Vychází knižně v ČR (FA, YA) 2011 (říjen - prosinec)

8. července 2011 v 16:58 | Abyss |  VYCHÁZÍ U NÁS | Co najdeš v knihkupectví?
U každé knihy naleznete datum vydání, nakladatele a samozřejmě ještě název a autora, plus část anotace (byla-li uveřejněna či pokud jsem přeložila originál), pro zbytek anotace pak stačí kliknout na "pokračování anotace". Obálky po pravé straně jsou originální, po levá pak již ty naše.
VYCHÁZÍ V ROCE 2012
OCTOBER / ŘÍJEN 2011
vyšlo - Baronet
J. R. Ward
Milenec je můj (Bratrstvo černé dýky 8)

Upírské Bratrstvo černé dýky se rozrůstá o dalšího bojovníka. John Matthew musel urazit dlouhou cestu, než byl nalezen mezi lidmi, kteří nepoznali jeho upírskou podstatu, stejně jako si jí nebyl vědom on sám. Nikdo však nezná ani jeho minulost, ani jeho pravou identitu. Osobní msta zavede Johna... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
L. J. Smith, Kevin Williamson, Julie Plec
Chuť krve (Stefanovy deníky 2)

Stefan s Damonem utekli svým pronásledovatelům v Mystic Falls a vlakem se vydali do New Orleans. Damon odmítl živit se lidskou krví a nakonec Stefana opustil. Stefan potkal skupinu upírů, kteří ho naučili jak přežít a nezabíjet při tom lidi. Damona zajal majitel cirkusu a udělal z něj výnosnou atrakci... (pokračování anotace)

vyšlo - Domino
Richelle Mead
Na vrcholu (Sukuba 2)

Že láska bolí, to ví Georgina Kincaidová lépe než kdokoli jiný. Miluje talentovaného spisovatele Setha, ale kdyby ho třeba jen políbila, vysaje tím z něj život. Není divu, že se tím trápí - tím spíš, že Seth její city opětuje. Ona je však Sukubou, a jako taková čerpá sílu z mužů, kteří podlehli jejímu kouzlu. (pokračování anotace)

vyšlo - Nava
Cat Clarke
Jako moucha v pavučině

Grace se probudí v bílém pokoji. Poslední, na co si vzpomíná, je to, jak byla vyvedena z místního parku, kam často chodívala a kam přišla, aby spáchala sebevraždu. Rychle jí dochází, kdo je její věznitel. Je to Ethan. Kromě nábytku, oblečení a jídla... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Scott Westerfeld
Behemót (Leviatan 2)

Behemót je nejdivočejší stvoření britského námořnictva, které dokáže pozřít nepřátelské bitevní lodě jediným polknutím. A když se teď darwinovci dostali do války proti silám industriálů, budou ho opravdu potřebovat. Deryn je dívka vydávající se za chlapce v britských vzdušných službách. Alek zase dědic... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Catherine Fisher
Sapphique (Inkarceron 2)

Finnovi se podařilo uprchnout z temného vězení jménem Inkarceron, ale musel tam zanechat své nejbližší přátele, přísežného bratra Keira a dívku Attii. Jeho nárok na trůn Říše se zdá nezpochybnitelný - až do chvíle, kdy vystoupí neznámý Uchazeč, který jako by mu z oka vypadl, a za dědice se prohlásí sám... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
Lisa McMann
Lovkyně snů (Wake 1)

Pro sedmnáctiletou Janie začíná být vtahování do cizích snů už opravdu únavné. Především ty, při kterých člověk padá do nicoty, sny ala "jsem nahá ale nikdo mi to neřekne" a sexuálně poblázněné sny. Janie toho z lidské fantasie viděla už vážně dost a i nyní by jí to stačilo na celý život... (pokračování anotace)

říjen - Daranus
Christopher Pike
Černá krev (Poslední upír 2)

Upíři nemusejí vypadat děsivě. Síta je na první pohled obyčejná teenagerka, která se od svých vrstevnic liší snad jen neobyčejnou krásou a inteligencí. Málokdo ví, že už je jí pět tisíc let a že je posledním žijícím upírem... Ve druhém díle slavného vampyristického cyklu se Síta ocitá v Los Angeles... (pokračování anotace)

říjen - Knižní klub
Kleinová Rachel
Můří deníky

Šestnáctiletá hrdinka, žijící v luxusní internátní škole, si zapisuje do deníku sve nejtajnější myšlenky. Ovládá ji stále rostoucí posedlost spolužačkou, se kterou sdílí ložnici, Lucy Blakeovou, a nemyslí na nic jiného... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Laren Kate
Muka * (Pád 2)

Ve druhém dílu série Andělé pokračuje dramatický příběh, v němž se mladičká Luce snaží odhalit pravdu a přerušit věčný koloběh lásky, předčasné smrti a znovuzrození. Daniel, její odvěká láska a padlý anděl, dojedná příměří, aby ji chránil před Vyhnanci, kteří jí chtějí ublížit... (pokračování anotace)

vyšlo - Fragment
Eden Maguire
Arizona (Krásní mrtví 2)

Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých? Po Krásných mrtvých není několik týdnů ani stopy. Darině se po Phoenixovi strašně stýská. Snad se vrátí a pomůže jí vyřešit tajemství další záhadné smrti. Je to už skoro rok, co se Arizona utopila v Hartmannově jezeře... (pokračování anotace)

vyšlo - Baronet
Jayne Ann Krentz
Záblesky stínů (Whispering Springs 1)

Hlavní hrdinkou jednoho z nejúspěšnějších a nejtajemnějších autorčiných bestsellerů je návrhářka interiérů Zoe Luceová, obdařená zvláštní schopností sladit se s okolím tak, že cítí i události, které se v nich udály. V ložnici svého klienta je přímo zasažena vlnami hrůzy, vzteku a násilí... (pokračování anotace)

vyšlo - Fortuna Libri
Aprilynne Pike
Křídla (Křídla 1)

Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. (pokračovnání anotace)

vyšlo - Fortuna Libri
Whiteová Kiersten
Zlodějka duší (Paranormálové 1)

Hrdinka románu Evie má velice zvláštní povolání: pracuje v Mezinárodní agentuře pro zadržování paranormálů. Běžně se vídá s upíry a vlkodlaky, její nejlepší přítelkyně patří mezi mořské panny a nová láska je vodouch - paranormál, který na sebe dokáže brát nejrůznější podoby... (pokračování anotace)

NOVEMBER / LISTOPAD 2011
2. listopadu - Baronet
J. R. Ward
Milenka pout zbavená (Bratrstvo černé dýky 9)

Vishousovo dvojče, sestra Payne, je ukuta ze stejného bojového ducha jako on. Po nekonečné době věznění z vůle všemocné Stvořitelky se jí podaří osvobodit, jen aby vzápětí utrpěla hrozné zranění. Její záchranu svěřuje Bratrstvo do rukou lidského chirurga, Manuela Menella, jediné možné spásy. Ten nikdy nevěřil na bytosti... (pokračování anotace)

listopad - Brokilon
Rachel Caine
Prokletý dům * (Upíři z Morganville 1)

Vítejte v Morganville. Po západu slunce ale raději zůstaňte doma. Městu začínají vládnout ti, kdo nejsou úplně mrtví... Claire přijela do Morganville studovat a dobře se bavit. Nepředpokládala, že spolužačky z koleje jí budou už od začátku ztrpčovat život. Ani pronájem pokoje ve velkém starém domě však vůbec není změnou... (pokračování anotace)

10. listopadu - Fragment
L. J. Smith
Osvobození (Upíří deníky 8)

Elena společně s Damonem, Meredith a Bonnií vešla do Temné dimenze osvobodit Stefana, který tam pomalu umírá. Damon cítí vinu za zločin, který proti bratrovi spáchal, a je ochoten nasadit pro Stefana život. V Temné dimenzi události spějí k dramatickému vyvrcholení. Elena s přáteli míří přímo k vězení... (pokračování anotace)

listopad - Triton
Cherie Priest
Zemětřas (Mechanické století 1)

V době občanské války přilákaly zprávy o zlatě na zamrzlém Klondiku na pacifický severozápad tisíce dobrodruhů. Každý chtěl zbohatnout. Ruští těžaři si dokonce najali vynálezce Levitica Bluea, aby jim zkonstruoval stroj, který dokáže těžit zlato pod ledem. Tak se zrodil Zemětřas. Již při první zkoušce se však stal neovladatelným... (pokračování anotace)

10. listopadu - Knižní klub
Simon Toyne
Sanctus

Mysteriózní thriller o hrůzyplném tajemství, které střeží podivný mnišský řád sídlící v tisíce let staré svatyni v nitru hory - a které je nyní blízko prozrazení. Celý svět totiž skrze televizní kamery přihlíží, jak neznámý mladý mnich vyšplhá na vrcholek citadely, stojí zde několik hodin s rozpaženýma rukama... (pokračování anotace)

11. listopadu - Egmont
Rachel Ward
Chaos (Čísla 2)

Adam je šestnáctiletý kluk, který se vzhledem neliší od svých vrstevníků. Přesto je naprosto výjimečný. Stejně jako jeho matka i on vidí čísla. Když se někomu podívá do očí, vidí je. Zpočátku nevěděl, co znamenají. V den smrti své matky pochopil, že jsou to data úmrtí. Vede si poznámky ve svém bloku... (pokračování anotace)

14. listopadu - Knižní klub
Harkness Deborad
Čas čarodějnic

Historička a čarodějnice Diana Bishopová celý svůj život odmítala své nadpřirozené nadání. Očarovaný alchymistický rukopis však do jejího života vnese nevítaný příval magie a najednou se o ni zajímají nejen čarodějnice, ale i démoni a upíři. Záhy se po Dianině boku objeví i záhadný Matthew Clairmont... (pokračování anotace)

listopad - Jota
Rod Rees
Zima (Polo-svět 1)

První díl světově úspěšné tetralogie Polo-svět začíná Zimou... Polo-svět je nejpokročilejší počítačová simulace, která kdy byla americkou vládou vyvinuta. Jejím cílem bylo připravit vojáky na strašlivé podmínky při vedení současných válek... (pokračování anotace)

listopad - Baronet
Jayne Ann Krentz
Pravda nebo věrnost (Whispering Springs 2)

Návrhářka interiérů Zoe Luceová konečně našla klid v městečku Whispering Springs, kde se usadila se svým manželem, soukromým vyšetřovatelem Ethanem Truaxem. Doufá, že zde nikdo neodhalí její zvláštní schopnosti ani pohnutou minulost... (pokračování anotace)

listopad - CooBoo
Darren Shan
Massagre (Demonata 3)

Dervish Grady a Grubbs se pokoušejí vrátit do normálu, žít dál svůj život bez démonů. Když se Dervishovi ozve legendární producentka kultovních hororů a požádá ho, aby jí dělal poradce na jejím novém filmu, vypadá to jako dobrý nápad. Ale natáčení zasazené do městečka jménem Massagre nebude zdaleka taková idylka... (pokračování anotace)

listopad - Argo
Maggie Stiefvater
Splynutí (Vlci z Mercy Falls 3)

V prvním dílu, který česky vyšel pod názvem Mrazení, oba hlavní hrdinové, Grace a Sam, našli jeden druhého, ve Váhání bojovali za to, aby mohli zůstat spolu. V Navždy je situace ještě vyhrocenější, na vlky jsou pořádány štvanice a životy obou protagonistů se ocitají v ohrožení. Jak se smrt víc a víc blíží... (pokračování anotace)

listopad - Argo
Alyson Noel
Země stínů (Nesmrtelní 3)

Cena, kterou Ever musela zaplatit za Damenovo uzdravení, je nelidsky vysoká. Aby Damen znovu neonemocněl a navěky se neodebral do Země stínů, nesmí mezi oběma milenci dojít k žádnému tělesnému kontaktu. Ever se s tím nehodlá smířit a zoufale hledá, jak tohle prokletí zrušit. Do jejího života však náhle vstupuje... (pokračování anotace)

28. listopadu - Domino
Richelle Mead
Pokrevní pouta (VA II)

Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu... (pokračování anotace / překlad originální)

listopad - Egmont
Becca Fitzpatrick
Ticho (Zavržený 3)

Hluk mezi Patchem a Norou je pryč. Již překonali tajemství protknuté temnou Patchovou minulostí... spojili dva na první pohled nesmiřitelné světy... čelili srdcervoucí zkoušce zrady, věrnosti a důvěry... a to vše pro lásku, která přesahuje hranice mezi nebem a zemí. Ozbrojeni ničím, jen absolutní důvěrou... (pokračování anotace)

listopad - BB art
Anthony Horowitz
Škola černé magie

Studenti černé magie Dvanáctiletý David Eliot, sedmý syn sedmého syna, je problémový žák a s rodiči příliš nevychází. Když ho vyhodí ze školy, dostane poslední šanci - záhadnou školu Groosham Grange na jinak pustém ostrůvku u pobřeží. David se skamarádí s Jill a Jeffreym... (pokračování anotace)

listopad - Epocha
Laurell K. Hamilton
Obsidiánový motýl (Anita Blake 9)

V životě Anity Blakeové se vyskytuje hodně stvůr. Některé z nich jsou lidé. Mezi ně patří i muž jménem Edward, nájemný lovec se specializací na nadpřirozeno. Ten ji požádá, aby mu pomohla vystopovat největší zlo, s jakým se kdy potkala… (pokračování anotace)

listopad - Knižní klub
Alexandra Adornetto
Zář * (Zář 1)

Do poklidného přímořského městečka Tallow Beach nečekaně přijíždějí tajuplní sourozenci Gabriel, Ivy a Bethany Churchovi. Začnou studovat na střední škole a jejich objevení vzbudí mezi místními pořádný rozruch. Odkud se vzali? Kdo jsou jejich rodiče? Proč ve všem vynikají, aniž by vynaložili sebemenší námahu... (pokračování anotace)

listopad - Baronet
Jeaniene Frost
Věčný polibek temnot (Svět nočního lovce 2)

Soukromá detektivka Kira Gracelingová by v nastávajícím ránu nejraději šla dál. Avšak její smysl pro povinnost jí nenechá, aby ignorovala bolestné steny vycházející z opuštěného skladu. A tak se naplní její nejhorší noční můry. Zachráněným je mocný mistr upírů Mencheres, který po své krásné a odvážné pomocnici... (pokračování anotace)

23. listopadu - Baronet
C. C. Hunter
Zrozena o půlnoci (Padá stín / Padlé stíny 1)

Jednoho večera Kylie Galenová zjistí, že je s nevhodnými lidmi na úplně špatném večírku, a to navždycky změní její život. Matka ji pošle do tábora pro problematickou mládež v Shadow Falls a během pár hodin po svém příjezdu Kylie zjišťuje, že mládež v táboře není jen "problematická". Tady, v Shadow falls... (pokračování anotace)

listopad - BB art
Kathy Reichs
Virus (Virus 1)

Nebezpečný případ neteře sběratelky kostí Čtrnáctiletá Tory Brennanová měla odjakživa dobrodružství v krvi; konec konců je neteří slavné soudní antropoložky Temperance Brennanové. Seznamuje se se skupinkou dětí, které sdílejí její vlastní zápal pro vědu... (pokračování anotace)

listopad - BB art
John Connolly
Brána do pekel (Samuel Johnson 1)

Brána do pekla se otevírá, pozor na škvíru ve vesmíru! Samuela Johnsona trápí spousta věcí. Jeho táta se stará spíš o auto než o rodinu, matka je podivně samotářská. Jediný, kdo Samuelovi doopravdy rozumí, je jeho jezevčík Boswell. A aby toho nebylo málo... (pokračování anotace)

DECEMBER / PROSINEC 2011
7. prosince - BB art
Cecily von Ziegesar
Nezapomenutelná (To je ona 4)

Každá dívka o tom sní… Jak daleko je každá z nás ochotna zajít, aby se o ní říkalo… To je ona? Mít spolubydlící na elitní internátní škole Waverly Academy obvykle znamená zábavu každý večer. Zatímco se Callie a Jenny dělí o kluka, ostatní obyvatelky D... (pokračování anotace)

prosinec - Knižní klub
Rachel Hawkins
Čarodějnice z Hex Hall (Hex Hall 1)

Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem - nepolapitelným evropským čarodějem - jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká... (pokračování anotace)

prosinec - Jota
Patrick Ness
Temný ráj (Chaos 2)

Po napínavém závěru prvního dílu se třináctiletý Todd Hewitt probouzí jako vězeň v Novém Prentisstownu, jenž padl do rukou diktátora a samozvaného prezidenta Prentisse. Také Toddova přítelkyně Viola se ocitla v zajetí a Todd se rozhodne, že ji najde a zachrání. Musí však svůj záměr držet v tajnosti, což nesmírně ztěžuje Hluk... (pokračování anotace)

prosinec - BB art
Sara Shepard
Nevinnost (Roztomilé malé lhářky 2)

Každý má co skrývat Čtveřice roztomilých malých lhářek dokazuje, že stále umí pěkně zlobit. Alison DiLaurentisová zmizela, ale A. posílá vzkazy pro Arii, Emily, Hannu a Spencer pořád dál. Připomíná jim tajemství, která znala jen Alison - a to není jediná věc, která Lhářky trápí. Aria bojuje s vědomím... (pokračování anotace)

prosinec - Knižní klub
P. C. Castová, Krist Castová
Probuzená (Škola noci 8)

Zoey a její strážce Stark se vrátili z onoho světa, ale nemají sílu ani chuť odjet z bezpečného, magií prostoupeného ostrova Skye a čelit dalším intrikám zlé velekněžky Neferet a nesmrtelného Kalony. Temnota však nespí, naopak získává na síle a chystá se příznivcům Světla zasadit další smrtící úder... (pokračování anotace)

7. prosince - Baronet
J. R. Ward
Bratrstvo černé dýky - průvodce

Nejnovější svazek série Bratrstvo černé dýky by si neměl nechat ujít žádný z fanoušků proslulých caldwellských upírů! Autorka J.R. Ward v něm nabízí pestrou všehochuť bonusů, jaké v žádném z jejích románů nenajdete. Kromě zbrusu nové novely Otec ze života Zsadista, Belly a jejich dcerky, naleznete v Průvodci... (pokračování anotace)

DALŠÍ PŘIPRAVOVANÉ TITULY V TOMTO ROCE
CooBoo - Lauren Oliver: Chvíle před koncem


* Zdroje anotací a obalů knih pocházejí ze stránek nakladatelství: Argo, BB art, Brokilon, Domino, Egmont, Fantom Print, Fragment, Jota, XYZ, či webů Daemon, Bux, Goodreads
* Jako obrovské knižní múze, bych zde ráda poděkovala všem členům "Knižního a čtecího komanda" na Goodreads.com
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Tento rok vychází spousta nových knížek.

Souhlas
Stále nemám dost!

Komentáře

1 Fabiana Fabiana | E-mail | Web | 8. července 2011 v 17:02 | Reagovat

Na Behemota se těším od chvíle, kdy jsem dočetla Leviatana ;)

2 Haiska Haiska | E-mail | 8. července 2011 v 17:45 | Reagovat

Tý vado, těch je :D jsem fakt, ráda že se to v česku konečně začalo hejbat ;) Docela se těším na Zrozena o půlnoci... :-D

3 Demetra Demetra | Web | 8. července 2011 v 18:06 | Reagovat

"Jako moucha v pavučině" si musím přečíst už kvůli té dokonalé obálce :-P

4 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 8. července 2011 v 19:45 | Reagovat

Jé, Abbys díky za tebe a tvůj blog, konečně vím, kdy vyjde úpokračování Inkarceronu a leviathanu a navíc jsem našla další zajímavé knížky. :)

5 Hanyuu Hanyuu | Web | 8. července 2011 v 21:07 | Reagovat

Šíleně se nemůžu dočkat Temného ráje a Války hluku... jen doufám, že se dočkám tenhle rok a nešoupnou to na dýl ...

6 Luc Luc | Web | 11. července 2011 v 18:41 | Reagovat

na Sapphique sa už strašne teším ^^

7 Nymphe Nymphe | 31. července 2011 v 12:52 | Reagovat

Ahoj chci se zeptat jestli je první díl Roztomilých malých lhářek dobrý abych si zbytečně nekupoval dvě knížky které by nebyly dobré :-)

8 Abyss Abyss | Web | 31. července 2011 v 13:19 | Reagovat

[7]: Mně to dobré přišlo, rozhodně alespoň natolik, aby mě zajímal i druhý díl.
Více jsem se rozepsala v recenzi, takže můžeš případně nakouknout i tam (stačí když klikneš na "Web" a na recenzi tě to odkáže) :))

9 Wade Wade | 14. srpna 2011 v 22:49 | Reagovat

Tss, další Škola Noci. Označená, Vyvolená, Vyhořelá... jsem zvědavá, kdy se další kniha bude jmenovat MRTVÁ.

10 babygril babygril | 30. srpna 2011 v 12:00 | Reagovat

[9]: no potom by se další díl asi jmenoval zmrtvuvstání :-)

11 Mizuru Kia Mizuru Kia | Web | 2. prosince 2011 v 21:48 | Reagovat

[10]: Ještě je v záloze znovuzrozená...=D

12 Shaak Tinie Shaak Tinie | 2. prosince 2011 v 23:00 | Reagovat

Jo souhlasím, škola noci je fakt už moc natahovaná... já skončila u čtyřky, dál to nemá cenu číst..:D

13 joha joha | 17. prosince 2011 v 14:47 | Reagovat

Uz sem Massagre přečetla.Hustý :D

14 white dress white dress | E-mail | Web | 23. října 2012 v 9:14 | Reagovat

Q. Why were the teacher's eyes crossed?
http://www.rundress.org/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama