Vánoční soutěž o knihu (aneb Vánoční knižní hop)

6. prosince 2011 v 22:05 | Abyss |  KNIŽNÍ SOUTĚŽE | Vyhraj parádní čtení!
Naskytla se zde nějaká chybička, po které se celý článek vymazal, proto aktuálně jen velice rychle, později bude vše opět napraveno. Vše potřebné pro účast neleznete v soutěžním formuláři, takže o nic nepřicházíte.


"SOUTĚŽNÍ FOTMULÁŘ"Zahopkejte si na další knižní soutěže.
...
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (112)
Zobrazit starší komentáře

101 šaja šaja | 21. prosince 2011 v 22:01 | Reagovat

A už tu jsou zase Vánoce. Ještě jsme se nevzpamatovali z jedněch a už tu máme druhé. Kde že jsou ty časy, kdy Vánoce byly svátky klidu a míru?
Dnes už v tom žádný klid a mír není, každý se honí za dárky a neužívá si toho krásného vánočního času.
Fuj, co to tu píšu, teď to zní jako bych Vánoce neměla ráda, ale opak je pravdu. Vánoce opravdu zbožňuji, a tím nemyslím jen Štědrý den. Myslím tím vlastněě celé zímní období, jakmile napadne první sníh, už jsou tu Vánoce, i dbyly začalo sněžit v srpnu, tak nějak mám první sníh spojený s Vánocemi. Jakmile napadne první sníh, nejradši bych vytáhla stromeček a začala zdobit, běžela k babičke a dělala cukroví a ujídala těsto, vzala si brusle a šla na led, nebo popadla snowboard a pádila na svah. Pamatuji si, ře jako malá jsem nemohla dospat a už snad v 6:00 jsem skákala u rodičů na posteli a tahala taťku z pod peřiny, aby šel se mnou zdobit stromeček, pamatuji se, že jsem pravidelně rozmačkala několik koulí a tuto štafetu potom po mě přebrala má sestřička. A ano, přiznávám i ve svých 20 letech nemůžu dospat Štědrého dne. Každý rok se snažím postít, abych alespoň očkem zahlédla zlaté prasátko, ale jediné co padne do rozného pole je sukroví a je tak težké odolat, když má tak líbezný hlasek, který na mě volá a tak přesvědčivé argumenty, abych aspoń ochutnala a já slaboušek vždy ochutnám :-D Koukáme se sestřičkou na pohádky, zpíváme koledy, hrajeme různé hry, čteme knížky, děláme cokoli, jen aby jsme si ukrátili čekání na Ježíška. A když konečně usliše zvuk našim uším ten nejkrásnějí, stejně musíme nejdřív domýt a uklidit nádobí, abychom mohli rychstí blesku vystřelit do pokojíčku ke stromečku. Všem se rozzáří obličeje nám z radosti jakou máme z dárečků a rodičům z nás, jak jsou šťastní jakou nám udělala radost. když se konečně domazlíme s dárečkama, pořádně se zazimujeme, vezmeme vánoční čepičky nebo sobí parůžky a jdeme na večerní zpívání k betlému. Tam se potkáme se všema známývá a milýma cvočkama z našeho městečka a užíváme si té pravé Vánoční Pohody.

A tobě přejí šťastné a veselé Vánoce :-D

102 Renča Renča | E-mail | 22. prosince 2011 v 13:36 | Reagovat

Nie nadarmo sa hovorí, že Vianoce sú sviatkami pokoja a pohody. Hlavne preto  sa na ne teším ako blcha, prázdniny, tradičné rozprávky vďaka ktorým sa aspoň na chvíľu prenesiem do sveta fantázie a kúziel..bez Popolušky alebo Perinbaby by to neboli tie pravé Vianoce :D Nehovoriac o stromčeku ktorý každý rok poctivo ozdobujem pri počúvaní vianočných pesničiek. A večera, skoro celý deň musím trpieť omamné vone vychádzajúce z kuchyne bez toho aby som ochutnala, ale stojí to zato,keď nakoniec okolo šiestej zasadneme za stol:D najprv oplátky s cesnakom(to veľmi nemusím)ale kapustnica...mňam tej sa neviem dojesť a pravdaže kapor ktorý už dávno dosníval svoj sen o slobodnom živote niekde v rieke a rezignovane leží upečený a obložený zemiakmi na pekáči:D po naplnení žalúdkov sa vždy presunieme k stromčeku kde už ležia prekvapká...ktoré si rozdáme a spoločne sa vitešujeme :D Zbožňujem Vianoce ale nie kvoli darčekom , ale kvoli atmosfére akoby sme naozaj na chvíľu žili v rozprávke, čas sa zastavil aby sme mohli vychutnať chvíle s rodinou.

103 Kay Kay | Web | 22. prosince 2011 v 20:25 | Reagovat

Páni...pěkná soutěž:) Rozhodně se ráda zapojím! Máš tu plno skvělých knížek nejvíc mě asi zaujali Blood Lines, sice jsem je chtela cist v anglictine, ale neuskodilo by mi si zase jednou precist neco v rodnem jazyce :D rozhodne vypada zajimave taky virus a křídla...:) no nic zapojím se do soutěže a budu doufat ve štěstí:)

104 Kay Kay | Web | 22. prosince 2011 v 20:29 | Reagovat

jinak vánoce u nas slavime asi tím, že 23 nazdobíme stromeček a ráno kdyz se probudime tak pred malou sestrou predstirame ze jej prinesl jezisek:) ona nadsene kolem nej neustale chodi a po snidani, ktera je obvykle mazanec nebo vanocka se odebirame vsichni k televizi, kde se divame na pohadky...odpoledne musi vetsinou sestra spat a nebo na prochazku a my mezitim odneseme darky k babicne, kde obvykle vanoce slavime...slavime je ve velkem kruhu( je nas asi 12) a miluju to. nikdy bych nemenila...:) po veceri a rozdani darecku si obvykle az do noci povidame...je to pro nas vzacne protoze tohle se u nas mockrat do roka nestane..:)

105 Kacennnka Kacennnka | Web | 22. prosince 2011 v 20:35 | Reagovat

Vánoce? Cože, Vánoce? Oni jsou zase Vánoce? To se nám zase sejde celá famílie? To ZASE budu muset kupovat vánoční dárky? To zase utratím všechny své ušetřené peníze pro někoho jiného, než jsem já? To zase všude bude ten tlustý týpek, kterému se říká Santa Claus?

Vánoce - svátky klidu, míru a neskutečného stresu. Klidu? Možná po Štědrém dnu, kdy si všichni konečně alespoň trochu odpočinou. Míru? Jo, když se rodina nepohádá, nebo se někomu nešprajcne kost v krku. Stresu? Kdo má mít pořád čas nakupovat vánoční dárky? (Taky za co je kupovat, ale furt je tu ta možnost, že banka se dá vykrást vždycky.) A teď je ta otázka... proč vlastně máme rádi Vánoce?

Sejde se celá rodina, vždy je dobré jídlo, vánoční cukroví je věc, kterou MUSÍ milovat každý... O vánočních dárcích ani snad už mluvit nebudu, protože kdo něco nerad dostává? (a upřímně, ti, co tvrdí, že jim nejde alespoň trochu o dárky, kecají)... Ale pak jsou tu ještě vysloužené prázdniny...

Mám ráda Vánoce... Ale ani nevím proč... Dřív to bylo hlavně kvůli dárkům, teď už mi ani o ty dárky zas tak moc nejde. Jako rodina se scházíme celoročně. Vánoční výzdoba, která je všude už alespoň od půlky listopadu, mi leze na nervy a Santu Clause nemůžu ani vidět. (Cituju kamaráda: "Nejvetší fake na tom je, že kdyby se změřil pas Santy a vnitřní šířka průměrného komínu, dostalo by se faktu, že se Santa nikdy nemůže dostat do domu komínem...") Co mám, sakra, tak ráda na těch Vánocích?

V letošním roce je to hlavně to, že KONEČNĚ jsou prázdniny, které si, jakožto studentka, vážně zasloužím, protože tohle bylo víc než vyčerpávající období... Pak je to, dobře, ta atmosféra, která je naprosto jiná než vždycky... Protože i teď, když je 22. prosince, jsem schopná říct si větu: "WTF? Oni jsou Vánoce?" Proč? Kde se, krucinál, letos fláká ten sníh? A ano, shodou okolností, jak řekl jeden můj dobrý kamarád, letošní Vánoce budou jen řadou dnů, kdy si uvědomí, že "je zase sám". Jop, letos to nějak nepodařilo... Vlastně měla bych teď doma ležet s depresemi, ale víte co? Já jsem takový flegmouš, že mě nic prostě nerozhází! :D

Prostě Vánoce jsou zhruba 10 dny volnosti bez školy, neustálé přítomnosti rodinky, přejídání se sladkým a rozbalování dárků, návštěv u babiček a při troše neštěstí je tak alespoň jeden večer, kdy někdo skončí na pohotovosti s kostí zabodnutou v krku.

Ale co, jsou to Vánoce...

106 Klára Klára | 22. prosince 2011 v 20:40 | Reagovat

Na Vánoce se začnu těšit hned už 25. prosince. Mám hrozně ráda to napětí co asi nakonec dostanu za dárky a jak se ostatním budou líbit dárky ode mě. Taky mám na Vánocích ráda, že nemusím vstávat brzo, hezky si můžu přispat ;).

107 Ettelëa Dragons Ettelëa Dragons | E-mail | Web | 22. prosince 2011 v 21:08 | Reagovat

Vánoce... miluju Vánoce, je to pro mě nejkrásnější období v roce. I když v dnešní době už lidé neprožívají Vánoce tak jako kdysi a je to trochu o něčem jiném, já si je snažím užít, jak nejlépe dokážu. Usilovně se snažím udržet si tu dětskou radost - ta je na tom nejhezčí. Miluju to nádherné těšení se a všechny ty vůně a světla která k Vánocům patří. Jen mě trochu mrzí, že Češi zapomínají na to, že u nás jsou Vánoce spojené s Křesťanstvím a dárky nosí Ježíšek a pletou dětem hlavy Santou Clausem, ale s tím se asi prostě nedá nic dělat - je to o reklamě.
Mě vždycky nosil, nosí a nosit bude dárky Ježíšek a i když vím, že ve skutečnosti si je kupují lidé navzájem, tak vím, že Ježíšek existuje - v srdci všech lidí, kteří v něj věří. Taková víra je hezká, nemyslíte? :)

Zítra budeme - stejně jako každý rok - zdobit stromeček a na to se moc těším. Je to takový každoroční rituál, při kterém si zpíváme koledy a zdobíme, pak se v celém bytě zhasnou světla a rozsvítí se jenom stromeček a to je tak krásný pohled! A potom, později večer budu balit dárky (až skončí Anděl Páně, mám moc ráda Ivana Trojana...) a na to se taky moc těším. Mám nakoupeno několik rolí balícího papíru a budu balit a balit... Balení dárků mě baví rozhodně víc, než jejich nakupování.

A pak přijde 24. prosince a s ním i mnoho pohádek. Miluju pohádky, zvlášť ty klasické české, ty jsou nejhezčí (aspoň pro mě). S mladším bráchou jsme si už zaškrtli, na které pohádky se chceme dívat. Já jsem si například vybrala už tradičního Třetího prince, později Pyšnou princeznu a samozřejmě Popelku a mezitím ještě nějaké další. Během dne jdeme s rodinou taky ven a když se vrátíme, mamka začíná připravovat večeři a pak přijde rozbalování dárečků. Na to nechci moc myslet, i když se samozřejmě těším na to, co dostanu, ale to vědomí, že už je zase po Vánocích je takové smutné... Ale tak zase se můžeme těšit na ty příští, že? :)

Už nejsem dítě (i když dospělý taky ještě chvíli ne), ale Vánoce pořád hodně prožívám. Pamatuji si, že byly dva roky (snad když jsem byla v osmé a deváté na základce), kdy jsem si Vánoce moc neužila, protože jsem měla pocit, že stárnu a Vánoce pro mě už tolik neznamenají, ale spletla jsem se. Nezáleží na tom, kolik vám je, Vánoce mají své kouzlo a to jde cítit všude ve vzduchu, je to krásné období, ale člověk tomu musí být otevřený a musí být schopný to kouzlo vnímat. Pak jsou Vánoce nádherné, i když Vám je třeba 90 :) Jak řekla jedna mladá, moudrá dívka - "Stačí mít otevřenou mysl... (a srdce). Takže tobě i všem přeji krásné prožití Vánoc a šťastný nový rok, hodně lásky a pěkných dárků (a nějaké ty knihy samozřejmě :))

108 Storycollector Storycollector | Web | 22. prosince 2011 v 21:49 | Reagovat

[107]: Týjo, já nemůžu balení dárků vystát, protože každý můj výtvor připomíná chuchel chlupů vyplyvnutý kočkou. Takže zrovna nejlepší první dojem dárky ode mně fakt nedělaj'. :-D

109 Ettelëa Dragons Ettelëa Dragons | E-mail | Web | 22. prosince 2011 v 22:39 | Reagovat

[108]: To moje mamka to vyřešila - všchno dává do takových těch ozdobných sáčků, aby se s tím nemusela namáhat :) Já jsem v určitých věcech děsný perfekcionista a balení dárků k těmto věcem patří, takže u několika dárků strávím klidně i několik hodin, než jsou podle mě docela slušně zabalené. Ale děsně mě to baví, strašně se mi líbí ty barevné balíčky, pak se mi to ani rozbalovat nechce :)

110 Ketty Ketty | E-mail | 22. prosince 2011 v 23:20 | Reagovat

Vánoce jsou podle mně jedny z nejlepších dnů v roce! Zbožňuju tu atmosféru tu tipickou vůni a zvuky Vánoc, všechen ten schon a pak ten klid když už je po něm. Taky vybírání dátrků, pečení cukroví, čas s rodinou a všichni jsou takoví milejší.

Tradicí máme jen pár, každý rok máme řízky/rybu a bram. salát, než začneme louskáme oříšky jestli najdeme pěkný, znamená to že budeme zdraví, krájíme jablko, posloucháme koledy a pak se hned po večeři vrhneme na dárky :-D

A píseň no, tento rok to bude asi Christmas lights od Colplay - nwm je taková spíš smutnější ale tento rok se jí nemůžu nabažit :)

111 Abyss Abyss | Web | 23. prosince 2011 v 8:42 | Reagovat

Děkuju za všechny vaše příspěvky, je zajímavé, jak kdo vnímá Vánoce a rozhodování o tom, kdo získá speciální vstupy bude neuvěřitelně těžké :))

112 ugg bailey button boots clearance ugg bailey button boots clearance | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:13 | Reagovat

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.
http://www.shoesvisit.com/ugg-sundance-ii-boots.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama