Knižní očekávání (5): Sukuba 2 - Na vrcholu

29. června 2011 v 11:23 | Abyss |  Knižní očekávání
Včera se zde objevila recenze na první díl další série Richelle Mead, která u nás nyní nově vychází a dnes již vesele začínám očekávat díl druhý. Anotace zatím na stránkách nakladatele není, Dimono má ovšem ve zvyku vždy nalákat na díl následující, takže je možné anotaci najít na konci Trápení.
Nedoporučuji však anotaci číst, tedy kromě posledního odstavce, který nemůže nic naspoilerovat, ani Vám jakkoliv jinak ublížit a zkazit dojem z jedničky :))


Na vrchlu od Richelle Mead
Druhý díl ze série Sukuba
Vychází 17. října u nakladatelství Domino

Oficiální česká anotace:
Že láska bolí, to ví Georgina Kincaidová lépe než kdokoli jiný. Miluje talentovaného spisovatele Setha, ale kdyby ho třeba jen políbila, vysaje tím z něj život. Není divu, že se tím trápí - tím spíš, že Seth její city opětuje. Ona je však Sukubou, a jako taková čerpá sílu z mužů, kteří podlehli jejímu kouzlu.
Samozřejmě, schopnost libovolně měnit vzhled i nesmrtelnost jí mohou běžní smrtelníci jen závidět, navíc nedávno složila slib, že bude svou práci sukuby vykonávat co nejsvědomitěji, ale jí zkrátka přijde nespravedlivé, že právě ona - nadpřirozená svůdkyně - nemůže navázat milostný vztah s člověkem, který ji má rád přesně takovou, jaká je.
A jako by toho ještě nebylo dost, musí Georgina začít řešit i jiné trable než zapovězený milostný život. Nad Seattlem se totiž opět stahují mračna a děje se cosi podivného, co zasahuje nejen nesmrtelné bytosti, ale i obyčejné lidi: Georginin kolega a kamarád se zčistajasna chová nějak divně, a ona se nemůže zbavit dojmu, že za tím stojí mnohem víc než jen přemíra vypitého kafe...


Jsem zvědavá, jak se bude v tomto díle Georginin milostný život rozvíjet, jak bude zvládat okolnosti z prvního dílu a jestli nám třeba ukáže i svou bojovnou část. Jen se škoda, že má druhý díl o něco méně stran, né o moc, ale u takto dobrých knížek se hodí každá stránka navíc :D Každopádně mají knihy vzrůstající hodnocení, takže je určitě ještě na co se těšit.
Schválně jsem vybrala bulharskou obálku druhého dílu (naše dosud není), protože myslím, že patří k těm nejlepším coverům téhle série. Pohráli si s tím holt moc pěkně, i když ten trojzubec je trochu přehnaný, sice asi tuším na co odkazuje, ale přesto tam tak úplně nepatří.


* Meme z tvorby Breaking the Spine
* Zdroj obálky: Goodreads
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Verush Verush | Web | 29. června 2011 v 14:51 | Reagovat

Mám naplánovanou četbu jedničky. :) Sama jsem zvědavá, kdy se k tomu dostanu... snad o prázdninách. :-)

2 Ulysse Nardin cheap Ulysse Nardin cheap | E-mail | Web | 23. října 2012 v 7:45 | Reagovat

Q. If Mr. and Mrs. Bigger had kids, who would be the biggest of the three?
http://www.kreplicawatches.com/Patek-Philippe-Grand-Complications.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama