FILMOVÉ NOVINKY | Co k nám přichází nového?

Filmy podle knižní předlohy + fantasy a sci-fi | KINO MOVIE |

2. června 2014 v 16:21 | Abyss
Co vstoupila Divergence do našich kin, zabarvila se na CSFD krásně do červena, což je super, bodejť by na to pak (ne)lidi nenadávali, když jim to doma v kinoripu muselo šumět a kdo-ví-co-ještě. Objektivní kritika je vítána, ale když se člověk podívá na to, co vyplodí hlavy některých lidí s jedno-hvězdičkovým hodnocením, musí si snad každý trochu zaťukat na čelo. Někdo si asi léči komplex málocennosti. A fakt nevím co si před sledováním filmu dali, ale těžko se pak divit, že na plátně vidí elfíky, který rajtujou Voldemortovi na hrbu...
Ale Divergence pomalu odeznívá a v kinech se usazují další filmy, podle knižních trháků. (Pokud nemluvíme o multikinech, tam už většinou bohužel také nejsou.) Jako je kupříkladu Ranhojič a pro mě o něco bližší Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel, ten byl jako audiokniha setsakramentsky brilantní. Co nás ale čeká nyní? Vybrala jsem partičku toho nejlepšího, co by mohlo zaujmout čtenáře i fantasy a sci-fi nadšence, tak se na pojďme podívat! Výběr do konce června...

Očekávané filmy... 2011 (#4)

30. ledna 2011 v 16:52 | Abyss
Tentokráte můj výběr doslova ovládla komedie, která nad akčňáky vítězí 3:2, dnes tu tedy máme kousek filmového března a dubna 2011, že by tyto měsíce ovládal humor? :)
Opět upozorňuji, že filmy vybírám podle uvedení do kin u nás v ČR, proto si movies jinak klidně mohou dávno lítat po světě.

Just go with it
24.03.2011
Zkus mě rozesmát / Just Go with It (více)
Romantická - Komedie

Již od začátku víme jak to dopadne, ale i tak se při komedii můžeme dobře pobavit a já se směju ráda :)

"Danny má osvědčenou fintu na balení žen, předstírá manželství, ve kterém ho žena týrá. Žádná pak neodolá trýzněnému muži. Danny však jednou potká někoho s kým by chtěl strávit zbytek života, Palmer se však nelíbí, že je ženatý a Danny tak předstírá "rozvod". Palmer mu hodlá odpustit jen pokud se setká s jeho ženou a tak přichází Danny sekretářka, aby sehrála roli jeho manželky..."

Podtržítko

Sucker punch
31.03.2011
Sucker Punch / Sucker Punch (více)
Akční - Fantasy - Triller

Na jednu stranu mi tenhle film přijde jako děsná slátanina všeho možného, nadruhou je pak ale plný skvělých efektů, na které by rozhodně byla škoda se nepodívat. Kdo ví, třeba nakonec i ten příběh překvapí.

"Smýšlený svět dívky, která do něj uniká před temnou a krutou realitou. Ve svém světě může dokázat cokoliv, fantasie totiž nemá meze, jenže co když začne být problematické oddělovat to co je vymyšlené, před tím co je tu doopravdy..."

Podtržítko

No Strings Attached
31.03.2011
Hlavně nezávazně / No Strings Attached (více)
Romantická - Komedie

Mám ráda Ashtona Kutchera v komediích, navíc se zde k němu ještě připojila Natalie Portman, která se s filmy v roce 2011 opravdu rozjela :)

"Adam Kurtzman má se svou přítelkyní Emmou skvělý vztah, no vlastně je jejich vztah jen o sexu, což je ale sen všech mužů. Adam si ale uvědomí, že chce od jejich vztahu trochu víc. Emma se však něčeho takové bojí, chce aby pro ni byla hlavní jen její práce a závazky jsou jen na obtíž. Adam se ovšem rozhodne, že to tak nenechá..."

Podtržítko

Source Code
07.04.2011
Zdrojový kód / Source Code (více)
Akční - Sci-fi - Drama

Zajímavý akčňák, při kterém se doslova budeme motat v čase, vše záleží jen na tom jak se voják Colter rozhodne a kolikrát bude muset prožít stejný okamžik.
No zrovna včera jsem zjistila, že na tenhle film půjdu s kamarádem, který mi to ale doslova rozkázal :D No a pravdou je, že nehodlám protestovat.

"Americký voják Colter se probudí ve vlaku, netuší kam jede, co se děje a proč si každý myslí, že jen Sean Fentress. Náhle však ve vlaku vybuchne bomba a on se ocitá v tajné laborotaři Souce Code, zjišťuje že všichni cestující zemřeli a že byl pověřen zvláštní misí. Vždy osm minut před katastrofou se dostává do těla Seana, aby tak zabránit katastrofě a zachránit cestující vlaku."

