SECRET | Má malá tajemství

Wolf charm / Vlčí kouzlo

5. června 2010 v 10:39 | Abyss
I když tohle dílko kouzelné zrovna není a má spoustu chyb, vlci rozhodně své kouzlo mají, především ty jejich oči člověku prozrazují, že to nejsou jen tak obyčejná zvířata. Pro zobrazení předlohy klikněte zde. Podařilo se mi už jakž-takž zprovoznit skener, ale pořád se mnou nechce kamarádit tak jako dřív, pokusím se tedy o lepší verzy a pokuď se mi to podaří, určitě se ještě ozvu :) Je to už hodně dávno co jsem se chopila tužky a papíru a opravdu něco nakreslila, na tomhle obrázku je to vidět, vyskočila jsem ze cviku, asi nejhůže to schytala tlama a oči jdou bohužel taky každé svým směrem na vandr. Proto prázdniny budu muset jednoznačně trochu věnovat své tvorbě.

Nápad nakreslit vlkouše mě popadl při poslechu této písně.


(doporučuje se kliknout na objekt pravým tlačítkem myši a pak zobrazit obrázek)

"Pozorte umím používat Ctrl+C a Ctrl+V"

14. května 2010 v 12:28 | Abyss
"Achjo lidi, máte to opravdu ("vy někteří") za potřebí?"
Asi nejsem jediná, kdo se po několikáté setkal s tím, že mu jiní kradou obsah jeho blogu. Osobně nechápu žádný smysl v tom to dělat, blog si přeci mimo jiné dělám hlavně pro sebe a jak pak z něj můžu mít radost, když celý jeho obsah není můj a jen jiným kradu jejich práci.
Ano je opravdu nádherné umět zmáčknout Ctrl+C a Ctrl+V, za tohle vás v autorském týmu rozhodně pochválí... pomník by jste náhodou nechtěli? :D

Asi bych ani nespočítala kolikrát jsem někde našla svůj článek o House of Night - ten je u mě opravdu rekordmanem, co se jeho zcizení týče. Seznam knih je pouze na jednom zahraničním webu... překlady knih jsou mé (neříkám že jsou správné, ale jsou prostě moje - a jak je pak možné, že by danému člověku vyšly všechny překlady stejně?), pak už tedy není težké zjistit, že ten seznam pochází ode mě, kor když si tam "kopčitelé" ještě nechají ty moje ~ vlnky ~, si pak opravdu říkám, jak může být někdo ještě k tomu tak blbej.
Těsně v závěsu se pak drží Vampire Academy a všemožné mé články z rubrik Readable a It's worth it. Většinou se to snažím nehrotit a tomu, kdo mi článek sebral, prostě napíšu ať ho smaže, nebo aspoň kouká dokulit zdroj.
Je pravda, že bych byla nejradči kdyby se ode mě nekopírovalo vůbec, jenže tomu člověk stejně nezabrání a proto bych byla aspoň ráda, kdyby lidi uváděli zdroje, vždyť je to pak už to nejjednodušší co můžou udělat.

Seriály... "dnes a zítra"

2. května 2010 v 13:27 | Abyss
Co se týče fantasy či historických seriálů, nemáme jich nyní zrovna moc, i proto je mi opravdu líto, že se Legend of the Seeker podle všeho nedočká třetí série. Na druhou stranu je lepší, že seriál utnou hned po konci druhé série, než aby pak náhle skončil někdy během následující - třetí - rozpracované, tohle mi totiž dokázalo znepoříjemnit náladu u mnoha seriálu, kde se tvůrci z ničeho nic rozhodli, že se jim už prostě nevyplácí. Do konce LotS nám zbývá už jen pár dílů, je pravda že druhá půlka druhé řady byla opravdu slabší, já mám ale přesto pro tenhle seriál velkou slabost a je mi moc líto, že pokud se budu chtít se svými oblíbenými hrdiny znovu setkat na obrazovce, mám možnost si leda tak přehrát díly znovu. Ještě že mám před sebou alespoň celou (velmi obsáhlou) knižní předlohu :)
Blíží se nám také konec první řady The Vampire Diaries, tady není o pokračování žádných pochyb, je to prostě aktuální bomba a upíři jsou IN. VD pro nás zatím vždy v každém díle přilesl něco nového a zajímavého, takže doufám že toto mu zůstane i v jeho pokračování.
Píseň ledu a ohně je americká knižní fantasy série, bohužel jsem ještě neměla to štěstí držet nějakou knihu v ruce, ale už jen název a anotace mě zaujala - Home Box Office (HBO) nyní zakoupili práva na zfilmování - má tak na rok 2011 vzniknou nový napínavý seriál pod názvem Game of Thrones.
Další novinkou je seriál Spartacus: Blood and Sand, ten už se ale v Americe nějaký ten pátek vysílá, je troch pu tvrdšího rázu a pokud vám není 17+ neměli byste se na tento seriál podle doporučení vůbec koukat :) Je to asi spíše podívaná pro chlapy, ale pokud se mi podaří seriál někde sehnat určitě na něj mrknu :)

Nyní začínám hledat seriál který by mi alespoň z části nahradil LotS, mám tu zatím Robina Hooda (toho co dávali na ČT1 - já viděla většinou jen každý třetí díl, sice to není nic velkého ale pro zabití času... stačí :D) a pak bych ráda znovu mrkla na Tudorovce... jenže co pak? Nevíte o nějakém jiném zajímavém fantasy seriálu?

No a mám jednu novinku, na intru by nám měl jít konečně internet, takže by se moje přítomnost na blogu měla opět zlepšit :)

Dan Brown... problematika objednávky

10. února 2010 v 13:01 | Abyss
Zvláštní název článku že? :) Ale přitom je pravdivý, určitě nikomu neuniklo, že u nás dnes vychází nová kniha Dana Browna... dlouho už přemýšlím nad tím, že si koupím jeho knihy ze série kde se objevuje hardvardský symbolog Robert Langdon - přijde mi to jako taková povinnost každého knihomola, mít tyhle knížky doma ;) A když mluvíme o sérii tak mám jednu neuvěřitelnou úchylku... chci (a potřebuju) aby byly obaly knih v něčem podobné, aby bylo na první pohled patrné, že patří k sobě... jenže právě tohle mi naše česká vydání nenabízí, možná nejlepší kombinací našich bizardních vydání by byla tato:
Apokalypsa

31. prosince 2009 v 13:14 | Abyss
Tahle kresba je stará již asi rok, byl to dárek pro jednu mou známou a je to její úžasná fenka Apokalypsa :) Od té doby jsem už moc nekreslila, trochu se za to stydím, protože mě asi jednoduše přemohla lenost :D No pokusím se to občas trochu napravit a nakreslit alespoň jednou do měsíce vždycky něco pořádného :)

Apokalypsa

(doporučuje se kliknout na objekt pravým tlačítkem myši a pak zobrazit obrázek)

Co tu vlastně dělám...?

22. prosince 2009 v 13:37 | Abyss
Tak nějak nyní přemýšlím, proč jsem se rozhodla vytvořit tento blog... Včera, když jsem si pročítala jeden z oblíbených blogů, jsem si uvědomila, že takovéhle to "vypovídání se" může být i dost příjemná a zábavná věc.
Pak přišlo na řadu rozhodnutí, kam svou stránku umístit, protože dnes je možností opravdu mnoho, no vzpomněla jsem si na blogger, ten mi ale v jistých věcech nevyhovuje, takže klasika blog.cz to nakonec přeci jen vyhrál.
Nechci to tu však plnit pocity ze všedních dnů, jsem fantasy a sci-fi závislák, strašně ráda čtu, koukám se na filmy a seriály. Patřím k těm lidem, co jsou schopni u poutavé knížky prosedět celý den. Ještě si pamatuju, jak jsem jako malá večer ležela v posteli, ukrytá tajně pod dekou s baterkou v ruce, a četla třeba Harryho Pottera, aby mě mamka neobjevila :D Myslím že takových nás ale bylo víc xD Teď jsem 17-ti letá studentka střední školy s právním zaměřením, většinu času trávící na intru, nekouřím, nepiju noo... jak co, jak kdy... znáte to ;)
O sobě bych toho mohla psát opravdu hodně, což by ovšem nebylo asi poutavé ani zábavné. Možná už jste poznali, že svůj blog budu věnovat filmům, seriálům a knihám a dojmům které ve mě zanechají :)

Prozatím... Abyss
 
 

Reklama