| RECENZE | Mám přečteno... a co na to říkám?

Tak padne náš svět | 1. díl | jeden virus, jeden ostrov a stovky vyděšených lidí |

1. ledna 2013 v 20:47 | Abyss
Autorka: Megan Crewe
Originál: Fallen World: The Way We fall
Série: Tak padne náš svět (1. díl)
České vydání: Egmont, 2012
Formát: paperback, 312 stran
Přeložila: Barbora Čermáková
Žánrové tagy: young-adult, apocalyptic, dystopia

Kaelyn se na ostrov vracet nechtěla, v Torontu si našla nové přátelé, snažila se začít znovu. Kvůli otci a jeho výzkumu je ovšem opět na místě, kde vyrůstala. Přemýšlí, kde vlastně začala její plachost a proč se zde opět snaží stranit lidem.
Když pak její dávný nejlepší kamarád opouští ostrov, aby se mu na škole v New Yorku splnil sen, začne si Kaelyn uvědomovat, jaká byla hloupost, vyhýbat se ze všeho nejvíc právě jemu. Pustí se proto do psání dopisů, i když mu žádný z nich ani netouží poslat. Doufá, že jí tyto zápisy pomůžou změnit se a čelit svému strachu. To ještě ale netuší, jaká pohroma se nese na její ostrov.
Začne to několika málo případy a zdá se, že se jedná o nějaký zvláštní druh chřipky. Ovšem pouze do chvíle, kdy první pacient zemře a velmi brzy ho začnou následovat další. Celý ostrov se najednou ocitá v karanténě a virus si začne brát další životy. Nikdo již není v bezpečí a na ostrově začnou někteří obyvatelé propadat panice. Vláda, která by měla v této děsivé době nastolit rovnováhu je bezradná - bojí se, aby se nákaza nedostala až na pevninu. Jestli se vědcům nepodaří najít brzy lék, mohou na ostrově také zbýt jen jedny osamocené zápisky..

Roztomilé malé lhářky: Dokonalé | 3. díl | tajemství nikdy nezmizí |

31. prosince 2012 v 10:25 | Abyss
Autorka:Sara Shepardová
Originál: Pretty Little Liars: Perfect
Série: Roztomilé malé lhářky
České vydání: BB art, 2012
Formát: hardback, 248 stran
Přeložila: Anna Školníková
Žánrové tagy: young-adult, contemporary

Rosewood je město jako každé jiné, takže je plné intrik a zahalených pravd, které za žádnou cenu nechtějí být odkryty. Každý má svá tajemství a nikdy jim nebude konec dokud je někdo neodhalí. Existují však taková, která jsou střežena natolik, že na přílišné zvědavce čeká jen dobře udusaná hlína nad jejich vychladlým tělem.
A v Rosewoodu žijí čtyři dokonalé holky, odlišné jak jen to může být možné a přitom je pojí událost, na kterou není ani jedna z nich pyšná. A i když se snaží zapomenout, je tu někdo kdo jim nedá spát, protože odhalovat cizí tajemství je přeci tak zábavné. Každá zvlášť je navíc jen obyčejnou lovenou laní, bez možnosti pomoci.
Požádat o pomoc by totiž znamenalo odkrýt to nejhorší. Někdo si tohle utrpení náramně užívá a proto nehodlá přestat. Děvčata netuší komu věřit, protože ti které znaly celý život mohou být dočista jiní. Nikdo nemusí být kým se zdá, když vám nebezpečí dýchá na záda...

Soví zpěv | zapomenutý utopický příběh plný deště |

28. prosince 2012 v 18:30 | Abyss
Autorka: Iva Procházková
České vydání: Albatros, 2007 (2. vydání)
Formát: hardback, 164 stran
Žánrové tagy: young-adult, czech-writer, dystopie

Sedmnáctiletý Armin a jeho originální, leč osamělá sestra Géza mají dva různé otce, a přece žádného. Matka se protlouká jako číšnice v laciném nádražním bistru.
Osobní problémy jejich doby, tedy roku 2046, jsou řešeny technicky, pomocí počítačových poradců. Schází cit, chybí blízkost jednoho člověka k druhému. Jednoho dne se Armin nedopatřením dostane do osobního počítačového programu studentky Rebeky a zjistí, že i ona postrádá v životě důvěrnost sdílenou s blízkým člověkem.
Vztah mezi oběma mladými lidmi se rozvíjí na pozadí katastrofy způsobené protržením přímořské hráze...

Drakie | 1. díl | potomci draků - dřímá v nich více, než je na první pohled zjevné |

25. prosince 2012 v 18:20 | Abyss
Autorka: Sophie Jordan
Originál: Firelight
Série: Drakie (1. díl)
České vydání: CooBoo, 2012
Formát: hardback, 294 stran
Přeložila: Olga Bártová
Žánrové tagy: paranormal, young-adult

Jacinda by mohla mít všechno, vše až na svou svobodu. Díky své výjimečnosti totiž nemá na vybranou, je až příliš cenná na to, aby se život děl podle jejího. Cenná i pro svůj výjimečný rod. Nesprávná rozhodnutí nemusejí vždy znamenat hned něco špatného, jsou ovšem rozhodnutí, která mohou zpečetit váš osud.
A jedním jediným malicherným přáním se Jacinda ocitne na lovu, kdy lovci touží po ní samotné. Jacindin rod totiž patří k potomkům draků a draki a drakie jsou vysoce ceněné. Jejich krev léčí a magické schopnosti jsou velkolepé. Ve chvíli, kdy záchrana přijde z té nejneočekávanější strany, Jacinda již nic nechápe.
Naopak, celý její svět se hroutí a i s rodinou je nucena utéct do světa obyčejných lidí. Její matka doufá, že na neúrodném jihu dokáže potlačit svou drakie. Jak se má ale Jacinda pro bezpečí své sestry a matky vzdát své magické součásti? Bez hor a úrodné půdy ale její drakie chřadne i proti její vůli. Musí opět najít důvod proč žhnout a vzplanout...

Hra o trůny: Grafický román | 1. svazek | zvítězíš nebo zemřeš |

14. srpna 2012 v 14:26 | Abyss
Autor: George R. R. Martin
Adaptace: Daniel Abraham
Ilustrace: Tommy Patterson
Originál: A Game of Thrones: Vol. 1
Série: Píseň ledu a ohně
České vydání: Egmont, 2012
Formát: hardback, 240 stran
Žánrové tagy: epic-fantasy, graphic-novel

Eddard Stark ctí všechny povinnosti, které plynou z jeho postavení vládce Zimohradu, a nejen Zima se nyní blíží k vratům jeho panství. Starý přítel, král Robert Baratheon, ho bude potřebovat po svém boku, země pod jeho vládou nevzkvétá a nezdá se, že by si z toho Robert dělal těžkou hlavu. Dny jeho mládí již sice pominuly, on však stále touží především po neřestech, které mu může tento svět nabídnout.
Zatímco na severu hrozí za vysokou zdí nebezpečí od Divokých, královský Jih je zmítán intriky a čest zde již dávno ztratila svou váhu. Jon Arryn, který po tolik let plnit post králova pobočníka, zemřel za podivných okolností a ten kdo bude pátrat po pravdě, ho může velmi rychle následovat.

Temná horečka | 1. díl | spadni do náruče tajů keltské mytologie |

13. srpna 2012 v 16:58 | Abyss
Autorka: Karen Marie Moning
Originál: Darkfever
Série: Horečka (1. díl)
České vydání: Jota, 2012
Formát: paperback, 352 stran
Přeložil: Jan Sládek
Žánrové tagy: paranormal, urban-fantasy

Život Mac snad nemohl být obyčejnější - držela se svého malého jižanského města a ještě stále bydlela v domě s rodiči. Ani ji tolik nevadila nudná práce, pokud měla čas především pro sebe - žena by o sebe měla pečovat.
To vše se ovšem mělo změnit po návratu její sestry z Irska, její nejlepší kamarádky, měly spolu nastoupit na vysokou a najít si společné bydlení. K něčemu takovému ale už nikdy nedojde. V Dublinu totiž bylo nalezeno znetvořené tělo - tělo její milované starší sestry.
Před svou smrtí ale ještě stačila zanechat několik podivných vzkazů, kde se zmiňuje o mocné knize a hrozícím nebezpečí. Mac je i přes svůj zármutek a zmatek, který ji obklopuje, odhodlaná najít sestřina vraha a to i potom, co to již irská policie dávno vzdala. Osamocená v nové zemi postupně odkrývá přediva lží a zjišťuje, že dokáže spatřit bytosti, které do našeho světa nepatří. A oni přímo prahnou po lidském utrpení...

Na půl cesty do hrobu | 1. díl | věřila, že zlo může mít jen jednu tvář |

12. srpna 2012 v 14:59 | Abyss
Autorka: Jeaniene Frost
Originál: Halfway to the Grave
Série: Noční lovci (1. díl)
České vydání: Fantom Print, 2012
Formát: hardback, 272 stran
Přeložila: Zuzana Ľalíková
Databáze: Goodreads, DatabázeKnih
Žánrové tagy: paranormal-romance, urban-fantasy, vampire

Catherine Crawfieldová bary nevyhledává kvůli zábavě či alkoholickému opojení - opít se, je pro ni vlastně i dost těžké. Ne, bary jsou skvělým místem pro lov. Pro upíra není nic jednoduššího než vysát někoho, kdo se ani není schopný bránit. A Cat, ta je velmi hlavová - po upíří krvi, chce totiž pomstít svou matku, kterou před dvaadvaceti lety jeden upír zneužil. Cat má v sobě nejen krev lidskou, ale i upíří a to jí dává jasnou převahu, protože kdo by to čekal?
Jenže jak se zdá, lovila doposud jen lehkou ligu. Bones je rozhodně jiný a Cat své první přemožení musí vykoupit dohodou. Oplátkou jí však budou nové znalosti a tvrdý výcvik, aby ji již nikdo nedokázal překvapit. A odměna? Několik dalších upířích hlav. Jenže cesta k jejich Pánovi může být taky její poslední.
Dokáže Cat důvěřovat upírovi aby přežila? A proč její představy zabíhají i dál, než jen k lovení upírů...

Temné vize: Posedlost | 2. díl | opravdu myslíš, že dokážeš uniknout? |

3. srpna 2012 v 11:58 | Abyss
Autorka: L. J. Smith
Originál: Dark Visions: The Possessed
Série: Temné vize (2. díl)
České vydání: Fragment, 2012
Formát: paperback, 245 stran
Přeložila: Olga Staníčková
Žánrové tagy: paranormal, young-adult

Kaitlyn a jejim přátelům se podařilo uniknout před zlověstným panem Zetesem, přesto však nemají vyhráno. Temná síla tajuplného krystalu stále existuje a jejich nepřítel hodlá využít všech svých zbraní, aby získal nad pěticí převahu. Gabriel se navíc začíná chovat více než podivně a Kaitlyn se obává, že za tím vězí právě čiré zlo krystalu.
Jedinou jejich nadějí tak může být nalezení bílého domu, o kterém se Kaitlyn zdálo ve zvláštním - jakoby jasnovideckém - snu a ve kterém se, díky jejich propojeným myslím, ocitli i její přátelé. Začíná tedy pátrání, které má rozhodnout o jejich osudu a snad jim i konečně odpovědět, na všechny zjevné i dosud nevyřčené otázky...

Andělé noci | 1. díl | ve Skutečném světě není bezpečno |

29. července 2012 v 18:36 | Abyss
Autorka: Lili St. Crow
Originál: Strange Angel
Série: Andělé noci (1. díl)
České vydání: BB art, 2012
Formát: paperback, 272 stran
Přeložila: Gisela Kubrichtová

Spolu s naším světem existuje i ten Skutečný a v tom se rozhodně vyplatí hlídat si dobře vlastní záda - zombie, upíři, vlkodlaci a jiná havěť - po krku vám toho může jít opravdu hodně. Dru Andersonová žije ve světě hrůz již od chvíle, kdy ztratila matku. S tátou míří od města k městu a snaží se alespoň trochu snížit počet pekelných zplozenců.
Do pozice lovné zvěře se dostane ve chvíli, kdy otec překročí práh jejich domu jako zombie. Dru se ani v těch nejhorších snech nikdy nezdálo, že by měla bojovat o vlastní život právě proti svému otci. Vlnu otřesení ale velmi brzy nahradí podezření, a na povrch se dostává mnoho otázek, na které Dru nedokáže odpovědět. Tuší ovšem jedno, někdo - něco - po ní jde...

G2R: Tajemná hra | co když výtvor předčí svého tvůrce |

16. července 2012 v 16:36 | Abyss
Autor: Zdeněk Ležák
České vydání: XYZ, 2011
Formát: hardback, 296 stran

Ve chvíli, kdy si Karlos stáhne z internetu počítačovou hru, jistě netuší, že tímto jediným kliknutím právě započal své velké dobrodružství. Hra je totiž něčím naprosto novým a postavy s hráčem komunikují s lidskou lehkostí. Taková technologie je opravdu nadmíru neobvyklá a Karlos se proto rozhodne s objevem podělit s nejlepším kamarádem Markem, který počítačům a programování rozumí mnohem více než on sám.
Ani Marek si ale s hrou neví rady a z celé té technologie budoucnosti se cítí nesvůj. Avšak Karlos je vášnivý hráč a na rady kamaráda nedbá, až je nakonec Hiruty vtažen do herního světa Teralago. Jeho zápal pro věc se brzy změní v děs, když zjistí, že má spolu s dalšími vtaženými hráči obsadit mírumilovnou planetu a její bezbranné obyvatelstvo - Anury.
Hirutové jsou naopak vesmírní dobyvatelé, kteří by rádi obsadili planetu, na které by se mohli usadit. Svou vlhkostí je Teralago naprosto nevyhovující, na svém povrchu ovšem ukrývá něco, co by mohlo Hirutům pomoci s jejich dlouholetým problémem.
 
 

Reklama