Vše je propleteno...

15. května 2011 v 14:24 | Abyss |  SECRET | Má malá tajemství
Po hodně dlouhé době se tu ozývám se článkem popisujícím mé nynější žití, takové zamyšlení se nad nynější situací a plánech do budoucna. Událo se toho hodně, dokonce tolik až je mi jasné, že si na vše ani nevzpomenu, což je na jednu stranu dobře. Alespoň ten článek nebude tak dlouhý.

PRAXE MI KONČÍ...
Po krásných 14-ti dnech bez školy mi končí praxe a já zítra opět zasednu do své lavice. Žádnou velkou radost z toho nemám, i když jsem se za ty dva týdny nadělala vážně hodně. Mimo praxi totiž nastala i doba, kdy se spousta práce objevila i na zahradě, a že jí ale bylo. O zábavu holt bylo postaráno a já vůbec nestihla tu spoustu věcí, co jsem si tak pracně naplánovala, jako bych ale od začátku nevěděla, jako to nakonec dopadne.

(Moby - Lift Me Up)

...ŠKOLA ZAČÍNÁ
Už jen z toho pomyšlení se mi zvedá kufr. Učitelé nám už před praxí vyprávěli z čeho všeho budeme psát a skoro každého ještě čeká zkoušení, mě nevyjímaje. Především musím navíc napsat jeden velký test z angličtiny, kterého se trochu bojím, látky (z celé té naší učebnice) není málo.
Naše druhá půlka, mužů zákona, se navíc jeden týden učila bez nás, druhý týden měli lezecký kurz, což pro mě znamená dopisování sešitů. Jen mě trochu děsí ten "prasopis" našich chlapců.

(Parachute - You And Me)

ČAS JE PĚKNEJ ZMETEK... UŽ ZASE
Poslední dobou mám strašný problém s časem, vrhá se toho na mě tolik, že pak v zásadě nedělám nic, protože se vrhám od ničeho k ničemu. Je to takový ten stav, kdy nevíte co máte dělat dřív a když se pak zamyslíte nad tím, co jste dělali celý den, vykvete vám jedno pěkné prázdné místečko.
Přemýšlím tak nad jakousi organizací svého času, kdy bych si vymezila dobu na věci, které jsou potřeba udělat a až poté se věnovala věcem, které mají ještě čas. Zní to sice trochu šíleně, ale třeba mi to alespoň z části pomůže nějak urovnat moje povinnosti. Rozhodně bych ráda udělala menší řád i ve svém blogovém dění, i když tohle bych ráda již od začátku a stále se mi to nějak nedaří. Nechci ale aby tohle mé místo skomíralo a postupně se snažím upravovat starší články, dříve jsem patlala mnohem více chyb než nyní. Stejně jako se vyvíjejí lidé, chci vyvíjet i stav mého blogu.

(Chris Cornell - You Know My Name)

SOUTĚŽENÍ...
Příští týden se zde rozjede nová soutěž o knihu, do konce školního roku bych ráda stihla tři, ale raději nic neslibuju. Znáte mě ne?

V tuto chvíli ovšem probíhá soutěž u Kath, které se rozhodla na své narozeniny obdarovat jiné. Není nic jednoduššího než vyplnit formulář, doufat ve štěstí a především popřát Kath krásných 17 :))) Snad by se tedy ještě hodil odkaz na tuhle giveaway.

I jinde se chystají zajímavé soutěže, o těch se snažím informovat na FACEBOOKovém profilu tohoto blogu.

(Incubus - Adolescents)

STÁLE NOVÉ KNIŽNÍ BLOGY...
Od začátku roku začalo vznikat obrovské množství knižních blogů, většina takových se rozhodla usídlit na blogspot, na čemž ale vůbec nezáleží.
Já sama jsem ke knižnímu blogu přišla, dalo by se říct, jako "hloupej Honza". Když jsem si zakládala tohle svoje místečka, chtěla jsem prostě jen dát nějak světu najevo o co se zajímám, to bylo ke konci roku 2009. No a až ve stejné době o rok déle, kdy jsem se dostala na goodreads, jsem začala zjišťovat, že v zahraničí jsou knižní blogy něco jako fenoménem. Blogeři dostávají od nakladatelství knihy a za oplátku jim na ně píší recenze. U nás se zájem o tvorbu těchto blogů vyvalil především díky nabídce KK, kdy nabízeli recenzní výtisky YA knížek.
Teď tedy ale k mému "poselství" jsem ráda, že se ukazuje kolik mladých lidí u nás čte (kdo má pořád poslouchat názory starších, že naše generace je plná neandrtálců), snažte se tedy o své blogové místo starat tak, abychom si dokázali vybudovat kvalitní knižní koutky a nebyli jsme pro ostatní jen výsměchem.


Věřím, že fantazie je silnější než vědění.
Že mýty mají větší moc než historie.
Že sny jsou mocnější než skutečnost.
Že naděje vždy zvítězí nad zkušeností.
Že smích je jediným lékem na zármutek.
A věřím, že láska je silnější než smrt.
(Robert Fulghum)
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Deadly Destiny Deadly Destiny | Web | 15. května 2011 v 15:17 | Reagovat

Tenhle citát je nejkrásnější citát, co znám... Ale bohužel není pravdivý...
Jinak se školou... Takhle hrozivě... to vidim taky.. sice nemam praxe...Ale ono jen se učit v kuse taky není nic moc... Do konce roku zbývá málo času..a já jsem v...

2 Polgara Polgara | Web | 15. května 2011 v 15:28 | Reagovat

Škola je zabiják času, nejhorší je vždycky druhá polovina května a červen. Mě teď taky čeká 14 denní praxe a během ní se pokusím naučit na testy, co mě čekají po ní. Ale výhodou je, že jsem v antiku, tam se taky dostanu k zajímavým knížkám :-)
Zahradu už naštěstí máme hotovou, jen to věčné sekání jednou či dvakrát do týdne je na zabití. Anebo trhání plevele, ale co už, práce šlechtí :-)

3 Niky Niky | 15. května 2011 v 15:51 | Reagovat

Já bych brala hned nějakou praxi, klidně i tu práci na zahradě, jenom kdyby jsme zitra neměli zahájení maturit :-D  :-x Ale beru to pozitivně, aspoň pak budu mít čas vrhnout se na čtení, které jsem teď hodně zanedbávala :-)

4 Mish@ Mish@ | Web | 18. května 2011 v 17:52 | Reagovat

Já jsem ke knižnímu blogu taky přišla jako slepej k houslím, ale momentálně jsem spokojená. Mimochodem, taky mám teď dva týdny praxi:D fakt se netěším až se budu muset vrátit do školy, i když už jen na chvilku:)

5 Fanta Light Fanta Light | Web | 8. srpna 2011 v 9:05 | Reagovat

jo škola... :-D
já osobně jsem k do knižního blogu narazila nosem :D  Už delší dobu jsem si plánovala, že svoje výpisky byhch měla dát někam, kde se mi to pak před maturitou rozhdhodn neztratí :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama