Směska obecná

To nejlepší z CooBoo

5. července 2013 v 18:19 | Abyss

Přináším vám nyní v rámci CooBoo-A-Thonu svou topku. Od příčky zlaté až po tu bramborovou. Ale bylo to těžké... moc těžké a nepomohla ani ona - bramborová příčka - právě naopak, i když jsem měla o prvních místech poměrně jasno, tohle byl ten pravý oříšek, kubulínskou bramborou chtěl být prostě skoro každý...ale omezovala jsem to a omezovala, až jsem se konečně dostala až do zdárného konce. Vyžádalo si to pár minut stání před kubulínskou poličkou ...a to i když jsem měla už vybráno, na ty knihy se prostě moc hezky kouká :D

CooBoo-A-Thon | Čtecí marathon...

1. července 2013 v 16:40 | Abyss

A je to tady, dnešním dnem začíná CooBoo-A-Thon, do kterého se však můžete hlásit i po celou dobu jeho trvání pomocí tohoto linkovače. Do něj se zapište, ať už chcete jenom číst nebo se i účastnit nějakého projektu. Minulý týden jsme se podívali na takový malý úvod, co vůbec takový Něco-A-Thon obnáší a dnes tedy přejdeme rovnou k věci - podíváme se projektu na zoubky. Především - abychom se neunáhlili - v době CooBoo-A-Thonu nemusíte číst pouze kubulínské knížky, do marathonu se však počítají právě jen tyto. A pokud snad už nemáte ani co číst, můžete se zapojit alespoň do doprovodných projektů...
Blogeři si pro svůj přehled mohou vytvořit článek a postupně postovat své postupy, neblogeři pak mohou své postřehy psát do komentářů a to jak sem na blog, tak i na FB.

CooBoo-A-Thon | Čtecí marathon... začínáme 1. července

26. června 2013 v 18:10 | Abyss
- brzo si postavím hrad z knížek od CooBoo! :D -

Knižní marathony - Read-A-Thony - právě ovládají zámoří, hlavní myšlenka je jednoduchá, přečíst v daném období co nejvíce knih, je to tedy opět další odvar nějaké osobní výzvy (Challenge accepted!) a slouží pro ozvláštnění klasického čtení.
Já jsem se však pokusila zaběhnutý marathon trochu ozvláštnit a přidat k němu i pár věcí navíc. Vše se bude točit kolem knih nakladatelství CooBoo, právě proto se tento marathon jmenuje CooBoo-A-Thon. Na FB Knižního nekonečna jsem nechávala hlasovat o termínu. Jak to dopadlo? Začneme 1. července a projekt ukončíme o čtrnáct dní později, tj. 14. července (to nám ten červenec hezky vyšel, co?).

COOBOO-A-THON, HURÁ DO TOHO, ANEB NÁSTIN TOHO, CO NÁS ČEKÁ
 • ZA PRVÉ: přihlas se do čtecího marathonu
  • můžeš tak učinit již klasicky pomocí následujícího linkovače - LINKNI SE :))
  • pokud máš blog, můžeš si tam vložit bannerek nebo ikonku CooBoo-A-Thonu
  • na blogu si můžeš vytvořit i článek pro svůj marathon, není to však podmínkou
  • CooBoo-A-Thon je totiž určen i pro osůbky blogovým životem nepolíbené!
  • nepočítej jen knihy jako takové, ale celkový počet stran - to je bombastičtější
 • ZA DRUHÉ: pravidelně se vracej na Knižní nekonečno, sleduj FB blogu, buď aktivní
  • na KN během projektového čtrnácti-denní najdeš recenze kůbůčkových knížek
  • máš šanci vyhrát jednu z CooBoo knih, na které se zde objeví recenze
  • k tomu na tři výherkyně čeká malá knižní drobnost v podobě Léta na druhou
  • budeme spolu tvořit knižní soundtracky - playlisty, které zapadají ke knihám
  • spojíme hlavy do hromady, co se nám na dané knize líbilo a nelíbí
  • už nyní můžeš promýšlet, jak nejlépe sestavit kubulínskou bednu knižních vítězů
  • a proč si nevyfoť svou hromádku kubulínských knížek a nedat je na odiv světu?
  • jednoduše buď po čas projektu s námi ať si to spolu užijeme :))


PODROBNĚJŠÍ INFORMACE JIŽ V PONDĚLÍ, 1. ČERVENCE... snad ale tento veledůležitý nachytávač dostál svému účelu a my se zde opět uvidíme! :))


Už víte na čem si smlsnete?

Já už nějakou tu představu mám!

Video: Knihy v květnu a červnu

6. července 2011 v 14:45 | Abyss
Natáčení tohoto videa bylo opravdu hodně praštěné. Vlastně jsem jen vyskočila ze sprchy, natáhla na sebe vytahané tričko, v kterém tak ráda spím, a najednou záblesk... natoč video! A tak jsem tento záblesk poslechla a hrcla si před webku. No taky je to na mě vidět - neučesaná, ofina ve ksichtu :D Ne opravdu nejsem emař, jen mi to teď nějak... přerostlo přes hlavu. Navíc byl večer, takže mi k tomu musely posvítit dvě lampičky a do té jedné pak neustále narážely knížky :D Všechny knihy jsem si ovšem nekupovala já, jsou tam i knihy od nakladatelství, díky kterým pak můžu vydávat více recenzí.
Jednu chvíli webka stávkovala a nešel zvuk, naštěstí jsem to postupným nastavováním dala zase do kupy, takže by to mělo být celkem v pohodě. Tohle video má navíc neuvěřitelných 15 minut, je tedy dvakrát tak dlouhé jak to minulé, holt je to za dva měsíce.
Točila jsem i svou čtečku, ale video bylo moc dlouhé a nešlo dát na youtube, takže se ho dočkáte o něco dýl.DODATEK K VIDEU

Takže... takže tedy zase někdy příště :D
BABÁNI! :D BANÁNÍ....
A nezapomeňte na to, že GG je manga! :D

Snové bláznovství (1): Léčba šokem

30. června 2011 v 13:58 | Abyss
"Druhého poznáte nejlépe podle jeho snů."

V mém nedávném průzkumu (otázky, které byli součástí soutěžního formuláře) jsem se dozvěděla několik zajímavých věcí. Například to, že nemálo lidem chybí mé příspěvky "z mého života", aneb takové to mé nemístné breptání. Někdy se tyto příspěvky určitě zase objeví, ale vaše připomínky mě dostali až k tomuto "Snovému bláznovství". Řekněme, že i zde si mé ztřeštěnosti budete moci užít do syta.
Sním vlastně pořád, když je ošklivo myslím na to, jaké by to bylo, kdybych dokázala ovládat počasí. Kouká-li na mě můj pes, napadne mě, že bych ráda rozuměla jeho řeči. Život je prostě o snění a některé sny opravdu až hraničí s bláznovstvím a proto je tu toto meme.
I když to vlastně ani pořádně meme není. Můžete se do něj přidat a seznámit své okolí se svými sny, nadruhou stranu tu ale nejsou žádná pravidla. Protože jak chcete vytvořit pravidlo pro snění? Je-li navíc ještě trochu bláznivé. Pokud tak někdy budete chtít snít a své sny ukázat okolí jednoduše je druhému zdělte.
Toto meme (nememe) nemá určený přesný den a ani "kolik toho musíte nasnít". "Napadá vás hned teď pět vašich snů? Tak si sepište vaši pětku a za týden, měsíc... třeba další tři..." je to jen na vás, protože sami řídíte své snění...

"Chtěla jsem být rusovlasá. Ovšem pěkně rusovlasá."

Vím, každý si řekne, že tohle je jeden z těch snů, který je možné si splnit. Však už jsem jednou i takovou barvu měla, avšak rudá mi nesluší a právě proto je tenhle můj sen tak ujetý :D Nevím proč, ale většinou si při představě rusovlásky vybavím nějakou psychicky silnou ženu...

"Chtěla bych umět cestovat časem. Vrátila bych se do minulosti a sama tam napsala Harryho Pottera."

Tohle je spíše takové všeobecné pousmání nad skvělými myšlenkami, vemte si jak jednoduše každý nápad vzniká a někdy se z něj vyklube opravdový klenot. Z takových obyčejných lidí se pak stávají lidé pokrokoví. A kdo by nechtěl, aby si ho svět zapamatoval.

"Chtěla bych vlastnit malé auto. Staré malé fáro. Kouzelné maličké postarší autíčko."

Jak já miluju ta malá auto co se ve filmech prohání pro Itálii a Francii. Navíc s malým autem se člověk vejde všude, i když si moc nevěřím, že bych v dnešní době sehnala nějaké slušné auto starého typu, stejně si nemůžu pomoci a za malým autíčkem si jednoduše stojím! Ne pozor, kouzelným autíčkem...

Hudba knih (1): EON

24. května 2011 v 16:41 | Abyss
Při čtení knihy Eon jsem si záměrně vybírala hudbu a soundtracky, které se ke knize hodí, dělám to tak vlastně vždy, člověk po několika málo stránkách odhadne hlavní rysy příběhu, podle kterých pak není těžké posoudit, co si ke knize pustit.
Dalo by se říci, že se Eon ze všeho nejvíce podobá kultuře Východní Asie a musím říct, že tento kout naší země obdivuji již opravdu dlouhou dobu, zajímavá filozofie, náboženství umění a to díky čemu může vzniknout tento článek... hudba.
Dnes je to opravdu v naprosté režii soundtracků... z Východní Asie a nejen jí.

Oficiální anotace:
Dvanáctiletý Eon prochází už několik let intenzivním výcvikem. Jeho studia dračí magie založené na asijské astrologii zahrnují dva druhy schopností: šerm a magii. Eon spolu se svým mistrem doufá, že bude vybrán jako Dračí oko - učedník jednoho ze dvanácti energetických draků štěstěny.
Avšak Eon má nebezpečné tajemství. Ve skutečnosti je to Eona, šestnáctiletá dívka, která studuje v přestrojení, aby se mohla stát Dračím okem. Neboť ženám je dračí magie zapovězená. Kdyby někdo zjistil, co skrývá, čekala by ji jistá smrt.Když začne hrozit, že její tajemství vyjde na světlo, octne se dívka se svými přáteli ve vážném nebezpečí uprostřed vražedného boje o císařský trůn. Eona musí najít sílu a vnitřní schopnosti, aby mohla bojovat proti těm, kdo jí chtějí vzít nejen její magii, ale i život.

Soundtrack: Zakázané království
No tak tenhle soundtrack by se mohl stát bez problému i pravou hudbou této knihy, je taková lehká, ale dokáže nebývale překvapit.

Soundtrack: Zaklínač 2 - Assassins Looms
Tato ukázka zase celkem slibně vystihuje dravost s kterou se některé postavy příběhem plíží, je to svět plný intrik a každý musí dávat dobrý pozor při vybírání spojenců.

Soundtrack: Lara Croft: Vas - Lila
Umírněnost, oddanost... vlastnosti, kterých je potřeba si cenit. Sebeovládnutí své vnitřní síly je pak obzvláště důležité.

Soundtrack: Hanna - Escape 700
Zuřivost, každý kdo četl knihu musí pochopit, proč je právě tohle slovo tak důležité. V zuřivosti je velká síla, ale člověk se musí naučit i tuto vlastnost ovládnout.

VBlog: Moje knihy za duben

30. dubna 2011 v 19:22 | Abyss
O MÉM BLOGU JIŽ VĚDÍ KAMARADÍ, TAK PROČ SE NEODHALIT I VÁM :)))
Večer jsem se asi musela při spánku pořádně třísknout do hlavy, jinak by mě nikdy nenapadlo natočit něco podobného. No možná napadlo, přeci jen o mém blogu ví už snad celé okolí, tak proč neukázat svůj ksichtík i Vám, když to přežívají oni, měli byste i Vy :D
Spíš jsem si ale chtěla zkusit, jak by to s videem dopadlo a jestli bych pak dokázala snímky složit do jednoho videa. Pokud někdy bude tedy nějaké příště, asi spíše vytáhnu foťák, i můj mobil točí lépe než webka na mininotebooku, na druhou stranu se to aspoň točilo hodně jednoduše a lépe jsem viděla jestli knihu ukazuju aspoň trochu normálně.

Je divné takhle si povídat sama se sebou, vést si takový praštěný monolog, ale co už. Protože tohle bylo tedy jen tak na zkušenou, ráda bych příště (pokud nějaké bude) do videa vložila více novinek. Jednoduše ke každé knize plácla i nějakou zajímavost a ne tam jen s těmi knihami máchala ve vzduchu :D Ale jo tvořit to bylo zajímavý, hlavně už člověk ví, co by příště udělal jinak :))) Například už nikdy netočit, když má člověk rýmu :D Kdybych nebyla tak liná možná bych i nějaké kousíčky přetočila znovu, ale takhle jediné co jsem se rozhodla opravdu napravit byl "Les" viz popisek níže.

U LESA RUKOU A ZUBŮ
Ještě tedy než na to mrknete... Myslela jsem, že z točení u knihy "Les rukou a zubů" vyrostu. Nejdříve jen koukám a se slovy "V rukou držím knihu... (nevím co říct) ...hmm to je tedy dobré vědět" video ukončuji, pak tam takovou dobu povídám, až je z toho snad i recenze a zjistím, že netočím a nakonec se mi hýbne zvuk, což už jsem tedy nechala být :D Jo ta kniha mě holt tak oslnila, že jsem z toho nakonec až zcvokla :D


Novinkovač

25. dubna 2011 v 12:15 | Abyss
Většinu těchto informací uveřejňuji rychleji na FACEBOOKovém profilu blogu, kde toho lze naleznot i o něco více, uveřejňování novinek FB formou je přeci jen o něco jednoduší a zde bude aktualizace pomalejší.
Fantazia končí (Slovenský fantasy časopis)
Grafická novela Vampýrská akademie (První nakouknutí do připravovaného komiksu)
Natáření filmu "The Hobbit" (Nakouknutí pod pokličku, provází Peter Jackson)
Hades (Druhý díl série Zář, brzy vycházející série i u nás)
Krvavý karneval (Druhý díl série Modrá krev)
Wolfsbane (Ukázka první kapitoly druhého dílu série Smečka, v angličtině)
Krásní mrtví (Česká video upoutávka nakladatelství Fragment)

Hlášky týdne (Quote of the Week) #3

12. února 2011 v 22:00 | Abyss

Po třetí je zde Quote of the Week - meme které pořádá Judit, na tomto i spoustě jiných blogů se objevuje pravidelně každou sobotu.
Dnešní meme jsem jak se říká "vařila z vody", knihy se zatrhnutými momentky mám totiž všechny na intru, takže jsem musela vybrat zcela nové. Navíc většina mé skříně (kde je i knihovna), je zavalena novým nábytkem, protože u nás již nějakou dobu dochází k rekonstrukcím (obývák, kuchyň), připadám si opravdu jako na staveništi.
Úkolem je vybrat vždy po jednom - vtipný výrok, romantickou scénu a silný moment (z jedné až tří knížek).
Je možné, že sem tam úplně lehce nějakou tu hlášku poupravím, aby něco neprozradila, ale budou to vážně jen drobnosti, co na kvalitě neuberou, v opačném případě bych samozřejmě vybírala jiné momenty :)
VTIPNÝ VÝROK
Kniha kterou právě čtu, plyne od samého začátku k pořádně napínavému dílku.
Je to další z žánru urban fantasy, kde se autorka nebojí použít nějaký ten černý humor a která vytvořila příběh, který nemá za úkol vás unudit k smrti.

Dead Witch Walking (Mrtvá čarodějka přichází) - Kim Harrison
Dveře zacinkaly a dovnitř vpochodovala Ivy se sovou na paži. Pták jí drápy svíral chránič na předloktí. Jenks jí seděl na druhém rameni, tak daleko od sovy, jak jen mohl. Ztuhla jsem a obrátila se k obrázku nad stolem, který ukazoval hromadu dětí oblečených jako kompot. Asi to mělo vypadat roztomile, ale mě při tom pohledu přepadl hlad.

ROMANTICKÁ SCÉNA
Tahle kniha je pro mě takovou zárukou, že pokud si nebudu kdykoliv vědět rady s romantickou scénou stačí ji otevřít a ono už se něco zajímavého najde, k tomu ukázka bude ještě vždy jiná a zajímavá.

Hush, Hush (Zavržený) - Becca Fitzpatricková
"Tvoje oči, Noro. Tvoje ledové, šedé oči jsou pro mě překvapivě neodolatelné." Naklonil hlavu, aby mě prostudoval i z jiného úhlu. "A tvoje vražedně plné rty."
Ucukla jsem zděšená ne jeho komentářem, ale částí vlastního já, které se to líbilo.
"To stačí. Jdu pryč."
Ale věděla jsem, že neříkám pravdu.

SILNÝ MOMENT
No musím se přiznat, že teď mi to příjde až trochu smešné, ale přitom dá se říci že právě na tomto momentu celá kniha dál běží, i díky tomu jsem ho vybrala jako silný moment. No uznejte co kdyby se Harry nikdy nedozvěděl, že je čaroděj?
Navíc právě "pan Potter" byl ten jeden z prvních, díky kterému jsem si tak moc oblíbila fantasy žánr :)

Harry Potter and the Philosopher's Stone (Harry Potter a Kámen Mudrců) - J. K. Rowling
"Co přede mnou tajili?" zeptal se Harry dychtivě.
"PŘESTAŇTE! ZAKAZUJI VÁM TO!" zaječel strýc Vernon zachvácený hrůzou.
Teta Petunie zděšeně vyjekla.
"Děte se vycpat, voba dva," řekl Hagrid. "Harry, ty jseš totiž - čaroděj."
V chatrči se rozhostilo úplné ticho. Bylo slyšet jen moře a kvílení větru.
"Cože jsem?" vydechl Harry.
"No přeci čaroděj."

Hlášky týdne (Quote of the Week) #2

29. ledna 2011 v 20:15 | Abyss

A je tu podruhé Quote of the Week - meme které pořádá Judit, na tomto i spoustě jiných blogů se objevuje pravidelně každou sobotu.
Musím se přiznat, že jsem málem zapomněla na to, že se tu má dnes tohle meme objevit, prostě já a nějaká pravidelnost to nejde zrovna do sebe.
Úkolem je vybrat vždy po jednom - vtipný výrok, romantickou scénu a silný moment (z jedné až tří knížek).
Je možné, že sem tam úplně lehce nějakou tu hlášku poupravím, aby něco neprozradila, ale budou to vážně jen drobnosti, co na kvalitě neuberou, v opačném případě bych samozřejmě vybírala jiné momenty :)

VTIPNÝ VÝROK
Tentokrát jsem vybrala moment kdy se Biance baví s kamarádem Vicem, je to asi jediný moment z knihy, který mi vlastně více utkvěl v paměti. Kniha je jinak poměrně nevýrazná.

Stargazer (Hvězdopravec) - Claudia Gray
"Jak ses tohle všechno dozvěděl?"
Vic si povzdechne. "Víš, ty trávíš všechen svůj volný čas s Balthazarem, Raquel nad svými výtvarnými projekty a Ranulf se znova ponořil do studia severských mýtů, takže jsem si musel najít jinou zábavu. Něco bláznivýho. Podivnýho. Říkám tomu bavit se s ostatníma lidma. Během toho zázračnýho procesu se někdy dozvím informace i od dvou třech lidí za den. Mojí metodou se hodlají zabývat i vědci."

ROMANTICKÁ SCÉNA
Scénka kdy Zoey a Erik hrají improvizovanou hru Othello od Williama Shakespera. Erik jako Othello a Zoey alias Desdemona a ač mi kniha a vlastně i tahle scénka v celém provedení přišla trochu absurdní, nějaké to pozitivum se zda najít dá. No říkám to pořád dokola - stále tápu nad záměry autorek.

Untamed (Nezkrotná) - P. C. Cast, Kristen Cast
"Pravdu!" zařval a do očí se mu vkradl šílený svit. "Chci, abys přiznala, jak moc jsi mě zradila!"
"Ale já tě nezradila!" Ucítila jsem jak mě za víčky pálí slzy. "V srdci ne. Moje srdce tě nikdy nezradilo."

SILNÝ MOMENT
Okamžik kdy Elder poprvé spatří hvězdy. Takovým tím určitým hloubavým způsobem se mi zrovna tenhle kousek moc líbí.
Knihu právě čtu, díky předělávání obýváku to bohužel stíhám jen večer, zrovna včera jsem se do knihy tak začetla, že jsem nakonec šla spát až po půl čtvrté.

Across the Universe (Napříč vesmírem) - Beth Revis
Nemůžu myslet na nic jiného než na hvězdy. Je to jako kdyby byl kousek mé duše ztracen, prázdný a nyní byl zaplněn světlem milionů hvězd.
Je to všechno o čem jsem kdy snil a nic z toho co jsem očekával.
Jak jsem si mohl vůbec někdy myslet, že žárovky ve Velké místnosti byly hvězdy? Již nic nebude stejné, od chvíle kdy jsem spatřil hvězdy.
Opravdové hvězdy.
 
 

Reklama