Směska obecná

Co mě zaujalo - kino 2010... (3.část)

9. ledna 2010 v 12:30 | Abyss
08.04.2010
When in Rome (více)
Další komedie, no tenhle rok jich bude vážně hodně, tak doufám, že bude aspoň půlka za něco stát :) Tuhle jsem si vybrala především proto, že v ní hraje Josh Duhamel (známí například z Transformers, či Las Vegas: Kasino) a pak protože se mi jednoduše líbili ukázky a Kristen Bell jsem už dlouho nikde neviděla :)


08.04.2010
Souboj Titánů (více)
Abych řekla pravdu tak mýtické zfilmované příběhy právě moc nemusím, za což ale asi můžou staré filmy, z kterých kýč přímo číší, tenhle je mi ovšem už jen z traileru velmi "přitažlivý", stačí mi ta úžasná hudba a už vím že to bude něco velkolepého, co si určitě nenechám ujít, herecké obsazení mě taky příjemně překvapilo, no už aby byl duben :)


22.04.2010
Exmanžalka za odměnu (více)
Gerard Butler se mi hodně líbil už v komedii "Chceš mě, chci tě", teď je tu další jeho komedie, kde bude tentokrát po boku s Jennifer Aniston, je to taková lehce akční komedie, co asi neoslní stejně jako filmové trháky, ale zase by byla škoda se na to nepodívat :)


29.04.2010
Iron Man 2 (více)
Iron Man je jedna z mojich nejoblíbenějších (možná dokonce i nejoblíbenější) zfilmovaných komixáků, jednička byla skvělá a tak doufám, že dvojka bude ještě lepší, i když to tak většinou nebývá, mě prostě stačí už jen to, že je tam Robert Downey a jsem na to pěkně natěšená :D


13.05.2010
Robin Hood (více)
Nevím proč ale Russel Crowe mi na roli Robina Hooda moc nesedí, to je asi tím, že jsem si ho vždycky představovala úplně jinak, to ovšem neznamená, že bych se na tenhle filmých netěšila, protože je to Robin pojatý opět trochu jinak a tak se třeba dovíme zase něco jiného ;)


1.04.2010
Milý Johne (více)
Válečné romantické drama, válečné filmy mi většinou nic neříkají, nemám tak nějak vůbec zrovna ráda filmy, co se odehrávají během války, člověk totiž již od začátků ví, že tam asi aspoň jedna z hlavních postav zemře. Tak uvidíme jak to bude s tímhle filmem, hlavní hrdinka se seznámí s Johnem (Channing Tatum) zamilují se do sebe, ale ten pak musí do války a tak jim nezbývá nic jiného než si psát :)

Marked / Označená (#1)

9. ledna 2010 v 10:02 | Abyss
Autor: P. C. Cast, Kristen Cast
Série: House of Night / Škola noci
Dostupnost: AJ / ČJ / SK

Opravdu zajímavé čtení :) Hned ze začátku můžu říct, že mě tenhle příběh zaujal mnohem víc než Twilight sága. Je to takové mnohem reálnější a proto se do toho člověk líp začte, když tomu rovnou i uvěří a nemusí přemýšlet nad všemožnými nejasnostmi.

Upíří žijí mezi námi a stavají se jimi ti kdož jsou označeni Stopařem, Stopař si ovšem nevybírá jen tak náhodně, většinou to kněžkám napovídá bohyně upírů Nox. Zoey byla naprosto obyčejná holka, nijak nevyčuhovala z řady, ale hezká bylo to zase joo ;) V první chvíli bere své označení za strašný trest, pak si ovšem uvědomí, že díku němu bude moci konečně opustit svoje vězení, domov který se jí poslední dobou rozpadat pod nohama. Co se její matka opět provdala za neskutečného bručouna, který je ke všemu ještě náboženský fanatik, věří jen jemu a nechává se jím zvyklad. Je to právě on kdo Zoey zakazuje aby odešla do Školy noci, i když je všeobecně známo, že mladí upíři umřou nejsou-li u dospělích. Zoey tedy utíká za svou babičkou, člověkem kterému může vždy věřit a jako jediná nevidí její označení za strašné prokletí, ale spíše jako znamení toho, že má hodně před sebou.
Když se poté díky ní dostává do Školy noci ujímá se jí Velekněžka, sama bohyně Nox jí totiž označila a tak má na čele plně zbarvený měsíční srpek jako dospělí upír a né obrys srpku jako mívají mláďata. Nachází zde své přátelé, ale i nepřátelé, kteří stojí ze věcmi, které se Zoey hnusí, zjišťuje že být upírem není zase tak špatné, i když chuť po krvy jí děsí.

Knížka je napsaná opravdu poutavě, nechybí ani spoustu vtipných dialogů a takových těch dívčích a teenagerovských pravd, které si někdy zas tak úplně nechceme přiznat. U konce knihy na vás navíc čeká zjištění, že tohle všechno byl teprve začátek a vám nezbývá nic jiného, než přemýšlet jak to bylo myšleno a jestli to není snad jen další intrika a když pak otočíte na poslední stranu nemůžete se dočkat na druhý díl, abyste zjistili jak to tedy bude :)

Abyss hodnocení: 7/10

Školní povinná četba 2009/2010

8. ledna 2010 v 22:25 | Abyss
Už by bylo načase začít číst i tu povinnou, takže doufám, že mi aspoň trochu poradíte co si vybrat :D musí to být 5 knih, přičemž si můžu vždycky vybrat mezi A nebo B, já zatím vůbec nevím čím začít :)

1.A Miroslav hájek a Viktor Hájek - Biblická dějeprava
1.B Eduard Petiška - Staré řecké báje a pověsti

2.A Legenda o Svatém Václavovi
2.B Kosmas - Česká kronika

3.A Dalimilova Kronika
3.B Hradecký rukopis

4.A Jan Hus - Knížky o Svatokupectví
4.B Jistebnický kancionář

5.A William Shakespeare - Romeo a Julie (více)
5.B Giovanni Boccaccio - Dekameron

6.A Jan Ámos Komenský - Labyrint světa a ráj srdce (více)
6.B Jan Ámos Komenský - Velká didaktika

7.A František Čelakovský - Ohlas písní českých
7.B Karel Jaromír Erben - Kytice

8.A Karel Havlíček Borovský - Tyrolské Elegie
8.B Božena Němcová - Babička

(Taky jsem se podívala na seznam knížek k maturitě a trochu mě to tedy vyděsilo :D)

Co mě zaujalo - kino 2010... (2.část)

4. ledna 2010 v 21:11 | Abyss
18.02.2010
Vlkodlak (více)
Neřekla bych, že se jedna o nové zpracování vlkodlaků, jen nové natočení asi nejstrarších legend o nich, kdy se mění pouze za úplňku a k tomu zase nějaký ten dramatický příběh, pan vlkodlak se mi tedy zrovna moc nelíbí, i když vlkoušek asi zrovna tady nemá být fešák :D


18.02.2010
Na sv. Valentýna (více)
Film naprosto nabitý skvělými herci, počtem asi určitě předčí i Lásku nebeskou :D Objeví se tam i Taylor s Taylor xD ale asi tam nebudou mít nijak zvlášť velkou roli xD No zase tolik toho o filmu nevím, jen že půjde o příběhy mnoha lidí na Valentýna. Nechám se tedy překvapit xD


04.03.2010
Upírův pomocník (více)
Další zfilmovaný knižní příběh, máme toho snad čím dál víc. Knížky o Darren Shanovi jsem nikdy nečetla, sice jsem se s nimi někdy střetla v knihovně, ale snad nikdy tam nebyl první díl a já strašně nerada čtu od prostředka :) Než k nám ale film příjde, pokusím si to nějak sehnat. Do filmu snad srazili 3 nebo 4 díly, protože plánují i pokračování a v knihách upíří stárnou 10x pomaleji, natočit 12 filmů by byl tedy docela problém :)


04.03.2010
Alenka v říši divů (více)
Tuhle pohádku jsem nikdy zrovna dvakrát nemusela, vždycky mi to přišlo až moc umělý a jakoby o ničem, možná právě proto jsem tak zvědavá na nové zfilmování. Depp tam vypadá teda trochu děsivě xD


04.03.2010
Legie (více)
Nejdříve na nás bůh poslal potopu, teď se rozhodl poslat na nás anděly. Náhodně se však sejde parta lidí, mezi nimi i mladá servírka, která má každou chvilku přivést na svět nového Krista, díky kterému má být záchráněn nás svět. Ty se snaží zachránin archanděl Michael aneb úžasný Paul Bettany, tenhle herec mě zaujal už ve filmu Hra o smrt a ještě víc si mě přiklonil na svou stranu v Šifře mistra Leonarda.


18.03.2010
Season of the Witch (více)
Tohle bude asi hodně temná fantasy, rytíři ve 14. stolení převážejí do kláštera ženu obviněnou z čarodějnictví, která by podle všeho měla být vina za nemoc obyvatel. Ani mě to na první pohled zase tolik neokouzlilo, jen jako správný fanoušek všeho tajemného se na to dříve nebo později určitě podívám ;)

Co mě zaujalo - kino 2010... (1.část)

2. ledna 2010 v 20:01 | Abyss
14.01.2010
Sherlock Holmes (více)
Tak na tento film se už těším opravdu pěkně dlouho, za prvé protože tam hraje Robert Downey Jr. a ten má pro mě neuvěřitelné vnitřní kouzlo, no a za druhé už bylo na čase aby někdo Holmese pořádně zfilmoval, i když už podle ukázek je patrné, že to filmaři vzali z trochu jiného úhlu a Sherlock je tu představen jako jiný člověk, než kterého jsme mohli vidět ve filmech doteď, ale už jen kvůli tomu si myslím, že tahle role R. D. úžasně sedne ;)


14.01.2010
Planeta 51 (více)
Tak tenhle film jsem si vyhlídla kvůli tomu, že člověk někdy potřebuje něco nenáročného, nad čím nemusí přemýšlet, ale prostě jen sedne a baví se a myslím, že právě tohle může tato nová animovaná komedie nabídnout :)


21.01.2010
Imaginarium dr. Parnasse (více)
Jak já miluju H. Ledgera a on si umře a zabrání mi tak vidět ho v dalších a dalších úžasných filmech :( No aspoň že tenhle úžasný film nakonec jeho tvůrci dokončili, jsem zvědavá jak ty přechody mezi herci budou probíhat, přeci jen trailer nám o tom nic moc neřekl :) Příběh je bez konkurenčně skvělý a soundtrack jak by smet... no možná jste už poznali mou ulítlost na dobré soundtracky :D


28.01.2010
Čtvrtý druh (více)
Už jen ukázky na mě vážně zapůsobili, zatím mám z toho takový zvláštní pocit, no on ten film asi bude zvláštní, je to podle událostí, které se opravdu staly a do filmu jsou dokonce vložena reálná videa z vyšetřování... no brr... něco na mě dýchlo, až mám husí kuži.


11.02.2010
Morganovi (více)
Dle mého velmi veselá nenáročná komedie, u které by se měl člověk nejednou zasmát, Granta mám ve většině filmů moc ráda, protože je to pro mě takový záchytný bod, že by to neměla být zas tak strašná blbost (Láska nebeská byla třeba vážně moc dobrá). No jsem zvědavá jaký ten film bude :)


11.02.2010
Percy Jackson: Zloděj blesku (více)
Poslední dobou kdykoliv vstoupíte do nějakého knihkupectví narazíte na knihu se stejným názvem, kniha je dost opěvovaná, já se zatím trochu zdráhám, protože chlapec v naší době, který zjistí že je na půl bůh... no nevím jestli bych se do knihy správně začetla, asi to není to co právě teď hledám, možná až nebudu mít tolik naplánovaných knížek, bych se pokusila někde si to vypůjčit :) Film se zdá být zajímavý, už jen po grafické stránce :)

Přečtené knihy od založení blogu... rok 2009

24. prosince 2009 v 15:58 | Abyss
Tento blog byl založen v prosinci 2009, proto i právě od tohoto měsíce začíná můj knižní seznam. Knihy mám moc ráda a tak pokud to jen jde, snažím se vždy mít nějakou po ruce.
Pokud se vedle názvu knihy nachází i drobná hvězdička *, dostanete se přes ni na můj rozsáhlejší názor na daný titul.~ PROSINEC 09 ~ (6 knih - 2475 stran)
Sága prokletých - Morová rána
Margit SandemoHostitel
Stephenie MeyerováKdyž uvěříš
Jessica InclánUpíří deníky - Probuzení *
L. J. SmithNový měsíc *
Stephenie MeyerováZatmění *
Stephenie Meyerová

Přečtené knihy za rok 2010

23. prosince 2009 v 9:22 | Abyss
Seznam mnou přečtených knih v roce 2010. Od července je bohužel úbytek způsoben četbou nespočtu knížek o psychologii, neboť mě čekalo několik zkoušek, abych i nadále mohla působit jako asistentka v psychologickém dětském centru, ale vyplatilo se.
Pokud se vedle názvu knihy nachází i drobná hvězdička * *, dostanete se přes ni na můj rozsáhlejší názor na daný titul.~ LEDEN 10 ~ (12 knih - 2725 stran)
Škola noci - Označená *
P. C. Cast & Kristin CastMediátor - Krajina plná stínů *
Meg CabotováMediátor - Devátá stezka *
Meg CabotováDarren Shan a madame Okta
Darren ShanNa Větrné hůrce *
Emily BronteováBajky Barda Beedleho
J. K. RowlingMediátor - Andělé smrti *
Meg CabotováSto tajných dvířek *
N. D. WilsonMediátor - Temná je noc *
Meg CabotováDarren Shan: Upírův pomocník
Darren ShanVampýrská akademie *
Richelle MeadMediátor - V pasti *
Meg Cabotová~ ÚNOR 10 ~ (4 knihy - 1280 stran)
Percy Jackson - Zloděj blesku *
Riordan RickMediátor - Čtvrtý rozměr lásky *
Meg CabotováLevá ruka boží *
Paul HoffmanKrálovství zlatého draka
Isabel Allende~ BŘEZEN 10 ~ (8 knih - 2198 stran)
Romeo a Julie *
William Shakespear
(povinná četba)

V kůži supermodelky
Meg CabotováKytice
Karel Jaromír Erben
(povinná četba)

Upíří deníky - Souboj *
L. J. SmithBrisingr
Christopher Paolini
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
HvězdičkaVampýrská akademie 2: Mrazivý polibek *
Richelle Mead
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
HvězdičkaUpíří deníky - Zášť
L. J. Smith
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
HvězdičkaUpíří deníky - Temné shledání
L. J. Smith
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička~ Duben 10 ~ (7 knih - 3508 stran)
Série o Harrym Potterovi
J. K. Rowling
(opakované čtení :))

~ Květen 10 ~ (7 knih - 1919 stran)
Babička
Božena Němcová
(povinná četba)

Labyrint světa a ráj srdce *
Jan Amos Komenský
(povinná četba)

Percy Jackson - Moře nestvůr
Riordan RickŠkola noci - Zrazená *
P. C. Cast & Kristin Cast
Hvězdička
Hvězdička
HvězdičkaMěsíční píseň *
Patricia Briggs
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
HvězdičkaZavržený *
Becca Fitzpatricková
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
HvězdičkaProvinilé slasti
Laurell K. Hamilton
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička~ Červenec 10 ~ (2 knihy - 664 stran)
Mrazení *
Maggie Stiefvater
Hvězdička
Hvězdička
HvězdičkaVampýrská akademie 3: Stínem políbená
Richelle Mead
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička~ Září 10 ~ (x knih - x stran)
Vampýrská akademie 4: Krvavý slib
Richelle Mead
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička~ Prosinec 10 ~ (x knih - x stran)
Upíří deníky - Návrat *
L. J. Smith
Hvězdička
HvězdičkaVampýrská akademie 5: Spoutáni magií
Richelle Mead
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
HvězdičkaŠkola noci - Vyvolená *
P. C. Cast & Kristin Cast
Hvězdička
Hvězdička
Hvězdička
 
 

Reklama