Vychází knižně v ČR (FA, YA) 2012 (duben - květen)

2. ledna 2012 v 21:56 | Abyss |  VYCHÁZÍ U NÁS | Co najdeš v knihkupectví?
Seznam titulů, které je možné u nás očekávat v roce 2012. Dle dalších informací bude článek postupně doplňován a upravován.

U každé knihy naleznete datum vydání, nakladatele a samozřejmě ještě název a autora, plus část anotace (byla-li uveřejněna či pokud jsem přeložila originál), pro zbytek anotace pak stačí kliknout na "pokračování anotace", kterak vás přenese na příslušné místo. Obálky po pravé straně jsou originální, po levá pak již ty naše, pokud někde obálka chybí, nebyla ještě zveřejněna.

DUBEN 2012
vyšlo - Fragment
L. J. Smith
Posedlost (Temné vize 2)

Skupina středoškoláků s paranormálními schopnostmi, kteří se sešli v Zetesově institutu, aby své nadání rozvíjeli, odhalí skutečné záměry výzkumného týmu a musí utéct. Mají jedinou naději, a tou je záhadný bílý dům, který všichni viděli ve společném snu. Kromě obtížné cesty je však čeká i řešení dalších problémů... (pokračování anotace)

vyšlo - Domino
Richelle Mead
Sny (Sukuba 3)

Jsou dny, kdy holka neví, který problém řešit dřív. Obzvlášť to platí v případě sukuby Georginy Kincaidové, která získává energii ze svádění mužů. Na první pohled záviděníhodná schopnost ovšem značně komplikuje její vztah se slavným spisovatelem Sethem - nemůžou spolu mít sex... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment

Eden Maguire
Summer (Krásní mrtví 3)

Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých? Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok... (pokračování anotace)

vyšlo - Mladá fronta
Seth Grahame-Smith
Pýcha, předsudek a zombie

Adaptace klasického románu Jane Austenové s odvážnou Elizabeth, srdečnou Jane, trochu nesnesitelnou paní Bennetovou, povýšeným panem Darcym... a hordou obživlých mrtvol. Posláním paní Bennettové je provdat co nejdříve všech pět dcer, posláním pana Bennetta je ochránit je před útoky... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
Alice Moon
Krvavá romance (Blood Romance)

Sára s maminkou se přistěhují do malého městečka Rapids potom, co Sářin otec zemřel na leukémii a jejím okolím navíc otřásly brutální vraždy. Sáru však neustále pronásledují hororové sny, je osamělá a nemá téměř žádné přátele kromě uzavřené, záhadné May. Na začátku školního roku se v Sářině třídě objeví... (pokračování anotace)

vyšlo - Krigl
Tereza Benešová
Tajemství minulosti (Gjorkové 1)

Pod hladinou oceánu leží svět, o jehož existenci nemá lidstvo dodnes, ani ponětí. Dvanáctiletá Nefas o něm už pár let ví, ale teprve dnes nastal čas zařadit se mezi své. Mezi Gjorky. Nefas nechce nic víc, než najít konečně domov, pár přátel a zjistit proč vlastně musela vyrůstat stranou... (pokračování anotace)


vyšlo - Fortuna Libri

Aprilynne Pikeová

Kouzlení
(Křídla 2)

Být florelou v lidském světě není úplně jednoduché. Kromě toho, že vám jednou do roka na zádech rozkvétá květ, musíte tajit záležitosti florel a florelů před lidmi. Laurel má naštěstí poměrně tolerantní rodiče a přítele Davida. Jak se jim ale bude líbit... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
Roderick Gordon a Brian Williams
Útok z podzemí (Svět v podzemí 5)

Dobrodružství Willa Burrowse pokračuje! Styxové se znovu vynořili z Podzemí na Povrch. Pokud jste si mysleli, že Likvidátoři byli odporní, zapomeňte na to. Tentokrát s sebou totiž vzali i své ženy. Jediné, co jim stojí v cestě, je Will Burrows a jeho přátelé. Doutnající spirála chaosu se roztáčí a ne všichni přežijí... (pokračování anotace)

vyšlo- Knižní klub
Scott Westerfeld
Goliaš (Leviatan 3)

Třetí, závěrečný díl trilogie o dobrodružstvích statečné skotské dívky Deryn Sharpové, které v převlečení za chlapce čelí na palubě vzducholodi Leviatan nejen úkladům nepřátel, ale i úkladům tajné lásky k Alekovi, mladičkému dědici habsburského trůnu. Alek a Deryn se znovu ocitli na palubě Leviatanu... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Julie Kagawa
Železný král (Železný král 1)

Meghan Chase má tajný osud - který si nikdy nedokázala ani představit. Něco bylo v Meghanině životě vždycky zvláštní, již od chvíle kdy Meg bylo šest a její otec jí zmizet přímo před očima. Ve škole se jí nikdy nepodařilo zapadnout a dokonce ani doma ne. Ve chvíli, kdy ji začne pozorovat tajemný cizinec... (pokračování anotace)

vyšlo - Jota
Alyxandra Harvex
Krevní msta (Kronika Drakeových 2)

Nejlepší odplatou je láska. Logan Drake má plné ruce práce s hrou na roztomilého prince u upírského královského dvora své matky Heleny a ochraňováním své sestry Solange před nebezpečným a mocichtivým Leanderem Montmartrem... (pokračování anotace)


vyšlo - CooBoo
Francisco X. Stork
Marcelo ve skutečném světě

Marcelo Sandoval slyší hudbu, kterou nikdo jiný neslyší. Je to jeden z projevů psychické poruchy podobné autismu, kterou trpí. Celý dosavadní život chodil na školu pro žáky se speciálními potřebami, ale toto léto se jeho otec rozhodl, že musí poznat skutečný svět a zaměstná ho ve své právnické firměí... (pokračování anotace)

vyšlo - Egmont
Marissa Meyer
Cinder (Měsíční kroniky 1)

Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody - mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci, díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou ve městě... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo

Darren Shan

Bec (Demonata 4)


Jako malá bojovala Bec o život. Coby učednice kněžky se touží stát součástí kmenu, který sice potřebuje její schopnosti, ale zároveň se děsí její síly. A když se zjeví démoni, z boje je najednou válka. Dokud Bec nepotká druida Drusta, je její magie slabá a netrénovaná. Pod jeho vedením a s malou skupinkou... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo
Colleen Houck
Prokletí Tygra (
Tygří sága 1)


Vášeň. Sudba. Čest. Byli byste ochotni to dát na misky vah, abyste mohli změnit svůj osud? Sedmnáctiletou Kelsey Hayesovou by nejspíš ani ve snu nenapadlo, co jí čeká tohle léto; že se bude pokoušet zlomit tři sta let starou indickou kletbu... (pokračování anotace)

vyšlo - Talpress
George R. R. Martin
Hostina pro vrány (Píseň ledu a ohně 4)

Po staletích krutých zápasů a osudových zrad se sedm mocností vládnoucích jedné říši navzájem zdecimovalo natolik, že jim nezbývá než nyní žít v tísnivém příměří. Nebo to tak alespoň vypadá... Pár jedinců si stále ještě dělá nárok na... (pokračování anotace)

vyšlo - Fantom Print
Jeaniene Frost
Na půl cesty do hrobu (Noční lovci 1)

Poloviční upírka Catherine Crawfieldová loví upíry s jediným cílem - pomstou. A přitom doufá, že jednou ze stvůr bez tlukoucího srdce bude její otec. Muž, který zničil život její matce. Dříve, než se jí to podaří, je ale zajata Bonesem... (pokračování anotace)

KVĚTEN 2012
vyšlo - Fortuna Libri
Gregg Olsen
Závist (Prázdná rakev 1)

Román o prázdné rakvi - Vražda je tak sprosté slovo... Noc, kdy Katelyn zemřela, se stalo cosi, co všechno změnilo. Zlo má nejrůznější příchutě. Někdy je hořké, jindy ošidně sladké. Katalyn zjistila den své smrti. V jeden okamžik byla... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo
Veronica Roth
Divergent (
Divergent 1)

V dystopickém Chicagu, Beatrice Priorové, je společnost rozdělena do pěti frakcí, z nichž každá se věnuje pěstování jedné zvláštní ctnosti. Je to poctivost (Čestní), obětavost (Nezištní), odvážnost (Neohrožení), mírumilovnost (Přátelští) a moudrost (Vzdělaní)... (pokračování anotace)

vyšlo - Fortuna Libri
Kiersten White
Nikdo není bez viny (
Paranormálové 2)


V dalším dílu Paranormálů se opět setkáváme s Evií, která bude tentokrát kromě svých obvyklých problémů s vílami, upíry a Mezinárodní agenturou pro zadržování paranormálů řešit i problémy, které trápí spoustu dívek jejího věku... (pokračování anotace)


vyšlo - Fortuna Libri

DeStefano Lauren

Past (Zahrada nesmrtelnosti 1)


Co kdybyste se dozvěděli, kdy - na den přesně - zemřete? Díky moderní vědě se každá lidská bytost stává tikající časovanou genetickou bombou. Bezohledné manipulace s genetickými informacemi způsobí, že muži se dožívají pouze dvaceti pěti... (pokračování anotace)

vyšlo - Baronet
J. R. Ward
Crave (Padlí andělé 2)

Odvěký souboj mezi dobrem a zlem - se stále stejnými hráči a stále stejnými zavrženíhodnými dušemi. Sedm hlavních hříchů, které si nezaslouží nic než věčné zatracení. Další nelítostný souboj mezi padlým andělem se zatvrzelým srdcem a démonem, který je už mnohem opatrnější a zákeřnější. Isaac Roth... (pokračování anotace)

vyšlo - Baronet
Charlaine Harris
Šepoty ze záhrobí (Harper Connelly Mysteries 1)

Harper Connelyová bývala docela obyčejná dívka. V patnácti letech však po náhlém zásahu bleskem během bouřky získala nevšední schopnost - dokáže objevovat mrtvé a určovat, jak vypadaly poslední chvíle jejich života... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo
Stephanie Perkins
Anna a francouzský polibek

Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí... (pokračování anotace)

vyšlo - BB art
Melissa de la Cruz
Odhalení (Modrá krev 3)

Nic není tak, jak se to zdálo být. Schuyler Van Alenová je modrokrevná, patří mezi upíry, krásnou a bohatou elitu. Nebo si to aspoň myslí. Její jistoty se otřásají v základech: je skutečně modrokrevná, nebo v jejích žilách koluje nebezpečná stříbrná krev? Schuyler se ocitá v rodině Forceových... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Laini Taylorová
Kost přání (Kost přání 1)

Po celém světe se na dveřích objevují černé otisky rukou, vypálené okřídlenými cizinci, kteří se nyní plíží trhlinami v nebi. V temném a prašném obchodě, je Ďáblova zásoba lidských zubů na nebezpečně nízkém bodě. A ve spletitých uličkách Prahy, se mladá studentka umění... (pokračování anotace)

květen - Baronet
Douglas Rees
Prvák (Upírská střední 1)

Po prvním dni na nové střední škole Vlad Drakul Cody Elliot zjišťuje, že není vše, jak by mělo být. Ostatní spolužáci jsou nadpřirozeně silní, vyhýbají se slunečnímu světlu a neustále si objednávají krev z místní krevní banky. A když mu nový kamarád ukáže své tesáky, Cody nepotřebuje vědět víc - tyhle děti jsou upíři... (pokračování anotace)

květen - Knižní klub
Kami Garcia, Margaret Stohl
Nádherný zmatek (Kronika prokletých zaklínačů 3)

Ethan Wate si myslel, že si už zvykl na podivné, nemožné události, které se poslední dobou dějí v jeho rodném Gatlinu, jižanském zapadákově. Jenže teď, když se Ethan a Lena vrátili domů, slova podivné a nemožné získala úplně nový význam. Gatlin sužují záplavy kobylek, rekordní horka a pustošivé bouře... (pokračování anotace)

květen - Motto
Maggie Stiefvater
Nářek (Faerie 1)

Pro šestnáctiletou Deirdre Monaghanovou jsou v životě důležité jen dvě věci: její harfa a nejlepší kamarád James. Pak se ale zúčastní zcela obyčejné hudební soutěže, jakých absolvovala už desítky, a náhle se kolem ní začnou dít zvláštní věci. V trávě roste příliš čtyřlístků a všude se objevují záhadní krásní cizinci... (pokračování anotace)

květen - Egmont
John Flanagen
Vydědenci (Bratrstvo 1)

Ve Skandii existuje pouze jediná cesta, jak se stát bojovníkem. Chlapci jsou vybíráni do skupin zvaných bratrstva a musejí podstoupit tříměsíční výcvik v námořnických dovednostech, ovládání zbraní a bojové taktice. Bratrstvo stojí proti bratrstvu a soutěží spolu v řadě úkolů. Vítěz může být jen jeden... (pokračování anotace)


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ebolin Ebolin | Web | 3. ledna 2012 v 16:11 | Reagovat

Přehledný přehled :D :-D

Jak jsem četla ty temné vize, tak se mi líbili a chtěla jsem přečíst další díl, který (jak jsem se dočetla) vychází v dubnu - je to pravda?

2 Abyss Abyss | Web | 3. ledna 2012 v 20:18 | Reagovat

[1]: Je to pravda... vidíš to, nějak mi tu utekl :))

3 Brianne Brianne | Web | 3. ledna 2012 v 21:41 | Reagovat

Na Firelight jsem narazila nedávno a neskutečně mě ta knížka zaujala, takže mám rozhodně v plánu si ji koupit ;-) . Dobře také potom vypadá to Prokletí Tygra 1 a taky Krvavá romance od Alice Moon (to jméno se mi neskutečně líbí :D ). No vidím, že se tento rok nejspíš budu muset pořádně rozjet v pořizování knížek :-D

4 nel-ly nel-ly | Web | 5. ledna 2012 v 21:09 | Reagovat

já tenhle rok čekám jen na posledního Eragona, abych to měla konečně kompletní...

5 nel-ly nel-ly | Web | 5. ledna 2012 v 21:10 | Reagovat

btw. a ten by snad ěml vyjít v Březnu? pokud se nepletu

6 Abyss Abyss | Web | 6. ledna 2012 v 9:19 | Reagovat

[5]: jj na konci března :))

7 Jilly Jilly | Web | 8. ledna 2012 v 13:48 | Reagovat

To  vypadá na pár opravdu ale opravdu dobrých kousků:) Obzvláště hodně se těším na Matched:)

8 Katrin Katrin | Web | 8. ledna 2012 v 15:35 | Reagovat

Skvělý přehled knížek, díky za něj. :-)
Já se budu snažit publikovat překlad jedné podobné na stránkách, tak mrkni. Něco už jsem rozepsala, jsi znalec, bude mě těšit pokud přidáš komentář. Díky

9 Míša Míša | 10. ledna 2012 v 18:36 | Reagovat

2. dubna vychází Sukuba 3 - Sny

10 Abigail Abigail | Web | 11. ledna 2012 v 22:48 | Reagovat

Ahoj, super přehled jen jsem se chtěla zeptat, pořád pokukuju po obálce Hex Hall, líbí se mi, ale nevím jaká ta knížka je... jen tak přibližně? Bylo to dobrý? Abych si ji nekoupila jen tak a pak byla nudná

11 Abyss Abyss | Web | 11. ledna 2012 v 23:35 | Reagovat

[10]: Je to taková veselá knížečka, žádný velký objev, ale na zaplnění času bohatě postačí :)

12 Houp Houp | Web | 13. ledna 2012 v 14:54 | Reagovat

Těším se těším a těším! Teda nevím, kde ty knihy všechny seženu, ale doufám, že budu mít čas, náladu a popřípadě i peníze. :D

13 Silver Silver | E-mail | Web | 13. května 2012 v 13:33 | Reagovat

Tak by mě zajímalo kdy přesně vyjde Dračí dívka od Sophie Jordan.

14 Edita Edita | Web | 28. července 2012 v 15:02 | Reagovat

Zajímavý blok, zas někdy kouknu.

15 cheap bridal dress cheap bridal dress | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:21 | Reagovat

A. Because he wanted to work over-time!
http://www.wiredress.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama