Knižní sraz pod taktovkou Vampýrské akademie | jednoduše fenomenální

24. února 2014 v 13:07 | Abyss |  Infinity / Nekonečně mnoho možností

Za dva dny, a čtyři až pět naspaných hodin, jsem si udělala už svůj druhý nájezd na Prahu - vstříc další skvělé události - srazu a předpremiéře Vampýrské akademie. Předtím, příliš brzy ráno, jsem si ale ještě stihla klofnout na semináři fajn termín "svého představení" budoucí bakalářské práce (no nekecám, mám za sebou první semestr a oni už po mně chtějí téma, to bude ještě zajímavé!).


S obřím pytlíkem nakrájené okurky jsem tedy něco po dvanácté seděla hezky ve vlaku - spolu s Amy a Ven - a za vydatného chroupání a probírání všech možných i nemožných blbostí, se už nemohla dočkat v zásadě tří věcí - Neoluxoru na hlaváku, lidí na srazu a samozřejmě dlouho očekávaného filmu (o tom více až někdy později) - ty poslední dvě věci jsme si užili díky skvělé organizaci Domina (které na místě reprezentovala hlavně Syki a ukočírovat dav bylo občas fakt pořádnou výzvou) a Neoluxoru (Olga je energie sama a asi mě nikdy nepřestane překvapovat). Upřímně jsem moc nevěřila Ven a jejím schopnostem najít místo konání (po čuchu) a tak jsem ji poočku kontrolovala svým mobilem, ale dobře, musím uznat, že A Plus opravdu našla správně (vyčmuchala).

Ale vraťme se ještě trochu nazpátek, na hlavní nádraží, když jsem uviděla před Neoluxorem tabuli s obřím plakátem VA, přemýšlela jsem, za jak dlouho by mě pán ve vchodu asi chytil, kdybych se s tou nádherou rozběhla směrem... no asi neznámo kam... Takové zlodějské myšlenky mám upřímně i při pohledu na boží plakáty v kině, ale můžete mi věřit, že jinak nemám ve zlodějně vůbec žádné zkušenosti. Představovat si to u sebe doma na zdi (mimochodem, nemám žádné volné zdi - jen dveře, takže už jen to, je v zásadě trochu absurdní), ale nikomu neubližuje.
Nikam jsem se teda nakonec nerozběhla, jen si povzdechla a koupila si Kruh ohně (Proroctví sester 3) a Vykoupení (Andělé 4) - abych si doplnila série, doma mě ovšem docela překvapilo, že mi chybí i třetí díl Andělů, holt chybička se vloudila, doplníme příště.

Tak a teď ke srazu, konečně co?! No ještě úplně ne. Prvně bych ráda podotkla, že VA je jednoduše moje srdcová záležitost. Když vás jedna série provází prakticky celou blogovou historií (poznámka pod čarou - od roku 2009), tak už to trochu něco znamená. Pro mě tedy určitě. Když pak ještě přihlédnu k tomu, že to byly ty pravé časy upířích žní, musí člověk ocenit VA sérii ještě o něco více... hezky se totiž propracovala až na vrchol.
A jen pro zajímavost, mrkejte na jednu prastarou anketu... myslím, že takový počet hlasů už přeci jen něco málo znamená :))

Díky středečnímu srazu jsem byla docela čerstvě otrkaná a proto si dokázala ten čtvrteční užít doopravdy naplno. Kromě toho jsme hned na začátku dostali ten obří filmový plakát a už ho mám krásně nalepený na dveřích! Nechyběly ani teamové placky... jasně že chci hlavně Dimitrije!
Ty tři hodinky nakonec neuvěřitelně utekly, ani za mák jsem nestihla obejít všechny stoly a přesto mi přijde, že jsem byla neustále v pohybu. Dokonce i hlasivky už občas protestovaly, ucho zalehlo a škrábalo mě v krku, ještě že jsem si objednala velkou 0,75 l Magnesii (nechápu, co na tom přišlo holkám divného, pít se musí!).

No a pak se kvízovalo... nečíst těsně před srazem znovu VA, tak bych asi pěkně naletěla :D Takhle jsem měla obrovskou radost, že jsem věděla, že má Lissa zelené oči. Sice to byl teprve ten jednoduchý začátek, ale aspoň nás to u stolu krásně naladilo na soutěživého ducha. Správně jsme si i tiply, že Viktor Daškov ovládá zemi a otázek bylo celkově víc než dost...
Opravdu namále bylo u kvízu filmového. Dost věcí člověk věděl díky sociálním sítím, protože se ty informace poměrně často někde míhají, přesto tam nakonec bylo několik tak těžkých věcí, že jsem se nehorázně šklebila nad svou bezradností. Přitom mi ještě pořád dokola volala mamka a když jsem jí to nesmlouvaně típala, přišlo mi nakonec několik skvělých zpráv, mezi nimi i... "Mám čumáčkoj otevřít pytel krmiva s lososem nebo s divočákem?" a "Ty jsi v Praze?" Blik, cvak.
Každopádně jsem měla z pekla štěstí, večer se totiž už válím ve VA tričku - vybrala jsem si mega velikost, do kterého se se mnou vejde i mé druhé neexistující dvojče - prostě super košile na spaní! A v knihovničce krásně zeleně září speciální vydání knihy k filmu.

Filmová recenze bude hezky zvlášť, ale už teď musím aspoň zmínit, jak nehorázně vtipné to bylo - takovým tím příjemným čirým způsobem. Z kina jsme vystřelily s Ven a Amy jako rakety, ani na konečný boží song jsme nezůstaly. Vypadalo to totiž, že snad stihneme i vlak, se kterým by nám pak v Hradci krásně jelo ještě i MHD k našemu přístěnku (Zobí ulice, Kvikálkov...).
Letět takhle ve třech rychle ulicemi v mém rodném městě, lidi by se za námi otáčeli a asi by si ťukali na čelo, to víte maloměsto, naštěstí v Praze jsou lidi navyknutí na vše a tak jsem vykolejila až paní na přepážce u jízdenek. "Prosím dvakrát Hradec Králové a jednou s in-kartou 25." - "Cože? Jednou Hradec a jednou se slevou? - "Ne jednou se slevou a dvakrát normálně." - "Ehm. Jak že to tedy chcete?" Zopakovala jsem to ještě dvakrát (sakra čas kvapil!) než odtrhla oči od mojí placky přišpendlené na tričku - "Team Dimitrij" - a super pomalu a extra zmateně to vyťukala do počítače. Když jsem došlapala k vlaku, holky už tam čekaly a jelo se! Tomu říkám happy end...

Takové skvělé dny bych si ale klidně znovu zopakovala a nejlépe z toho udělala pravidlo...
Ty naše knižní srazy jsou totiž stále lepší a lepší, tak příště nesmíte chybět ani vy! :))
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Dragell Dragell | Web | 24. února 2014 v 13:38 | Reagovat

Taky jsem tam byla, úžasná akce :) A taky jsem to úplně stejně zakončila úprkem na nádraží, abych stihla poslední spoj domů :D

2 Sayury Sayury | Web | 24. února 2014 v 15:44 | Reagovat

Moc hezky sesumírované, a já si říkala, proč jsem vás už neviděla! A vy jste se takhle vytratily! No , tak se snad potkáme brzy na dalším srazu :))) Jinak mám doma celou trilogii sester a po tom prvním díle jsem byla dosti rozpačitá, do druhého dílu se budu muset hodně nutit :-/

3 Rachel-Roo Rachel-Roo | Web | 24. února 2014 v 21:13 | Reagovat

takže ty že jsi obcházela všechny stoly? vážně? skutečně? opravdu opravdově? no dobře, nechám už toho ... :-D

4 Abyss Abyss | Web | 25. února 2014 v 14:25 | Reagovat

[3]: Vždyť píšu, že to nebylo možné stihnout! :P :D

[2]: Mně se první díl Sester i celkem líbil a hlavně mě i docela potěšilo, že jsem byla jedna z mála... muhahehe :D

[1]: Jo, na nedostatek spojů je to cestování pěkně blbé :-P

5 Adelle Adelle | Web | 14. března 2014 v 15:36 | Reagovat

Což o to, na sraz by se mi chtělo, když vy ale všechno pořádáte v Praze! :-P Co takhle to příště udělat někde u nás, na Olomoucku? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama