Směska obecná

The Vampire Diaries - Characters + events / Postavy + události

15. května 2010 v 19:57 | Abyss
PŘEDEM UPOZORŇUJI, JEDNÁ SE O DOSTI SPOILEROIDNÍ ČLÁNEK A TEN KDO JEŠTĚ NEMÁ DOKOUKANOU PRVNÍ ŘADU SI HO ČTE JEN NA VLASTNÍ NEROZUM :)
6

Seznam některých postav a hlavních událostí s nimi spojených - určitá část přeložena z wikipedie, zbytek přidán mnou, pokud by vás napadlo něco, co tu rozhodně chybí a je opravdu důležité, budu jen ráda když to vložíte do komentářů :)

Elena Gilbert
Přežije nehodu ve které umírají její rodiče, zjišťuje že byla adptována a že je určitým způsobem zpřízněna s neobvyklými událostmi v Mystic Falls, zamiluje se do upíra
Katherine PierceUpírka, která měla romantický vztah s oběma bratry v roce 1864, měla být vržena do hrobky, ale uniká
Stefan Salvator
Upír, přeměněný Katherin a v současti zamilovaný do Eleny. Byl to on kdo se jako první proměnil v upíra a dovedl k tomu i svého bratra Damona. Po té co se po letech musel napít lidské krve se na ní stal na určitý čas opět závislím.
Damon SalvatorBratr Stefana, zatločoval v sobě svou lidskou část, po zjištění že Kath nebyla uvězněna v hrobce se jí snaží najít, postupně se nezadržitelně zamilovává do Eleny, z ničitele se stává ochránce.
Jeremy Gilbert
Elenin mladší bratr. Později zjištěno, že spolu mají vztah bratrance a sestřenice, neboť je Elena adoptovaná. Vztah s Vicky, později Annou - obě dvě mu byly zabity.
Jenna SommersTeta Jeremyho a Eleny (u ní nepokrevní) a zákonný zástupce, zakoukaná do Alarica, na středn vztah s Loganen Fellem.
Bonnie Bennett
Nejlepší kamarádka Eleny, čarodějka se silnou nenávistí proti upírům, snaží se před nimi chránit město, Stefana a Damona nechává na pokoji jen díky přátelství s Elenou.
Caroline ForbesKamarádka Eleny, dcera městské šerifky, vztah s Mettem. Jednu dobu ovlivňována Damonem, našla tělo Vicky Donovan, na konci první řády vážně zraněna při autonehodě způsobené Tylerem.
Matt Donovan
Elenin kamarád z dětství a ex-přítel, přátelství se Stefanem.
Vicky DonovanMattova mladší problémová sestra, brala drogy, bývalá přítelkyně Tylera a Jeremyho, přeměněna Damonem na upíra a později zabita Stefanem při ochraně Eleny.
Tyler Lockwood
Chodíval s Vicky a dlouhou dobu soupeřil s Jeremym, syn starosty Mystic Falls, spolu s otcem nejspíše napřirozenou bytostí.
Alaric SaltzmanNajatý Mystic Fallskou školou jako učitel dějepisu, po smrti pana Tannera. Snaží se najít svou ženu Isobel, ta je přeměněna v upíra, Alaric nekonec bojuje proti "druhým" upírům po boku Damona a Stefana.
Isobel Flemming-Saltzman
Alaricova manželka a biologická matka Eleny, na své vlastní přání přeměněna před lety Damonem v upír, příbuzná s lidskou částí rodiny Katherin. Snaží se zapřít svou lidskou část, odňala Alaricovi vzpomínky na ní, aby mohl začít nový život (s Jennou?).
Sheila BennettBabička Bonnie a čarodějka, učila ji pravidlům magie. Zemřela po náročném kouzlu, které otevřelo upíří hrobku.
Elizabeth Forbes
Matka Caroline a šerivka Mystic Falls, členka Rady Zakladatelů, manžel ji opustil kvůli jinému muži.
Richard LockwoodOtec Tylera, starosta Mystic Falls a jeho nejbohatší občan, člen Rady Zakladatelů. Mylně považován za upíra, při použití záhadného přístoje rodiny Gilbertů. Uvezněn v hořící budově, kde mu jeden z upírů zlomí vaz. Dle indícií nadpřirozená bytost.
Carol Lockwood
Matka Tylera, členka Rady Zakladatelů.
Logan FellReportér lokální TV a člen Rady Zakladatelů, zabit Damonem při ochraně Stefana a omylem přeměňen Annou v upíra. Při svém upířím běsnění málem zabil Jennu a Caroline, zabit Alaricem.
Zach Salvator
Lidský člen rodiny Salvatore, člen Rady Zakladatelů - dodavatel sporýše, zabit Damonem.
William TannerUčitel dějepisu a fotbalový trenér ve škole Mystic Falls, zabit Damonem.
Emily BennettBonnie 4xpra-babička z roku 1860, sloužila Katherin, je výbornou čarodějkou - očarovala mnoho vynálezů Gilbertů, aby obyvatelé chránili město před upíry.
PearlaLékárnice a matka Anny, mocná upírka o 400 let starší než Stefan s Damonem, vězněna v hrobce, zabita Johnem Gilbertem.
Anna
Dospívající dcera Pearl, měla romantický vztah s Jeremym, zabita Johnem Gilbertem. Dala Jeremymu svou krev, kdyby se rozhodl proměnit v upíra (na konci první série jí použil).
Johnathan GilbertJeremyho strýc, Elenin biologický otec, člen Rady Zakladatelů, velmi rozsáhlé znalosti o historii města spojené s upíry. Bodnut Katherinou na konci první řady...
Frederick
Upír pohřben pod zříceninou starého kostela, toužil se pomstít bratrům Salvatorům, zabit Stefanem, je důvodem proč se Stefan musel po takové době napít lidské krve.
Kelly DonovanMettova a Vickina svéhlavá matka
Harfenista
Další upír pohřben pod zříceninou, omylem vypuštěn, zabit Johnem Gilbertem.
Giuseppe SalvatorOtec Stefana a Damona, byl to on kdo jim uštědřil smrtelné rány, Stefan se pak díky jeho krvy přeměnil v upíra, Stefan tak zabil vlastního otce.

The Vampire Diaries - 1. seasons

15. května 2010 v 12:41 | Abyss
PŘEDEM UPOZORŇUJI, JEDNÁ SE O DOSTI SPOILEROIDNÍ ČLÁNEK A TEN KDO JEŠTĚ NEMÁ DOKOUKANOU PRVNÍ ŘADU SI HO ČTE JEN NA VLASTNÍ NEROZUM :)
První řada nám přinesla nespočet zvratů, již od prvního dílu bylo jasné, že se bude seriálová a knižní verze v mnoha věcech lišit, sem tam jsme se opět objevili v knižní linii, načeš jsme jí ale bleskurychle opět opustili. Z Damona - záporňáka první třídy se nám stal nádherný cíťák, přesto se však nebojí ke svému cíli prokousat přes mrtvoly - jak to s ním bude ale nyní se uvidí - že by se nám úplně vylepšil? (Řekněme že mě opravdu dostalo, když se na konci 22 dílu objevil u Jeremyho a odcházel s vlhkýma očima.) Myslím že Katherin, jenž se nám objevila těsně před koncem řady, s ním ale přinejmenším určitě ještě pěkně zamáve. Libí se mi nová Damonova tvář, pokud by ale občas vypustit na povrch tu starou, nic bych proti tomu neměla.

Poměrně již od začátku stále rostla má neobliba ve Stefana, já ho nemusela ani v knihách a nejvíc ze všeho mě nakonec dostal v okamžiku, kdy se vrátil k pití lidské krve, v té chvíli jsem si užívala vidět ho alespoň na chvilku menším záporňákem. Velmi zajímavým okamžikem celého seriálu bylo i zjištění, že Damona k přeměně v upíra vlastně dostal Stefan, který se přeměnil jako první. (Myslíte že Stefan svého otce vysál úplně? Nějak jsem to v seriálu nezaregistrovala).
Elena se od začátku seriálu tváří stále stejně, je to prostě slušňačka, která se v každém snaží vždy vidět jen to dobré, to sice neznamená, že jí někdy něco nevytočí, brzy u ní však opět zvítězí ta lepší část. Snad nám v budoucnu ukáže trochu víc, přeci jen by tam měla být nějaká ta příbuzenská vazba s Katherinou, ne? A ta jak se zdá má v sobě pořádnou ďáblici.
Strýček John (otec Eleny, chcete-li) a její biologická matka Isobel (upírka, chcete-li :D), mi taky nepadli zrovna dvakrát do oka, občas sice odhalili svou lepší stranu, přesto mi to tak nějak nevykompenzuje to co dělají. Johna už dohnaly "nebeské mlýny", opravdu mu to patří, Annu jsem totiž měla ráda a to jak jí dorazil tím kolíkem... achjo... s Jeremym byli hezký pár. To mě taky přivádí rovnom k němu, nezbednému nevyrovnanému bratříčkovi, když se vyrovná se ztrátou jedné holky vezmou mu jinou. Nakonec se to tedy rozhodl vyřešit opravdu zajímavým způsobem a já jsem zvědavá, jak jeho příběh bude pokračovat, trochu se mnou už máve představa, že by se jako upír rozhodl vydat po cestě "zla", třeba se i nějak spolčit s Kath, no uvidíme v druhé řadě :)
Damon má rozhodně něco do sebe, stejně tak jsem si oblíbila i Alarica (a Matthew Davis ho hraje vážně dobře), krásně mi navíc padnul do páru s tetou Jennou. Tak nějak vůbec se to hezky spárovalo, i Mattovi s Caroline to spolu aluší a už asi přestanu radčí psát, protože v mé hlavně se tvoří stále nová a nová témata, o kterých bych ještě mohla napsat :D The Vampire Diaries je jednoduše velmi dobře vytvořený seriál, hlavním jeho plusem je to, že vás každý díl nabádá podívat se na další, vždy se totiž objeví opět něco, co stojí za to objasnit :)

První řada seriálu byla zatím prodána do více než 40 zemí po celém světě a to už něco značí :)

Co mě zaujalo - kino 2010... (5.část)

25. března 2010 v 21:24 | Abyss
18.03.2010
Pevné pouto (více)
Co k tomu dodat, tolik opěvovaná kniha (já sama jí ale ještě nečetla) kterou se rozhodl zfilmovat právě Peter Jackson a již díky hereckému obsazení, mám k tomuhle filmu hodně blízko, když se pak podíváte na ukázky a film o filmu, dýchne na vás úžasná atmosféra příběhu, spolu s kouzelnými vizuálními efekty a hudbou. Třeba se právě spolu potkáme v kině ;)


18.03.2010
Chůva v akci (více)
Nebude to žádná hitovka, ale Jackie Chan je jeden z mých nejoblíbenějších herců, kdybych tenhle jeho nový film neviděla, bylo by to jako ho zradit :D To by prostě nešlo xD Jackie jednoduše zjistí že hlídání dětí je možná těžší než super tajné špionážní akce.


01.04.2010
Jak vycvičit draka (více)
Další bláznivý rodinný animovaný film od tvůrců Shreka, každý správný viking má za úkol vycvičit si svého draka, to však není tak jednoduché, nebo alespoň ne pro mladého vikinga Hiccupa Horrendousa Haddocka III, tomu se nakonec podaří chytit pouze malého podřadného dráčka, ale nebyla by to veselá dobrodružná pohádka, kdyby právě na tuhle povedenou dvojici nečekal velký osud... :)


02.09.2010
Čarodějův učeň (více)
Nevím ale mám takový pocit že jsem někde narazila i na stejnou knihu... jestli s ní má ovšem něco polečného i tento film nevím, v hlavní roli Nicolas Cage (mimo jiné s delšími vlasy :)) jako čaroděj s trochu zvláštním smyslem pro humor a Jay Baruchel jako jeho učeň, no je to taková fantasy zasazená do našeho světa, tak uvidíme co se z toho vyklube, zatím se zdá že filmové efekty jsou senzační a o nějaké to napětí by se nad taky našlo ;)


21.10.2010
Legenda o sovích strážcích (více)
Tvůrci Happy Feet se rozhodli ještě zůstat v ptačí říši, i když se od tučňáčků přesunili k sovičkám, musím říct že už jen při traileru mě zajímavě mrazilo, tak nějak od strážců čekám mnohem víc než od Happy Feet. Film je motivován knižní sérií Kathryn Lasky, osobně o ní ale slyším poprvé - film bude doplňovat i úžasná hudba (mezi hlavními Kings and Queens od 30 Second to Mars).


16.12.2010
Tron Lecagy (více)
Pamatujete si na Eragona - no byl to vážně strašný propadák - ale na herce který hrál Murtaga se moc hezky koukalo a právě on se má objevit v hlavní roli v novém akčním a dobrodružném sci-fi, hraje syna který se stále nevypořádal se zmizením svého otce, najednou zjistí že jeho otec byl vtáhnut do virtuálního světa filmu Tron a on sám se v něm náhle taky ocitně a co by to bylo za akčňák, kdyby se nám tu neukrývala tajemná hrozba :)

Conspiracy 365 / Spiknutí 365

24. března 2010 v 17:44 | Abyss
"Zabili tvého otce! A zabijí i tebe!
Musíš se někde schovat, až do 31. prosince.
Do té doby nejsi v bezpečí. Musíš to nějak přežít!"
Tato série je zvláštní hned několika věcmi, každý měsíc u nás bude tento rok postupně vycházet nová kniha, ta nám má nabídnout dobrodružství a napětí, Calovi jde totiž o život... Knihy jsou psány v ich formě (na tom by nebylo nic zvláštního, to je teď přeci všeobecně známý fenomén) vše se zde ale bude odehrávat v přítomném čase - nebo se o to alespoň spisovatelka snaží, jak už bylo psáno každý měsíc výjde nový díl (dohromady jich máme 12), kniha je poté koncipována do časových úseků (nejlépe si to asi představíte podíváte-li se na ukázku první knihy - ledna). Na sérii jsem poprvé narazila před měsícem na stránkách nakladatelství Fragment a zdá se, že pravá propagace této série začala až nyní, navíc jsem je konečně spatřila i v knihkupectví... no trochu zvláštní - leden, únor nic... březen bumbuk! :) Co od série čekat je mi zatím trochu záhadou, hlavně je trochu zvláštní představa toho, že 31.prosince bude Cale najednou v bezpečí (má snad v krvy něco co po 12 měsících vyprchá? no uvidíme ;))

Něco nového prosím? (2.část)

13. března 2010 v 21:02 | Abyss
Druhé pokračování série nových knih které mě něčím zaujali, opět nebudou chybět nové upíří knihy, i když u dvou asi né přesně takové jaké byste čekali :D


Orinální název: Magic in the Wind (Drake Sisters)
Překlad: Kouzlo ve větru (Sestry Drakeovy)
Autor: Christine Feehan

Anotace:
Místo aby v ospalém městečku na pobřeží nalezl vytoužený klid, jde Damonu Wilderovi znovu o život. Jako bývalý bezpečnostní expert zná důležitá tajemství, a kdosi je chce znát také. Mezi něj a nebezpečné vrahy se však postaví krásná žena... Sarah se vrátila domů!
Něco je ve vzduchu - celé městečko mluví jen o ní a jejím návratu. Zdá se, že dokonce i sám vítr opakuje její jméno. Damon navštíví kouzelný dům na útesech, aby se osobně seznámil se Sarah, nejstarší ze sedmi výjimečných, tajemných a čarovných sester Drakových. Každá z nich oplývá zvláštními schopnostmi. Dokáží ho ochránit před nelítostnými zabijáky? Obstojí nadpřirozené síly proti modernímu zlu? Než to Damon zjistí, najde v Sarah kouzlo největší - kouzlo pravé, hluboké lásky a touhy...

První kniha této série, jsem zvědavá se z toho vyvrbí, anotace zní poměrně zajímavě, takže stačí jen vyhlížet kdy přesně se u nás tenhle měsíc vylíhne :) Trochu mě tedy mate, že má jen 160 stran, ale třeba to stejně jako u mnoha ostatních bude stačit a bude z toho příjemné počteníčko :)

Něco nového prosím? (1.část)

25. února 2010 v 22:25 | Abyss
Poslední dobou stále objevuji zajímavé knihy, většinou se týkají nynějšího hitu - upírů, vlkodlaků, magie a jiných příšerek, pokud jste na ně sami ještě nenarazili najdete zde takové malé představení :) Třeba vás některá z nich taky zaujme:)


Orinální název: Black Magic Woman: A Quincey Morris Supernatural Investigation
Překlad: Žena černé magie (Quincey Morris vyšetřovatel nadpřirozených případů)
Autor: Justin Gustainis

Anotace:
Vyšetřovatel nadpřirozených případů Quincey Morris a jeho parťačka, čarodějka Libby Chastainová, jsou povoláni, aby osvobodili zoufalou rodinu od smrtící kletby, jejíž původ se datuje až do dob salemských honů na čarodějnice. Aby kletbu odstranili, musí najít jejího původce, ženu praktikující černou magii, která drží svou záští rodinu ve své moci.
Pátrání po protivnici, která naprosto nemá v úmyslu se nechat odhalit, je zavede do tajemného podsvětí Bostonu, San Franciska, New Orleansu a New Yorku. Poté, co se jim podaří odvrátit několik hrozivých útoků, zjistí, že jim nezbude než se vydat do samotného Salemu - a do nitra temnoty, která se tam ukrývá.

Ukázka z knihy zde

Tato kniha by u nás měla vyjít na přelomu března a dubna, ve vázané formě se 264 str.

Dewey / Dewey - Kocour z knihovny, který okouzlil celý svět

27. ledna 2010 v 13:00 | Abyss
Tahle kniha mi trochu připomíná Marleyho (titul Marley a já), protože hlavním hrdinou je okouzlující zvířátko, překypující láskou. Deweyho, jak kocourka později pojmenují po nejslavnějším knihovníkovy ve státech, najde Vicky schouleného ve schránce mezi vrácenými knihami, kam ho nejspíše někdo pohodil. Dewey se stane okamžitě miláčkem celé knihovny, kde se také natrvalo usadí, získá si srdce mnoha lidí a svou povahou jim začne i pomáhat překonávat, svým kočičím způsobem, strasti kterých se na nich život napáchal, ať už se jedná o postiženou holčičku na vozíčku, osamělého starého pána nebo Vicky, která si taky prožila svoje. Dewey rozdával dlouhých devatenáct let svou lásku a za svého života se stal nejznámějším kocourem na světě, přijela si ho dokonce natočit i delegace z Japonska.
Tato kniha je pravdivým příběhem jednoho kocourka který ohromil svět, je jen důkazem, jak moc nám zvířata mohou pomoci, tak trochu se až bojím si tuhle knihu sehnat, už teď je mi jasná jedna věc, dožene mě k pláči. Už jen když nyní pomyslím na to, co tenhle kocourek všechno dokázal, derou se mi do očí slzičky, bude to stejné jako u Marleho... až knihu dočtu popláču si a pak se pousměju nad tím, jaký byl ten tvoreček ale kabrňák.
Doufám, že nebudu jediná, kdo si u tého knihy popláče, nejsem žádná padavka, ale dojemné (a ke všemu pravdivé) příběhy mě jednoduše vždy dostanou :)
Ukázku z kniha můžete najít zde.

100 Cupboards / Sto tajných dvířek (#1)

22. ledna 2010 v 20:25 | Abyss
Autor: N. D. Wilson
Série: 100 Cupboards / Sto tajných dvířek
Dostupnost: AJ / ČJ / SK

Upřímně doufám, že pokud někdy sáhnete na tuhle knihu, ať už v knihovně nebo v knihkupectví, přiběhne vám někdo na pomoc a přes ty vaše pazoury nenechavý vás pořádně třískne! Možná si myslíte, že jsem teď moc zlá, to ovšem není pravda, právě naopak, chci vám ušetřit jeden z nejhorších zářitků, co se přečtení odpadu týče.

Opravdu je mi líto i toho papíru, který by rozhodně lépe posloužil jako toaletní papír. Když vidítě ten název a říkáte si "hmm sto? vážně sto tajných dvířek" to naskýtá možnosti velkému dobrodružstvý, přeci jen jich je opravdu hodně a nejsou jen tak leda jaká, ale tajná a tajemná a když knihu otevřete uvítá vás velmi zajímavá ilustrace (za to ten jeden bod v mém hodnocení) dvířek spolu s čísly a seznamem kam vedou, většinu toho co je tam napsané rozhodně jen tak nevyluštíte... prostě vymyšlené názvy míst, rozhodně netušíte, co by tam mohlo být.
Jenže ono se nic nedělo... padesát stran za vámi, no co často když něco čtete, tak ten začátek nestojí za nic, k tomu pravému se teprve dostanete... no sto stran a stále nic moc, už jsme oškrabali všechnu omítku pod kterou se dvířka schovávala, tak teď už bysme se snad mohli někam dostat... ehm dvěstě stran, asi jsem měla skončit mnohem dřív a nedoufat, že se začne konečně něco dít, nyní zbývá cca sedmdesát takže už jde prostě jen o to, to dočíst abych byla opravdu přesvědčená o tom, že to byla tak strašná kniha, co kdybych napsala něco jako tu právě píšu a ono se ukázalo, že kniha nakonec dobrodružná byla... ale nebyla... rozhodně nikomu nedoporučuji, aby tohle četl, nic vám to nedá, příběhů jako je tenhle je spousta a i tam ve vás většinou něco zanechají, tenhle ne... Navíc já jsem na tom ještě dobře, já si tuhle knihu pouze půjčila, ale když pomyslím na někoho, kdo si to snad koupil... chudák :)

PS: Máte člověka kterého nemáte rádi, nebo ho opravdu nesnášíte, doporučte mu tuto knihu, uvidíte jak moc bude rád :D (Ach ano teď jsem zlá xD)

Abyss hodnocení: 1/10

Wuthering Heights / Na Větrné hůrce

16. ledna 2010 v 19:16 | Abyss
Dlouho jsem přemýšlela, jak bych popsala tuto knihu, ona je totiž velmi zvláštní a aby člověk porozuměl věcem které se v ní odehrávají, musí vědět opravdu všechno, já to tu ovšem popisovat nebudu a ani nechci, protože pak byste už knihu nemuseli číst a snad by vás to ani tolik nezaujalo :) V této knize mimo jiné zjistíte, že hledání kladné postavy je opravdy velmi težké, pokud nějakou najdete můžete si blahopřát, protože já žádnou nenašla, i když se chvíli nějaká postava tváří jako anděl, za chvilku jí opadají křídla a narostou čertí růžky. Právě to je ale asi to, co táhne knihu kupředu a čtenáře to nezanechává unuděného a bez zájmu dozvědět se jak to všechno dopadne.

V knize se proplétá několik generací a abychom si mohli užívat budoucnosti musíme nejdříve protrůchlit minulost. Láska je tu také pojata netradičním způsobem, dalo by se říci, že tolik lásky a nenávisti v jednom románu hned tak nenajdete. Než se do knihy trochu začtete možná to chvilku (prvních padesát stran) potrvá, pak už si ale zvyknete i na styl kterým je kniha psána a dějem budete krásně proplouvat :) Někdy mi ovšem dělalo trochu problém uvědomit si v jakém časovém pásmu právě jsem, nebo tedy spíše kolik je právě hrdinům a o kolik zestárli.

Na tento rok je navíc připraveno další zfilmování tohoto románu, já zatím viděla pouze film z roku 1992 (u nás pod názvem Bouřlivé výšiny) film mi moc nesedl, především proto, že mi tam chyběla spoustu důležitých dialogů a nebýt toho, že jsem četla knihu, byla bych o spoustu ochuzena, mám v plánu sehnat si i nějaké starší zpracování :)

Abyss hodnocení: 10/10

Co mě zaujalo - kino 2010... (4.část)

13. ledna 2010 v 11:00 | Abyss
27.05.2010
Princ z Persie: Písky času (více)
Zdá se to být velkolepé, nádech Pirátů z Karibiku je patrný již od první chvíle, sám soundtrack tomu napovídá, navíc je to dobrodružné a přitom vtipné, předpokládám že to bude parádní podívaná, škoda jen, že se ten písek dostane všude :D


17.06.2010
Toy Story 3
Juchů pohádná mého dětství se vrací :D První díl byl vytvořen když mi byli 3 roky, od té doby už tedy nějaký čas uplinul, jak se zdá na hračkách to ale není vůbec vidět, dokonce si polepšili do 3D :D (No jo možná trochu magořím už se ale uklidňuji xD)


1.07.2010
Twilight Saga: The Eclipse (více)
Ty filmová zpracování mě nějak nedostali, je sice hezký, že nám to natočili, ale ty filmy mají tak obrovský nedostatky, že nevím jestli se mám na tu trojku vůbec těšit, každý ví, že kniha bude vždycky lepší, ale tady nemluvím o pojetí příběhu, ale o filmu jako celku a to co z toho vyšlo, to pak opravdu ani nechápu, že to někdo vůbec dokáže porovnávat s Harrym Potterem :)


15.07.2010
Shrek: Zvonec a konec (více)
Že by byl se Shrekem nakonec opravdu konec? :D No tak tedy uvidíme, jaký ten konec bude, když se Shrekovi všechno tak nějak postrácí a on bude jediný, kdo si bude pamatovat jak by to doopravdy mělo být :)


26.08.2010
Poslední vládce větru (více)
Zdá se to být tajemně zajímavé, ale jinak toho o tomhle filmu zase tolik nevím :) Na zemi by měli být 4 národy z nichž každý ovládá jeden živel (oheň, voda, země, vzduch), sjednotit by je pak měl jediný člověk... chlapec který se jmenuje Avatar, film se měl nejdříve jmenovat Avatar: Poslední vládce větrů, tvůrci se však báli, že by je mohl James Cameron kvůli jménu Avatar stíhat a tak raději název zkrátili :)


26.08.2010
Step Up 3-D (více)
Jednička i dvojka se mi líbila, jednička tedy mnohem více, ale i tak nebyla dvojka špatná a stále se na ní dalo koukat a určitě to mělo větší kvality, než všechny HSM dohromady, přesto doufám, že tvůrci nebudou pokračovat v kolísání kvalit filmu. V každém případě je tohle ale tutovka pro ty, kdo viděli oba předchozí díly i kdybychom si měli nakonci jen zanadávat :)
 
 

Reklama