Putovní čtenářský deník

Putovní čtenářský deník 2012 / Informace pro účastníky

13. ledna 2012 v 17:27 | Abyss

Prosinec, kdy bylo možné se do tohoto projektu přihlásit (více o něm se dozvíš zde), je již dávno za námi a tak bylo na čase podívat se na to, kdo všechno se nám do putování vlastně přihlásit. Dopadlo to tak, že se projektu účastní 33 lidí, přičemž mnozí zaškrtli políčko s tím, že chtějí aby k nim diář dorazil 2x.
Díky čemuž jsme se nakonec dostali k 104 týdnům putování, přičemž diář je u každého účastníka 14 dnů, získali jsme tedy 52 putujících období - dva roky. A protože nechceme, aby diář putoval tak dlouho, a ani možnost - aby byl diář u každého jen jednou - by nepomohla, je celkem jasné, že nakonec nepoputuje diář jeden ale hned dva čtenářské putovní diáře.

Dá se říci, že tak máme dvě putovní skupiny, první nese pracovní název "Červení" a druhá "Modří", pokud o to budou členové skupin stát, mohou si zvolit vlastní název :D

Celý seznam byl tvořen dle toho, jak byl vyplněn formulář, pokud jste tak nechtěli, aby k Vám diář došel v červnu, tak se tak pravděpodobně i nestane. Pravděpodobně pak proto, že občas muselo dojít ke kompromisu, protože by jinak nebylo možné seznam sestavit, ale ve většině případů (90%) jsem v hlavní míře přihlížela k Vašemu přání.

Zde již tedy onen putovní seznam...

DATUM14-ti denníČERVENÍMODŘÍ
2. ledna - 15. ledna1.AbyssAbyss
16. ledna - 29. ledna2.CameliiaTerushQaH
30. ledna - 12. února3.HoupVerča
13. února - 26. února4.Kristiana Alex BrownNehorázná (Tazi)
27. února - 11. března5.VexieTez
12. března - 25. března6.ElinorPetra
26. března - 8. dubna7.Sussanah de SilvaKatie
9. dubna - 22. dubna8.LeonaVeEee
23. dubna - 6. května9.Kapitánka NemoElli Winchester
7. května - 20. května10.Kristin RoseGuizmo
21. května - 3. června11.Reina SunZichisek
4. června - 17. června12.Fay SkyeChilli Paprička
18. června - 1. července13.VěraTerushQaH
2. července - 15. července14.CamelliaTerisekk
16. července - 29. července15.HoupVerča
30. července - 12. srpna16.Das a KeckaNehorázná (Tazi)
13. srpna - 26. srpna17.Kristiana Alex BrownC.ind.ere.lla
27. srpna - 9. září18.ElinorKatie
10. září - 23. září19.SussanahKlára
24. září - 7. řijna20.Kapitánka NemoDragita
8. řijna - 21. řijna21.Kristin RoseElli Winchester
22. řijna - 4. listopadu22.TrpaslykVeEee
5. listopadu - 18. listopadu23.EyamiZichisek
19. listopadu - 2. prosince24.Reina SunVéčko
3. prosnce - 16. prosince25.BíbíFabiana
17. prosince - 30. prosince26.VěraTerisekk

* pozn.: pokud účastník uvedl své celé jméno, najde ho v tabulce bez přijmení

Dnes ještě účastníkům dorazí email s dalšími informaci. Kde se dozví to nejhlavnější.

Putovní čtenářský deník (Projekt 2012)

5. listopadu 2011 v 16:45 | Abyss

Nad mé očekávání se k připravované akci kladně vyjádřilo hned několik z Vás, předchozí článek si můžete přečíst zde. Díky tomu je možné začít projekt pomalu ale jistě rozjíždět, aby byla vytvořena jasná organizace a předešli jsme pozdějším problémům.

PUTOVNÍ ČTENÁŘSKÝ DENÍK, o co se jedná
V roce 2012 by napříč čtenářstvem putoval diář, do kterého by každý zaznamenával své zamyšlení nad knihou, kterou by zrovna četl. (Nebude tedy putovat kniha!) Pro každého by bylo vyhrazených 14 dní, týden aktuálních a týden budoucích zápisků. Týden aktuální by měl obsahovat právě všechny věci, jenž Vás při čtení knihy napadnout, můžete do něj zapsat zajímavý citát i hlášku. Přitom je důležité snažit se nespoilerovat.
Budoucí týden je plně ve Vaší režii, přesto by bylo vhodné, aby obsahoval opět nějaké věci spojené s knižními tituly... například ty které si chcete v budoucnu přečíst, klidně ale můžete i zapsat Váš sen do budoucna - kde by jste rádi pracovali či studovali. A je třeba nějaká hádanka, která Vám vrtá hlavou? Do diáře můžete vložit i vzkaz, pro další čtenáře, neměl by ale překročit jednu stranu diáře a papír by neměl být přehýbaný (aby se dostalo na všechny a diář nám moc nepřibýval na váze). Pokud vlastníte blog zanechte v diáři i jeho adresu a nebude-li Vám to vadit, bude rozhodně zajímavé, pokud zanecháte zápisek i alespoň o tom, kde bydlíte, kraj je plně postačující.
Budoucí týden získal svůj název i podle toho, že zápisky do něj zapisujete na dny do budoucna, neboť během tohoto týdne již budete diář odesílat dál. Snažte si na to najít čas, aby nám akce zbytečně nevázla.

Takže rekapitulace: 14 dní - týden aktuálních zápisků, každý den zapíšete co Vás napadlo; - týden budoucích zápisků (viz výše); diář je třeba zaslat dál tak, aby dalšímu přišel nejpozději v pondělí jeho rozjetých 14 dnů.

NEŽ SE DOSTANETE K PŘIHLAŠOVACÍMU KROKU
Než se rozhodnete přihlásit, musíte si uvědomit několik důležitých věcí...
Je třeba uvést Vaši adresu, tu budu znát ale pouze já a později ji zašlu i tomu, kdo Vám bude diář posílat. Pokud patříte k mladším ročníkům, proberte to nejdříve s rodiči. Některým by se tento fakt nemusel líbit a já bych nerada našla na svém emailu nenávistné zprávy. Tím nechci nikoho nějak popouzet, rodiče se o nás jednoduše bojí a v dnešní době se není často ani čemu divit. Asi by ale nebylo nikterak účelné zařadit do přihlašovacího formuláře i položku "Jsi úchyl?", počítáme rozhodně s tím, že do čtenářské akce se zapojí jen samí klaďáci ;)

Diář se bude posílat poštou, proto si uschovejte nějaký ten zlaťák. Diář přitom budu vybírat především podle toho, aby se nám svou velikostí ještě vešel do většího psaní. Je možné tak počítat s investicí cca dvaceti korun.
Poštovní dopisování poslední dobou přeci jen neuvěřitelně upadá, už snad i Vánoční přání posíláme emailem, takže pevně věřím v to, že by pro Vás takovýto zajímavý balíček mohl být milým překvapením

PŘIHLÁŠENÍ DO AKCE
Pokuď jste se již rozhodli do akce zapojit, stačí se přihlásit pomocí formuláře. Přihlašovat se, je možné až do KONCE ROKU 2011. Poté vytvořím předběžný seznam, aby jste věděli, kdy asi tak diář očekávat a zašlu ho na Váš email. Samozřejmě, že je zde možnost, že se u Vás něco přihodí, v takovém případě mi stačí dát jednoduše vědět.

Zájem o tuto akci mělo i několik našich sousedů ze Slovenska, bylo mi líto je vynechat, ale na druhou stranu by pak na některé české účastníky vyšlo dražší poštovné a to by se někomu nemuselo líbit. Proto bude společně s českým spuštěn i slovenský projekt. Jeho patronkou bude Luu a již nyní se u ní můžete dozvědět první informace.

Nyní již ovšem k formulářům, díky kterým máte možnost, zapojit se do projektu, slovenský odkaz je prozatím neaktivní, nemějte ovšem strach, dočkáte se během krátké chvilky.

FORMULÁŘE: ČESKÝ PROJEKT | SLOVENSKÝ PROJEKT


JSTE SOUČÁSTÍ PROJEKTU
Po přihlášení se stáváte součástí projektu, který započne novým rokem a máte tedy možnost umístit na blog (pokud nějaký vlastníte) ikonku, která dá ostatním vědět, že se účastníte této akce a je zde pro Vás přichystaná.


Ve chvíli, kdy k Vám bude diář putovat, se o tom dozvíte na Vaší emailové adrese.

 
 

Reklama