Knižní očekávání

Knižní očekávání (11): Kost přání / Daughter of Smoke and Bone

17. listopadu 2011 v 10:30 | Abyss

Moc často se nestává, že si autor za velkou louží, vybere jako dějiště svého příběhu Českou republiku, aktuálně tedy naše hlavní město. No a jak se zdá, bude Praha vykreslena jako tajemné místo plné prazvláštních bytostí. A to by v tom byl čert, aby nám zrovna tuhle knihu u nás nevydali že?
No příští rok si budeme moci přečíst, jak to u nás dopadne, na Slovensku už se to mohou dozvědět nyní.. no není to divné? To my bychom měli mít přední magické zprávy :D

Knižní očekávání (10): Divergent / Odlišní

9. listopadu 2011 v 15:58 | Abyss

Dnes tu mám opět jeden z připravovaných bonbónků, no a musím říct, že mě to překládání anotací doopravdy baví. Jak si člověk hraje se slovy, aby zanechal stejný význam, ale přitom to v češtině znělo nějak nenuceně a bylo to správně zaoblené. Jednoduše mám knižní očekávání ráda, protože se vždycky můžu ponořit do své slovní zásoby a dumat a dumat... :D

Knižní očekávání (9): Strange Angels

12. srpna 2011 v 16:06 | Abyss
Příští rok přinese mnoho nových sérií a Strange Angels je jedna z nich. Myslím, že by mohla potěšit všechny, kteří nepohrdnou YA knihou, kde máme pořádnou hrdinku, jenž se nebojí řešit napínavé situace. Já mám podobné charaktery mnohem radši, než ufňukané princezničky, co čekají, že se všechny problémy vyřeší pouhým lusknutím prstů.
Jako obvykle jsem tedy přeložila anotaci, jen se mi zdá, že se z ní člověk nedoví nic zásadního, o to víc ale můžeme být pak napnutí. Snad přinesou knihy zase alespoň něco nového...

Strange Angels - Lili St. Crow
Vyjde v roce 2012 u nakladatelství BB art

Překlad oficiální anotace:
Dru Anderson má schopnost, které její babička říká "dotek". Ten přijde vhod, když jste na cestách z města do města se svým tátou a lovíte duchy, upíry, vlkodlaky a sem tam i nějakou tu zombie.

Pak se ovšem její táta objeví mrtví - a přitom je stále tady - Dru ví, že je další na řadě. A co je ještě horší, stojí při ní dva kluci, toužící po její přízni a rozhodně nehodlají nechat Dru pátrat na vlastní pěst.

Zjistí Dru, jak zvláštní ve skutečnosti je, dříve, než se ocitne tváří v tesáky čehokoliv - nebo kohokoliv - a než ji uloví?


Já jen doufám, že BB art ponechá originální obálky, protože by byla rozhodně škoda mít celou sérii v jiné edici, než je ta originální. Jinak co se týče příšerek - v originální anotaci je přímo "suckers, wulfen", především suckers je takový originálnější a humornější název pro upíra. Překlad do češtiny by ale nedopadl moc dobře, vzniklo by z toho něco jako piják, i když mnohem víc by se hodil prostě jen vycuc :D

Knižní očekávání (8): Hra lží / The Lying Game

3. srpna 2011 v 19:39 | Abyss
Když jsem se dozvěděla, že knihu níže plánuje příští rok vydat BB art, měla jsem z toho opravdu radost. Sara Shepard je autorkou série "Roztomilé malé lhářky", stejnojmenný seriál (tedy v originále Pretty Little Liars) se mi opravdu moc líbí, což jsem ze začátku ani trochu nečekala. Ukázalo se ovšem, že se jedná o podobný seriál jako Zoufalé manželky, jen pro mladší publikum a v tajemstvích, které je potřeba odhalit se opravdu vyžívám.
Ještě překvapivěji se mi ovšem zalíbila i knižní předloha, přesto mě od Shepard vždycky více zajímala její "Hra lží"...

The Lying Game - Sara Shepard
Vyjde v roce 2012 u nakladatelství BB art

Překlad oficiální anotace:
Měla jsem život, pro který by jiní zabíjeli.
A pak to někdo udělal.

Nejhorší věc na tom, že jste mrtví, je, že již není nic, pro co byste mohli žít. Žádné polibky. Žádná tajemství. Žádné drby. Na jednu holku je toho dost, aby se sama zabila znovu. Ale já jsem získala něco, co jiní mít nemohou - pokračování mého představení. A to díky Emmě, mému ztracenému dvojčeti, se kterým jsem se ani nikdy nesetkala.

Emma chce nyní zoufale vědět, co se mi to vlastně stalo. A jediným způsobem, jak to zjistit, je vstoupit do mého starého života a poskládat všechny jeho dílky dohromady.
Ale dokáže se smát vtipům mých nejlepších kamarádu? Přesvědčit mého přítele, že je opravdu ta holka, do které se zamiloval? Předstírat tu šťastnou a bezstarostnou dceru, když bude mé rodiče objímat na dobrou noc? A zvládne si udržet pevnou tvář, i když si uvědomí, že můj vrah sleduje každý její krok?

Hra lží právě začíná.


Tahle autorka si již u mě dokázala, že umí psát opravdu hodně čtivě, což je pro mě hlavní věc, kterou od knihy očekávám. The Lying Game má dle mého, ale ještě o něco zajímavější obsah než Roztomilé malé lhářky a přitom stejně jako u nich, se co nevidět dočkáme i seriálové předlohy. Já se tedy koukat rozhodně budu, jen nevím, zda si knihu nepřečtu dříve v originále, přeci jen je to obvykle ta lepší možnost.

Knižní očekávání (8): Železný král / The Iron King

27. července 2011 v 12:46 | Abyss
Nyní tu mám první díl série, která k nám dorazí již příští rok, pod taktovkou nakladatelství Knižní klub. U této série mě překvapily především kladné ohlasy, kterých se jí dostalo. Hodnocení celé série na GoodReads (v průměru) dokonce nepadá pod čtyři hvězdičky, což je její další plus, díky kterému si každý "očekávač" této knihy při nejhorším alespoň povšimne.
No já sama jí mám v hledáčku již nějakou dobu, avšak když je nyní jisté, že se jí dočkáme i u nás, nejspíše si počkám na náš překlad, případně si jako obvykle přečtu začátek originálu, abych věděla jak moc se překlad a předloha liší. Nyní tedy k přeložené anotaci, která by mohla případně přilákat k sérii i Vás.

Železný král - Julie Kagawa
Vyjde v dubnu 2012 u nakladatelství Knižní klub

Překlad oficiální anotace:
Meghan Chase má tajný osud - který si nikdy nedokázala ani představit. Něco bylo v Meghanině životě vždycky zvláštní, již od chvíle kdy Meg bylo šest a její otec jí zmizet přímo před očima. Ve škole se jí nikdy nepodařilo zapadnout a dokonce ani doma ne.

Ve chvíli, kdy ji začne pozorovat tajemný cizinec a její jinak stále vtipný nejlepší kamarád začne mít vůči ní podivné ochranářské sklony, Meghan cítí, že vše, co dosud znala, se brzy změní.
Ale nikdy, ani v nejmenším, nepomyslela na pravdu - že je dcerou mýtického vílího krále a figurkou ve smrtící válce. Nyní Meghan zjistí, jak daleko může zajít, aby zachránila někoho na kom jí záleží, aby zastavila nebezpečné zlo, kterému se nedokáže postavit tváří v tvář žádná víla... a našla lásku u mladého prince, který by ji raději viděl mrtvou, než aby se dotkla jeho chladného srdce.


Pokud vím, tak jsem ještě nikdy nečetla knihu, kde by v hlavních rolích účinkovaly víly. Vlastně mě opravdu moc zajímá, jak si u našeho překladu poradí s "víláky". Pro mě byl vílý kluk vždycky takovou vtipnou postavičkou a nejhorší to je, pokud se mu v knihách/filmech pokoušejí dopomoci v jeho mužství - to pak opravdu vznikají zajímavé nesmysly.
Holt stejně jako jsou u skřítků znevýhodněné ženy, tak u víl mají zase smůlu můži.


Knižní očekávání (7): Hex Hall

13. července 2011 v 17:16 | Abyss
Je tu další středa, druhá prázdninová, a proto je tu i knižní očekávání, tuhle knihu jsem měla nachystanou pro "Posuď knihu podle obalu" nakonec ale vyhrála kniha Incarnate. Pro Hex Hall se navíc více hodí očekávání, protože se sem snažím dávat knížky, které může očekávat každý čtenář tohoto blogu, neboť knihy vyjdou/vycházejí i u nás a angličtina se tak nemůže stát pro nikoho překážkou.

Hex Hall od Rachel Hawkins
Vychází v prosinci u nakladatelství Knižní klub

Překlad oficiální anotace:
Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem - nepolapitelným evropským čarodějem - jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce.
A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole.
Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna.

Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.


Ne že by mě tahle kniha zase tak ohromila, ale díky vysokému hodnocení na goodreads jsem na ni opravdu hodně zvědavá. Anotace je taková zvláštní, celé mi to přijde strašně vyumělkované. Každopádně však budu stát o to, abych mohla mít Hex Hall doma. No prostě celá já... něco se mi nezdá, ale stejně to moc chci... jo ta zvědavost...
Mimochodem jedno z mála slovíček, které si ze své italštiny pamatuju je právě prodigi, což v italštině znamená zázraky, uvidíme tedy zda-li nám naše nakladatelství Prodigia přeloží jako něco ve smyslu Zázrační, nebo ponechají originální název.

Knižní očekávání (6): Bloodlines (VA)

6. července 2011 v 13:10 | Abyss
Poslední dobou to tu mám nějak přemeadováno, holt když tahle spisovatelka si to jednoznačně zaslouží, neboť tvoří skvělá a velmi čtivá díla. Jo dokázáno - prokázáno. K Bloodlines koluje po internetu hned několik anotací, já jsem se rozhodla přeložit tu nejdelší, protože toho taky nejvíc obsahuje.
Avšak upozorňuji, že pro toho, kdo nečetl poslední díl VA, je to opravdu maximálně spoileroidní. Takže pokud jste závěr Vampýrské akademie ještě nedrželi v rukách, raději se vraťte o něco někdy později, až sérii dočtete.

Bloodlines od Richelle Mead
První díl ze série Bloodlines
Spin-off k sérii Vampýrská akademie
Vychází v listopadu u nakladatelství Domino

Překlad oficiální anotace:
Krev Sydney je zvláštní. Je totiž alchymistka a patří do skupiny lidí, kteří využívají magii a snaží se tak chránit lidské životy spolu s upířím tajemstvím. To vše proto, aby mohli tyto dva světy poklidně existovat vedle sebe. Avšak Sydney má po posledním setkání s upíry opravdu velké problémy s jinými alchymisty. V sázce je nyní nejen její oddanost společenství, ale i sama budoucnost.

Když je Sydney uprostřed noci vytažena z postele, očekává, že je stále trestána za její komplikované spojenectví s dhampýrkou Rose Hathaway. To co na ni čeká, je ale mnohem horší.
Jill Dragomírová, sestra morojské královny Lissi Dragomírové, je ve smrtelném nebezpečí a Morojové se musí postarat o to, aby ji ukryli do bezpečí. Chce-li zabránit občanské válce, je Sydney nucena stát se princezninou ochránkyní a strážkyní, jako její spolubydlící na tom nejméně pravděpodobném místě - lidské internátní škole v Palm Spring v Kalifornii. Poslední věc po které Sydney toužila, bylo obvinění ze sympatizování s upíry. A teď musí žít s jedním z nich.

Morojové věří, že je Jill se Sydney v naprostém bezpečí, ale ohrožení, rozptýlení a zakázaný románek číhají vně i uvnitř školních pozemků. A zde v úkrytu, drama teprve začíná.


V originále vychází Bloodlines už v srpnu, zatím přemýšlím nad tím jestli si počkám na naše vydání, nebo se na to vrhnu už v angličtině. Uvidíme, třeba se zase s kamarádkou vsadíme a bude :D Každopádně anotace je zajímavá, tak stačí aby stejně zajímavý byl i knižní obsah. Čekám toho od Mead celkem hodně, tak doufám že nezklame. Přeci jen toho má za sebou už dost a tak už rozhodně ví, co si lidé žádají.

Knižní očekávání (5): Sukuba 2 - Na vrcholu

29. června 2011 v 11:23 | Abyss
Včera se zde objevila recenze na první díl další série Richelle Mead, která u nás nyní nově vychází a dnes již vesele začínám očekávat díl druhý. Anotace zatím na stránkách nakladatele není, Dimono má ovšem ve zvyku vždy nalákat na díl následující, takže je možné anotaci najít na konci Trápení.
Nedoporučuji však anotaci číst, tedy kromě posledního odstavce, který nemůže nic naspoilerovat, ani Vám jakkoliv jinak ublížit a zkazit dojem z jedničky :))


Na vrchlu od Richelle Mead
Druhý díl ze série Sukuba
Vychází 17. října u nakladatelství Domino

Oficiální česká anotace:
Že láska bolí, to ví Georgina Kincaidová lépe než kdokoli jiný. Miluje talentovaného spisovatele Setha, ale kdyby ho třeba jen políbila, vysaje tím z něj život. Není divu, že se tím trápí - tím spíš, že Seth její city opětuje. Ona je však Sukubou, a jako taková čerpá sílu z mužů, kteří podlehli jejímu kouzlu.
Samozřejmě, schopnost libovolně měnit vzhled i nesmrtelnost jí mohou běžní smrtelníci jen závidět, navíc nedávno složila slib, že bude svou práci sukuby vykonávat co nejsvědomitěji, ale jí zkrátka přijde nespravedlivé, že právě ona - nadpřirozená svůdkyně - nemůže navázat milostný vztah s člověkem, který ji má rád přesně takovou, jaká je.
A jako by toho ještě nebylo dost, musí Georgina začít řešit i jiné trable než zapovězený milostný život. Nad Seattlem se totiž opět stahují mračna a děje se cosi podivného, co zasahuje nejen nesmrtelné bytosti, ale i obyčejné lidi: Georginin kolega a kamarád se zčistajasna chová nějak divně, a ona se nemůže zbavit dojmu, že za tím stojí mnohem víc než jen přemíra vypitého kafe...


Jsem zvědavá, jak se bude v tomto díle Georginin milostný život rozvíjet, jak bude zvládat okolnosti z prvního dílu a jestli nám třeba ukáže i svou bojovnou část. Jen se škoda, že má druhý díl o něco méně stran, né o moc, ale u takto dobrých knížek se hodí každá stránka navíc :D Každopádně mají knihy vzrůstající hodnocení, takže je určitě ještě na co se těšit.
Schválně jsem vybrala bulharskou obálku druhého dílu (naše dosud není), protože myslím, že patří k těm nejlepším coverům téhle série. Pohráli si s tím holt moc pěkně, i když ten trojzubec je trochu přehnaný, sice asi tuším na co odkazuje, ale přesto tam tak úplně nepatří.

Knižní očekávání (4): Čísla / Numbers

22. června 2011 v 19:02 | Abyss
Druhá polovina roku toho přinese spoustu nového, já se opět dostala do zanedbávacího období blogu a dosud jsem novinky nenahodila do seznamu "Vychází u nás", snad to už ale nebude trvat dlouho, protože je opravdu na co se těšit :))
Přiznejte se? Kdo si myslel, že už nic nového nebude? Nebo spíš, kdo se bojí, že bude muset začít pracovat, aby si na tu horu novinek vydělal? No nehlaste se všichni. Stále se můžete vrhnout na nějaký zločinný džop a bude-li to alespoň trochu napínavé, napíšete o tom třeba i knihu. Už teď to vidím "Moderní Robin Hood", bohatým bral a sám si naplňoval kapsy.

Numbers od Rachel Ward
Vychází v srpnu u nakladatelství Egmont

Překlad oficiální anotace:
Kdykoliv se Jem setká s někým novým, a nezáleží na tom, kdo to je, objeví se na jeho tváři čísla. Ale ne jen tak obyčejná čísla - je to datum označující den, kdy člověk zemře.

Obtěžkána tímto hrozivým břemenem se Jem vyhýbá jakýmkoli vztahům. Až do doby, kdy potká Spidera, dalšího outsidera, a nezačne v ní vzkvétat nová naděje. Avšak zatímco čekají na jízdu na ruském kole, Eye Ferris, Jem spatří na tvářích všech turistů stejná čísla.
Dnešní čísla. Dnešní datum. Na Londýn se chystá teroristický útok. Ve světe Jem se schyluje k výbuchu.


Není to zase tak originální téma, alespoň v zahraničí bych podobných titulů našla jistě hodně, u nás je to ale ještě poměrně neotřelé, alespoň co se týče v YA sféře. Ve světe má série trochu průměrné hodnocení, to ale neznamená, že by to mělo být špatné - ale zase ani že to musí být dobré. Jako obvykle se prostě o kvalitě musí člověk přesvědčit sám.
Samotnou mě na začátku roku strašili sny s postavou, která po pohledu do lidských očí spatřila konec lidského života, no a proč si teď o tom v bledě modrém nepřečíst :))

Knižní očekávání (3): Výjimečná

15. června 2011 v 17:20 | Abyss
Dnešní "Knižní očekávání" bude vlastně čekání na prázdniny, kdy se snad konečně pustím do "Výjimečné" knihy :))
Poslední dobou máme na intru opět problémy s internetem (i proto byla posunuto týdenní soutěž na 20.), jako bych si již nezvykla, takže každý článek vytvořený na intru je čirým neštěstím - než se otevře editor, než se vloží (nahraje) obrázek - hrůza má pak naprosto nový specifičtější význam.

Výjimečná od Kristin Cashore

Oficiální česká anotace:
V Katsině světě to lidé narození s mimořádným nadáním - Výjimeční - nemají jednoduché. Všichni se jich bojí, pohrdají jimi, nebo je využívají. Katsa ale nese břemeno, které sama nenávidí: je Výjimečná v zabíjení. Slouží strýci Randovi, králi Mezizemě, a má za něj dělat špinavou práci - trestat a mučit každého, kdo se mu znelíbí.
Při setkání s princem Po, Výjimečným bojovníkem, Katsa ještě netuší, jak moc se jí změní život.
Nikdy by nečekala, že se stane Poovou přítelkyní.
Nikdy by nečekala, že zjistí novou věc o svém nadání - a že odhalí hrůzné tajemství… tajemství, které by pouhými slovy dokázalo zničit všech sedm království.


Tuto knihu jsem nějakou dobu záměrně přehlížela a může za to jeden slogan na obálce. Nový Bestseller. Podobná označení mě vždy dokáží parádně iritovat a to ani pořádně nevím proč. Obvykle prostě nemám ráda, podsouvá mi někdo něco, o čem ještě sama nejsem schopna rozhodnout. Tak trochu si ani nemohu pomoci abych v tom neviděla klamnou reklamu, protože mnoho knížek co se ke mně dostalo se stejnou hláškou a obvykle svému heslu nedostály.
V tuto chvíli mám knihu již doma, dostat by se na ni mohlo o prázdninách. Změnit názor a pořídit si ji, jsem se rozhodla jen díky poměrně vysokým hodnocením.

 
 

Reklama