, taková šedivá atmosféra s krásným měsícem. Ruka působí záhadně, protože vidíme jen ji a ne již majitele. Naše obálka by nebyla ještě úplně nejhorší, ale když se člověk dívá na originál, tak každý okamžitě vidí ten 100% rozdíl. Taky se mi ani nezdá, že by mělo jít o vlky, ale spíš o upíry a tak jsem trochu zmatené... co to tedy má vlastně být.

Kniha u nás vychází 15. května / Hodnocení na Goodreads: 3.80

Česká anotace: Po smrti rodičů se Kat přestěhuje k dědovi do městečka skrytého hluboko v lesích, ale tam se jí vůbec nelíbí. Ve škole se velmi brzy skamarádí s Trickem a Cordelií, do Justina se dokonce zamiluje. Jenže když ji jednou napadne vlk, začnou se všichni tři kamarádi chovat divně. Neskrývají nějaké tajemství? Kat se bojí, že uvízla ve světě přízraků, a neví, komu má uvěřit.
 
 

Reklama