K zamyšlení... | Je na tom něco mezi nebem a zemí

Je tam sex, co víc chceš... aneb malé zamyšlení nad erotickými romány

20. července 2013 v 19:57 | Abyss

Sex, sex, sex, sex, sex... to jen tak na úvod, pro ty, kteří se při vyslovení tohoto slova hned složí či opupínkují - aby to měli rychle za sebou ;) Nikdy jsem erotickou literaturu nevyhledávala, jednoduše tohle asi nebylo psáno pro mě. Nechávám tenhle literární žánr v poklidu plynout kolem a někdy do těchto vod jednoduše vkročím - především díky urban fantasy či paranormálním romancím.
Sex ale není to, co má pro mě nějakou směrodatnou hodnotu s ohledem na kvalitu knihy. Samozřejmě může být popsaný neuvěřitelně hloupě a proto tak bude působit i celá kniha - od samého smání pak člověk zažije pěkné bolesti břicha - ale jinak je vždycky důležitější děj - příběh. Pokud vám tedy nejde o něco jiného. Hmm. Ale upřímně... vtipná mi přijde velká většina sexuálních scén a hlavně ta případná božská označení pro "orgány touhy". Často čtu o tom, jak tohle ocení jen "zralé ženy", ale upřímně? Taková poznámka mě vždycky rozesměje ještě více.

Já už jsem toho hodně zažila. Vím jak se kola světa točí. Ty tohle ještě chápat nemůžeš.

Každý z nás je originál - nebo - ne? Nalijme si čistého vína knižní blogeři...

6. července 2013 v 16:18 | Abyss

Mít knižní blog již není vůbec originální, tohle slyším dnes snad na každém rohu. O knižních blogerech se hodně mluví, blogy se probírají a rozebírají. Najde se skupinka, kteří vidí ve své existenci originalitu a naopak se jim nelíbí, co tvoří ti druzí. Pak jiná, která chce přímo zakročit proti neoriginalitě, kvantitě, nekvalitě. Pak další, která jim (ne)slušně naznačí, ať si hledí svého. Bla, bla, bla... děkuji pěkně, točí se mi z toho hlava.
Jedno je jisté, neustále se tu řeší nějaký problém, jeden střídá druhý. Čím déle na to člověk kouká, tím víc ho to nutí brát to spíš s nadhledem. Zeptejte se kteréhokoliv déle blogujícího člověka - často si všímám toho, že to, co pro nás bylo před dvěma roky problémem, se nyní již ani neřeší. Či se to vyřeší jen mávnutím rukou. Jsou to jen další věcí, z kterých člověk vyroste nebo jedná příliš unáhleně a pak toho lituje.

Lidé jsou prostě rasou dumavou a chtějí od všeho objevit univerzální klíč. Najít správnou cestu a hnát se po ní rychlostí blesku... Ale takhle jednoduché to není. Hmm. Copak jste někdy někomu něco neporadili a následně si neuvědomili, že se daná situace dala řešit i jinak? Žádná rada není tak úplně radou-konečnou jako spíše začátečním-doporučením.
Není možné říci, teď tu máme přesně dvě stě blogů zaměřených na fantasy, to je moc, tak já říkám - ty, ty a ty... dej si odchod nebo se zaměř na jiný žánr. Tedy omyl, je možné to říct, ale vážně... to chce někdo škatulkovat, kdo si co zaslouží víc?
Nejřív si TO stěžuje, že lidi nečtou, pak se TO rozčiluje, že to čte TOHLE. Tak co TO chce? U nás doma se vždycky říkalo: "Komu se to nelíbí, ať si p***l políbí". Jenže se říkalo taky: "Na každém šprochu, pravdy trochu." (Jo, tím demolujeme německé sprechen.)

Že jsou dnes knižní blogy v zásadě a většině neoriginální je pravda pravdoucí.
...a komu se to nelíbí...! :D Ne trochu srandy do toho blogové umírání...

Otázka autorství a originality: meme

5. února 2012 v 19:24 | Abyss

Po nějaké té době jsem se chtěla opět vrhnout na rozpracované články do "Série pro začínající recenzenty", nakonec jsem si ovšem uvědomila, že chci dnes psát úplně o něčem jiném. A to zamyslet se nad meme - křížem krážem prolézt jejich autorství a originalitu. Dost možná na sebe naházet i nějaké ty negativní ohlasy, protože mnohdy budu hodně konkretizovat, ale bez toho by to jednoduše nešlo. (Alespoň ale vznikl jeden nádherný banner, do kterého jsem se ihned zamilovala - sláva mé grafič-dámě.)

ABY BYLI I TI MIMO HLAVNÍ DĚNÍ V OBRAZE
Jak začít, nejdříve asi tím, co se to ukrývá pod slovíčkem meme, jednoduše bychom mohli říct, že se jedná o nějakou rubriku, do které se přihlašují bloggeři a pravidelně (každý týden, měsíc...) zveřejňují článek v souladu s pravidly meme.

Moderní upíři a vlkodlaci

29. července 2011 v 20:37 | Abyss

Všechno co mám naplánované, dělám poslední dobou s nějakým tím zpožděním. Co za to může, jsem zde psala již několikrát - letní práce, která je poměrně nepravidelná, protože záleží na počasí,. Každopádně 9 hodin práce na slunci pro mě není moc příjemných. Já mám ráda vedro pouze pokud si můžu zalézt pod vodu. Ale proto tu dnes nejsem.
Tématem jsou přeci moderní upíři a vlkodlaci. Prostě magická havěť, kterou si mnoho autorů přetvořilo do naprosto neuvěřitelných rozměrů.

Čtení knih v dětství

21. července 2011 v 19:40 | Abyss

Dnešním tématem je čtení knížek v dětství. Pokusím se to nyní sepsat co nestručněji spíše takové povídání z mého života, i když by dost možná stačilo jen..."Čtěte svým dětem. Neznám dítě, které by nemělo rádo pohádky a pokud to v něm probudí i touhu ve čtení v budoucnu, tak tím jedině líp."

Hodnocení knih

14. července 2011 v 20:23 | Abyss

Hodnocení kníh je téma vrtkavé, neboť je to věc názoru. Ovšem co není, vždy jde o to, jak se člověk rozhodně. Někomu voní to a jinému zase tamto. Není nikdy možné úplně říci, že je něco naprosto špatné, ale z vašeho hlediska se to tak jevit může. Ať už hodnotíte knihy jen tím, že o nich vyprávíte kamarádce, nebo rovnou píšete recenze, snažíte se na ostatní přenést svůj názor. To zda Vám naslouchají je již věc jiná.

No jejda, aneb sex v knihách pro mládež

7. července 2011 v 22:45 | Abyss

Máme tu tedy první dumání a s ním téma "Sex v knihách pro mládež". Na které je možné podívat se z mnoha úhlů. Sama v tuhle chvíli přesně netuším, co se z toho mého názoru vyvine, ale o to je dumání zajímavější.

 
 

Reklama