Vychází knižně v ČR (FA, YA) 2011 (červenec - září)

29. června 2011 v 16:17 | Abyss |  VYCHÁZÍ U NÁS | Co najdeš v knihkupectví?
U každé knihy naleznete datum vydání, nakladatele a samozřejmě ještě název a autora, plus část anotace (byla-li uveřejněna či pokud jsem přeložila originál), pro zbytek anotace pak stačí kliknout na "pokračování anotace", kterak vás přenese na příslušné místo. Obálky po pravé straně jsou originální, po levá pak již ty naše.
Pokud se u některého názvu knihy nachází * (hvězdička), můžete se po jejím kliknutí dostat na informace které jsem o sérii sepsala, či přímo na hodnocení dané knihy.JULY / ČERVENEC 2011
vyšlo - Knižní klub
K. Garcia a M. Stohl
Nádherná temnota * (Kronika prokletých zaklínačů 2)

Lena a Ethan přežili den, kterého se obávali celé měsíce - Leniny šestnácté narozeniny -, ale stálo je to hodně. Po smrti svého strýce, kterou si klade za vinu, je Lena sklíčená a ztracená a Ethan jí zjevně nedokáže nijak pomoci. Dívka se od něj začíná odtahovat a vrhá se po hlavě do nebezpečí... (pokračování anotace)

vyšlo - CooBoo
L. J. Smith
Otrokyně (Tajný kruh 2)

Pokračování strhujícího příběhu moderních čarodějek! Po zasvěcení do Tajného kruhu mladých čarodějek se Cassie opájí svou nově nalezenou mocí, která je stejně návyková jako nebezpečná. Octne se mezi dvěma soupeřícími klany a záhy stojí před zásadním životním rozhodnutím: Má zradit ty, které miluje... (pokračování anotace)

vyšlo - Brána
Tanja Heitmann
Ranní červánky

Je možné milovat upíra? Když mladá studentka Lea potká Adama ve vile svého profesora, zamiluje se do něj na první pohled. Adam je neskutečně pěkný, ale podivně zamlklý... a skrývá smrtelné tajemství. Je posedlý démonem, který ho nutí, aby Leu přetáhl na temnou stranu, mezi zlé mocnosti. Adam však proti démonově... (pokračování anotace)

vyšlo - Crew
Masaši Kišimoto
Naruto 1

Stát se nejlepším nindžou na světě není věc snadná, dokonce ani když nejste obecně zatracovaný outsider, který má v sobě zapečetěného devítiocasého démona, jenž kdysi málem srovnal se zemí celou nindžovskou vesnici. Naruto je však pevně odhodlaný splnit si tento sen a vzdát se za žádných okolností nehodlá.... (pokračování anotace)

AUGUST / SRPEN 2011
1. srpna - Egmont
Rachel Ward
Čísla (Čísla 1)

Jem už od malička vidí v očích lidí čísla. Co ta čísla vlastně znamenají, pochopí v den matčiny smrti - jsou to data, dny, kdy lidé, kterým se dívá do očí, zemřou. Život je pro Jem těžký, dokud nepotká kluka, kterému říkají Spider. Svět je náhle mnohem krásnější. Ale cestou do Londýna Jem pozná, že se blíží veliké neštěstí, které navždy otřese jejich životy… (pokračování anotace / překlad oficiální anotace)

8. srpna - CooBoo
Lara Chapman
Bezchybná

Sarah má před sebou poslední ročník střední školy. A i když je trochu knihomol a chce se dostat na prestižní univerzitu, aby mohla studovat žurnalistiku, doufá, že by třeba mohla potkat také svou první velkou lásku. A pak přijde do třídy Rock, a jako by se sny staly skutečností. Ovšem má to dvě drobné vady na kráse... (pokračování anotace)

9. srpna - Knižní klub
Hoffman Paul
Čtyři poslední věci (Levá ruka Boží 2)

Po zradě a nuceném návratu do svatyně vykupitelů se Thomas Cale od lorda vojevůdce dozví, že lidstvo musí být zničeno: je to jediná možnost, jak napravit největší Boží omyl. Cale se se svou rolí levé ruky Boží, anděla smrti, zdánlivě smiřuje. Má na dosah absolutní moc - hrůzyplný náboženský zápal a vojenská síla vykupitelů... (pokračování anotace)

15. srpna - Knižní klub
Lauren Kate
Pád * (Pád 1)

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní... (pokračování anotace)

16. srpna - Fragment
L. J. Smith, Kevin Williamson, Julie Plec
Zrození (Stefanovy deníky 1)

Propadli jste zcela Upířím deníkům? Zajímá vás, jaké události předcházely jejich ději? Pak si určitě nenechte ujít další napínavou upíří sérii, ve které vás opět čeká velká dávka napětí, tajemna a romantiky. Příběh se odehrává ve Virgínii během války Severu proti Jihu. Stefanův otec se ujme vzdálené příbuzné Katherine... (pokračování anotace)

17. srpna - Jota
Anne Plochotová a Cendrine Wolfová
Vyvolená (Oksa Pollocková 1)

Oksa Pollocková je třináctiletá dívka, žijící v Paříži se svými rodiči. Kromě občasné zbrklosti, kterou jí neustále vyčítá nejlepší kamarád Gusta, se nijak zvlášť neliší od ostatních kamarádů. Jednoho dne se ale všechno změní. Nedlouho po uspěchaném stěhování do Londýna a návštěvě nové školy... (pokračování anotace)

18. srpna - Mladá Fronta
Libba Brayová
Měsíční oko (Gemma Doyle 1)

Tajemný příběh z viktoriánské Anglie se odehrává na dívčí škole, kam po záhadné matčině smrti přijíždí z Indie šestnáctiletá Gemma Doyleová, aby se zde naučila vybraným způsobům. Musí se vyrovnat nejen s lekcemi francouzštiny a tance, ale i s nevraživostí ostatních dívek... (pokračování anotace)

24. srpna - Jota
William Peter Blatty
Dimiter (Oksa Pollocková 1)

Děj příběhu o Dimiterovi, "agentovi z pekel", začíná v roce 1973 v Albánii. Státní policie se tam všemožnými, i těmi nejdrastičtějšími prostředky snaží získat nějaké informace od záhadného podezřelého cizince - Dimitera. Tomu se však podaří uprchnout a zároveň splnit své poslání. Po nějaké době se začnou… (pokračování anotace)

31. srpna - Baronet
J. R. Ward
Pomstěný milenec (Bratrstvo černé dýky 7)

Další pokračování válek rodu upírů z Coldwellu a šestice jeho ochránců tvořících Bratrstvo černé dýky je opět plné dramatických příběhů, zápletek a osudů. Jeho hlavní postavou je však temná postava - Rehvenge, upír, který čerpá životní energii z emocí ostatních, obchodník s drogami. Jeho reputace způsobí... (pokračování anotace)

31. srpna - Jota
Alison Goodman
EONA: Poslední Dračí oko (Eon 2)

Další pohnuté osudy statečné dívky Eony, adeptky dračí magie v zemi zasažené válkou. Po odhalení svého tajemství, které se trestá jedině smrtí, se ocitá na útěku před armádou uzurpátora Sethona, který se zmocnil násilím trůnu a za každou cenu hodlá uskutečnit svoje temné záměry... (pokračování anotace)

31. srpna - BB art
James Patterson, Lee NaRae
Maximum Ride (Vol. 2)

Příběh čtrnáctileté Maximum Ride a jejích kamarádů, kteří mají křídla a umějí létat, pokračuje druhou částí. Když zachrání unesenou Andílku, nejmladší členku jejich "hejna", zamíří všichni do New Yorku, aby zjistili, kdo ve skutečnosti jsou... (pokračování anotace)

srpen - Brokilon
Petra Neomillnerová
Doušek věčnosti (Tina Salo 2)

Druhé vydání vyprodaného románu. Tina Salo má problémů nad hlavu. Motorkáři, mezi něž patří skupina vlkodlaků, umírají při bouračkách jako na běžícím pásu. Gothel zuří, protože chce zpátky svého syna Kaye, a je přesvědčená, že jí ho chce Tina ukrást. (pokračování anotace)


srpen - CooBoo
Lisi Harrison
Monster High (Monster High 1)

SOV, neboli Sabotéři obvyklých vlastnosti (či chcete-li monstra a příšery) se snaží zapadnout a být nenápadní. Maskování je tak dokonalé, že možná ani netušíte, kdo s vámi vlastně chodí do třídy... Na Salemské střední se to ale brzy změní a město už nikdy nebude, jaké bývalo. Způsobí to teprve před patnácti dny "vyrobená" Frankie Steinová... (pokračování anotace)

srpen - Crew
Cugumi Ohba, Takeši Obata
Death Note 1

Zkuste si představit, že existují bytosti zvané smrtonoši. Každý z nich vlastní zápisník, do kterého když zapíše něčí jméno a představí si při tom jeho obličej, dotyčný zemře. Používání zápisníku se řídí celou řadou přesně stanovených pravidel a zabíjet s jeho pomocí může pouze jeho právoplatný majitel. Nikde se však nepíše... (pokračování anotace)

srpen - Zoner Press
Ellen Schreiber
Počátek (Upíří polibky 1)

Může se sen o lásce k upírovi stát skutečností? Šestnáctiletá Raven se odmalička touží stát upírkou. Žije v malém městečku jménem Dullsville a nemá to právě lehké - nerozumí si příliš se spolužáky, kamarádí se pouze s farmářskou dívkou Becky a pochopení nenachází ani u svých rodičů. Hodně času tráví na hřbitově... (pokračování anotace)

SEPTEMPER / ZÁŘÍ 2011
1. září - Knižní klub
Dmitry Glukhovsky
Metro 2034

Píše se rok 2034. Před mnoha lety jaderná válka zpustošila převážnou část světa. Lidé přežili jen v nepředstavitelně rozlehlých sítích metra ve velkoměstech. Dole v podzemí vytvořili novou jedinečnou civilizaci. Existence této civilizace je však nyní ohrožena. Na odlehlé stanici Sevastopolskaja se odehrává cosi záhadného... (pokračování anotace)

19. září - Domino
Cabot, Meyer, Harrison...
Prokletý maturiťák

Když se holka chystá na maturitní ples, je s tím pokaždé spousta starostí. Musí sehnat šaty a boty, aby byla co nejhezčí nebo aspoň co nejoriginálnější. Musí zajít ke kadeřníkovi a vymyslet parádní účes. A nakonec je nutné sehnat to, s čím je obvykle největší problém - správného kluka... (pokračování anotace)

21. září - BB art
HyeKyung Beak, Cecily von Ziengesar
Jen pro tvé oči 2 (Manga Vol. 2)

Královna B spadla ze svého trůnu a skončila v Brooklynu, kde sdílí byt spolu s V. Zpočátku to bylo peklo, ale holkám se povedlo najít cestu, jak spolu vyjít! Jenomže z N a S je teď pár, takže B má zlomené srdce a zoufale touží po odplatě... (pokračování anotace)

21. září - Fragment
L. J. Smith
Zajetí (Upíří deníky 7)

Česká
anotace
zatím
není


21. září - BB art
Anna Godbersen
Intriky (Luxus 2)

Život v přepychu. Pravá láska. Falešní přátelé. Skandální pomluvy. Vítejte zpátky na Manhattanu v roce 1899. Půvabné dívky v krásných šatech, které se baví až do svítání na večírcích, neodolatelní mladíci s uličnickým úsměvem a nebezpečnými úmysly. Drobné lži, temná tajemství a skandální vztahy… (pokračování anotace)

září - Knižní klub
Meg Cabot
Jmenuju se Nikki (V kůži supermodelky 2)

Newyorskou středoškolačku Em Wattsovou potkala tragédie s nečekanými následky: po probuzení z kómatu se ocitla "v kůži supermodelky". Zásluhou špičkových neurochirurgů se její mozek ocitl v těle prominentní modelky Nikki Howardové, po níž Em automaticky získává nejen práci v topmodelingu... (pokračování anotace)

září - Baronet
Jeaniene Frost
První rudá kapka (Svět nočního lovce 1)

Noc není pro smrtelníky bezpečná. Denise MacGregorová ví ze všech nejlépe, co se skrývá ve stínech - jejím nejlepším přítelem je poloupír Cat Crawfield, a ona sama již přišla o tolik, co by obyčejný člověk neunesl. Minulost její rodiny je zahalena tajemstvím a zasuta ve tmách, a jakýsi démon označil Denise za oběť... (pokračování anotace)

září - BB art
Rosemary Sutcliffová (Orel deváté legie 2)
Stříbrná větev

Římskou Británií zmítají nepokoje a násilí. Musejí se s ním vyrovnávat i mladý lékař Justinus a centurion Flavius, kteří se náhodně seznámí v pevnosti Magnis, náhodně zjistí, že mají společné předky, a stanou se z nich nerozluční přátelé. Oba mladíci odhalí spiknutí, jehož cílem je svrhnout císaře. Z obavy o vlastní život uprchnou... (pokračování anotace)

září - Knižní klub
Andrea Cremer
Vzpoura (Smečka 2)

Calle se Shayem se díky Hledačům podařilo na poslední chvíli dostat z hrůzyplného domu Bosquea Mara. U Hledačů našli azyl i spojenectví a konečně můžou být spolu. Jenže Calla se probudí z mdlob do děsivé nejistoty: netuší, co se stalo s členy její smečky, s její rodinou, a strachuje se o život Rena... (pokračování anotace)

září - Baronet
Charlaine Harris
Mrtví odcházejí (Pravá krev 9)

Lidé v Bon Temps, s výjimkou Sookie Stackhouseové, toho mnoho o upírech nevědí. A vůbec nic nevědí o vlkodlacích. Aspoň dosud. Avšak nadpřirozené bytosti se rozhodly odhalit obyčejnému světu svou existenci. Všechno klape až do chvíle, kdy je jedna z nich nalezena zmučená blízko baru, v němž Sookie pracuje... (pokračování anotace)

září - Fragment
Rick Riordan
Poslední z bohů (Percy Jackson 5)

Jmenuji se Percy Jackson… Blíží se mé šestnácté narozeniny. V Táboře polokrevných však nechystáme oslavy, nýbrž výpravu do války. A místo blahopřání jsem si vyslechl dávné temné proroctví, které mi všichni tak dlouho tajili. Bitva, která může znamenat konec světa, začne docela nevinně, když mi přistane na kapotě… (pokračování anotace)

září - XYZ
Nicky Perry
Spojení krve

Život Gee je celkem normální až do doby kdy se dozví, že upíři a vlkodlaci skutečně existují. Že existují upíři, ji nijak nevadí, vždyť je do jednoho zamilovaná, ale že existují vlkodlaci to odmítá… "Dám hlavu na stranu, zvednu obočí a nechápavě vykulím oči... (pokračování anotace)

zaří - BB art
Alex Scarrow
Jezdci časem (Jezdci časem 1)

Zahrávejte si s časem a známý svět... by se mohl změnit ve svět, jak ho neznáte. Liam O'Connor měl zemřít v moři v roce 1912. Maddy Carterová měla zemřít v letadle v roce 2010. Sal Vikramová měla zemřít při požáru v roce 2026. Ale několik okamžiků před jejich smrtí se zničehonic kdosi objevil a řekl: "Podej mi ruku..." Jenže... (pokračování anotace)* Zdroje anotací a obalů knih pocházejí ze stránek nakladatelství: Argo, BB art, Brokilon, Domino, Egmont, Fantom Print, Fragment, Jota, Knižní klub, XYZ, či webu Daemon, Bux, Goodreads
* Jako obrovské knižní múze, bych zde ráda poděkovala všem členům "Knižního a čtecího komanda" na Goodreads.com
 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Tento rok vychází spousta nových knížek.

Souhlas
Stále nemám dost!

Komentáře

1 VeEee VeEee | Web | 29. června 2011 v 16:35 | Reagovat

Whoooa, už se na ten nával těším, snad budu mít možnost si aspoň nějakou pořídit :)

2 Freckles Freckles | Web | 29. června 2011 v 16:45 | Reagovat

Achjo, Zář až v listopadu :(:( a já se tak těšila...

3 Willinda Willinda | E-mail | Web | 29. června 2011 v 16:50 | Reagovat

Já bych tak strašně chtěla tak každou druhou knihu.
Tak na tohle nikdy nenašetřím! :-(

4 annejude annejude | Web | 29. června 2011 v 16:56 | Reagovat

Chystá se toho fakt hodně, o některých vydáních jsem doteď ani nevěděla, takže díky za info:)
Našetřit na to bude rozhodně zázrak:D

5 Abyss Abyss | Web | 29. června 2011 v 16:58 | Reagovat

[3]:[1]: Tohle je tak akorát na zločinou dráhu no :D Ale dříve jsme nadávaly děvčata, že toho je málo a teď to tady máme :D

[2]: Taky jsem se těšila, ale bohužel... nedá se nic dělat :))

6 Yuna Yuna | Web | 29. června 2011 v 17:01 | Reagovat

Naruto a Death note ^^ to si musím koupit xD ale i ty ostatní vypadají dobře. :-)
Ale, že to nebude překládané tak, jako třeba v tom úvodu Death note. úplně do češtiny. Místo smrtonošů by tam měli být Shinigami, ale tak.. s tím asi nic nenadělám...

7 Hanyuu Hanyuu | Web | 29. června 2011 v 17:22 | Reagovat

Teď nevím, jestli jsem se neměla líp, když těch knih vycházelo méně (už i tak jsem si nemohla koupit zdaleka všechno, co mě oslovilo :D)... Teď toho vychází tolik, že budu mít co dělat, abych si mohla pořídit aspoň minimum toho, co bych chtěla... Jenže...to se budu muset rozhodovat hned mezi tolika knihami... a to teprv bude šílené dilema :D

8 Neriah Neriah | Web | 29. června 2011 v 17:51 | Reagovat

Další Percy - jo! Jo! Jo!!! :D
Na toho se těším asi nejvíc...
U těch ostatních knih si počkám nejprve na nějaké recenze, až pak budu shánět, abych pak zase nelitovala ztráty času u čtení něčeho nezáživného...
A Anita by mohla být překládána rychleji. xD :D

9 KadetJaina KadetJaina | Web | 29. června 2011 v 17:54 | Reagovat

Už v červenci Death Note? :D NO BÁJO! To by se mohl vyskytnout na Advíku a tam bych ho ukořistila, muhehehe

10 Alexandra Gryffin- Fox Alexandra Gryffin- Fox | Web | 29. června 2011 v 18:02 | Reagovat

Podobné buzerace ze strany blogu.cz znám. Taky jsem musela koumat, jak to rozdělit. :)
Zaujaly mě ty Upíří deníky (Propadla jsem totiž Damonovu kouzlu :D) a Jako moucha v pavučině. Jinak jsem se zděsila. Percy Jackson jako kniha? :D

11 Varoin Varoin | Web | 29. června 2011 v 19:56 | Reagovat

Ahojky máš moc hezký blog. Doufám, že ti nebude vadit když si tě na ten svůj přidám:) ;-)

12 Mish@ Mish@ | Web | 29. června 2011 v 20:03 | Reagovat

Bratrstvo bvychází u baronetu, ne u Brokilonu:) A 9. Anita má vyjít prý až v lednu. už ani nevím kde jsem to četla.

13 Abyss Abyss | Web | 29. června 2011 v 20:11 | Reagovat

[12]: Ou dík, už mi asi z toho sepisování šibalo :D  Na Anitu mrknu, jinak ji tam prozatím nechám ;)

[11]: *:)

[10]: Percy je lepší knižní než filmový :D

14 Delly Delly | Web | 29. června 2011 v 21:57 | Reagovat

Tak fajn :D .. Měla bych pomalu ale jistě začít šetřit :D .. Tohle bude hodně stát :D Ale nejvíc se asi těším na Vzpouru .. Smečka mě jako kniha asi potěšila nejvíc tento rok .. Pak budu shánět další díl Školy noci (i když já ještě nemám ani sedmý :D ) a chci Navždy, poněvadž bych chtěla vědět, jak to dopadne :D + další hromadu knížek .. Bude to těžký .. :D  :D

15 nikusha nikusha | Web | 30. června 2011 v 11:44 | Reagovat

Díky za seznam, Abyss! Moc mě potěšilo, že  budou vydávat i Numbers od Rachel Ward :)

16 Lady B Lady B | 30. června 2011 v 15:03 | Reagovat

Abych začala šetřit :D mám jich 13 co si jich chci koupit :d sakra :D

17 Dý | Web | 30. června 2011 v 18:54 | Reagovat

Grr!! Chci vážně skoro všechny! :D
Nenormální.. asi začnu krást :/

18 Dragita Dragita | Web | 30. června 2011 v 21:03 | Reagovat

Abyss, děkuji za seznam, už se těším n další díl Smečky a druhý díl Eona. :-D
Jen ještě čekám na další díl Impéria Černého a Zlatého. Na obalu, mají napsané již brzy, ale v seznamu není. Nevíš o tom něco?

19 Tina Black Tina Black | Web | 1. července 2011 v 8:10 | Reagovat

páááni to je, ale kníh...teraz by som si chcela kúpiť Pád...krásna obálka a čítala som aj recenzie no a potom asi pokračovanie Nightshade od Andrey Cremerovej...každopádne tieto knihy vyzerajú zaujímavo :D

20 Tor Tor | 2. července 2011 v 12:50 | Reagovat

úžasný seznam, díky za něj:-)

21 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 2. srpna 2011 v 12:43 | Reagovat

Jé, Speciálové A Čtyři poslední věci - musím mít! :-) (K sakru, že ty Čtyři věci vychází když už budu na táboře - budu muset na čtení najít něco jiného..)

22 Saký :) Saký :) | 13. září 2011 v 17:24 | Reagovat

Já si nikdy nekupoovala knížky což je chyba :D protože jsem pak netrpělivá než budou v knihovně,a věřte,že polovina se k nám do našeho malýho ospalýho města ani nedostane :/ :D asi začnu šetřit :)

23 CaseyNannie18 CaseyNannie18 | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 11:32 | Reagovat

Every body knows that modern life is expensive, however some people require money for different issues and not every man gets big sums cash. Thence to receive good <a href="http://goodfinance-blog.com">loans</a> or commercial loan will be good way out.

24 evening dresses evening dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 9:05 | Reagovat

I happen to enter your blog with the help of Google search. To my sheer luck I got what I was searching for. Thanks.
http://www.yeardress.org/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama