SECRET | Má malá tajemství

Soutěže o knihy

7. března 2011 v 14:30 | Abyss
Dnes jsem si přerovnávala knihovničku, dojde k tomu vždycky když si koupím nové knížky a ty už není kam dát, teď jsem ale po rekonstrukci obývacího pokoje dostala několik malých políček ve stěně a tak se jednalo o stěhování ještě o něco větší. Když jsem se pak koukala na několik titulů, pochopila jsem, že tu už nemají co dělat, ať už v mém pokoji nebo v obýváku. Musím se přiznat že některé z nich jsem ani nečetla, především proto, že se darující trochu utnul.
Rozhodla jsem se tedy knihy poslat na novou cestu, k novým čtenářům a aby to nebylo jen takové pro mě nudné rozdávání knížek, udělám to formou soutěží, ale soutěže nebudou nikterak složité a tak se dá říct, že knihu dostanete jednoduše za hubičku :) EDIT: Už je tu tedy i foto, baterky do foťáku jsem tedy opravdu nenašla a tak musí stačit nekvalitní "foto mobilní" :)

Valí bulvičky

6. března 2011 v 11:39 | Abyss
KAM ZMIZEL DUELOVÝ ROZHOVOR?
No tak já vážně valím bulvičky, ve čtvrtek se tu měla objevit druhá část rozhovoru s Polgarou a Awiou a ono nic... a proč tak valím bulvy? Protože jsem článek přednastavovala, teď koukám nikde nic, ani v rozepsaných ani ve smazaných... takže kdo ví kde je chyba. Každopádně se tu tedy odpoledne ta druhá část rozhovoru objeví, byla jsem teď trochu mimo, ve čtvrtek se kluci rozhodli, že si ve 21h uděláme výšlap, v pátek jsme jeli na koncert, včera se u nás slavilo narození miminka do rodiny... no prostě jsem na net mrkla jen sem tam, především na goodreads :)

READING COPIES LEVIATAN
Včera jsem dopsala recenzi na Leviatana a zde se objeví někdy na večer. Začaly mi taky konečně jarní prázdniny, myslela jsem, že je budeme mít už minulý týden a ono nakonec nic, holt jsem se trochu sekla a zapoměla že jsem teď na škole v jiném okrese :D

OSTATNÍ NA KONEC...
Doma na mě čeká pořádna kupa knížek, takže rozhodně netrpím tím, že bych neměla co číst. K jejich přečtení se tedy pokusím co nejvíc využít oné jarní prázdniny. Během dneška až zítra taky doplním nové účastníky výzvy, knižní bloggery a nové příspěvky do výzvy :) To jest tedy ke krátkému informačnímu hlášení vše, protože mě tu už nahání mamka, abych běžela pomáhat. Už je totiž konečně dodělána naše rekonstrukce obyváku a přichází má "velice oblíbená část"... všechny věci naskládat tam kap patří...

Facebook, spol. sebevražda, opera, rozhovor apod.

21. února 2011 v 13:58 | Abyss
BOTY NA PODPATKU...
Co pro mě znamenají boty na podpatku? No kromě společenské sebevraždy, kterou započne můj velký pád vůbec nic. V pátek jdu kamarádce na maturitní ples, díky čemuž jsem udělala již tak něco pro mě velice neobvyklého... koupila si šaty. Jsou to první šaty, které jsem si koupila sama, což značí něco o tom, že čím jsem starší tím jsem šílenější.
Minulý týden se pak stalo ještě něco šílenějšího a k šatům mi byly koupeny i boty... na podpatku. Když nepočítám takový ten "nepravý" půl cenťáčkový podpateček co jsem měla na letních botách od maminky, když jsem byla menší, tak jsem podpatky v životě neměla na sobě. Naštěstí nemám jehly, protože to bych si rovnou mohla rezervovat lůžko v nemocnici, i tak ale při pohledu na své boty dostávám strach a polévá mě horko. Myslím, že každou volnou chvilku na intru teď budu šlapat na podpatkách, abych si aspoň trochu zvykla.
Trochu šílím i z náramků na své ruce, protože si je budu muset asi všechny sestříhat. Nejlepší byla babička, když se mě ptala, co s nima budu dělat, odpovídám "no asi nic...", což u ni spustilo záchvat mouder a naříkání, takhle mě prý nikam nepustí :D Jediný co jsem sundala bez jakýchkoliv obtíží byl náramek "Světluška", teď se tu právě morduju s "www.ceskoprotichudobe.cz" a dřív než ho sundám, tak mi asi namodrá ruka. No nic už jsem říkala, jak miluju tyhle plesový akce?

ABYSS NA FACEBOOKu
Nejdřive jsem si tenhle facebook "pro Abyss" zakládala jen kvůli informacím o knihách, filmech a novinkách od nakladatelství, protože jsem tím nechtěla zahlcovat svůj face (no na který stejně moc nechodím, neboť mě většina "diskuzí" moc nezajímá). Když už jsem ale tenhle face vytvořila, všimla jsem si několika blogerů a tak mě napadlo, že bych si na tenhle facebook mohla přidávám i fanouškovské weby vašich stránek a pokud o to bude někdo stát tak i profilů.
Pokud tedy někdo stojí o to, sledovat Abyss i na facebooku stačí si mě vyhledat jako "Abyss Infinity" (či pod emailem abyss.mystery@email.cz). Možná že mi nakonec FB nebude připadat jako taková vypatlárna, když tam nebudu mít věci o které se nezajímám a snad tento profil využiju i jako rychlý přísun novinek, protože se toho děje kolem knižního světa opravdu hodně, jen se mi holt nechce kvůli tomu každou chvíli psát nové články. Navíc jsem již před nějakou dobou psala o soutěžích o knihy a realizaci asi uskutečním právě přes FB, protože mi to tak přijde jednodušší (ale o tom bych zde ještě určitě informovala).

ZÍTRA JEDEME DO DIVADLA... Ó VÁŽNĚ?
Po nemoci jsem dnes ještě musela na kontrolu a když jsem pak psala kamarádce jestli z něčeho zítra píšem, odepsala mi, že přeci jedeme do Prahy do divadla. No kdo si má ovšem taky všechno pamatovat, když o poslední zmínce, že by se mělo někam jet, jsem slyšela při placení čehosi. Musím říct, že do teď pořádně nevím na co to jdeme, takže uvidíme, každopádně dneska nasadím nové čočky a budu připravena na vše :D

TÝDEN S AWIOU A POLGAROU
Bylo by konečně na čase udělat nějaký ten rozhovorový duel blogerů, tentokrát jsem o rozhovor poprosila Polgaru a Awiu, protože rozhovor s nimi se nám po délkové a obsahové stránce trochu protáhl, rozhodla jsem se ho rozdělit na tři části. Nejdřive jsem plánovala "Týden s Awiou a Polgarou" již na tento týden, ale nahrnulo se mi na něj trochu moc jiných povinností. Tudíž se na Polgaru a Awiu můžete těšit v prvním březnovém týdnu. Ráda bych z toho udělala pravidelnou měsíční rubriku a tak bych každý první týden v měsíci věnovala duelu blogerů.

PROJEKT LUC FOXIE
Na světě je nový knižní projekt, tentokrát si ovšem budeme pohrávat s knižními citáty. Každá kniha obsahuje určité myšlenky, které se nám zapíší do paměti a při čtení knihy nás zaujmou.
Projekt "A book of quotations.. can never be complete" (doslovně přeloženo jako "Kniha citátů .. nemůže být nikdy úplná") probíhá po celý rok 2011, ve zkratce jde tedy o to, zapsat si při čtení zajímavé citáty, více již na stránkách autorky projektu.

KNIHY, KNIHY, KNIHY... CO JINÉHO NAKONEC U MĚ ČEKAT
Minulý týden se má knihovnička opět rozrostla o pět nových kousků. Už se těším na jarní prázdniny, kdy snad budu mít dostatek času zbývající čtyři přečíst... jedna již podlehla. (Pokud se u nás doma tedy konečně ukončí projekt rekonstrukce. Rrr nesnáším ten bordel!).
Dnes mi taky přišly výtisky reading copies (Leviatan, Nádherné bytosti), bohužel ale vůbec netuším jestli na ně v týdnu dojde, protože je tam zase několik testů a obzvláště žalobyz PA se docela bojím, když pak připočtu ještě dopisování sešitů a testů... nuda rozhodně nebude.

Knižní i jiné novinky

16. února 2011 v 13:09 | Abyss
O KNIŽNÍ MLÁDEŽI, O FANTASY...
Za poslední dva roky došlo k neuvěřitelnému nárůstu knížek směřujících mladým čtenářům, v zahraničí tyto tituly nazývají jednoduše pro "young adult", tedy knihy pro mladého dospělého. Většinou se setkávám s názorem, že za tento fenomén může především série Stmívání, dle mého je ale naprosto jedno, co tento impuls spustilo a my máme být za něco takového jedině velmi vděční. Právě v tuto chvíli si totiž můžeme všimnout i obrovského množství knížek, které se pro nás naše nakladatelství rozhodla přeložit a i na Slovensku se v knižním průmyslu dějí velké věci.
Ono se sice říká, že dnešní mládež vůbec nečte, jenže právě díky tomu nynějšímu přívalu zajímavých titulů si začínám ve svém okolí všímat, že se ta naše mládež opět začíná probouzet. Když pak již čteme jsme často naopak napadáni za četbu béčkových fantasy příběhů, nejlepší na tom však zůstává, že podobné řeči vedou obvykle právě ti, kteří nečtou. Já to proto s radostí přehlížím jako bezvýznamné tlachání.
Když se objevil počítač, mnoho lidí knihy zahodilo a raději usedlo za kouzelný monitor, bylo to něco nového... teď už to zase tak nové není a i když jsou jistě dnešní vymoženosti pro knihy velkým soupeřem, jsou to právě knihy, které se stávají nestárnoucími a oproti technice se stářím jejich hodnota jedině roste.

AKTUALIZACE, PROPOJENÍ
Byla aktualizována většina článků o knižních sériích, bylo tak učiněno především díky tomu, že mnoho čtenářů na můj blog míří s vědomím, že se zde dozví něco nového a i když jsem články aktualizovala i doposud (nové obálky, nové datum vydání apod.) došlo nyní k změnám trochu větším a často jsem pozměnila i průvodní texty.
Další novinkou je propojenost většiny článků, pokud si tak budete číst například recenzi na první díl "Vampýrské akademie", na konci článků naleznete přímé odkazy na recenze dalších dílů, informace o sériích atd.
V menu nyní naleznete spoustu nových plánovaných titulů, které mi například i (od ledna) přicházely na email a já si je hloupě křečkovala, nebo jsem se k nim dostala přes knižní múzy na Goodreads. Postupně zde budou opět přibývat články, ve kterých vám série představím, myslela jsem, že to stihnu dříve (i kvůli tomu to křečkování), ale nakonec to dopadlo takhle a na sepisování informací o sériích se dostane až nyní.

READING COPIES V KNIŽNÍM KLUBU
V zahraničí je toto naprosto běžná věc, u nás teď s touto skvělou vychytávkou přichází i Knižní klub. Reading copies jsou knihy, jež nejsou určeny k prodeji, mají tak též napsáno na i hlavní straně (v zahraničí = advanced reader copies not for sale). Kniha mívá oficiální obálku a je v paperbacku. Nejhlavnější výhodou zůstává fakt, že určitou knihu získáte ještě před oficiálním vydáním a v tom čpí vlastně i celý význam předsignální výtisků = knihy jsou určeny pro knižní fanšmejkry... pro ty kdož rádi recenzují na svém blogu, či jiné komunitě.

Krušný víkend a cár papíru

3. února 2011 v 10:36 | Abyss
ZNÁMKY A JINÉ TRAMPOTY
Tak se i u nás v pondělí dostávaly ty ošklivé cáry papíru, dopadlo to se mnou stejně jako minulý rok, opět mi vyznamenání uteklo o pouhou jednu známku, co se dá dělat. Bohužel to tak asi dopadlo i díky učitelce, která zrovna v lednu tři týdny nechodila do školy a nakonec napařila celé třídě o stupeň horší známky, nebo ne o stupeň, ale i když jste měli třeba průměr 1,38 prostě to krouhala nahoru. Když pak máte onou učitelku na tři předměty docela to naštve.
Asi si dokážete představit, jak je z toho celá třída hotová, je sice skvělé, že nám dala do dalšího pololetí pluska, jenže realita je obvykle taková, že to v dalším pololetí stejně nemá žádnou cenu. Je to jen jedna z možností, jak uchlácholit naštvané studenty.
Musím ale říct, že mě potěšila jednička v psychologie, protože v celé třídě jsme takto dopadli jen dva, já a jeden skvělej kluk :) No pro mě to PSY nebyla zase tak těžká, už jen kvůli té kupě literatury, kterou jsem na toto téma přečetla.

KRUŠNÝ VÍKEND
Tento článek vzniká při hodině ICT, protože mám potřebu vyjádřit se k tomu, proč to tu následující víkend a možná i část příštího týdne nebudu možná moc ožívat. Dneska totiž místo domů zamířím ke své spolubydlící, už teď je toho na ten víkend naplánováno tolik, že vůbec nechápu jak to přežijem. Budete to prostě krušný víkend.
Příští týden pak máme hned ze začátku naplánováno hned sedm testů, fakt nevím jak se mám učit na ty pondělní, bude to asi prostě o štěstí...

MĚJTE SE FANFÁROVĚ
Tak si tedy užijte zase trochu toho volna, nesmutněte nad školou... ono to stejně nepomůže a myslete na lepší časy. Snad jsem taky v článku nenasekala moc chyb, protože za chvilku začínáme pracovat a tak není čas přečíst si to znovu :)

Šílenější než-li já...

20. ledna 2011 v 19:48 | Abyss
... tak přesně takový byl tento týden

KONEC POLOLETÍ
Klasicky se dostávám opět ke škole. Zítra se u nás uzavírají známky, doufala jsem, že bude následovat opět mnou velice oblíbené flákání, místo toho nám opět připravili řadu testů. Ach, jak je ten školní život krásný... prostě nikdy nekončí :D To že jsem se musela učit "jako o život", tedy že jsem nemohla po škole ulehnout a spát až do večeře, jsem si vynahrazovala četbou, takže jsem si vždycky za odměnu přečetla, několik stránek a pak se zase zavrtala do učení (čti spánku).
Samozřejmě jsem právo nechala opět na poslední chvíli, vážně nechápu proč to učení vůbec domů tahám, takže jsem den před testem večer v osm hodin otevřela učebnici a snažila se do sebe narvat všechno to učivo, snad jsem nezkomolila nějaký ty práva společností, společníků no a dál vás nehodlám obtěžovat...

PLES... DŮKAZ ŽE BLÁZNÍM
Před měsícem jsem slíbila kamarádce, že jí půjdu na maturitní ples, sice jsem doufala, že mě bude čekat jen ten můj a jinak se na takovýchto "honosných" událostech nebudu muset moc ukazovat, ale tak co se dá dělat...
Plesy nemám ráda hlavně kvůli šatům, které nenosím už asi od páté třídy, kdy na mě měla ještě jakejš takejš vliv moje mamka. A asi hlavně proto jsou teď doma pryč z toho, že jsem si v pondělí zakoupila na ples šaty, v černé barvě, jinak by to snad již nikdo kolem mě asi vážně nevydýchal, ostatně i já sama mám co dělat. No ale zase věřte, že kdyby na šaty nebyla tak obrovská po novoroční sleva, tak bych ještě do teď hledala nějakou výmluvu, jak se z toho plesu vykroutit. Za plnou cenu bych si raději koupila jednu úžasnou bundu s velkou kapucí, do který se člověk může schovat, když se večer rozhodne strašit zbloudilý pocestný... hahaha *dábelský přízvuk*.
Teď už jen koupit nějaký botky polobotky, na který se mi hned rozhodli přispět příbuzní ze všech stran... no neříkala jsem to, že jsem je uvedla do šoku :D

INTR... "ZA NEPOŘÁDEK VÁS VYRAZÍME"
Tak to jsem právě před chvilkou měla nehoráznej záchvat smíchu, když mi vychovatel, přinesl lejstro, že to potřebuje podepsat. Máme novej dodatek ke vnitřnímu řádu, který vlastně slušně říká "chováte se jako prasata, až zas něco rozflákáte tak si to pěkně zacálujete a jestli se to bude opakovat, tak vás bez milosti vyrazíme" :D
Ani jsem nemusela moc přemýšlet nad tím, proč vzniklo toto opatření, když před týdnem v naší kuchyňce řvali údržbáři "že jsme blbý krávy, že takový hovada člověk neviděl a že by nám v tom vymáchali huby" no a tak dále, přednáška trvala asi hodinu a z našich pokojů byl slyšet jenom pobavenej smích.
Ovšem abych to uvedla na pravou míru a nemysleli jste si, že opravdu jsme prasata, tak musím upozornit na fakt, že u nás nikdo naši kuchyňku nepoužívá, protože to by k vám pak taky mohla přijít nějaká smrtelná bakterie, co touží konečně po společnosti. Třeba u nás na pokoji máme všechno vlastní a jsem za to ráda.
Naši kuchyňku používá klučičí patro, protože oni samotní mají kuchyň stále zamčenou, pak se není čemu divit, jak to tam u nás vypadá. Hlavně pak když zjistíte, že naše kuchyň je vlastně taková "chlastací místnost", kde se konají všechny možný i nemožný akce. No po tom co v kuchyni v konvici na vodu skončila jedna mužská tekutina, se od určitých osob distancuju. Ale jinak se máme poměrně zadobře :)

Soutěž o knihu a Qvásná

15. ledna 2011 v 19:08 | Abyss
SOUTĚŽ O KNIHU
No tak teď bych si asi měla nafackovat, protože jsem celý týden opomíjela jednu věc... u Judit je již nějakou dobu soutěž o knihu "Ak zostanem" (SK) nebo o její originální variaci "If I Stay" (AJ), soutěž končí dnes! Jak se soutěže zúčastnit se dozvíte zde, není to nijak složité, vyplníte soutěžní formulář a pak už jen budete doufat ve štěstí.

CHALLENGE
Kromě knižní výzvy na tomto blogu se účastním i několika dalších, v dalším týdnu si konečně najdu čas abych vás s nimi seznámila. Nj poslední dobou mám reflexy jako "blesk", ale raději později než-li vůbec že...

E-BOOK
Vlastně teď ani nevím jestli jsem se zmiňovala o tom, že mám již doma elektronickou čtečku knih, jestli ne, tak to říkám nyní. Je to šikovná věcička, čte se na tom vážně dobře a hlavně jsem si do toho nacucala i většinu věcí do školy, takže nemusím domů tahat sešity, moje záda to ocení...

HAHAHA - HIHIHI - BLEBLEBLE
No každopádně už vím jednu věc, že nikdy nebudu krásná, za prvé proto, že moje klávesnice neumí "K" psát obráceně a za druhé protože to bych se musela malovat už od dvanácti, ve třinácti začít držet diety, ve čtrnácti znát všechny sexuální polohy a v patnácti sníst všechnu moudrost světa ... zatím co já umím v osmnácti pouze napočítat do nekonečna :D
Ne ale vážně, jestli nový web prochází nějakou korekturou věcnosti obsahu, tak ty lidi musí být stejně mimo jako ti co ty články píšou... jak může holka co ještě nevydala knihu radit, jak ji vydat, vždyť na tom přeci není zase tak moc těžkého že, jak může holka psát o tom, jak se mají jiní učit, když ještě ani sama pořádně nepoznala, co to to pravé učení na opravdu těžké testy vlastně je...
Nadruhou stranu se hodí i zatleskat, protože co se týče reklamního záměru, tak ten je myslím více než dobrý a o to tady přeci jen jde především. Nikde se nenajde takový hlupák, aby podporovat někoho kdo mu nevydělává... a myslete si co chcete, ale lidi jako jsme my (AK, Klub snílků, Klub spisovatelů a ti další o kterých já mohu s klidným srdcem říct, že jsou alespoň z větší částí kvalitní) to tedy rozhodně nejsme, naše blogy tvoří jen malé procento a kdyby se vymazal všechen ten kopírácký a růžový kopeček, tak už si nova na reklamách na blogu tedy určitě nevydělá skoro ani na to, aby udrželi blog.cz na světě... ale pokud se někdy dostaneme do stádia, kdy bychom oným měli děkovat, věřte že od sud vystřelím rychlostí vesmírné rakety...

Abyss Infinity

14. ledna 2011 v 19:15 | Abyss
VÍTEJTE V NEKONEČNU... ABYSS INFINITY
Změna blogového kabátku, po více než roce v jiném a to díky úžasné Evelin, opět je blog plný barev... prostě to pravé pro bláznivou a věčně dobře naladěnou Abyss. A proč "Abyss Infinity"? Protože můj blog je mišmašem všeho možného i nemožného a to i přesto, že největší váhu tu mají samozřejmě mé drahé knihy.

ŠKOLNÍ NEKONEČNO... JE AŽ MOC KONEČNÉ
Ha Ivan... pravila paní učitelka a pošla... pošla k němu a sebrala mu tahák... aneb naprosto nemístné posmívání jednomu kamarádíčkovi. Tak to chodí když je jeden až moc velký hlupák.
Co se týče readingu z angličtiny, tak jsme ho samozřejmě psali znova, no dopadl dobře, ale učitelka stejně vymyslelo docela blbé bodování, takže to tak různě sčítá a odčítá s tím co už máme napsané, tohle pololetí je angličtina nějaká pošahaná... vážně hodně moc.
Chemie můj nejméně oblíbený předmět a mám z něj mít výbornou? Další neuvěřitelná pošahanost, opravdu ani nechápu jak jsem něčeho takového mohla dosáhnout, přitom tenhle učitel zrovna nepatří k těm, co se vám při každém jeho slově zdá, že si opět trochu přihnul. A na úplatky (jakožto chudý student) nemám, takže počítám, že se to pořádně rozjede až v dalším pololetí... to zase budou v oběhu hlášky spolužáka "hele nesereš teď na to trochu? já že od tebe opisuju a mám horší známky", už se na něj těším :D

NEKONEČNOST SÍTĚ WIFI NA INTRU
Pořád tu o tom kvákám dokola a stále nemám dost... no ale jak má člověk dělat věci do školy, když internet na intru stojí za jednu smradlavou věc. Když jsem se dneska ptala učitele, jestli tedy plánuje natáhnout internet i na naše patro, bylo mi oznámeno, že již má dokonce zakoupenou i novou wifi. Ovšem problém je v tom, že takto to bylo již minulý rok, ještě když jsme bydleli na druhém intru, wifi už je zakoupená, ale zapojena byla až po třech měsících a to stejně jenom dole a třetí patro je trochu moc vysoko. Čekám tedy maximálně měsíc, pak si pro tu wifi jdu a zapojím a nastavím si ji sama... fakt nechápu co je na tom tak těžkýho... zadám heslo, nastavím síť a jedu...

BOJOVÝ PLÁN NA TENTO VÍKEND
Právo, právo, právo... nejtěžší test z toho předmětu se blíží a má mít dvojnásobnou hodnotu, no aneb bájo a představa o tom, že bych se měla konečně taky něco naučit :D
Tato představa se však zdá být trochu mizivá, v první řadě díky tomu, že mám rozečtený další anglický originál, přesněji knihu "Unearthly", s andělskou tématikou, kde je zanesena taková ta andělská klasika a trochu toho moderního cítění.... zatím to není špatné. No a v druhé řadě bych ráda vyčesala naši chlupatou obludu, bearded collii s ujetým jménem a ještě ujetějším chováním, to je popis našeho Kryšpulindy v kostce. To mi připomíná esej z angličtiny, kdy jsem chtěla napsat že se náš pes chová jako blázen, zapomněla že blázen je "freak" a místo toho napsala, že se nás pes chová jako idiot :D No snad si to učitelka nějak přebere... no nic jdu psát esej na téma "Memento", to se zase učitelka dozví věcí...

Údiv, školní nářky, čtení pod peřinou... vyber si

11. ledna 2011 v 20:26 | Abyss
K ÚDIVU
Údiv patří především k tomu, kolik se vás již přihlásilo do naší knižní výzvy na rok 2011, čekala jsem maximálně takovou povedenou osmičku, ale on ten počet stále stoupá, tudíž jsem ráda, že vás nápad zaujal a že si budu moci přečíst tolik různých myšlenkových názorů na obsah našich drahých knížek :)

ŠKOLNÍ NÁŘEK BEZ NÁŘKU
Přežíváme, tak to teď u nás ve škole chodí, je toho sice hodně, ale zase né tolik aby se kvůli tomu člověk zbláznil. Je pravda že vůbec není čas číst, ale včera jsem to alespoň vyřešila čtením do půl druhé do rána, no asi nemusím povídat, jak to pak ve škole vypadalo... když jsme zrovna nic nepsali, tak jsem ležela na lavici a pokoušela se usnout.
Kdybych vždycky to učení nenechávala na poslední chvíli, bylo by všechno asi mnohem jednoduší, ale to prostě není můj styl :D Já se v té složitosti prostě vyžívám ;)
Celá naše třída je pobouřena díky testu z angličtiny, kdy jsme za 40 min měli stihnout poslech, gramatiku, slovíčka a čtení, což všechno dohromady bylo na čtyři A4. Učitelka si až po tom, co jsme to psali my, uvědomila že se to prostě nedá a dalším třídám to již rozdělila na dvě části. Odmítám psát to znova, když už to jednou udělala jedné třídě, měla to tak udělat všem a jen zlehčit známkování. No třeba čtení jsem pak už vážně jen zkoušela co tam asi bude. Ono přečíst text na A4, pochopit ho a odpovědět na 20 otázek za 10 minut je dle mého prostě nemožný...

LEDOVATKA
Ještě že to všechno už taje, párkrát jsem už vážně ležela málem na zemi, ale zase jestli má být spíš sračka nebo sněžit, volím rozhodně snížek, na tom se to taky neklouže a bílá je lepší než špinavá černá.

INTERNET
Teď je právě jedna z těch zázračných chvil, kdy mi jde internet, asi na tom má vliv to, že většina maturitního ročníku zkouší na ples a tak nás na naší intrácké budově zůstalo vážně hodně málo. No rozhodně nebudu za toto nadávat...

TEĎ
Před okamžikem jsem dopsala esej na ruštinu, děsný téma "škola", jako by jí už tak nebylo dost :D Zítra ještě pokračování testu z angličtiny, opět esej, ale na to nevíme téma, takže ani není možnost se připravit. Teď si jdu udělat horkou čokoládu, zasednu ke knize a na to učení se dneska už vybodnu... takže přeji pěkný zbytek dne :P

Školní mučení, informace a tak nějak vůbec všechno

7. ledna 2011 v 21:08 | Abyss
ŠKOLA MUČÍ, ŠKOLA VZDĚLÁVÁ
Novým rokem začala i škola, no tenhle týden byl opravdu mučící, většinu vyučování jsem měla pocit, že sebou seknu o lavici a probudí mě až zvonek oznamující konec vyučování. Pokud se mi nechtělo spát, tak jsme něco psali, navíc si asi učitelka při češtině všimla, že pomalu ale jistě usínám a tak mě vyvolala... měla jsem číst nějakou potrhlou básničku, ze které tak sršel optimismus až mi bylo špatně. Při oznámení svého jména jsem tak sebou docela cukla a vybrebtala ten obsah básně. Co víc by jste taky chtěli po někom, kdo se nachází mezi bděním a sněním? V úterý to bylo dokonce tak hrozné, že jen co jsem přišla na intr, seklo to se mnou a já se probudila až kolem šesté večerní, byl to opravdu velmi produktivní den to mi věřte: jíst, spát, chodit na záchod... vždy v jiném pořadí.
Bohužel příští týden to bude ještě mnohem horší, průměr je dva-tři testy na den. To mě dostává k otázce jestli jsou ti naši učitelé normální, myslím že odpovědi ale netřeba. Taky mě pobavil učitel na chemii "Já vím, že máte spoustu jiných předmětů na které se musíte připravovat, že to chemie není vaše priorita a nikoho z vás ani moc nebaví, ale máte jí posledním rokem, tak byste měli trochu zabrat" jo podobné řeči má více učitelů, takže srandy je kopec.

CHALLENGE BTW...
Taky jsem se tu zrovna moc nezmiňovala o jedné challenge, které jsem se o Vánocích účastnila a protože většina zúčastněných se o tom na svém blogu již zmínili, nechci aby to vypadlo že si snad této challenge nevážím, tudíž vás odkazuji na článek s recenzemi na knihy, které jsme četli o Vánocích a můžete pro ně i dále hlasovat, nebude-li vám tedy pouhé přečtení stačit.

V jednom z předchozích článku jsem přemýšlela o vytvoření challenge (výzvy) i na tomto blogu, protože se jich ale poslední dobou vyrojilo tolik jinde (a tak by to asi již stačilo), rozhodla jsem se, že vás na ně postupně budu odkazovat, tak tedy určitě o nic nepřijdete, ba právě naopak :)
Co se ovšem rušit nebude je soutěž o knihu, zatím ale nevím jak to ještě udělám, takže uvidíme, rok nám teprve začal, tudíž času máme poměrně hodně :D

KNIŽNÍ UPOUTÁVKA
Pokud máte rádi trailery na knihy stejně tak jako já, určitě doporučuji podívat se na video níže, v zahraničí mají na tyhle věcičky prostě talent, my máme oproti tomu talent na mršení obálek, kdo je na tom líp nechám posoudit na vás.
Jedná se vlastně o trailer hned na pět titulů, nádherně zakomponovaných do sebe, kromě jiných je tam i mnou včera dočtený "Matched". *I love it*


TADÁ... ANEB SMETÍ SE VYNÁŠÍ NAKONEC
Taky jsem přemýšlela o nějaké té změně informování, například když je oficiálně oznámeno nějaké datum, kdy má vyjít určitá kniha, většinou to prostě změním v již vytvořeném článku, to platí vlastně i o dalších informacích, třeba že byla odkoupena práva na film atd.
Jenže mě napadá, že určitě asi moc nekoukáte na mé staré články pokud se mnou trávíte mé blogové chvilky poměrně od začátku a tak si pohrávám s myšlenkou nějakého rychlého informačního pole v menu, protože psát článek o tom, kdy vyjde jedna knihy mi přijde jako mrhání blogového místa a postupem času bych se v tom snad ani nevyznala. Vlastně jsem si teď uvědomila, že něco takového vlastní i naše drahá Awia. No uvidíme, protože se nedá říci, že bych teď nevěděla co s časem. Ale zase tak, jak bych ho měla trávit (učením), ho přeci jen v konečné podobě zase trávit nechci :D No jistě mi rozumíte že? *úplně stačí souhlasně kývnout*

A nakonec ještě jedna (pro mě) milá zprávička, dneska se u nás stěhovala jedna rodina, ta předešlá pryč, ta nová dovnitř. No a musím říct, že ti dva kluci (patřící k rodině "dovnitř") co nosili nábytek byli od pohledu opravdu moc příjemní. Snad si to tu nebude číst jedna dotyčný osoba, co se při podobných tématech dostává do stavu "čoremore", nebo chcete-li jednoduše magoří. No ale každopádně bude mnohem lepší bližší prozkoumání subjektů xD No nepsala jsem již dneska někde "konec dobrý všechno dobré". ;)
 
 

Reklama