Na mé přání

Na mé přání (8): Začátky nových sérií

3. prosince 2011 v 17:01 | Abyss

Minule to byla pokračování a dnes jsou to úplně nové série. Kromě klasické YA tu mám i knihu Zemětřas, kterak kniha spadá pod sérii Mechanické století. Tahle kniha mě zaujala především proto, že patří do steampunku a knih z tohoto odvětví fantasy není zase tolik. Pokud náhodou nevíte, co si pod slovíčkem steampunk představit, můžete zaskočit na dýchánek za tetou Wiki. Mimo jiné do steampunku spadá i série Leviathan od Scotta Westerfelda.

Na mé přání (8): Pokračování YA sérií

12. listopadu 2011 v 13:43 | Abyss

Dnes jsem si vybrala knihy, u kterých mám již doma první díly a chybí mi jejich pokračování, strašně nerada totiž nemám celé knižní série. Aktuálně jsem seznam navíc ještě omezila na tituly, které u nás již vyšly a proto mě od nich odtrhávají pouze prázdné kapsy... aneb vemte si chlup na dlani, když tam není :D

Na mé přání (7): Stieg Larsson

5. listopadu 2011 v 11:36 | Abyss

Další týden utekl jako voda a je čas si zase něco přát, nejspíš bych měla tyto příspěvky ukázat doma, aby věděli, co bych ráda pod stromeček. Mimo to... já už tak chci aby začalo sněžit! Mám na to i koupené boty :P

Na mé přání (6): Anita Blake v novém...

29. října 2011 v 21:42 | Abyss

Je zajímavé, že jsem si v jednom z předchozích příspěvků této rubriky již o Anitu psala, nyní jsem však opravdu ráda, že jsem se ke koupi této série ještě nedostala. Nejen, že naše drsná lovkyně upírů získá nové obálky, ale dokonce bude konečně vydávána i ve vazbě, kterou si po právu zaslouží... ano těšit se můžeme na hardback.
Je to rozhodně krok správným směrem, přeci jen mají některé díly i více jak 500 stránek a u takového počtu dochází při čtení paperbacku k opravdu nepěknému poničení.

Na mé přání (5): Potter v originále

13. srpna 2011 v 10:11 | Abyss
Nedávno jsem koukala po dlouhé době na Aukro a naprosto mě tam dostal set Harryho Pottera v originále. Je to krabička s obálkami z americké edice pro dospělé, což je skvělé už jen díky tomu, že je naprosto jiná, než naše vydání a tudíž by se to ani v mém pokoji nebylo.
Vlastně totiž od začátku, co jsem zjistila, že jsem schopná přečíst knihu v originále, toužím nejvíc po tom, pustit se do anglického Pottera. Třeba by mi to mohlo dát i něco jiného než naše knihy v češtině.

Na mé přání (4): Zaklínačská sága

31. července 2011 v 11:10 | Abyss
Zaklínače jsem si zamilovala již před nějakou dobou, ke knihám mě dostala kamarádka, která má chovatelskou stanici a většinu jmen pro svá nová štěňátka vybírá právě z knížek od Sapkowského. No a tomu já říkám zápal pro věc, takže jsem se do této série musela samozřejmě vrhnout taky.

Na mé přání (3): delikatesy od BB art

23. července 2011 v 19:08 | Abyss
Další týden je skoro za námi a tak je tu sobotní "On my wish", které jsem si počeštila "Na mé přání". Už jsem si vybrala knihy, které do tohoto meme dám, když jsem si uvědomila, že jsou vlastně všechny od jednoho nakladatele. BB art toho holt pro mladí čtenáře připravuje poslední dobou stále víc. Což je taky jedině dobře.

Na mé přání (2): krev, sex a pot...

17. července 2011 v 21:02 | Abyss
Opět o den později, no chápete mě? Já tedy někdy vážně ne :D Dnes tu mám navíc knihy, ve kterých si autoři s ničím neberou servítky. Nebo se to tedy alespoň říká a není moc těžké tomu uvěřit.

Na mé přání (1): Dystopie, duchové a měňavci

2. července 2011 v 13:15 | Abyss
Každý by si jistě přál nějakou knihu, ale z určité důvodu mu není souzeno, aby ji právě nyní držel v ruce a tak si na ni musí nějakou chvíli počkat. Toto zahraniční meme z tvorby Book Chick City je tu od toho, aby člověk vždy jednou týdně ukázal i druhým, co si tak moc přeje.
 
 

Reklama