Posuď knihu podle obalu

Posuď knihu podle obalu (6): Slide

4. prosince 2011 v 17:05 | Abyss

Jako obvykle jsem si vybrala knihu, která se u nás objeví v příštím roce a tím bych Vám ji chtěla i představit. Dnes je to titul Slide, který se k nám dostane v srpnu díky nakladatelství Fragment. Pojďme se tedy pokochat krásně modro-fialovou obálkou, která nabízí určitý nádech tajemna a díky tomu se skvěle hodí i k samotné anotaci.
Navíc mám ráda i takové ty záhadné věty na obálkách, které člověk na první pohled neprokoukne, jednoduše "sometimes you can not look away".

Slide (Vklouznout)
Jill Hathaway

V překladu vyjde v srpnu 2012
U nakladatelství Fragment

"Občas se nemůžete odtrhnout"

Překlad oficiální anotace
Vee Bell si je jistá tím, že se kamarádka její sestry nezabila sama. Byla zavražděna.

Ví to, protože u toho sama byla. Všichni si myslí, že Vee trpí narkolepsií, ale ona ve skutečnosti jen tak neusíná, propadá se do cizích myslí a svět vidí prostřednictvím jiných lidí. Jejich oči se stávají jejími. Ona vklouzla do své sestry, když podváděla při testu z matematiky; do učitele, který tajně upíjel před příchodem do třídy. O své domnělé kamarádce zjistila to nejhorší, když do ní proklouzla v taneční škole. Ale ani to ji nemohlo připravit na to, co se stane jedné říjnové noci, když se dostane do mysli někoho, kdo drží zakrvácený nůž a stojí nad tělem Sophie.

Vee si zoufale přeje, aby se mohla o své tajemství s někým podělit, ale kdo by jí věřil? Zní to tak šíleně, že to nemůže říct ani svému nejlepšímu příteli, natož policii. Rollins navíc poslední dobou působí čím dál vzdáleněji, zvlášť teď, když tráví tolik času se Zane.

Zapletená do děsivé sítě tajemství, lží a nebezpečí, a když nemá na koho se obrátit, musí Vee najít způsob, jak odhalit vraha dříve, než opět udeří.


Nyní již tedy víte, o čem Slide asi bude. No není to úplně nejoriginálnější téma, řekněme, že v poslední době je celkem dost děvčat, která se někam propadají, to ale neznamená, že by to musela být nudná či dokonce špatná kniha. Já si ji určitě přečtu, nějak mě zajímá, kdo bude vrah a co všechno se ještě bude dít. A samozřejmě jsem zvědavá jakou obálku vyčaruje naše nakladatelství.

Posuď knihu podle obalu (5): Závist

6. listopadu 2011 v 18:52 | Abyss

Dnes jsem vybrala jednu poměrně nevšední obálku, která svou bizarností jistě dokáže zaujmout nejednoho z nás. Snad ani není třeba číst anotaci, aby bylo člověku jasné, že v tomto díle bude mít svou roli i smrt.
Zatouláte-li se až na goodreads, možná si všimnete, že má kniha průměrné hodnocení 3.48 z 5, což samo o sobě možná není zase nijak výrazné skóre. Pokud se ovšem podíváte přímo na hodnocení lidí, kteří nelenili a napsali ke knize i své hodnocení, zjistíte, že tam se kniha drží velmi dobře. Dá se tedy říci, že většina hodnotitelů, kterým se kniha nelíbila, neměli potřebu říct ostatním proč a takovýto rozsudek se mi poté zdá poněkud nic neříkající.

Envy (Závist)
Gregg Olsen

V překladu vyjde v květnu 2012
U nakladatelství Fortuna Libri

Česká anotace:
Román o prázdné rakvi - Vražda je tak sprosté slovo...

Noc, kdy Katelyn zemřela, se stalo cosi, co všechno změnilo. Zlo má nejrůznější příchutě. Někdy je hořké, jindy ošidně sladké. Katalyn zjistila den své smrti. V jeden okamžik byla deprimovaným teenagerem a zároveň ztratila život. A pak... ležela na stole z nerezové oceli, oči skleněné, tělo studené, a byla opravdu, ale opravdu mrtvá.

Jak se to stalo? Byla to sebevražda, nebo vražda? A kdo za to nese vinu?

Dvojčata Hayley a Taylor Ryanovi zakopnou o důkaz, který je mnohem více znepokojující než si vůbec dokázali představit... a prolitá krev je přivede na stopu tajemství z dávné minulosti, o níž by raději ani nic nevěděli.

Autor se nechal inspirovat pravdivým příběhem internetové šikany a Závist je prvním dílem odvážné, otevřené a hrůzostrašné série, která vás přivede až na hranu mezi životem a smrtí.


Fortuna Libri pro mě bylo vždy především nakladatelství, které se zaměřuje na mladší publikum, v současné době se však nakladatelství rozhodlo přinést k nám i něco z YA (a YA fantasy). O tom jistě svědčí i dvě knihy, které vyšly nyní v říjnu.
První je titul Křídla od Aprilynne Pike a druhou knihou je Zlodějka duší od Kiersten White, která je u nás známá o něco více. Nakonec je třeba ještě pochválit nakladatelství zachování originálních obálek, které si jistě své čtenáře najdou.

Posuď knihu podle obalu (4): Pod nekonečnou oblohou / Under the Never Sky

30. října 2011 v 10:30 | Abyss

Možná jste si všimli, že se snažím do meme dávat především knihy, které u nás vyjdou. Dělám to především díky překladu anotace, která mi pak poslouží vždy hned dvakrát, poprvé v rámci meme a v druhém bodě, pak pro Vaše seznámení s onou knihou a odkázání na ni v seznamu vycházejících titulů. Dnes jsem si vybrala knihu, která u nás vyjde pod Knižním klubem příští rok a zaujmout může nejen obálku, ale i svou anotací.

Under the Never Sky
(Pod nekonečnou oblohou)
Veronica Rissi

V originále vychází v lednu 2012
V českém překladu v červnu 2012

Překlad oficiální anotace:
Vypovězena ze svého útulného domova, je Arii poměrně jasné, jaké jsou její šance za přežití ve vnějším světě - pustině, jinak přezdívané také Obchod smrti - naprosto mizivé.
Ničivá energie bouře může udeřit kdykoliv a dokonce i samotný vzduch, který vdechujete, dokáže zabíjet. Pak se ale Aria setká s Perrym, obyvatelem Vnějšku. Je nespoutaný a nebezpečný - Divochem až do morku kostí. Je ale také její jedinou nadějí na přežití.

A vzhledem k tomu, že Aria sama drží klíč k jeho vykoupení, potřebuje i on ji. Jejich zvláštní spojenectví navíc rozhodne o osudu všech, kteří žijí pod nekonečnou oblohou.


Jak už to tak bývá, zaujala mě kniha poprvé především díky své nádherné obálce. Modrou a fialovou jednoduše snesu ve všech variantách a nikdy se mi neomrzí.
S tím, jak nám dívka navíc kráčí vstříc a prostor kolem ní prosekávají nejrůznější výboje, já cítím i určitý příchod něčeho tajemného a fascinujícího, jistě se tedy máme na co těšit.

Posuď knihu podle obalu (3): Incarnate

11. července 2011 v 16:10 | Abyss

Sice o den déle, ale přesto se mi nechtělo toto meme vynechávat, avšak včera už nebyla energie na přeložení anotace... opravdu se mi už nechtělo nad ničím přemýšlet. A vážně to nebylo leností, ta mě od začátku prázdnin zase tolik netrápí, jen sluníčko si prostě vybralo svou daň.

Incarnate (Vtělení) od Jodi Meadows
V originále vychází v lednu 2012

Nová duše
Ana je nová. Po tisíce let dochází znovu a znovu k reinkarnování duší a udržování jejich vzpomínek a zkušeností z minulých životů. Avšak když se narodila Ana, další duše zmizela a nikdo netuší proč.

Bez duše
Anina matka si myslí, že je její dcera bez duše - znamení špatných věcí, které mají přijít - a pro její dobro se jí proto rozhodne držet mimo společnost. Ana však touží odloučení uniknout a zjistit zda bude mít možnost reinkarnace. Proto cestuje do města Srdcí, ale jeho občané jsou nedůvěřiví a mají strach z toho, co může Anina přítomnost způsobit. Když draci a sylfy zaútočí na město, nabídne se otázka, zda není na vinně právě Ana.

Srdce
Sam věří, že Ana je nová duše a co víc je dobrá a hodnotná. Jejich vztah začíná kvést ve chvíli, kdy se za ni postaví i před ostatními. Ale je vůbec možné milovat někoho, kdo může žít jen jednou? A nechají je Aniny nepřátelé žít spolu - člověka a zvláštní stvoření. Ana musí odhalit chybu, díky které je na světě i když měl její život patřit někomu jinému. Její hledání však ohrozí mír v Srdci a pro všechny může zničit příslib reinkarnace.

Jodi Meadows skvěle spřádá hlubokou duševní romanci, fantasy a nebezpečí v mimořádném příběhu nového života.

Tahle obálka se mi opravdu zalíbila až při "druhém pokoukání". Ta křídla mi na první pohled přišla hodně divná, teď mě například napadá i morbidnost - křidýlka bez tělíčka - ale to už asi trochu přeháním. Mám ráda tohle barevné ladění, vlastně můžu všechno co je fialkové.
Když jsem navíc překládala tu anotaci, tak mě příběh oslovil ještě mnohem více, takže by se kniha mnohem více hodila do meme ala... hmm... "Kouzelné knižní náměty a anotace" než "Posuď knihu podle obalu". Reinkarnace mě navíc zajímá už opravdu hodně dlouho a vlastně i celé to náboženství s ní spojené.

Posuď knihu podle obalu (2): Zavržený - Ticho

3. července 2011 v 16:06 | Abyss
Druhé setkání se zajímavými obálkami, je tu a jak má být - opět v neděli. I když mě druhý díl nezaujal tak jako první, na třetí díl se těším, protože byla nakousnutá zajímavá zápletka. Jen tedy doufám, že třetí kniha bude opravdu taky knihou závěrečnou, neboť se jednu dobu šuškalo cosi o tom, že by se měla série ještě rozrůst. No nyní tyto klepy opadly, tak snad to opravdu bylo jen kdákání do větru.

Silence - Becca Fitzpatrick
Vychází v listopadu u nakladatelství Egmont

Hluk mezi Patchem a Norou je pryč. Již překonali tajemství protknuté temnou Patchovou minulostí... spojili dva na první pohled nesmiřitelné světy... čelili srdcervoucí zkoušce zrady, věrnosti a důvěry... a to vše pro lásku, která přesahuje hranice mezi nebem a zemí.
Ozbrojeni ničím, jen absolutní důvěrou v sebe samotné, jsou Patch a Nora nuceni postavit se tváří v tvář zoufalému boji a zastavit padoucha, který má moc rozbít vše, jejich lásku, a co pro ni byli ochotní udělat, jednou pro vždy.

Líbí se mi, jak všechny obálky pěkně zapadají do řady, na druhou stranu mi přijde dívka v rukách anděla trochu vyumělkovaná. Tak nějak ten úhel hlavy, ta ruka, jen jako by se prostě nějak zvláštně nesla - trochu prkenně. Ale dost možná to je jen moje fantazírování a zbytek obálky jinak působí skvěle.
Především tříštící se voda, zajímavé odlesky na zemi a takové to nepatrné světlo mezi mraky, které by snad mohlo znamenat "šťastný konec". No nechme se překvapit v originále kniha vychází na začátku říjnu u pak poté v listopadu.

Posuď knihu podle obalu (1): Behemót

26. června 2011 v 22:48 | Abyss
PKPO

Miluju obálky knížek, velmi často jsou to stejně úchvatná díla jako pak samotný psaný obsah. Nad zapojením do tohoto meme jsem uvažovala už nějakou dobu, ale až nynější nuda na intru mě donutila se opravdu konečně zapojit :)) Snad se tedy budeme pravidelně každou neděli setkávat u zajímavých obálek..

Behemót
Behemót (Behemoth) od Scotta Westerfelda
Druhý díl série Leviathan
Vychází v říjnu u nakladatelství Knižní klub
Překlad oficiální anotace:
Behemót je nejdivočejší stvoření britského námořnictva, které dokáže pozřít nepřátelské bitevní lodě jediným polknutím. A když se teď darwinovci dostali do války proti silám industriálů, budou ho opravdu potřebovat.

Deryn je dívka vydávající se za chlapce v britských vzdušných službách. Alek zase dědic velkého impéria, který se snaží vystupovat jako prostý občan. Společně nyní na palubě živé vzducholodi, Leviathan, doufají, že dokáží válku zastavit. Avšak Leviathan se ve chvíli, kdy ho na mírové misi postihne katastrofální nehoda, stává na nepřátelském území sám lovenou zvěří.

Zapotřebí bude zručnosti Aleka a Deryn, nových spojenců a mnoha statečných srdcí, aby dokázali čelit tomu, co na ně čeká.


Leviathan
Behemoth
Druhý díl této zajímavé série u nás podle všeho vyjde v říjnu. Navíc tyhle knihy nabízejí i zajímavé ilustrace.
Tuto obálku jsem si vybrala především proto, že se často setkávám s názory, že by si hodně lidí pro druhý díl přálo modrou obálku níže. Pro mě by ale byla mnohem přijatelnější obálka zelinkavá.
Už jen mrknete-li na červenou obálku, jistě uznáte, že by k pokráčku lépe zapadala. Nadruhou stranu není špatné ani jedna, nejspíše by šlo jen o to sladit u modré font písma.
V každém případě se mi líbí detaily. Obálka je jednoduchá a přesto dokáže člověka zaujmout. Je toho na ní spoustu, ale přeplácaná není. Jednoduše přesně zapadá ke knize a k jejímu příběhu. Autor má navíc neuvětelně bujnou fantasii, takže knihy jaké tvoří on, jen tak někde nenajdete.

 
 

Reklama