| RECENZE | Mám přečteno... a co na to říkám?

Jak začíná láska | 1. díl | ten pravý může čekat hned za dveřmi |

29. dubna 2012 v 18:48 | Abyss
Autorka: Meg Cabot
Originál: The Boy Next Door
Volná série: Boys / Kluci (1. díl)
Přeložila: Tamara Vosecká
České vydání: 336 stran, hardback
Nakladatelství: BB art, 2012

New York je pěkně nebezpečné velkoměsto - Melissina matka to tvrdí již od chvíle, kdy se do něj její dcera přestěhovala. Jako by kulturní rubrika novin v jejich malém městě nebyla dostatečná dobrá. Ne. Mel Fullerová musí místo toto psát pro New York Journal a ke všemu ještě nějaké drby. Ale takové už matky jsou, občas některé věci nechápou.
Když však někdo přepadne starou sousedku, musí se se Mel smířit s tím, že na tvrzení její mamky přeci jen něco bude. A přes všechnu snahu doktorů se její sousedka dostane do kómatu a nikdo netuší, zda se ještě vůbec někdy probudí.
Sousedka ale i přes své stáří hýřila energií a tak její byt obývají navíc dva kocouři a doga. Je tedy na jejím synovci - známém fotografovi, aby se o její mazlíčky postaral - Max ale nehodlá vyměnit nuda pláž za byt plný smrduté havěti a tak využije toho, že mu kamarád John dluží jednu službičku. John dobře ví, že z toho nekouká nic dobrého - John má nahradit Maxe v jeho povinnostech a vydávat se za něj, aby Max nepřišel o dědictví po bohaté příbuzné. To ještě netuší, že sousedka "jeho" tety je zrzka a pro ty má John odjakživa slabost...

Temná akademie: Vyvolení | 1. díl | čeká tě moc, cena je ale vysoká |

25. dubna 2012 v 15:20 | Abyss
Autorka: Gabriella Poole
Originál: Darke Academy: Secret Lives
Série: Temná akademie (1. díl)
Přeložil: Eliáš Petr
České vydání: 256 stran, paperback
Nakladatelství: Fragment, 2012

Vyvolení nemají zájem o Vaši krev,
chtějí něco mnohem cennějšího.

Cassandře se podařilo získat stipendium na jedné z nejlepších škol na světě, ale také nejdražších a tak, i když si Váží příležitosti která ji byla dána, musí se potýkat i s mladými boháči, což není ani trochu jednoduché. Mezi touto vyšší třídou se ovšem na akademii nachází i zvláštní spolek Vyvolených. Ti tvoří elitní skupinu těch nejlepších snobů a aby toho nebylo málo jsou doslova z celého světa.
Jak se zdá, nedělají si navíc starosti ani s pravidly, kterými se musí řídit ostatní a profesoři před nimi mají prazvláštní respekt. Sami Vyvolení se tak zpovídají jen zakladateli školy, který je v mnoha ohledech ještě tajemnější než oni sami.
Mimo skvělé vzdělání může tato akademie nabídnout i pořádně děsivé zážitky - především má pak i svou znepokojující minulost. A přes všechny snahy je tu někdo, kdo by moc rád přišel všem záhadám na kloub.

Tygrovo prokletí | 1. díl | prastará Indie odkrývá svá tajemná kouzla |

23. dubna 2012 v 14:57 | Abyss
Autorka: Colleen Houck
Originál: Tiger's Curse
Série: Tygrovo prokletí (1. díl)
Přeložila: Karolina Medková
České vydání: hardback
Nakladatelství: CooBoo, 2012

Kelsey jistě nečekala, že ji hledání letní brigády dovede až do cirkusu, kde se mimo jiné nachází i jeden přespříliš vnímavý, ale také poněkud svéhlavý bílý tygr Dhiren. Navíc čím více času Kelsey ve své nové, a bohužel dočasné, práci tráví, je její pouto k téhle velké kočce zajímavější.
Nakonec si ovšem nepřeje nic jiného, než aby mohl být Ren volný a jako na zavolenou se také v cirkuse objeví elegán, který chce tygra odkoupit do jedné z indických přírodních rezervací. Kelsey má navíc to štěstí, že jí bylo nabídnuto Rena do Indie doprovodit a postarat se o jeho bezpečí.
Jistě by se nad svým rozhodnutím více zamyslela, kdyby tušila, jaké nástrahy ji na její cestě budou čekat. Dávné prokletí se totiž po letech hlásí opět o slovo a pokud chce Kelsey pomoci svému tygrovi, bude muset překonat mnoho pastí, včetně nástrah vlastního srdce.

Lovkyně snů: Vstříc temnotě | 2. díl | sny o tobě mnohé prozradí |

7. dubna 2012 v 17:42 | Abyss
Autorka: Lisa McMann
Originál: Fade
Série: Lovkyně snů (2. díl)
Přeložil: Čeněk Matocha
České vydání: 256 stran, paperback
Nakladatelství: Fragment, 2012

Pro Lovkyně snů není snění žádnou slastí a když už mu náhodou začnou přicházet na chuť, objeví se nové věci, které je opět srazí na kolena.

Janie se už od mala propadá spícím lidem do jejich snů, nyní se jí však konečně daří porozumět svým schopnostem. Především své snové nadání nevnímá již jen jako prokletí, které se s ní potáhne až do konce života a to vše díky zjištění, že není jediná Lovkyně snů. A kde jinde by se měla se svou učitelkou setkávat, než ve svých snech.
Začala navíc spolupracovat i s policií, ze snů a nočních můr se snaží vyčíst čistou pravdu. Nyní jí bude potřeba dvojnásob, protože na Fieldridgeské střední se opět něco děje, jenže nikdo nechce promluvit a tak je snové pátrání jedinou šancí, jak přijít všemu na kloub. Bohužel, vyšetřování nebude jedinou zkouškou její osobnosti a Janie se bude muset v jednu chvíli poprat i se svou budoucností.

Údolí: Hra | 1. díl | vědět příliš mnoho se velmi často nevyplácí |

1. dubna 2012 v 14:52 | Abyss
Autorka: Krystyna Kuhn
Originál: Das Spiel
Série: Údolí
Přeložila: Lucie Navrátilová
České vydání: 256 stran, hardback
Nakladatelství: Deus, 2011

Julii a jejího bratra Roberta čeká studium na internátní škole, snaží se tak uniknout své minulosti a právě odlehlé údolí, které se nachází uprostřed kanadských hor, by jim v tom mělo pomoci. Jenže minulost se vás drží ať chcete nebo ne, a tak, i když se Julie snaží seč může, ji za sebou nechává jen o jediný krok a to rozhodně není dobře, pokud chcete začít znovu.
Snad jí v tom pomůže nová maska "miláčka všech", Julie dobře ví, že pokud chce zapadnou, musí zapomenout na problémy a snažit se tvářit, jako by bylo vše v pořádku.
Jenže s klidnými chvílemi na Grace College nikdo nepočítá a tak se Julie a její noví kamarádi ocitnou uprostřed tajemné hry, do jehož středu se dostane její bratr. Všechno je však tak neskutečné, že nikdo nechce poslouchat Robertovu verzi příběhu a Julie se musí rozhodnout, jestli se i nadále bude držet své nové role a nebo dá přednost rodině. Znepokojivé jezero toho nakonec odhalí více, než by si mnozí přáli a zprvu jediná hra bude mít nakonec několik dějství...

Šerochodec | 1.díl | překročíš-li na druhý břeh, již není cesty zpět |

18. března 2012 v 13:00 | Abyss
Autorka: Kat Richardson
Originál: Greywalker
Série: Harper Blainová / Šerochodec
Přeložila: Petra Kubašková
České vydání: 288 stran, hardback
Nakladatelství: Fantom Print, 2012

Říká se, že smrt je jen začátek.
Harper Blainová by mohla vyprávět.

Harper se živí jako soukromá detektivka, při jednom ze svým případů ale přecení své síly a to dokonce natolik, že zemře - tedy alespoň dočasně - po dvou minutách se záchranářům podaří dostat Harper zpět, ať již byla kdekoliv.
Jenže, i když Harper zachránili život, začíná se zdát, že přichází o rozum. Vidí věci, které doopravdy nejsou (a nebo ano). Ovšem jak si má člověk vysvětlit věci, které by existovat vůbec neměly a přitom jsou tak zřetelné. Její doktor se však již s něčím takovým setkal a díky tomu Harper pošle za lidmi, kteří by jí snad mohli vysvětlit, co se to s ní děje.
K tomu získá dva nové případy, jeden záhadnější než druhý, ale účty se z něčeho platit musí, a při každém jejím kroku se k ní ještě plíží ta děsivá šedá mlha. Harper musí přijít na kloub všem záhadám, které její svět obrací doslova vzhůru nohama a přitom ještě doufat, že ji její pátrání nedostane až na druhý břeh... zemřít dvakrát v jednom roce by už bylo vážně mrzuté.

Temné vize: Odhalení | 1. díl | co s darem, který se stane prokletím |

7. března 2012 v 15:00 | Abyss

Autorka: L. J. Smith
Originál: The Strange Power
Série: Temné vize (1. díl z trilogie)
Přeložila: Olga Staníčková
České vydání: 264 stran, paperback
Nakladatelství: Fragment, 2011

Kaitlyn mívá vize, začne cítit znepokojující chvění a má potřebu něco kreslit, jenže její kresby jsou předzvěstí čehosi neidentifikovatelného a je pro ni tak velice frustrující tušit, že se má stát něco hrozného a přitom tomu nemoci zabránit. Díky svým zvláštním očím je navíc svým okolím pokládána za čarodějnici a bez přátel se dospívající dívce žije obzvláště těžko.
Pak ovšem přijde pozvání do Zatesova institutu a ona se musí rozhodnout, zda i nadále zůstat se svým otcem, který na tom není od doby, kdy žijí bez matky, úplně nejlépe a nebo se přestěhovat na místo, kde by mohla konečně pořádně prozkoumat své zvláštní schopnosti a snad se je naučit i ovládat a využívat.
I přes počáteční pochybnosti se Kaitlyn nakonec stane jednou z pěti obdařených, které na institutu budou zkoumat a poprvé v životě se také ocitá mezi lidmi, kteří ji přijímají takovou jaké je. Jenže všechno není tak dokonalé, jak se na první pohled zdálo a náhle na ni čeká hned několik nelehkých překážek...

Erebos | když závislost na hře začne být opravdu nebezpečná |

5. března 2012 v 15:32 | Abyss
Autorka: Ursula Poznanski
Originál: Erebos
Přeložila: Karolína Kousalová
České vydání: 320 stran, paperback
Nakladatelství: Fragment, 2011

Nick by rád zjistil, proč se tolik studentů, a dokonce i jeho kamarádů, chová tak divně a především, co se ukrývá v tajemných balíčcích, které postupně začínají zaplavovat celou školu, ale k němu si stále ještě cestu žádný nenašel. Nejsou to ovšem jen balíčky, co ho znepokojuje, mnoho studentů začne chybět a pak se do školy vrací unavení a přepadlí, jako po flámech dospělých.
Nakonec se přeci jen i Nickovi dostane do rukou předmět toho všeho, není to ovšem nic jiného než obyčejný disk s hrou - Erebosem. Jenže o hře se nesmí nikde mluvit a dokonce Vás ani při hraní nemá ani nikdo vidět. To ale ještě není ani zdaleka to nejdivnější, žlutooký posel o Vás totiž ví úplně všechno a komunikuje s každým hráčem jako se starým známým.
Nickovi brzy začne docházet, že v téhle hře nejde jen o hraní, ale i o něco mnohem horšího, jenže má jen jeden pokus, aby odhalil, co všechno se ukrývá pod virtuálním povrchem. A až příliš pozdě si začne uvědomovat, že za změnou jeho prvotních plánů nestojí ano tolik dokonalost a propracovanost hry, jako spíš nedokonalost v něm samotném. Hra začíná a dobrý konec není dost možná ani naprogramovaný...

Howlův Putující zámek | 1. díl | objev zcela nový kouzelný svět |

11. února 2012 v 14:14 | Abyss
Autorka: Diana Wynne Jonesová
Originál: Howl's Moving Castle, 1986
Série: Castle
Přeložil: Milan Stejskal
České vydání: 248 stran, hardback
Nakladatelství: Volvox Globator, 2011

Sofii se lepí smůla na paty, jak by taky ne, když je nejstarší ze tří sester. Nejstarší sourozenec má vždycky smůlu a nic dobrého ho nečeká. Zatím co její dvě sestry se dostanou z domu do učení, Sofie zůstává u svých klobouků. Její rodina totiž vlastní kloboučnictví. Vypadá to tak, že její život se bude nyní točit jen kolem zdobení této parády, což sice není lehká práce, ale Sofii přesto brzy porazí pocit unuděnosti.
Od jejího osamoceného povídání s klobouky ji odtrhne až kletba Čarodějnice z pustiny, kdy Sofii promění ve starou a vetchou stařenku. A snad právě ze šoku se Sofie vydá do světa, teď když je stará, už je to přeci stejně jedno.
Místo putování se ale nakonec dostane k zámku - Putujícímu zámku čaroděje Howla, kde s ohnivým skřítkem uzavře jednu neobyčejnou dohodu, která by měla jim všem pomoci. Howl je ovšem ten nejješitnější muž široko daleko a Sofie to s ním nebude mít vůbec jednoduché. Ve vzduchu se navíc vznáší více kouzel, než je zdrávo a vše se ještě pořádně zamotá.

Brána do pekla | 1. díl | na dětskou kuráž občas ani Ďábel nestačí |

8. února 2012 v 18:27 | Abyss
Autor: John Connolly
Originál: The Gates, 2009
Série: Samuel Johnson (1. díl)
Přeložila: Jaroslava Kočová
České vydání: 224 stran, hardback
Nakladatelství: BB art, 2011

Samuela napadl úžasný plán, půjde koledovat ještě před Halloweenem a díky tomu předběhne všechny ostatní koledníky a získá ty nejlepší dobroty. Jeho jezevčík Boswell se k tomuto plánu sice moc nepřiklání, jenže co on může vědět, je to jenom pes, i když velice mazaný.
Jenže jak se zdá, sousedé jeho skvělému plánu jednoduše nerozumí a tak se smutný Samuel ocitne na zídce Abernathyoných a následně i u jejich sklepního okénka. Tam se Samuelovy naskytne prapodivný pohled na čtyři dospělé, kteří se z nudy rozhodli vyvolat démony. A k překvapení Samuela, Boswella a vlastně i samotných dospělých se jim opravdu podaří otevří okno až k pekelné bráně, k čemuž vlastně přispěje i jedna uniklá částice z výzkumné střediska CERN. Ďábel, nebo-li pro všechny démony Jeho Zlolajnost, tak začne spřádat plán na ovládnutí Samuelova světa a takové ovládnutí se neobejde bez utrpení a křiku nebohých lidí, ti mu to ale ani trochu neusnadní...
 
 

Reklama