SECRET | Má malá tajemství

Co čekat v roce 2011...

27. prosince 2010 v 21:08 | Abyss
Malý článek o několika málo věcech, na které se zde budete moci v nastávajícím roce 2011 těšit, rozhodně to není vše. Někdy nás může nápad jednoduše z čista jasna oslepit bez toho aniž bychom nad čímkoli dumali. Berte to tedy jako takové malé nastínění...

SOUTĚŽIVOST SI ZDE NAJDE SVÉ MÍSTO
V příštím roce se tu s největší pravděpodobností budou pořádat určité soutěže, ne vždy za to budou ceny, ale i tak člověka může hřát alespoň pocit vítězství, jindy zase přihodím nějakou tu odměnu a protože se nacházíte na blogu, kde vládnou hlavně knihy, co myslíte, že můžete především čekat?

CHALLENGE, VÝZVA
Poprvé jsem se o challengevání dozvěděla, když jsem se ho sama teď o Vánocích účastnila. Challenge je vlastně určitá výzva a jak jsem zjistila, organizuje to nespočet zahraničních knižních blogů, vlastně je to již taková klasika, no není divu že jsem se o challagevání dříve nedozvěděla když zahraniční blogy nesleduji, pouze oficiální stránky autorů.
Ale musím říct, že se mi tenhle nápad opravdu zalíbil, v čem to vězí? Jednoduše přečíst určitý počet knížek za stanovený čas, může být zvolen i určitý žánr, proto mě napadlo jednu takovou challenge zorganizovat i na tomto blogu, ještě v tomto týdnu sepíšu podrobnosti, zatím prozradím, že se bude konat celoročně a už teď je jisté, že na konci této výzvy bude čekat knižní odměna.

I NADÁLE KNIŽNÍ NOVINKY A RECENZE
Tak bez toho by snad toto místo ani nemohlo existovat, to je asi především to, na čem tento blog celý stojí. Nejspíše doplním série knižek, které jsem četla v tomhle roce, abych to měla pěkně po kupě. Docela je i ostuda, že právě u jedné ze svým nejoblíbenějších sérií (VA), nejsem dosud schopná sepsat své názory a to jsem teď už dočetla pátý (předposlední) díl, asi mi jde prostě kritika líp :D

FILMOVÉ NOVINKY
Stejně jako minulý rok, chystám i nyní sepsat několik filmových bonbónků, které nás v roce 2011 čekají, snad si mezi tím co zajímá mě najdete i něco vy :)

KE KONCI VŠECHNO DO KUPY
Moje kresby moc nepřibývají, je to hrůza vážně já vím, jenže ta lenost je prostě velice nebezpečný protivník, má přede mnou neuvěřitelný náskok a jestli ji přemůžu je zatím vážně ve hvězdách.
Neuvěřitelně jsem si oblíbila "Goodreads", vážně je to skvělá stránka, jedině škoda, že mě někdo nepřekecal už dávno, abych se tam přihlásila. Rozhodně tedy lepší než facebook, i když na tom určitě roste závislost rychleji, především pak pro knihomola :D Škoda jen, že jejich chytré věcičky nekamarádí s blog.cz

Dárečky... a další brebentění

25. prosince 2010 v 18:34 | Abyss
Myslela jsem si, že tenhle rok na mě už žádné překvapení čekat nebude, většinu věcí jsem si vybírala společně s mamkou a přeci jen jsme si u nás dělali Vánoce po celý rok, nový mobil a další notebook (i když tentokrát mini, abych se s tím velkým nemusela tahat na intr) a takhle bych mohla pokračovat dál, ono člověku třeba příjde nějaké tričko jako drobnost, ale kdyby si to za ten rok všechno posčítal, tak by se asi divil.
Navíc jsem už takhle mamce strašně vděčná, že mi platí školné, ono dát za školné, intr a jídelnu ročně 40 tis. je myslím už tak dost velký celoroční dárek. Takže jsem myslela, že žádné další věci, kromě těch o kterých už vím, na mě čekat nebudou, ale opak byl pravdou, mamka jako samoživitelka musela na naše dárky pořádně pracovat, proto si všeho moc vážím.

PES ROZBALUJE DÁRKY
Asi nejkrásnější na tom celém večeru byl náš osobní rozbalovač dárků. Na oběd u nás byla babička, takže první Ježišek přišel dřív, jen co nám babička dárky rozdala přišel se hned náš hafík podívat copak se to děje. Stejně jako v srpnu na mé narozeniny, i na Vánoce se stal našim osobním rozbalovačem dárků. Taky jsem se musela vážně smát, protože vždycky když brácha roztrhává obaly na dárky, tak babička nadává ať šetří papír na příští rok. Ale když brácha nechtěl dát svůj balíček Kryšpulínoj na rozbalení, tak se babička hned ozvala, že nenechá našemu drobečkovi žádnou zábavu.
Večer to s tím balením bylo ještě lepší, měli by jste vidět náš obývák po nájezdu rozbalovacího komanda. Na konec jsme nechali dárek pro Kryšpulku, ten jak zavětřil, že v tomhle balíčku je i něco dobrého, šel si s ním pěkně ulehnout do svého pelíšku, za ten den měl parádně odpracováno.

ROVNÉ, VLNITÉ...
Pod vlivem intru jsem nakonec dostala ještě opravdu nečekaně žehličku na vlasy od Rowenty, když se s holkama nudíme, začneme si prostě na palicích tvořit blbosti, nebo si jen žehlíme vlasy. Mamce se vždycky líbí, když přijedu domů s rovnými vlasy a to jí vedlo asi k tomu mi ji pořídit.
Co mám ale ještě raději než rovné vlasy jsou ty vlnité, takže jsem ráda, že mám takovou tu žehličku co má zakulacené tělo, tudíž s ní jdou dělat i vlnky. Vlastně jsem včerejší Popelku trávila kromě koukání na ni, i svou proměnou v ovečku.

Bramborový salát a sváteční idylka

23. prosince 2010 v 21:46 | Abyss
Smutná dohořívající svíčka asi není přesně to pravé na Vánoce, ale já myslím, že právě ona by měla spoustu lidí inspirovat, je to znamení toho, že spousta věcí rychle pomíjí. Nenadějeme se a Vánoce a vlastně celý rok 2010, už bude opět zase za námi.

PŘEJI VÁM TEDY ABYSTE SI JE UŽILI JAK JEN VY UZNÁTE ZA VHODNÉ, ABY JSTE JE MOHLI TRÁVIT S TÍM S KÝM CHCETE, JAK CHCETE A KDE CHCETE. POKUD SE NĚKOMU OPRAVDU NASKYTNE TAKOVÁ MOŽNOST, PAK MÁ ASI TY NEJIDEÁLNĚJŠÍ VÁNOCE.

BRAMBOROVÝ SALÁT, (VŠUDE TAM) KAM SE PODÍVÁŠ
Teď jsem celé dvě hodiny trávila pouze u tvorby bramborového salátu, vážně nechápu proč má u nás někdo dojem, že ho musíme udělat pro celou naši ulici. A proč je tu zanesena každoroční tradice, že ho musím dělat pouze já, bez toho aby mi kdokoliv pomohl. Na salát se u nás ještě navíc vytahuje ta největší mísa, jakou můžete v obyčejné domácnosti vidět a ke všemu jí vytahujeme vážně jen jednou do roka - na Vánoce.
Po takové hodině už mi brambory lezou snad i z uší. Navíc od určitého období doopravdy nesnáším majonézu, takže si vždycky oddělím tu svou porci na dvě jídla a majonézu nahradím zakysanou smetanou, to je pak teprve bašta. Nejlepší pak na tom je, že i když si každý rok dávám na svou krabičku štítek se svým jménem a celá rodina stále tvrdí to samé, tedy že ten salát s majonézou je lepší, tu ještě nebyl rok, abych si svou krabičku dojedla sama, vždy mi s ní někdo musel samozřejmě pomoci.
Jako pescopollovegetarián jim pouze drůbež a ryby. Kapra tedy navíc ještě nejim od té doby, co jsme jednoho měli doma, když jsem byla malá. Slepice pak konzumuju proto, že mě jako malou u dědy poklovaly, vím že je to asi zvláštní přístup, ale je to ve mě již trvale zakořeněno :) Tímto se chci tedy dostat k tomu, co u nás nenajdete na svátečním menu.

SANTA, JEŽÍŠEK, MRAZÍK...
Tento úryvek je vlastně malou předělávkou mého komentáře k tématu "Santa", už předtím jsem se chtěla k tomuto tématu vyjádřit a v komentáři na blogu Žirafky, jsem vlastně obsáhla vše, co jsem měla na srdci, takže by mi přišlo nesmyslné to celé nějak přepisovat novými slovy. Je tedy změněna jen obecnost článku (tedy to, komu je článek určen).
Většina lidí nenávidí Santu, stačí jim jednoduše vědět, že tu je a už podpalují krb, co kdyby k nim náhodou zabloudil. Přitom ho slavíme i my, jiný název pro Santu je totiž Svatý Mikuláš.
Kamarád teď dělal v jednom z našich velkých obchoďáků Santu, jejich rodina nemá moc peněz a tak si musí stále přivydělávat, bere vše co se mu naskytne, měl snad tu práci odmítnou jen proto, že někdo nemá Santu rád a pak sám nemít Vánoce? Přitom jeho zaměstnavatelé mu vtloukali do hlavy, ať všem dětem říká, že to Ježíškovy sám pak jen řekne a že dárky jim donese Ježíšek. Tuhle tradici, říkat si co si děti přejí, vyřešili jinde ještě líp a pro dědi přichystali krásné dřevěné truhličky :)
Ano jsem 100% pro našeho Ježíška, vlastně neznám nikoho kdo by chtěl víc Santu, ani mezi dětmi, když jsem teď měla dobrovolnou praxi ve školce kvůli VŠ, všechny děti říkali, že jim dárky přinese Ježíšek a o Santovi říkali, že ho znají, ale že ten chodí jinde, stejně jako třeba Mrazík, takže si nemyslím, že děti chtějí Santu, prostě berou to, že v každé zemi nosí dárky někdo jiný, protože by to jeden člověk nestihl.
Na každého nezbedu, co by prohlašoval, že jemu nosí dárky Santa, pak bohatě postačí, když mu člověk vysvětlí, jak to u Santy chodí, že bude muset počkat na dárky tedy až do druhého dne, zatím co Ježíšek nosí dárky den předem, každé dítě pak velmi rychle změní názor :)
V reklamách se vyskytuje Santa proto, že Ježíšek nemá trvalou podobu a dát do reklamy mimi jsem viděla zatím vážně jen párkrát. Ale tohle reklamové šílenství jde, a vždy šlo, naprosto mimo mě (a to nejen o Vánocích), co mě to má zajímat, že je někde v reklamě Santa, když u nás chodí Ježíšek. Tohle bych jako pravý Ježíškář prostě vůbec neřešila, jiné to už nebude, ale protože mimo svátky moc nekoukám na TV, tak teď vlastně ani nevím v jaké české reklamě se objevil Santa, že to může někoho pobuřovat, takže se určitě mile ráda nechám poučit :) To že je v ostatních reklamách ze zahraničí je holt normální.
A co se týče těch amerických filmů, na které někdo nadává, tak jich mám pár i vážně ráda, co jiného by u nás měli dávat v televizi, když náš národ v dnešní době není schopný natočit nějakou pořádnou vánoční pohádku, mimo těch co se u nás pouští už roky a má vlastně jen tak 5 zábavných filmů, co pro mě k Vánocům prostě patří. V mnoha zahraničních vánočních filmech se navíc často objevuje, že nějaká postava uvede na pravou míru to, že Santa nechodí všude, ale že jemu podobných je na světě spousta a někde ani Vánoce neslaví. Koukáme na mnoho zahraničních filmů a o zrovna o Vánocích bychom neměli?
Každo pádně je to především na rodině, jak chce doma Vánoce slavit, i když mi přijde hloupost slavit zde Santu, nic s tím neudělám a rozhodně se nebudu o Vánocích s nikým hádat, vždyť to mají být především svátky klidu a míru :) A především ti kdo věří na české tradice, na Ježíška jistě nikdy nezanevřou.
Takže konečný verdikt je takový, že mě Santa nevadí, on snad může za to, že je spojován hlavně s Coca Colou, i když dnešní podobu měl mnohem dřív, než se tenhle sladkej blivajs vůbec začal vyrábět? Ne nemůže, když si tohle všechno odmyslíte, tak je to podle mě pro ty americký prcky hezká postavička, to že se říká, že jsou americký děti rozmazlený parchanti? No tak takový děti se najdou v každým národě :)
Lepší je prostě tohle ignorovat myslet si svoje, pokud máte vážně chudáka Santu v takový nelibosti, tak se zúčastnit jeho pražskýho vynášení v popelnicích a snad pak člověku bude líp.
K nám zítra, a k všem lidem co znám, přijde náš Ježíšek, tak to má být a u nás taky bude a sváteční večeři pak propiju s Kofolou :)

Rok na světě, aneb rok se s rokem sešel

22. prosince 2010 v 18:01 | Abyss
Blog dnes slaví své první narozeniny, za tu dobu se toho změnilo opravdu hodně, mnoho toho přibylo, bylo tu i pár krizových časů, kdy má zaneprázdněnost vedla k malé aktivitě. Ale tak už to někdy je asi u každého.

Nejdříve bych ale ráda ještě věnovala pár slov, lidem kteří se zde vyskytují pravidelně, úplně první to byly Anglie a Polgara, dvě naprosto skvělé holky, jejiž blogy jsem si za tu dobu doopravdy oblíbila. Dál nebudu všechny vyjmenovávat, většina mých oblíbených blogerů se nachází v menu, i když poslední dobou si uvědomoju, že je na čase abych přidala i několik dalších. Každý má na blogu něco jiného a tím se pro mě stali právě tak zajímavými.

Tohle bude navíc taky první článek, který bude věnovaný různým statistikám a informacím vazajících se k blogu.

Návštěvnost: za rok existence ukazuje něco málo přes 25.150

Nejdiskutovanější článek: "Vampire Academy", v závěsu pak "Věk je jen číslo..."

Nejstarší anketa: z té se můžete dozvědět jaká je nejoblíbenější upířina

anketni

Hlavní strana blog.cz dnes ukazuje:
blog

Pokud budete zadávat do Google některé názvy u nás vydaných knižek, vyskytujících se i zde, často na vás na prvních příčkách vybafne právě tento blog. Naštěstí pokud zadáte třeba "blbá kráva" tak na mě nenarazíte, ovšem více variací jsem raději nezkoušela ;)

A to by bylo k tomuhle asi všechno, více mě nenapadá a musím říci, že podobným článkům  ani nehoduju, nadruhou stranu mi přišlo zprávné, se zde alespoň o tom jednom roku zmínit, takže něco podobného můžete čekat nejdříve opět až za rok :)

17.12 - týden do - 24.12

17. prosince 2010 v 20:20 | Abyss
1
Možná (snad) jste si všimli, že už opět hojně brouzdám v blogovém moři, tento týden to bylo tedy asi především tím, že jsem byla celý týden doma s nemoci. Začalo to v sobotu a pokračovalo nedělí, kdy jsem nemohla vůbec spát, bylo mi vážně dost šoufl. Takže jsem většinu dnů prostě jen spala a ve zbytku koukala na filmy, četla a tak nějak všemožně brouzdala na internetu.

KNIHO(STIHO)MAM
Tedy řeknu vám, že za tu dobu co jsem se přestala knižně orientovat (od září) - díky tu již několikrát zmiňovaným důvodům - je tu opravdu spoustu nových připravovaných sérií, které mě zaujali u nás i v zahraničí. Takže se tu postupně budou objevovat a vlastně už objevují. Pro blog se zaměřuji především na tituly, u kterých je již ověřené, že mají začít vycházet i u nás.
Většinou když najdu nějakou knihu, která by stála za to, abych se jí pokusila přečíst v originále, najde se jiná zajímavá kniha, která u nás již vyšla a tak si říkám, že raději zatím ještě zůstanu u nich. No uvidíme kdy se k tomu konečně odhodlám, zatím mám za sebou pouze tři knihy v origále - Alenku, Čaroděje ze země OZ a Vánoční koledu, což jsou opravdu jen knihy se základní angličtinou.

BRÁCHA ÚTOČÍ NA KAPELU
Dnes se u mě zastavil kamarád, potřebovala jsem něco překopat na malým notebooku a on je v tom mistr. Pak přišel domů brácha a měl opravdu veselou náladu a tak nám musel povyprávět celej svůj dnešní příběh. - Měli nějaké Vánoční trhy pořádané školou a hrála jim k tomu i skupina co mezi "děti" rozhazovala sladkosti. Takže bráchu s jeho kamarádem nenapadlo nic lepšího, než skupině jejich dobroty vracet a začali to po nich házet, zpěvák zdá se dostal přímo do hlavy a když to nepřestávalo naštval se a hodil do davu mikrofon. - Jak se zdá tak se můj bratr stal hrdinou dne, ta naše kapela se nedá moc poslouchta, ale i tak jsem si ulevila a prohlásila: "Brácha ty seš hroznej kretén" načeš mě kamarád velice potěšil, když pronesl: "Takovej kretén jako je tvůj brácha se rodí jen jednou za 10 tis. let, máš tedy 100% jistotu, že se s ním v příštím životě rozhodně nesetkáš."

STARDUSH
Taky doufám, že právě koukáte stejně jako já na "Hvězdný prach", já tuhle pohádku opravdu zbožňuju, ať už jde o ten příběh, hudbu, efekty herce... joo na tohle jsem jednu dobu koukala vážně snad pořád dokola.

PedF UK

3. prosince 2010 v 21:56 | Abyss
PRAHA, PEDAGOGICKÁ FAKULTA UK, KNIHY
Ve středu jsem si udělala takový menší okružní let po Praze, mimo  nakupování hordy knížek  bylo učelem především navštívit Pedagogicku fakultu Univerzity Karlovy, kamarádka se jela podívat na psychologii (dál už jen PSY) a protože mě tento obor taky, zajímá rozhodla jsem se jet s ní.

CESTA K PSY
To že mám o studium PSY opravdu zájem potvrzuje už jen to, že jsem kvůli ní vstávala už o půl třetí  a pak zase následovala čtyř hodinová cesta do Prahy... jo v tu chvíli bych hnedle raději mořila přírodu výpary z našeho osobního fára.
Když jsme přijeli na Florenc, vrhly jsme se do roje metra a pak si to pěšo štrádovaly rovnou na jednu ze tří budov PedF. Co na UK vždycky miluju je, že většina jejich fakutl se nachází v nádherných starých budovat, přitom vnitřek je naprosto moderní (no až na pár tříd - na vše holt peníze nejsou).

PSY NA PedF
Sebrali jsme si tedy pár informačních letáků a pak si našli místo k sezení. Na PSY jsme zaplnili celou velkou přednášející místnost, ti pomalejší měli smůlu a museli jednoduše stát. Že by byl výklad informací nějak vyčerpávající říct nemůžu, většinou především odkazovali na své internetové stránky a pak se věnovali především tomu co je potřebné na přijímačky. No oproti PSY na FF toho bylo celkem málo.
Ještě bych snad měla dodat, že PSY na PedF není klasická, ale je spojena ještě se speciální pedagogikou, podle slov přednášejícího, by se tak mělo docílit ještě většího okruku, v kterém by se mohl absolvent poté pohybovat. Kpřijímačkám tedy doporučují knihu o PSY od Atkinson a spol. což je mimochodem velký 750 strán
kový svazek o PSY z mnoha koutů, za pouhých 2100 korun českých (no pokud vás láká studium PSY, tak už víte co si máte přít k Vánocům) a pak dávají na výběr ze dvou knih o speciální pedagogice.

ODLIŠNOSTI PŘIJÍMAČEK NA FF
Přijímačky na FF (filozofickou fakultu) jsou o něco, dle mého názoru, těžší, mimo testu z PSY vás čeká ještě test biologie a test studijních předpokladů - a to máme pouze první kolo, jenž má prosít ty dobrá semínka od špatných, pak následuje druhé kolo ve kterém komise kontroluje vaši motivaci a znalosti spolu s přečtenou literaturou a praxí, ta je žádána především (a spíše) u lidí, kteří mají již střední nějaký ten čas za sebou a na praxi mají tedy dle posuzujících dostatek času.

ZÁVĚREM PÁJ DOJMŮ POJMU
No nebudu to tu zahlcovat dalšími informacemi, které si můžete najít třeba na avizovaném webu , pocit mám ovšem z PedF velmi dobrý, přednášející mi přišli jak se říká "OK", nebo alespoň jsem se nedozvěděla nic co by mě mělo od studia mělo odradit. Líbí se i umístějí fakulty, je na takovém klidnějším místě a přitom to není "nikam" daleko. Takže už by mi asi ani tolik nevadilo kdybych nakonec místo Brna (Masarykova univerzita) zakotvila v Praze, jenže to budu tvrdit asi jen do chvíle, kdy uvidím i MU :)

22.11. nudné datum

22. listopadu 2010 v 12:45 | Abyss
Baf. Tak doufám že jste se pořádně lekli, přeci jen už se mohlo trochu zdát, že se vám už nikdy neukážu, doba to byla dlouhá, ale bylo zapotřebí se trochu odtrhnout od blogu. Zkoušky z psychologie mám za sebou, řekněme že jsem to a mnoho jiného v úterý na intru pořádně oslavili, těch 10 knih co jsem o PSY přečetla se opravdu hodili. Ve škole mi jdou známky na čtvrtletí nejhůř do dvojek, takže je na čase zase trochu ubrat, nic se nemá přehánět ;)

ČTVRTEK VE ZNAMENÍ BUM BÁC
Hmm to bych asi nebyla já, aby se mi něco nestalo. Kvůli opravě vody jsme byli přesunuti na druhou budovu a abych tam nedej bože nepříšla ve velkem stylu, dala jsem si na schodech pořádně na držku, na schodech.... byl to jenom jeden poslední schod, ale i ten stačil abych se pod ním pořádně rozmázla. Když jsem pak vstala nějak se mi zamlžilo a kolem sebe jsem pořádně neslyšela, v kotníku mi hnusácky bolelo. Dopajdala jsem se tak k tělocvikáři, který mi nohu zavázal a já tak s ukrutnou bolestí mohla v klidu šmajdat po škole. Odpoledne na intru byl pohled na mou nohu opravdu komický, jako kdyby mi na kotníku rostlo modré jablko. Druhý den jsem se tedy zbalila a jela domů, kdy mamka nedala jinak, než že musím k Dr. Sice bylo už od začátku jasné, že zlomené to není, to bych se na to ani nepostavila, ale hezky to taky nevypadalo. Nakonec jsem dostala berličky s rozsudkem, že je to opravdu velký výron. Takže než se někam dopajdám... no trvá to hodně dlouho :)

ČTENÍ, ČÍTÁNÍ... KOUKÁNÍ
PSY a školní četbu mám dočtenou, takže se opět mohu vrhnout na mé oblíbené fantasy, tři měsíce bez nich bylo opravdu velké utrpení :D Právě čtu VD: Návrat, tedy četla - knihu jsem si zapoměla doma, takže to tenhle týden spíš vypadá na Akademii Evernight no a vlastně ještě musím přečíst Memento :/ nějak tyhle drogový příběhy moc nemusím...
Na intru jsme po večerech koukali na dost seriálů, to je takový to období, kdy už je člověk tak utahanej, že může vážně jenom ležet. One Tree Hill, Glee, Veronica Mars... to je jen takový malý výčet toho co jsme si všichni rozkoukali :)


Takže teď už končím, protože článek vzniká ve škole a za chvilku bude zvonit :D

Jen takové zametání blogového prachu

3. listopadu 2010 v 22:13 | Abyss
Dnes měl přijít na řadu článek o novém českém filmu "Občanský průkaz" na kterém jsme byli minulý týden ve středu v kině, ale já pako ho psala ve škole při právní admi. a aby to pí. P nebylo divný psala jsem to ve wordu (Btw. chápete ten smysl toho, že už máte zadanou práci dávnou hotovou, ale přesto nesmíte dělat nic svýho?). No a pak jsem to prostě uložila na svůj server, ale neposlala si to, takže snad příště :)

KORÁLKY V HRADCI KRÁLOVÉ
Když jsme minulý týden ve středu navštívili největší město našeho kraje, náhoda nás zavedla do úžasného obchůdků plného korálků. Kdybych na to setkání byla připravená předem určitě bych si sehnala spoustu nápadů, jak využít všeho co obchůdek nabízel. Takhle jsem prostě jen koukala a něvěděla co si koupit, druhá návštěva tak bude určitě lepší a nechám tam lepší držby. Něco mi taky napovídá, že právě tam asi dělá jedná blogová "stará" známá (aneb ta ke které lezu od založení blogu) :D Ale neměla jsem dostatečnou odvahu se optat jestli tam někomu něco neříká "Mediátor" nebo snad "Abyss" xD Tak možná příště :)

KRÁTCE...
Tak nějak už jsem tak znavená, že to vemu velmi rychle... koupila jsem si syrského krečka, jmenuje se Porthos a říkáme mu Portík, má rád piškůtky, běhá ve svém kolečku a naučil se čůrat a eat do jednoho růžku :D jo zbožňuju inteligentní vyjadřování xD
Co se školy týče, tak je to poslední dobou neustále to samí... jednou se člověk na něco vyprdne a udělá si odpoledne o spánku a filmech... načeš je druhý den rád, když se dostane do postele. Docela honička vážení, ať žije ten kdo objevil kávu... což mimochodem byl... no kdo? :P
Taky mě dostává to, že nás učitelka nechá naučit se celé učivo a pak dá test o dvou otázkách na češ stačí přečíst si první dvě stránky a i když to tak dělá stále dokola, já se stále jako blbec učím dál a dál, co kdyby si někdy svou taktiku rozmyslela a věřte, že kdyby tak učinila, já bych si zrovna přečetla jen první stranu.
Je to jako při angličtině, děláte dialogy a vy odpovíde každému spolužáku v pohodě na cokoliv, ale ve chvíli, kdy za vámi příjde učitelka se vás zeptá na něco co zrovna nevíte :D člověk si pak připadá jako debil, že zrovna před učitelem si musí připadat jak mimiň a mimichodem zrovna učitelka na AJ má na toto převeliký talent.
Docela i přehodnocuji svůj plán na psychologii, protože poslední dobou mě začalo víc bavit právo, neustále diskutuju s učitelem, na testy mi stačí látku si jednou přečíst a ostatní pak už nějak vypluje. Možná i z části proto, že teď často nedělám nic jiného než čtení knižek o psychologii... a testy mi opět přesunuli o měsíc později :D
Sami tak můžete posoudit, že pokud jste čekali něco se smysluplnou náplní, zde to nenajdete :D Tak snad zase příště ;)

Události posledních dní... obyčejnost neobyčejná

9. října 2010 v 18:37 | Abyss
TAK ABY JSTE NEŘEKLI
Poslední dobou se trochu odvracím od blogového světa, vlastně ani nevím jestli chtěně nebo nechtěně, svůj blog mám ráda a hlavně mám ráda blogy jiných lidí, ale když jsem teď měla někdy čas, naplnila jsem ho jednoduše jinými činnostmi.
No je pravda, že třeba zrovna ve středu bych udělala líp kdybych psala na blog, trochu (víc) jsme to totiž přepískli s vínem a pivem (jo míchat to ve velkým množství není dobrý). Takže mi druhý den ve škole bylo docela dost šoufl.
Díky tomu že jsem tu tak dlouho nebyla, vznikla tahle dlouhá obludnost, jako většina dlouhých oblustostí na tomto blogu, je tedy rozdělala do malých "podkapitolek". Jako realista vím, že dlouhé články baví číst opravdu jen málo lidí, nejčastěji stálé čtenáče, ostatní jednoduše odradí.

VLAKOVÝ SKOKANI (NECHTE SI PROBLÉMY NA JINDY - NEJLÍP ŘEŠTE JE JINAK)
Když jsem jela tuhle neděli jako obvykle na intr, zadrhla jsem se na jednom Ze svých přestupů, nějaká ženská skočila pod vlak, kterým jsem měla jet, takže věřte, že mě opravdu potěšila informace o tom, že místo dvaceti minut budu čekat hodinu. Jenže ouha ani po hodině nic nejelo, a když jsme se ptali kdy teda, bylo nám řečeno, že oni toho moc nevědí, ale že snad tak za hodinu a půl. Načeš jsme se tedy rozhodli, že si raději zavoláme na intr někomu s autem, jestli by pro nás nezajel... (no a ještě že existují hodní studenti - taxikáři) místo ve 20h jsem tedy dorazila až po 22h.

PSYCHOLOGIE
Mimo to jsem začala číst hodně literatury ohledně psychologie. Ve zkratce proč tomu tak je: v našem městě pomáhám v psychologickém centru, když mi odstartovala osmnáctka, dozvěděla jsem se, že úředníčci si vymysleli nová pravidla a pokud tam chci pomáhat i po plnoletosti, musím složit určité zkoušky.
Za sebou mám už zkoušku praktickou, kde dostanete modely několika situací a vy máte vysvětlit, jak je budete řešit. Teď mám před sebou test - netest, na ten jsem dostala seznam doporučené literatury, opět v něm bude jak se mají řešit různé situace, ale u tohohle mi už nebude stačit jen selský rozum, takže si musím něco načíst (10 knížek). Jsem ale ráda, že jsem se dostala přes první zkoušku a když už, tak přece nezahodím šanci udělat i tu druhou :)
Teď jsem právě dočetla polovinu knížek a před sebou mám tu horší (těžší) část, tak snad se přes ně nějak prokousám.

SRDCEM SNÍLEK, HLAVOU REALISTA... DUŠÍ ABYSS
Poslední dobou taky hodně přemýšlím kam po maturitě, tak nějak stále vítězí ta psychologie (no a právo), k tomu by se mi ještě zamlouvalo studovat na Masarykově univerzitě v Brně (je trochu šílený kolik lidí se tam hlásí a kolik procent se pak na školu opravdu dostane), to je tak trochu můj sen. Asi už budu až moc snít kdybych po psychologii jako takové, chtěla ještě na psychologii klinickou. Ale přeci jen PhDr. zní líp než Mgr. (nebo jak já tomu s oblibou říkám megera). Jo ale to je běh na dlouhou trať: maturita - dostat se na universitu - vydržet na ní.... bla bla bla.

VELKÉ EGO SE HLÁSÍ DO SLUŽBY
Taky jsme psali z práva, jako jediná jsem dostala za jedna, což samozřejmě pohladilo moje velké ego ;) Jinak co se známek týče nevím vůbec nic, přitom jsme psali snad ze všeho, ale co se opravování testů týče, učitelé asi stávkují... nemám to ráda, vždycky jsem ráda když vím na čem jsem.

INTROVERTEK JAK SE PATŘÍ
Hmm tak za prvé, jsem to často já kdo při hodinách práva a eka nezavírá pusu a teď nemyslím přímo to, že bych krafala s kámoškama jako jiní (ale zase co si budem povídat nejsem svatá), prostě mi jen příjdou mnohá témata zajímavá a tak se snažím dostat přímo do jádra věci.
Proti tomu v psychologii prostě sedím a poslouchám, no a není to trochu zvláštní, psychologií se chci přeci zabývat i dál, ale ve škole je to přitom právo a ekonomie co u mě hraje hlavní roli. Jo nejtrefnější asi bude říct, že jsem z toho jelen.
No nevadí, chtěla jsem se spíš zmínit o mém posledním rozhovoru s učitelkou na ekonomii, kdy opět prohlásila něco o tom, že se mi jednou v životě bude moje ukecanost hodit, protože se aspoň neztratím mezi těmi tisíci jiných lidí. Načeš jsem si prostě nemohla odpustit poznámku o tom, že to tedy nevím "já takový introvert" (člověk samotář, uzavírající se sám do sebe). No a učitelka na to,  že prý jestli jsem já introvert tak ona je Pana Orleánská. No nemohla jsem se nezasmát a nakonec ještě neprohlásit, že to má tedy dobrý. Jo i při takovém eku může být fůra zábavy.

Když se svět otáčí rychleji než vy

25. září 2010 v 10:32 | Abyss
BRUTÁLNÍ TÝDEN, Brutální týden, opravdu jinak se to říct nedá :)

MUDr.
V pondělí jsem nešla do školy, musela jsem jet k MUDrcírovi na jednu z přihlouplých kontrol. Ale fajn, imunita se drží poměrně v normě, sice jí mám slabší než normální člověk, ale zase né tak slabou, aby mě zabila obyčejná chřipka (i tím jsem si před lety prošla, není nic lepšího než být v izolaci).

POTRUBÍ, TERMOSKA
S klidným srdcem jsem tak jela na intr a zlomyslně se usmívala nad představou, jak si dnes moji spolužáci užili matematické rovnice. Na intru jsem shodila věci na postel a rovnou se vydala k naší školní budově, kde měla naše třída zrovna končit, optat se co je nového.
No a pak přišel ten šok, ve škole nám prasklo potrubí a co je ještě lepší, tak to prasklo poblíž našich tříd, do středy nám tak vždycky když jsme šli ke třídě kapalo na chodbě ze stropu na hlavu. Ředitel nás navíc nechal v ráji vodníků a k sobě na budovu si vzal jen jednu třídu prváků, která se na první budovu ještě vešla. Není nic lepšího než ranní sprcha, smrádeček omítky a necelých 15°C ve třídě, takže jsem hned ocenila termosku, kterou jsem si koupila před tím než jsem šla na vyšetření. Mimochodem je opravdu skvělá, vybrala jsem si zelenou s barevnými puntíky, hned jí má člověk radši. No a taky jsem chodila do školy s dekou, no jo já byla vždycky jiná. Až v pátek se začalo zase trochu topit, no a i tak žádná sláva. Dost stěžování a teď trochu té nudy všedních dnů.

ŠKOLA
Když opomenu to potrubí, tak se u nás učilo i nadále úplně stejně, takže jsem se nechala vyzkoušet z bižule, dokud toho bylo tolik, že jsem si to pamatovala ještě z hodiny, takže jsem dostala levnou jedničku a mám od zkoušení z chemie a biologie aspoň na nějaký čas pokoj. Nechyběl ani test z Angličtiny, který byl opravdu stupidně jednoduchý, jenže jak jsme celá třída vypadla ze cviku, tak z toho byla nakonec neuvěřitelná katastrofa. Asi jen dvakrát za jedna, většina lidí pětky, já to naštěstí uhrála alespoň na ten střed, takže jsem si aspoň trochu oddychla, ale stejně jsem totální magor, takže se teď prostě musím na tu Angličtinu vrhnout a vzpomenout si na to co jsem stihla zapomenout, k tomu přidat něco nového a celé to tak nějak zamíchat do sebe aby se to dalo použít v praxi.
Jinak mě to ale ve škole baví, ty kladné hodiny vždycky nějak přebijou ty nudné, věřím že až bude leden budu už mluvit jinak a školu proklínat, ale zatím si tak můžete užít nějaké to období bez stěžování si na školu.

ČÍNŠTINA
Tohle bude asi znít šíleně, ale já se neuvěřitelně těším na příští školní rok, budu totiž chodit na Čínštinu, docela mě šokovala ta čekací doba, na tenhle jazyk je prostě nával, ale hlavně že už mám to svoje místečko jasný. Aspoň tím zaplním nějaké to odpoledne na intru.

ČAS, INTR
Taky si teď nějak neumím udělat na nic čas, tedy aby jste to pochopili, času je plno, často ani nevíme co na tom intru dělat, jenže to je právě ten problém, jak je toho času teď hodně, tak nevím co mám začít dělat dřív. Kdyby šel aspoň internet, sepsala bych konečně nějaké ty knížky co jsem přečetla, jenže takhle se mi to do toho wordu nějak psát nechce a to si stále slibuju, že se k tomu přinutím a pak to prostě jen hodím na web, nevím jsem prostě divná. Snad nám to už konečně dodělat a net půjde zase normálně.
Většinou tak skončím u seriálu nebo filmu, když si začnu číst tak za chvilku usínám, začala jsem tak do sebe ládovat dokonce kafe, místo kterého normálně piju zelené čaje, jenže pak zase večer nemůžu usnout. No takže já nevím, proměnila jsem se snad v nějaké mišuge a něco kolem mě stále magoří? Snad se to zase brzo hodí do normálu.

UČENÍ
Něco mi stále říká že bych se měla jít učit, jenže lenost a nechuť je silnější, ovšem! já jí přeci jen sem tam překonám, hlavně teď se budu přemáhat, jen za pouhé tři dny, kdy budeme mí příští týden školu píšeme pět nebo šest testů. Aneb jsou tu opět staré koleje, že pokud mají studenti nějaké to volno, čeká na ně potom hora testů, protože jak jinak by student mohl trávit volný čas než učením že. Dneska asi zapracuju na právu, vypíšu si z učebnice jen to nejdůležitější, prostě si to co se mám učit nějak zkrátím, i když jak jsem na to tak koukala, tak to zase tolik nepůjde, přeci jen už i učebnice je výňatkem nejdůležitějších bodů, ale aspoň si to převedu do vlastních slov. V učebnici je to na 25 stránek, jo to bude v pátek úžasný test, ale zase teď bereme obchodní právo a to mi přijde jednodušší než třeba právo hmotné apod.

VOLNO
Takže se opět na nějaký net čásek loučím, kdo má stejně jako já volno i v pondělí, tak si to pořádně užijte :)
 
 

Reklama