Divergentní soutěž a úkoly s ní spojené | #divergentniduben |

20. dubna 2014 v 18:56 | Abyss
Snad jste už dostatečně rozkoukaní a máte za sebou i pár stránek z Divergence, Rezistence nebo Aliance. Já sama mám dneska v plánu zalehnout k těmto knihám a zapomenout na svět okolo. Jednoduše využít toho, že u nás (a dost možná i u vás) je ta Velikonoční neděle pěkně šedivá a nic neříkající - proto je třeba zaplnit ji nějakými pěknými řádky z knihy. Ale aby ten #divergentniduben nebyl jen a pouze o čtení, mám tu na vás úkoly spojené s touto sérii.
Na konci měsíce pak tyto úkoly budou tím hlavním klíčem, který možná otevře zrovna vám dvířka k parádní výhře. Za své snažení totiž budete odměněni vstupy do soutěže a slibuju, nebude to (moc) těžké.ÚVODEM... K ČEMU MI BUDOU ONY VSTUPY?
Pokud často soutěžíte u knižních blogerů jistě víte, o co jde a můžete tenhle informační úvod bez problému přeskočit, ale pro ty ostatní... VSTUPY zvyšují vaši šanci na výhru. Tak jednoduché to je. Namísto jednou je pak vaše jméno v osudí vícekrát a tím je i vyšší šance, že budete vylosováni. Tudíž žádná magie, jen to chce trochu více vaší snahy :))

- UKAŽ NÁM JAK ČTEŠ! (+1 VSTUP) -
Popadni jednu z knih, kterou napsala Veronica Roth a vyfoť se s ní nebo ji ukaž na svém oblíbeném čtecím místě. Je to jednoduše plně na tobě, ale fotit jen samotnou obálku je trochu nuda. No ne? :))
Tak ať to má nějaký nápad nebo to třebas jen každému ukáže: "Takhle si zrovna teď čtu já". Kdyby u nás doma už brácha všechna obarvená a nazdobaná vajíčka nezdlabal a mamka se nepustila do čokoládových zajíců, hned bych šla do jedné tématické... ale počkat, babička má přinést beránka!

ZVEŘEJNĚNÍ: Foto pošli po sítí! Instagram, Twitter, Facebook a další... doplň taky hashtag - #divergentniduben - ať to můžeme očíhnout. Pokud se sociálními sítěmi nekamarádíš nic se neděje! Každý kdo chce získat vstup do soutěže, musí totiž svoje foto poslat i na email: horakova.anet@gmail.com, jako předmět uveďte "divergentniduben" a pokud mi to dovolíte, fotku zveřejním na FB stránce Knižního nekonečna.

- VYTVOŘ NOVOU FRAKCI (+2 VSTUPY) -
Tohle je tak trochu zapeklitý úkol, ale určitě si s ním poradíte! Zamyslete se, jaká další frakce by vedle původních pěti ještě mohla existovat. Můžete se nad tím i jen zamyslet - co ještě by společnosti, kterou vytvořila Veronica Roth, doopravdy chybělo... Nebo přímo vymyslet i název, ctnost a nějaké pořádné motto.
Pokud nejste zrovna typ, co se rád vypisuje můžete popadnout tužku a nakreslit logo vaší nové frakce (pět základních vidíte v bannerku nahoře nebo dole). Mě už to pomalu šrotuje a dumám, do čeho se pustit!

ZVEŘEJNĚNÍ: Pokud máš blog je to jednoduché, zveřejni na něj "divergentní" článek, pokud se rozhodneš kreslit můžeš hodit fotku na sociální síť s hashtagem (zde platí to, co je výše, poslat fotku i na email). Pokud blog nemáš, své zamyšlení nad novou frakcí zanechej pod tímto článkem, v komentářích. O vstupy tak rozhodně nepříjdeš! Ale chce to trochu snahy, ať to není jeden dva řádky...

A pro ty, co třeba ještě Divergenci nečetli, tu mám malé představení všech frakcí:
Odevzdanost. Celý svůj život zasvětili pomoci druhým a často toho i mnoho obětují. Sami zavrhují sobeckost a ve společnosti působí spíše jako šedé myšky, upozorňovat na sebe jim přijde zbytečné. Stejně tak i držení velkého majetku.
Mírumilovnost. Žijí ve shodě s přírodou a odmítají agresivní chování. Naopak jsou vždy pro nastolení rovnováhy pomocí dohod. Štěstí všech je prioritní.
Upřímnost. Vidí jako největší možný problém pokrytectví a proto se rozhodli, že budou vždy a ve všem naprosto upřímní. Nemají mezi sebou tajemství a jsou schopni říci si do očí i ošklivou pravdu.
Sečtělost. Věří, že za vše špatné může lidská nevědomost a proto se každý den vzdělávají. Každý jejich člen by měl nejlépe přispět nějakým novým vynálezem či nápadem a pomoci tak společnosti.
Neohroženost. Členové musí projít tvrdým tréninkem, odvážnosti si cení nade vše a smrti se vysmívají do tváře. Chtějí bořit limity - překonávat nebezpečné situace je pro ně výzvou. Typickým znakem frakce je tetování.


- COKOLIV JINÉHO, DIVERGENTNÍHO (+1-3 VSTUPY) -
A tady dávám prostor komukoliv. Kreslete, pište, povídejte, dumejte, točte. (Například: oblečte se ve stylu frakce a vyfoťte se, zhodnoťte obálky, podumejte nad obsazením postav ve filmu, vytvořte zajímavou tématickou koláž apod.)
Opravdu to může být naprosto cokoliv, i kdyby třeba někdo rád psal fan-fiction... můžete to zkusit. Je to další možnost, jak získat vstupy do soutěže. Jeden vstup máte za každou vaši snahu, maximálně pak můžete získat tři.

ZVEŘEJNĚNÍ: Na blogu, na sociálních sítích s hashtagem #divergentniduben, zde v komentářích... a pak je tu jako vždy můj email (a jestli mi to dovolíte s radostí vaši tvorbu zveřejním).


A TO HLAVNÍ NA KONEC - ČAS MÁTE AŽ DO KONCE DUBNA!

A já si jdu užít to čtení... nenechte mě v tom samotnou a přidejte se! ;)
| ZDROJE | obrázek echosong001 |

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Íza!s Íza!s | Web | 20. dubna 2014 v 23:42 | Reagovat

Jéé, to je dobré! :)) Asi si udělám divergentní týden a každý všední den si na sebe vezmu oblečení ve stylu nějaké frakce :D

2 Mei-riefel Mei-riefel | 23. dubna 2014 v 16:30 | Reagovat

Skvělé úkoly :-) Já stihla už přečíst celou sérii. ;-)

3 Bo hda Bo hda | E-mail | 23. dubna 2014 v 19:10 | Reagovat

Nová frakce:  UMĚLECKOST

Celý svůj život se vyvíjejí v různých částech umělectví (herci,malíři atd...). Každá společnost potřebuje umělce. Nabízejí odpadlíkum nový život u nich, v jejich frakci. Jelikož věří že se všichni rychle učí.
Motto: Každý se rychle učí. :-) 8-)

4 azeret azeret | 23. dubna 2014 v 19:46 | Reagovat

Mám podobný nápad na frakci jako Bo hda.
UMĚLECKOST Jen si myslím, že příslušníci dané frakce by rozvíjely svou kreativitu. Například malíří by mohli svími děli zkrášlovat opuštěné ulice a domy, ve kterých žijí Odpadlíci. A jelikož úmělců je velké množství tak by nabízeli (jen pro ty co chtšjí) azil všem co je jejich frakce vyloučila.

5 Storycollector Storycollector | E-mail | Web | 25. dubna 2014 v 14:00 | Reagovat

Název: oficiálně Odtržení, ale dnes se jim posměšně říká i Prostopášní nebo Líní
Barvy: zlatá a stříbrná (členové této frakce nosí nejvíce šperků ze všech)
Rituál: Při rituálu se neřežou do kůže, ale odříznou si pramínek vlasů, aby jednak dokázali, že se nehlásí k žádné z ostatních frakcí, jednak, že nepovažují za důležité nic hmotného, tedy není důvod předstírat, že krev je posvátná. Posledním důvodem je to, že do sebe nechtějí řezat, protože je to nepříjemné. Ale před ostatními frakcemi to tají. To je vše, pak jsou automaticky přijati do frakce, nemusí projít žádným řízením.
Heslo: „Na ničem nezáleží, svět je jen pára. Rozplyne se jako se rozplyneš ty a jako se rozplynu i já. Nic, co uděláme nemá význam. Není proto důvod snažit změnit svět nebo sebe.“
Popis: Frakce vznikla původně z těch, kteří byli vůči novému systému skeptičtí, vlastně by byli skeptičtí vůči jakémukoliv novému systému, ale sami se nechtěli nebo nemohli podílet na budování jiné struktury. Přidali se k nim duchovně založení jedinci, kteří věřili, že hmota je omezená a snažili se meditacemi dostat do světa duchovního, a ti, kteří si chtěli prostě jen užívat života a tak úplně nevěděli, co od života chtějí. Později však frakce zdegenerovala. Dnes je to frakce plná nemakačenků, opilců, chlíváků a budižkničemu. Nechtějí pracovat, jsou líní na pokusy převzít moc nad ostatními frakcemi, raději se opíjejí, berou drogy a pořádají orgie. Dokonce tajně unášejí lidi bez frakce, aby je využívali jako svoje otroky. Největšími nepřáteli jsou Odevzdaní, kteří jsou přímými protiklady Odtržených. Tím, že kladou důraz na službu druhým. Sečtělí jimi pohrdají, protože většinou jsou moc líní myslet, ale oceňují, že někteří z nich jsou mazaní. Upřímní s nimi většinou problém nemají, především s těmi pod vlivem omamných látek. Mírumilovnost děsí jejich vášně a divoké chování, mnozí jsou totiž nevychovaní a nezvladatelní. Naopak Neohrožení k nim mají celkem blízko.

6 Mandie Mandie | 25. dubna 2014 v 18:26 | Reagovat

Ó to je úžasný! Právě jsem si koupila všechny tři díly a chystám se je znovu číst (už podruhé, tedy krom Aliance). Určitě se zúčastním. =)

7 blogosvet blogosvet | Web | 27. dubna 2014 v 18:19 | Reagovat

Ahojky, info o tvé soutěží bude v pondělním Infokoutku :-) Přeju hodně štěstí!
Sussanah

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama