Léto s knihou

Fantasy je pro hlupáky (Letní dumání)

18. srpna 2011 v 17:54 | Abyss

Poslední dobou je to trochu hektické, nevadí - všechno se dodělá a zajede do normálních kolejí. Dnes je tu téma, které jsem zde už probírala několikrát, ale přeci jen pokaždé se může v hlavě vyrojit něco nového. A nebo se sem zatoulá někdo, kdo zde ještě nebyl či jen nečetl můj názor o fantasy žánrech - jednoduše se zde pokusím krátce zamyslet nad často zaběhnutým klišénoidním omylem...

Fantasy je pro hlupáky (?)


Co je to vlastně fantasy? Obecně by se dalo říct, že je to vymyšlený příběh. Přesto je to ještě moc široký pojem, protože i takovou detektivku bez magických přísah musel někdo vymyslet. Za fantasy se tedy pokládají především příběhy, kde máme například nový imaginární svět a nebo ten náš prostě jen obývají mystické příšerky. Snad není potřeba zde zmiňovat, že existuje ještě nespočet odvětví...

Hned ze začátku se tedy musím ptát, co lidem na fantasy sakra vadí?
Vždyť není zase takový rozdíl mezi knihou, kde se po světě prohání krvelačný upír a naproti tomu zabiják, co mu přeskočilo už v době, kdy chodil na nočník.
Občas se mi zdá, že nám tak nějak uniká, že většina beletrie byla napsáno proto, aby se u ní člověk pobavil, zamyslel, nebo jen odpočinul. Přeci tu nejsem od toho, abych pomlouvala žánr, který mě nezajímá, mě bohatě stačí, když se budu orientovat v tom svém.
Na druhou stranu to, že čtu fantasy ještě neznamená, že nedokážu přečíst (a pochopit) i klasickou četbu. Přirovnání - čtenář fantasy rovná se hlupák - je naprosto nemístné.

Něco jiného je také nemít rád a pomlouvat. Osobně například nemám ráda dívčí romány, je to odvětví, které mi prostě nikdy nesedlo a k takovým příběhům jste mi vždycky museli přidat i něco nadpřirozeného. Ale jiným se to asi líbí a tak jim to též směle přenechávám. Dle mého totiž každý, kdo se sníží k tomu, aby pomlouvat hned celé žánrové odvětí, nemá k něčemu takovému oprávnění.

Přenesu to na příklad recenzenta - pan F. nesnáší fantasy a tak se rozhodl, že ji bude recenzovat, aby se mu alespoň z části podařilo očistit ten zaneřáděný svět. Nemá s čím porovnávat, protože se mu žádná fantasy nelíbí a tak jsou jednoduše všechny knihy špatné. Pak F. má ale tu smůlu, že za určitou dobu si lidé jeho nechuti všimnou a přestanou brát na jeho názory zřetel.

Čímž jsem se krásně dostala k tomu hlavnímu.
My, co máme fantasy rádi, už jsme na špatné ohlasy zvyklí, víme, že se najdou tací, kteří jsou tu od toho, aby za každou cenu ponižovali a odsuzovali a přesně takové lidi posíláme do... kurníku. Po tolika letech jsem se už opravdu naučila, že je někdy lepší snížit hlasitost a neposlouchat ty žvásty "proti fantasy". (O to lepší je pak povídat si se stejně zaměřenými čtenáři.)
Ono to asi jiné nebude a vždycky nás může utěšit, že je to tak u každého žánru i u každé věci. Občas mi totiž opravdu přijde, že lidstvo bylo stvořeno za jediným účelem - aby se snažilo škatulkovat. Je to jednoduše naše přirozenost, ale otázkou zůstává, jestli to děláme v úměrné - slušné - míře či si jdeme za svým názorem a nezajímají nás okolnosti.

Dá se pak tedy ale i říct, že je to stejné jako... "Fůůůj zase upíří, někdo by vás měl hodit do černé díry, přihodit skunka a nechat vás zasypat bodláčím" ... co dodat, je jich tu hodně, ale mě je to z větší části šumák. Jde jen o to najít si v tom velkém množství to své a jestli ani to nejde, tak prostě upíry ignoruji.
Nenechte mě zase zaklepat určitým lidem na palici při fňukání "Ale ono už nic neupířího není." ... tož to si užijte pobyt ve vašich Drakulicích, protože v jiném koutě světa se najde vždycky něco jiného.

Co dodat? Nepomlouvej. Čti co máš rád a hodnoť čemu rozumíš...
Budiš omluvou všech fantasyfilů, že jsme prostě snílci...

Letní obálky (4): smrt jí sluší

26. července 2011 v 16:15 | Abyss
Kdo by to byl řekl, že jsme již skoro v polovině našeho letního obálkování. Venku to dnes nevypadá moc hezky a tak si musíme letní atmosféru alespoň vyvolat trochu sami. No mně ke spokojenosti bohatě postačí kniha a má postel. Nejsem holt moc náročná a v naší rodině se za poklidný den platí zlatem.


Dnes tu mám hned dvě knihy co působí letně, no a přitom v nich kraluje smrt. Jejich hrdinky jsou totiž poněkud mrtvé, nebo u "Here lies Bridget" se teprve rozhodne jestli bude mrtvá. Obě hrdinky mají ovšem společné jedno, nikdy to nebyly žádní andílci, ba právě naopak.
Bridget se musí setkat se všemi, kterým ublížila a Alona (z The Ghost and The Goth) zase konečně objeví zvláštnost vyvržence, kterému se vždy všichni posmívali - umí mluvit s mrtvými - a komu se tato schopnost nyní může hodit více, než právě mrtvé Aloně.

"Linkni se!" (více o akci zde)

Letní obálky (3): pohřbená tajemství

20. července 2011 v 13:36 | Abyss
Stejně jako Syki přináším i já toto meme o den déle. Předělávám si trochu pokoj, takže jsem včera malovala a malovala až na všechno ostatní zapomněla :D Ale dneska již byl nahozen poslední nátěr a večer už jen přišroubuju poličky a to hlavní bude hotové. Pak už si jen jako obvykle počmárám tu svou zeď. Už jsem tam měla podmořský svět, nebe, zahradu... teď se mi v kebulce rodí nový nápad... :)) Ale nyní již k těm letním obálkám.

"Když vidíte, co jiní nemohou, kde hledat pravdu?"
Vybrala jsem obálky prvního a druhého dílu zajímavé série od Kim Harrington.

"Clary vidí pohřbená tajemství, stačí když se dotkne určitého předmětu a náhle k ní proniknout tajemné vize. Je to dar i prokletí. Právě nyní je však její nadání potřebné. Byla spáchána vražda a Clary musí pomoci při hledání vraha..."

Opět to není zase tak neobvyklé téma, nadruhou stranu mu zase není možné ubrat na zajímavosti. A pokud se autorce podařilo napsat knihy zajímavé, nevidím důvod, proč by pro nich člověk neměl sáhnout.

"Linkni se!"

Letní obálky (2): starý příběh v novém a jeden perfektní den

12. července 2011 v 17:48 | Abyss
Letní obálky
Toto utíká, toto pádí a už je tu druhý týden prázdnin, je to strašné, jak to rychle utíká, ani se nenadějeme a už zase budeme sedět v lavicích, ale no toho strašení by pro dnešek už bylo dost a teď je ten pravý čas na letní obálky. Nyní jsem se rozhodla pro zlatou dvojku.

Tris & Izzie
Tris & Izzie
Mette Ivie Harrison

Snad již i podle samotného názvu každý pozná, že má tato kniha něco společného s pohádkou Tristan a Isolda. Jedná se o moderní adaptaci tohoto německého příběhu. Já osobně jsem zrovna tento příběh nikdy moc nemusela, proto po knize nejspíše pazoury v blízké době natahovat nebudu, obálku má každopádně krásnou.
Takhle to možná může vypadat i jako podzimní, avšak není to oranžové listí ale lístky květin, nejpravděpodobnější jsou tedy růže. Je to takové jednoduché, nepřeplácené, ale dokáže to zaujmout na první pohled.

Kytička
The Day Before
The Day Before
Lisa Schroeder

Život Amber se vymiká kontrole a tak se rozhodně prostě na jeden den zmizet. Na pláži potká tajemného Cade, který hledá únik stejně jako ona. Společně se tak rozhodnou prožít perfektní den: žádná minulost, žádný strach, žádná lítost. Ale je tu i prazvláštní temnota.
Další zajímavá kniha z takové té přemýšlivé řady. Poslední dobou na takové knihy narážím poměrně často, autoři nechtějí tvořit obyčejné knihy pro mladé, ale především do nich vložit i nějakou myšlenkou. Stejně přemýšlivá je pak i samotná obálka.

Kytička

Letní dumání (aneb je čas se zamyslet)

6. července 2011 v 16:56 | Abyss
Letní dumání
(Dnes trochu neskôr, díky videu, přeci nebudu zahlcovat přední stranu blog.cz... :D)
Se Syki tu pro Vás máme druhé speciální letní meme, které se bude na blogu objevovat každý ČTVRTEK. Cílem je zamyslet se nad daným tématem (které se vždycky dozvíte dopředu, nebo jej najdete přímo v tomto článku) a napsat o něm pár slov.
Co to je, říkáte si? Knižní svět se neskládá jenom z knih, ale také z různých knižních otázek a témat, o kterých se častokrát dosti živě diskutuje. Každý z nás má na danou problematiku jiný názor, jiný pohled. A nás by právě zajímalo, co si myslíte vy.

Ještě pořád se vám to zdá divné? Vždyť přece všichni diskutujeme. A jelikož máme knižní blogy, chceme s vámi diskutovat o knihách a knižních věcech. Chceme s vámi dumat.

Účastnit se našeho Letního dumání můžete dvojím způsobem. Buď se každý týden zapíšete do linkovače se svým příspěvkem k danému tématu, anebo napíšete svůj názor do komentářů ke článku. Jak má být takovéto zamyšlení dlouhé? To necháváme na vás. Můžete se rozepsat, můžete napsat jeden, dva odstavce. Nebojte se napsat, co si myslíte. O nic nejde. Kolik lidí, tolik různých názorů.

7.7. ~ Sex v knihách pro mládež

V poslední době se téma sexu objevuje v mnohem větší míře všude. Je tedy jasné, že se dotkne i literatury. Co si myslíte o knihá pro mládež, v nichž se o sexu otevřeně mluví? Je to dobře nebo ne? Mělo by se o něčem takovém v knihách psát? A pokud ano, tak jakým způsobem, aby to nenaštvalo rodiče?

14.7. ~ Hodnocení knih

Ohodnotit knihu je těžké. Hodnocením knih hodnotíte něčí práci. Čím vás kniha musí dostat, abyste jí dali vysoké hodnocení a doporučili ji dál? Jak se na hodnocení knih díváte vy? A měli by samotní autoři hodnotit knihy jiných spisovatelů?

21.7. ~ Čtení knih v dětství

Ne všichni jsme četli knihy už od dětství. Některé doma ke čtení knih třeba příliš nevedli a dostali se k němu až později. Měly by děti číst už od mala? Co myslíte, že jim to dá do budoucna? Na kterou knihu z dětství nejraději vzpomínáte? Která kniha vás donutila začít opravdu číst a bylo to už v dětství nebo až později?

28.7. ~ Moderní upíři a vlkodlaci

Bývávalo zvykem, že upíří byla děsivá, krev sající a tvář měnící monstra a vlkodlaci se měnili vždy při úplňku a rozsápali, co jim přišlo do cesty. Doba se změnila. Teď jsou upíři a vlkodlaci sexy. Na jejich hrůzostrašnou stránku je pohlíženo jinak. Co si o tom myslíte? Měli by i nadále existovat praví, hrůzu nahánějící upíři a vlkodlaci? Anebo je lepší, když mají z hrudníku vypracovanou vánočku, na slunci se třpytí a mění se, kdy se jim chce?

4.8. ~ Náboženství v knihách

Nejznámější a nejprodávanější knihou vůbec je Bible. Hodně autorů je nábožensky smýšlejících, což se odráží i do jejich knih. Je to dobře nebo ne? Měli by autoři do svých prací reflektovat své náboženské vyznání a říkat tak čtenářům, co je podle nich správné a naopak?

11.8. ~ Fanatičtí fanoušci knih

Oblíbenost knižních sérií neustále stoupá. To se odráží i ve fanouškovské základně. Čtenáři o knihách vášnivě diskutují, píšou fanfikční povídky, pořádají setkání a diskuze, vymýšlejí si své dream casty. Ovšem opravdového davového šílenství se dočkáme v momentě, kdy se z knihy stává film. Co říkáte na fanatické fanoušky, kteří vám před kinem div že nevyrazí všechny zuby, jen aby se do kinosálu dostali první? Kde se nachází hranice mezi normálním fanouškem a tím fanatickým?

18.8. ~ Fantasy je pro hlupáky

Přestože je žánr fantasy v poslední době oblíbenější než kdy dřív, stále se najdou škarohlídi, kteří tvrdí, že lidé čtoucí fantasy knihy nejsou až tak úplně normální. Vytýkají jim jejich život ve snech, neschopnost vnímat realitu a nedostatek normálního života. Co si o tomto problému myslíte vy? Máte rádi fantasy? A pokud ano, co se vám na ní líbí? Čím si vás tento žánr získal?

25.8. ~ Mary Sue

Možná jste se s tímto pojmem už setkali, možná ne. Pro ty, co neví, co Mary Sue znamená, podívejte se sem a pro úplnou představu sem. Určitě jste už na nějakou takovou Mary Sue narazili, anebo jste ji možná sami při psaní vytvořili. Mnoho autorek v poslední době své postavy vyloženě píše ve stylu Mary Sue, a proto je kolikrát těžké narazit na opravdu dobrou hrdinku. Jaká je podle vás ta nejotravnější Mary Sue (potažmo Gary Stue u kluků), se kterou jste se setkali, o níž jste četli, jakou jste nesnášeli už od začátku?

Letní obálky (1): klasika, západ slunce a královny krásy, co bojují o přežití

5. července 2011 v 12:39 | Abyss
Letní obálky
První příspěvek do meme s letními obálkami, když jsem se dívala do kalendáře, zjistila jsem, že s námi toto meme bude po devět týdnů, tak to bychom si ho měli náramně užít. Pokud chcete o této akci vědět víc, nakoukněte sem.

Beauty Queens
Beauty Queens
Libba Bray

Kniha vyšla v květnu a myslím, že by to mohlo být skvělé a vtipné čtení na odreagování. Přesně to, co se na léto hodí. Sama obálka vyzařuje takový ten letní vtip a zábavnou energičnost.
Padesát slečen se hodlá být o titul "Miss Teen Dream" a tak letí na pláž, aby se mohli natřásat před kamerami a ukázat světu jaké jsou dokonalé.
Jenže let má po cestě havárii a zřítí se přímo na pustý ostrov. Mají málo vody i jídla a tak už nebudou bojovat i titul Miss, ale o své přežití.
Kytička
Cayman Summer
Cayman Summer
Angela Morrison

Tak na této obálce je letního všechno, jednoduše co může vyjadřovat tu pravou letní atmosféru více, než zapadající slunce u moře.
Cayman Summer je třetí díl z řady románů Angely Morrison, podobné knihy bych se normálně ani nedotkla, avšak u téhle mě zaujal její příběh. Ne ten obsahový, ale knihy jako celku. Nakladatelství totiž od vydání této knihy ustoupilo, avšak fanoušci se dožadovali pokračování, až nakonec Morrison vzala vše do svých rukou a knihu si vydala sama.
No i takhle to jde udělat, stojí-li za Vámi stádo vašich obdivovatelů.
Kytička

The Secret garden
The Secret Garden
Frances Hodgson Burnett

Tohle už je taková klasika, sice je určená spíše pro děti, ale nejednou po ní sáhne i ruka dospěláka.
Kniha je opravdu hodně známá, u nás vyšla jako "Tajná zahrada". Krásný je i stejnojmenný film, který byl podle ní natočen. Kouzelné a tajemné zahrady prostě k létu patří.

Mary je ošklivá, protivná, rozmazlená a všichni o ní říkají jen to nejhorší. Když osiří, je poslána ke strýci na ponuré panství, jehož chodbami se v noci nese žalostný nářek. Dům však stojí uprostřed nádherné anglické krajiny, v níž žije v chudé chaloupce malý Dickon, který dokáže rozmlouvat se zvířaty, a čeho se dotkne, to začne kvést. Mary s jeho pomocí nejenže odhalí původce tajuplného pláče, ale promění téměř mrtvou zahradu v kouzelný kout vyzařující nadpřirozenou, oživující sílu. Podaří se jí zvrátit neblahý osud, vznášející se nad panstvím už celá léta?

"Pokud se přidáš, linkni se!"

Letní obálky (aneb knihy z kterých vyzařuje léto)

4. července 2011 v 14:04 | Abyss
Letní obálky
Kytička
Dalším letním speciálem v pořadí jsou Letní obálky. Pokud tak obdivujete jejich krásu spolu s rubrikou "Jedna kniha - mnoho obálek" (aneb "S knihou kolem světa") nebo s meme "Posuď knihu podle obalu", můžete v tom směle pokračovat a ještě se k nám přidat.

Letní obálky jsou ÚTERNÍ meme, úkolem je vybrat vždy maximálně tři obálky, které ve Vás nějakým způsobem probouzí letní náladu. To tedy ani tolik neznamená, že na obálce musí být letní příroda, každý to vidíme trochu jinak a někomu třeba bude stačit obálka hodně barevná, aby se v něm usídlil pocit teplého léta.
Několika větami nám pak obálky popiště, co se Vám na nich líbí a jak tedy působí na oko i na ducha.

Kytička
Pro příspěvky jsou určeny dva bannery. Můžete použít ten co je v tomto článku, nebo druhý, který naleznete zde. U zítřejšího příspěvku naleznete na obou našich blozích (Knižní doupě / Knižní nekonečno) linkovač, do kterého budete moci zapsat svou účast.

Letní akce (aneb co pro nás máte Vy?)

3. července 2011 v 17:01 | Abyss
Letní akce
Kytička
V rámci našeho letního speciálu Léto s knihou jsme se se Syki rozhodly vytvořit místo, kde budete moci více upozornit na své probíhající akce, knižní speciály a soutěže, které pořádáte na svých webech a blozích.
Princip je jednoduchý! Pokud budete mít například nějakou probíhající soutěž a budete na ni chtít upozornit, zapíšete se do linkovače a to takto:

Kytička
URL: zadáte přímo odkaz na vámi pořádanou akci
Name: napíšete název akce a do závorky napíšete datum začátku a konce akce
Email: již klasicky na sebe zadáte mail, který uvidíme jenom my

Jak to může například vypadat:
Name: Léto s knihou (1.7.-31.8.)
Email: a klasicky email...

Co můžete do LA linkovače zapsat:
  • soutěže
  • knižní speciály (jako je například Putování s Hunger Games nebo Hororové léto)
  • akce (různé výzvy, speciální meme na léto apod.)

Kytička
Prosím vás, jedná se o letní speciál, proto bychom uvítaly, aby se jakékoliv soutěže, speciály a akce zadávané do linkovače léta opravdu týkaly, nebo se alespoň během léta odehrávaly. Když tam nahodíte něco, co bude začínat až na podzim, ztrácelo by to smysl.

Kytička
Na Letní akce se dostanete vždycky po kliknutí na obrázek "Léto s knihou" v našem menu, který vás přesměruje na celý letní speciál. Tam si pak najedete na LA a dostanete se přímo na tento článek. A tady pak už můžete hopkat z jednoho blogu na druhý, účastnit se soutěží a různých speciálů... a hlavně se bavit.

Protože léto je pro většinu z nás časem odpočinku a zábavy!

"Linkni se!"

Letní čtení (aneb cestujeme s knihami)

2. července 2011 v 17:00 | Abyss
Letní čtení
Dnes si tedy představíme naše "Letní čtení", které bude správně cestovací. Připojit se může každý, jak náročný čtenář, tak čtenář nenáročný. Nezáleží ani na tom, co čtete - próza či poezie? Je to jen na Vás, s čím se rozhodnete trávit letní dny.

Kytička
S naším letním čtením je tedy možné si virtuálně zacestovat ke zvolenému kontinentu, přičemž si zároveň volíte i počet knih, které za červenec a srpen chcete přečíst. Dá se tak říci, že před Vámi stojí letní čtecí výzva.
Nejdříve si tedy musíte vybrat, jaký bude Váš cíl, nepřeceňujte se, ale nadruhou stranu ani nepodceňujte - co by to pak mělo být na výzvu? :)

Kytička
Letní výzva je vlastně takovým letním speciálem ke "Knihám v mých myšlenkách". Účastníci KvMM se však nemusí toho speciálu účastnit - ale můžou. Stejně tak se ani nemusíte zapojovat do KvMM, aby jste se mohli účastnit Letního čtení. Akce mohou působit souběžně, ale také každá zvlášť.

JAKO PRVNÍ SI VYBERTE SVOU ČTECÍ KATEGORII:
 

Evropa1. kategorie - Evropa

Chcete li cestovat po Evropě, stojí před Vámi přečtení 6 knih.
Máme tu však připraveny ještě podkategorie

"2 knihy - Irsko"
"4 knihy - Belgie"
"6 knih - Španělsko"

Afrika2. kategorie - Afrika

Nestačí-li Vám pouhých šest knížek, můžete v našem cestování pokračovat směle dál. Přes Evropu se dostaneme do Afriky. I ta má své podkategorie.

"8 knih - Egypt"
"10 knih - Keňa"
"12 knih - Tanzanie"

Amerika3. kategorie - Amerika

Z horké Afriky rovnou do Ameriky. Začneme na severu a budeme pokračovat na směrem na jih.

"14 knih - Kanada"
"16 knih - Mexiko"
"18 knih - Argentina"

Austrálie4. kategorie - Austrálie

V Austrálii můžete procestovat jak nehostinné planiny tak velkolepé moderní města a nakonec se pokochat dokonalou přírodou na Novém Zélandě.

"20 knih - Austrálie"
"22 knih - Tasmánie"
"24 knih - Nový Zéland"

Asie

5. kategorie - Asie

Na ty nejnáročnější jíž čeká Asie, kontinent mnoha kultur. Sama nevím jestli bych si na ni troufla :))

"26 knih - Indie"
"28 knih - Thajsko"
"30 knih - Japonsko"

POKUD JIŽ MÁTE SVOU KATEGORII VYBERTE SI I SVOU SKUPINU NÁROČNOSTI

A. Hodnotím

Pokud si ke kategorii vyberete skupinu A je váš úkol velmi jednoduchý - po přečtení každé knihy ji ohodnoťte. Můžete si vybrat libovolné měřítko: procenta (0% - 100%), hvězdičky (* - *****), hodnotu (1/10 - 10/10),

B. Zodpovím otázky

Kromě hodnoceni si navíc přiberete i jednoduché dvě otázky
Dokázala ve Vás kniha probudit fantasii?
Chtěli byste se podívat na některé místo popsané v knize (i je-li smyšlené)?

ZÁVĚREM
Kytička
Pokud se tedy chcete "Letního čtení" účastnit, stačí přihlásíte-li se pomocí linkovače v tomto článku. Vyberete si jednu z kategorií a skupinu. Na blog (do menu) si poté můžete dát vybranou ikonku. Doporučujeme také věnovat "Letnímu čtení" alespoň jeden článek, do kterého budete svou účast shromažďovat. Využit můžete i banneru pro tutu výzvu.

Ať už budete číst s námi, nebo ne, přeji Vám abyste si nynější teplé období co nejvíce užili!

"Linkni se!"

Léto s knihou (aneb léto dumání, ne nadýmání...)

1. července 2011 v 10:05 | Abyss
Léto s knihou
Nejdříve to bylo jen letní motto "Léto s knihou", jenže když už to má být motto, mělo by taky k něčemu sloužit. Po několik dní jsme tak se Syki bádaly nad tím, co všechno by se mohlo v tomto teplém knižním období odehrát. Každý den byl přidán do skládačky malý kousek, až vzniklo konečně pořádné "Léto s knihou".
Dnes Vám tedy představíme některé z adeptů na to, aby jste u nich s námi strávili červenec a srpen. Jedná se o jednoduchý seznam, který bude postupně doplňován a každou z akcí Vám představí i samotné články, které začnou vycházet od zítra :))

Letní čtení
Letní čtení otevře hned několik možností, jak si čtení v tomto parném období zpříjemnit. Je jen na Vás jakou cestu si v naší výzvě zvolíte.

MÁ ÚČAST
Letní obálky
Letní obálky je speciální letní meme, jehož úkolem bude představit ostatním jednu obálku knihy zobrazující něco z léta.

MÁ ÚČAST

Letní dumání
Letní dumání je meme, v němž se každý týden pozastavíme nad nějakým tématem okolo knih a více ho rozebereme. Léto je časem odpočinku, ale i v něm je dobré někdy otevřít svou mysl a zadumat.

MÁ ÚČAST

Letní akce
Letní akce je rozcestník všech zajímavých soutěží, speciálů a tématických článků knižní blogosféry. Ty budou určitě zajímat všechny z vás.


Zaujala Vás některá z letních akcí? Ještě stále to ovšem není úplně všechno a co takhle začít se v létě pořádně bát? Hororové chvíle se už taky připravují vrhnout na své čtenáře. Navíc co by to bylo za léto, kdyby se nesoutěžilo i o knihy.

A nezapomeňte... Léto bude s knihou!
 
 

Reklama