Podtržítko

How Do You Know
14.04.2011
Poznáš, až to příjde? / How Do You Now (více)

Přiznám se, že mě tahle komedie zase nezaujala natolik, abych na ni chtěla jít do kina. Přitom ale až se dostane na dvdčka, tak rozhodně počítám s jejím shlédnutím. Dlouho jsem už nikde neviděla Reese Witherspoon tak jsem na ni zvědavá, zatím ji mám nejraději asi v komedii "Holka na roztrhání" a snímku "A co když je to pravda?".

"Lisa prožívá všedně nudný život, jako by ji snad vše zásadního pronikalo mezi prsty, pak se před ní ovšem objevují úžasní muži a ona neví jaký je ten pravý. Pozná ke kterému cítí tu pravou lásku, nebo ji unikne i ona..."

Očekávané filmy... 2011 (#3)

28. ledna 2011 v 23:54 | Abyss
I nadále pokračujeme výčtem filmových novinek roku 2011, na které se těším a hodlám se na ně podívat, tak tedy jdeme na tu dnešní (polo) březnovou pětku.
Taktéž upozorňuji, že filmy vybírám podle uvedení do kin u nás v ČR, proto si movies jinak klidně může dávno lítat po světě.

Mars Needs Moms!
10.03.2011
Máma mezi Marťany / Mars Needs Moms! (více)
Rodinný - Animovaný

Od tvůrců "Polárního expresu" je tu zbrusu nový kousek. Polární expres mi vždycky připadal takový zvláštní, na jednu stranu se mi moc líbil v druhé pak přišel neuvěřitelně vyumělkovaný. Jak na tom bude toto dílko se dozvíme již brzy.

"Milu občas jeho matka pořádně štve, přeci jen je nelidské nudit někoho jíst brokoli a uklízet. Její důležitost si uvědomí až ve chvíli, kdy ji unesou mimozemšťané. Ti potřebují matky aby vychovaly jejich potomky, protože sami na to už nestačí. Milo se tak vydává zachránit svou matku a při dobrodružné cestě nalezne několik spojenců, kteří mu budou při jeho nelehkém úkolu pomáhat..."

Podtržítko

Rango
10.03.2011
Rango / Rango (více)
Dobrodružný - Akční - Animovaný

Johnny se nám nyní představuje coby nezbedný chameleon Rango a když už postavičku namluví někdo takový, měla by to být taková míchanice dobrodružné zábavy.
Prostě Rango by bez Johnnyho určitě nemohl být a já jen doufám, že to u nás v kině nebude s dabingem.

"Chameleon Rango opustí svůj domov, aby se vydal na dobrodružnou cestu. Při svém nebezpečném objevování okolního světa narazí na několik nových přátek, díky kterým si uvědomí co je na světě opravdu důležité...."

Podtržítko

Králova řeč
10.03.2011
Králova řeč / The King's Speech (více)
Historické - Drama

Tohle je každopádně jeden z těch silných příběhů, navíc je film obsazen opravdu skvěle, v čele s Colinem Firthem, který nám neustále dokazuje, jak skvěle umí hrát. Není se tedy čemu divit, že právě tento film získal letos nejvíc Oscarových nominací.

"Anglický národ potřebuje nového krále, tím se má stát Jiří VI., manžel Alžběty, jenže díky své koktavosti je považován za neschopného, nezbývá tedy než využít pomoci hlasového odborníka Lionela a ukázat světu kde leží pravda..."

Podtržítko

Dilema
13.03.2011
Dilema / The Dilemma (více)
Komedie

Další z nenáročných komedií, kterých je každý rok habaděj, některé se stávají nezapomenutelnými, u jiných zase stačí vidět je jen jednou. Já jen vždycky nechápu moc lidi, co na komedie nadávají. Vždyť jejich jediných účelem je pobavit, nemají ve vás vyvolat proud nezadržitelných myšlenek, jako například vele dílo Počátek. Myslím že je opravdu důležité nedávat rovnítko mezi to co chci a to co nám film od prvního okamžiku nabízí.

"Když Ronny zjistí, že jeho nejlepšího kamaráda Nicka podvádí jeho žena, netuší jak si má z tímto novým zjištěním počít, má snad kamarád zjistit jaká jeho žena ve skutečnosti je, nebo ho má nechat v blažené nevědomosti? To je panečku to pravé dilema..."

Podtržítko

I Am Number Four
17.03.2011
Jsem číslo čtyři / I Am Number Four (více)
Akční - Sci-fi

Jako fanoušek fantasy a sci-fi, nebo-li vymýváren mozků (jak tomu mnoho lidí přezdívá), čekám od tohoto snímku poměrně hodně a moc se na něj těším. Ukázky jsou skvělé, hudba v traileru a Alex Pettyfer taktéž, k tomu je film natočen ještě na motivy velmi oblíbené knihy (která vyjde i na Slovensku)... no nemuselo by to být věru špatné.
Než se k nám film dostane hodlám si knihu přečíst v originále, přeci jen nemám ráda nejdřive koukat na film a teprve poté číst knihu.

"Před zničením své planety stihlo uniknout devět mimozemšťanů a příchodem na Zemi si tak zachránili život. Jenže jak se zdá, tak ani zde nejsou v bezpečí, nebezpečnému nepříteli se již podařilo zabít tři z nich. John je číslo čtyři a je na řadě..."

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

* Zdroj posterů: MovieZone
* Anotace jsou upraveny pro potřeby blogu, pravdivost informací ponechána

Očekávané filmy... 2011 (#2)

28. ledna 2011 v 11:15 | Abyss
Druhý díl filmových novinek, které se u nás budou objevovat v průběhu roku 2011, tentokráte pak především těch únorových :)
Taky upozorňuji, že filmy vybírám podle uvedení kin u nás v ČR, proto si movie jinak klidně může již dávno lítat po světě.

127 hodin
03.02.2011
127 hodin / 127 Hours (více)
Životopisné - Dobrodružné - Trillerové - Drama

Snímek je natočen podle skutečné události,  jaké by to bylo kdyby jste věděli, že máte jen mizivou šanci na záchranu svého života? Poddali by jste se  zdánlivému osudu, nebo by jste bojovali do poslední chvíle?
Jsem na tenhle film opravdu zvědavá, už jen proto, že si ho všimla i  velevážená Oscarová porota.

"Sedmadvacetiletý Aron Ralston se rozhodl odpočinout si od městského života a tak se vydává slézat stěny do utažského kaňonu, bez toho aby dal komukoli vědět o tom, kam se to vlastně vydává. Když mu pak balvan přišpendlí ruku na stěnu kaňonu, začíná se odpočítávat čas, který mu ještě zbývá..."

Podtržítko

Černá labuť
10.02.2011
Černá labuť / Black Swan (více)
Trillerové - Drama

Myslím že pokud jste film ještě neviděla, tak jsme o něm určitě ale alespoň slyšeli. Ne třeba asi komentovat i vysoké šance filmu na získání nejcenější Oscarové sošky.

"Nina touží po roli labutí královny v baletním představení, kde bude muset ovšem hrát hned dvě role - Bílou a Černou labuť. Právě ztvárnění Černé labutě se pro ni stane velmi obtížným a režisér nebude s jejím výkonem spokojen. Konkurentka Lilly však Černou labuť zvládá dokonale a co když ji tak bude chtít roli ukrást? Jenže co je vlastně skutečné a co se odehrává jen v Ninině hlavě? Začíná boj mezi Bílou a Černou labutí..."

Podtržítko

GNOMEO & JULIET
17.02.2011
Gnomeo a Julie /  Gnomeo & Juliet (více)
Rodinná - Animovaná - Fantasy - Komedie

A teď zase něco veselého a barevného, aneb Romeo a Julie v trpasličím podání. Pokud máte na zahradě nějakého toho trpaslíka, tak se po tomto filmu raději zamyslete nad tím, co to tam asi každý den vůbec vyvádí.
Již dle samotných ukázek to bude další veselý animák s řadou nezapomenutelných vtipných momentů.

"Jakmile lidé odcházejí, začíná svět zahradních trpaslíků ožívat. Červení a modří trpaslíci jsou nepřáteli již od nepaměti a mezi sebou neustále soupeří. Pak se ale Gnomeo zamiluje do Julie a začíná pořádné dobrodružství za pravou láskou..."

Podtržítko

Správci osudu
03.03.2011
Správci osudu / The Adjustment Bureau (více)
Romantické - Sci-fi

Film je adaptací knihy od Philipa K. Dicka, kamarádka ji minulý rok četla a pěla na ni samou chválu, tak jsem poměrně dost zvědavá jak se bude vyvíjet tento snímek.

"Politik David náhodně potkává baletku Elise, jenže co když to nebyla zase taková náhoda? Správcům osudu se ovšem nelíbí, jak se život Davida vyvíjí a tak se rozhodnou, že by měl David pár věcí pozměnit. Podmaní se tak charismatický politik osudu a zapomene na Elise, nebo je tu ještě šance rozhodnou se podle svého..."

Podtržítko

Drive angry
03.03.2011
Smrtonosná jízda / Drive Angry (více)
Akční - Triller

Vlastně se mi v tomto snímku Nicolas Cage ani nelíbí, připomíná mi něco mezi ujetým dědečkem a šíleným strýčkem. Nijak zvlášť mě ani nezaujal obsah filmu, proto doopravdy nevím, proč i přes to všechno chci film vidět. Ale realita je holt taková, že prostě chci, někdy je naše mysl prostě neuvěřitelně zvláštní.

"Milton utekl ze samotného pekla, aby mohl záchranou své vnučky před kultem fanatiků spasit svou duši. Chce se však kultu pomstít i za smrt své dcery, k tomu mu dopomáhá prohnaná servírka Piper. Jenže peklo na něj opět začíná směřovat své pařáty..."

Očekávané filmy... 2011 (#1)

26. ledna 2011 v 23:33 | Abyss
Stejně jako minulý rok, tak i nyní (i když tentokrát trochu opožděně) budu postupně přinášet filmové novinky které nám přinese rok 2011 a na něž se z nějakého určitého důvodu těším. Nakonec si třeba mezi mnou vybranými filmy taky něco vyberete a potkáme se v kině...
Taky upozorňuji, že filmy vybírám podle uvedení kin u nás v ČR, proto si movie jinak klidně může již dávno lítat po světě :)

Hon na čarodějnice
13.01.2011
Hon na čarodějnice / Season of the Witch (více)
Dobrodružné - Fantasy - Drama

Nicolas Cage hraje v poslední době v úplně jiných filmech, než v kterých hrál dříve, někdy mu role sedne a jindy zase kroutím hlavou, co v něčem takovém vůbec dělá. V dobrodružných fantasy se mi ale zatím skoro vždy líbit (to bude ale spíš degenerací fantastikou), tak by snad ani "Hon na čarodějnice" nemusel být výjimkou.

"Když se hrdinní křižáci vracejí do své vlasti, nalézají zemi zničenou morem a beznadějí. Církev věří, že za katastrofy může dívka ovládaná ďáblem a tak přichází cesta do kláštera, v kterém z ní má být monstrum vyjmuto..."

Podtržítko

Gulliverovy cesty
20.01.2011
Gulliverovy cesty / Gulliver's Travels (více)
Dobrodružná - Rodinná - Komedie

Co se týče filmů s Jackem Blackem, tak jsou jen dvě možnosti:
1. film bude neuvěřitelně vtipný a možná se uchechtáte až k smrti
2. film bude neuvěřitelně trapný a budete chtít zvracet...
Takové je podle mého krutá realita, kam se zařadí toto dílko? Uvidíme, ale zatím nejsou odezvy zrovna dvakrát pozitivní.

"Lemuel Gulliver se kvůli práci vydává na plavbu, bohužel však při bouřce v Bermudském trojúhelníku vypadne z lodi a ocitá se na neznámém ostrově. Na ostrově, kde se stává opravdovým obrem..."

Podtržítko

Tangled
21.01.2011
Na vlásku / Tangled (více)
Rodinná - Animovaná - Hudební - Komedie

No a co je na tom, že jsem film již viděla, stejně si rozhodně zaslouží tu být, protože byl taky velmi očekávaný. Já prostě miluju tyhle všemožné i nemožné animáky. Navíc mi teď doma neustále hraje ten kouzelný soundtrack.

"Rapunzel má kouzelné vlasy a ty je potřeba chránit, jenže život ve věži je tak nudný a každý den se zdá být stejný jako ten následující, co když k vám pak vnikne pohledný loupežníček... zůstanete  ve svém domácím vězení, nebo si půjdete splnit své životní přání. Navíc jak se zdá tak Rapunzel není tak úplně tak tím, kým se na první pohled zdá..."

Podtržítko

Cizinec
27.01.2010
Cizinec / The Tourist (více)
Romantická - Krimi - Trillerová - Komedie

No je to již pro mě takovým pravidlem, že se musím podívat na každý film ve kterém se objeví Johnny Depp. Sice mi tedy s Angelinou nepadl jako pár moc do oka, ale kdo ví.

"Frank se při svém cestování po Evropě zaplétá do lehkovážného flirtu s pozoruhodnou Elise, ta mu však do života vstupuje plánovitě. Jejich romance je ovšem nakonec nechtěně zaplete do smrtící hry, z které nebude jen tak lehké uniknout..."

Podtržítko

Méďa Béďa
03.02.2011
Méďa Béďa / Yogi Bear (více)
Rodinná - Dobrodružná - Animovaná - Komedie

S bráchou jsme to jako mladší milovali. Bohužel si ale pamatuju už jenom dvě kreslená zpracování, jedno se odehrávalo o Velikonocích, druhé pak mělo něco společného s cirkusem. Tohoto filmu se ale trochu bojím, snad to chudák méďa moc neodnese.

"Stejně jako Africe vládne lev, tak i Méďa Béďa vládne Jellystonskému národnímu parku. Jeho práce zde je až velmi prostá, pomoci turistům od jejich vrchovatě naplněných košíků jídla, to se mu ovšem snaží překazit ranger Smith..."
 
 

Reklama