Knižní očekávání

Knižní očekávání (2): Wake / "Probuzení, Procitnutí, Bdění"

1. června 2011 v 16:00 | Abyss
Když jsem překládala anotaci zamyslela jsem se i nad tím, jak by se dalo Wake přeložit tak, aby se to hodilo ke knize. "Procitnutí" zní sice nejlépe, nadruhou stranu to nevyjadřuje ten pravý smysl knihy. "Probuzení" to už by odpovídalo lépe, nabízí se i "Bdění" což ale působí zvláštně. Každopádně jsem zvědavá, jestli Fragment přeloží název doslovně nebo si ho upraví. Přeložené je to holt trochu zvláštní - Wake to naprosto vystihuje.

Dream Catcher: Wake od Lisi McMann
Vychází v říjnu u nakladatelství Fragment

"Your dreams are not your own"
"Vaše sny nejsou vaše vlastní"

Překlad oficiální anotace
Pro sedmnáctiletou Janie začíná být vtahování do cizích snů už opravdu únavné. Především ty, při kterých člověk padá do nicoty, sny ala "jsem nahá ale nikdo mi to neřekne" a sexuálně poblázněné sny. Janie toho z lidské fantasie viděla už vážně dost a i nyní by jí to stačilo na celý život.
Nemůže ale nikomu říct o tom co se jí děje, nikdo by jí neuvěřil a nebo ještě hůř, mysleli by, že se zbláznila. Janie tak byla donucena žít na okraji, se svou prokletou schopností po které nikdy netoužila a nedokáže ji ani ovládat.
Jednou se však dostane až do hrůzné noční můry, která jí dokáže zmrazit až na kost. Janie je poprvé více než jen svědkem něčích zkroucených snů. Ona je účastníkem, je toho součástí.


V říjnu se k nám dostane první díl této trilogie, já jsem na tuhle temnou a děsivou sérii opravdu zvědavá. Anotace sice naláká, ale zase toho moc neprozradí, opravdu i ona nad námi drží neprostupnou mlhu a obálka je dokonale jednoduchá, přesto dokáže ihned upoutat. Obvykle vymyslet právě něco takového je důmyslnější než barevné slátaniny.

Knižní očekávání (1): Sukuba - Trápení

25. května 2011 v 21:00 | Abyss
Málem bych zapomněla na dnešní meme, ale naštěstí mi příspěvky ostatních připomněly, že bych se do toho svého měla taky pustit. Je tu tedy mé první knižní očekávání, aneb to co bych si ráda přečetla, dnes nezačnu žádnou novinkou...

Sukuba: Trápení od Richelle Mead
Vychází 13. června u nakladatelství Domino

Oficiální anotace
Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností?
Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!
Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem…


O Mead vím již jedno, že umí velmi dobře psát a čtenáře dokáže k příběhu připoutat a to i přesto, že využívá dobře známých příběhových vodítek k zaujmutí čtenáře - někdy se vážně vyplácí držet se osvědčeného.
Jsem tedy nanejvýš zvědavá, jak se mi bude zamlouvat tahle její série. Jak je patrné z anotace hlavní postava to bude mít s muži na štíru, holt pokud někoho nechce připravit o život musí si blízkost opačného pohlaví odpustit. Trochu se tak bojím, abychom se stále netočili jen kolem problému "najít někoho i pro vysavačku duší".
Snad bude ale příběh obsahově natolik zajímavý a bude do něj vložena velká dávna napětí, abych na všechno ostatní přestala myslet a nechala se knihou pohltit.

 
 

Reklama