S knihou kolem světa

Jedna kniha - mnoho obálek (6): Milenec z temnot

16. července 2011 v 19:37 | Abyss
Nějak se mi z této (pravidelné) páteční rubriky stává sobotní :D No co naplat, někdy to prostě nevyjde podle očekávání. Pro nynější obálkování jsem vybrala knihu, kterou právě čtu. Dnes už je u nás asi jen málo lidí, kteří by zrovna tuto sérii - upířích válečníků - neznali.

Jedna kniha - mnoho obálek (5): Vampýrská akademie

9. července 2011 v 22:03 | Abyss
Tento článek měl být publikován již včera, avšak právě při jeho tvoření jsem se dozvěděla, že jdu dnes již brigošit a tak jsem tvorbu článku raději odložila a šla spát dřív. Přeci jen dělám venku a ta energie se mi dneska vážně hodně hodila. Takže nyní jsem k obálkám dopsala i své brebentění a je tu už v celé své kráse.

Jedna kniha - mnoho obálek (4): Before I Fall

18. června 2011 v 14:57 | Abyss
Včera jsem toto své meme pořádně zazdila, celý článek byl už hotový, ale byla jsem unavená a šla si tak na chvilku lehnout. Chvilka byla nakonec o něco delší a já se probudila až ráno. Tomu říkám pane šlofíček.
Vybrala jsem nyní knihu, která má na konci roku vyjít i u nás "Before I Fall". Autorka Lauren Oliver si tímto dílkem vysloužila uznání mnoha čtenářů, no a co obálky?

Jedna kniha - mnoho obálek (3): Oškliví / Uglies

10. června 2011 v 18:18 | Abyss
Dystopická série Scotta Westerfelda má opravdu hodně zajímavé obálky, zda je série tak zajímavá i obsahově zatím nemohu posoudit, neboť mám za sebou jen první kapitolu. V každém případě jsem si již jen u Leviathana ověřila, že spisovatel psát opravdu umí, proč by tedy Oškliví měli být v tomhle výjimkou?
Dnes se tedy podíváme na různé obálky prvního dílu, myslím že je rozhodně na co koukat :))

Jedna kniha - mnoho obálek (2): Eragon

3. června 2011 v 20:01 | Abyss
Dnes to vezmeme jen opravdu velmi rychle - letem světem s Eragon, neboť mám na krku bratrův hladový krk a pokud ho nenakrmím sní sedláka i s trakařem, a to by rozhodně nebyl pěkný pohled.
Eragon se až na několik málo výjimek nedočkal žádných žhavých kreací. Myslím, že je to i poměrně pochopitelné, mnoho nakladatelství mění originální obálky s tím, že cover podle nich nevystihuje správně obsah knihy. Jenže co může lépe vystihnout právě Eragona, než modrá dračice Safira na obálce? :))

Jedna kniha - mnoho obálek (1): Nightshade / Smečka

27. května 2011 v 17:19 | Abyss
Nightshade je knihou poměrně novou, proto ji ještě nenalezneme v tolika různých provedeních v mnoha koutech světa, i když hlavní světové jazyky již ovládla, navíc je originální obálka natolik atraktivní, že se u ní rozhodne mnoho nakladatelství zůstat, což je často jedině dobře.
V zahraničí ovšem jednu dobu probíhala soutěž, ve které se měli fanoušci pokusit vytvořit obálku svou a mnohdy to nedopadlo vůbec špatně, takže se podíváme i na některé z lepších neoficiálních námětů.

 
 

Reklama