RE: Život náctiletých

17. května 2011 v 15:15 | Abyss |  SECRET | Má malá tajemství
Tohle je vlastně reakce na článek blogerky Žirafky "Život náctiletých". Nejedná se o nic, čímž bych jí chtěla brát její tvrzení a způsob života vyvracet. Spíše poukazuji na život svůj a snad bych i ráda řekla, že i život, který se nedrží představ jiných nemusí být špatný.

Přes týden žiju větší jeho část životem studenta, spíše než učení si však užívám introvské komunity. Jsou chvíle, kdy vím, že je potřeba trochu zabrat a tak jedno odpoledne s kamarády vyměním za učebnici češtiny. Chtěla bych říct, že se pilně učím do školy, i když na to nemám dost velkou trpělivost. Často se stává, že ani nevnímám výklad učitele a myšlenky se mi toulají jinde. Jsou dny, kdy mě škola nakolik zničí, že lehnu a probudím se až ve chvíli, kdy bych opravdu měla jít spát a tak se umyju, jen proto abych mohla opět snít a ráno se probudit pro další den školy. Stěžuju si pak na nedostatek času, i když si za jeho ztrátu vlastně mohu sama.
Když přijedu domů jsem občas nemocná - společensky vyčerpaná, jediným léčivem se tak stává kniha či procházka se psem. Mám kamaráda, který nepotřebuje vědět vše, co se mi za ten týden stalo, stačí jen když přijde a podíváme se spolu na pěkný film. Je nám tak oboum fajn a snad mě zná až moc dobře, než abych ho ještě něčím překvapila. Mám kamarády, kteří chvíli nevydrží v klidu a nevadí mi stát se jednou z nich, někdy mám tolik energie, že bych snad vybouchla, kdyby se nedostala ven. To jsou holt mé životní rozpory.

Na koncerty jezdím poměrně často. Barama se nechávám vláčet snad ještě častěji. Cigaretu jsem okusila, ale nezachutnala mi. Návykově se ujídala snad jen čokoládou a teď jí více jak rok nějak nemusím. Opíjela jsem se na akcích. Dokonce se i probudila jednoho krásného rána na poli s partou kamarádu, sluníčko nám svítilo na špičky frňáčků a bylo nám krásně. Domů často chodila až za svítání. Někdy si jen zašpásovala s kluky, protože zájem druhého pohlaví je příjemný.
Jednou jsem neměla náladu na školu a tak vyrazila s kamarádkou na nákupy. Pivo vypiju na ex, ne abych si dala další, ale protože mám ráda ty pohledy starých nadraných mužů, co se již na něco podobného nezmůžou. Občas lžu a i když lhaní nenávidím, vím, že jsem v něm vážně dobrá. Jsem ráda, jsou-li věci po mém. Ovládá mě i závist a občas mé velké ego.
Občas když se nudím, vezmu do rukou malovátka a zmaluju svůj obličej, někdy vykoukne něco hezčího, jindy je dobře, že nemusím nikam ven. Stala jsem se závislou na kafíčku již ve velmi nízkém věku. Každý školní den, který nezačíná právě tímto nápojem je odsouzen k zániku. Nadávala a nadávám ustavičně, až je mi to samotné občas trapné. Jsem ironická a vím, že to mnoha lidem vadí, měnit se pro jejich potěšení ale nehodlám.

Nelituju toho, že jsem tak strašně zkažená (snad si ani nemyslím, že žiju tak špatně), protože žiju, žiju si podle svého a užívám si to. Vím čím budu, nebo alespoň čím bych chtěla být a hodnotit co jsem nechávám na jiných. Jsem od mala vedena k věcem, které neublíží mě ani ostatním v mém okolí. Přičemž si razím cestu s heslem "co tě nezabije to tě posílí". Stále však mám na paměti, že všechny činy mají svou laťku a já nejsem ochotná ten svůj bod překonat.

Nepotřebuju aby se někomu jinému líbilo jak žiju, nenechávám se ani ovlivňovat, nenechávám se zastrašovat. Odhodlanost se obvykle nevyplácí a celkem často vám může nějaká přiletět, i tak se ale bráním, protože nechci být ovládána. Jednou možná pochopím, že je lepší klidit se stranou, zatím jsem ale nenarazila a tak mě jen můj život může naučit všemu potřebnému.


"A JAKÝ JE VÁŠ ŽIVOT?"

"Až ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za tebe."
(John Lennon)
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 D.:) D.:) | Web | 17. května 2011 v 15:26 | Reagovat

Původně jsem chtěla napsat komentář na blog ´Žirafky´, tedy pod článek, na který reaguješ.
Ale myslím, že jsi to vystihla naprosto přesně. Samozřejmě nemůžu doslovně přitakat každé konkrétnosti... ale obecně s tebou naprosto souhlasím :).
Žijme svůj život tak, jak nejlíp umíme.

2 mentallydisturbed mentallydisturbed | Web | 17. května 2011 v 16:32 | Reagovat

Ano.. pod tenhle článek bych se mohla podepsat :)

3 Alciellë Alciellë | Web | 17. května 2011 v 18:12 | Reagovat

Teda.. původně jsem si myslela, že jsi "slušná holka ležící v knížkách", ale měním názor ;)). Ono je to asi nejlepší vypustit a občas si užít, vždyť mládí je jen jednou... :)

4 Maxië Maxië | Web | 17. května 2011 v 19:07 | Reagovat

S tebou souhlasím mnohem víc než se Žirafkou, kdo nezkusil nemůže hodnotit a odsuzovat.. Kdo zkusil nemá důvod to odsuzovat (většinou :))

5 Žirafka Žirafka | Web | 17. května 2011 v 21:37 | Reagovat

Nemyslela jsem to zas tak doslovně. I s lidma, co kouřej se dá prohodit věta, ale prostě mě se to nelíbí. Zkaženost je podle mě v drogách a alkoholizmu, ale že lžeš je špatné, ale ne tak zkažené. Chtěla jsem jen říct, že jsem myslela, že budu žít jako "správná puberťačka" a zapisovat si to na blog a místo toho jezdím vážně na závody, kde zkažený lidi naštěstí nejsou. Mé zážitky jsou v něčem jiném, nemyslím si, že se ochuzená obecně, ale v tomhle, ale nevadí mi to. To jsem si psala pro sebe, abych věděla. Třeba jako starší tohle všechno zažiju a změním se, o tom je taky můj blog.

Nechtěla jsem abyste si mysleli, že to odsuzuju, já jen že se mi to nelíbí.

[4]: Možná jo, ale ne všechno je dobrý zkoušet. Něco není jen pro jednou, ale návykový a toho se jen tak nezbavíš.

6 Abyss Abyss | Web | 17. května 2011 v 22:13 | Reagovat

[5]: Ono je právě všechno v té určitý hranici a tu má každý člověk jinou, já si třeba "užívám života", ale vím kdy mám dost a o tomhle je myslím ta zkaženost. Zkažení lidé nevědí, kdy je načase přibrzdit. Existuje tvá vlastní brzda, brzda lidskosti a ještě ta společenská a každý by si měl u těchto tří najít svůj bod, který není dobré překračovat, u společenské to za nás dělá už sama společnost. V tvém podaní by tahle laťka jen byla na můj vkus až moc nízko :)

7 Vendy Vendy | Web | 18. května 2011 v 12:21 | Reagovat

U Žirafky s něčím souhlasím,s něčím ne, rozhodně má právo na svůj názor a životní styl, stejně jako ty a vůbec každý z nás.
V čem bych souhlasila, je, že ne všechno se musí vyzkoušet. Pokud jde o drogy, které jsou návykové a ovlivňují tvé chování, tam bych doporučila ani nezačínat, nezkoušet, neexperimentovat. Poprvé to může být fantastická zkušenost, kterou si jeden rád zopakuje, a za chvíli se veze v návyku.
Drogy, které tu uvádíš (jako třeba kafe), jsou celkem neškodné, kvůli kafi nebo cigaretě asi nikoho nezabiješ... :-D
Tvůj článek se mi zdá být reálnější, životnější. Vypadá to, že jsi poznala plusy i mínusy. Žirafka má zase svou představu, podle které chce žít. Myslím, že pokud nechce zkusit pití, ať je nezkouší, pokud nechce kouřit, ať nekouří. Není povinná to ani zkoušet... ale dělit lidi na kuřáky, pijany a ty správné, se mi taky zdá být trochu jednoduché.
I mezi těmi správnými totálními abstinenty, nekuřáky a vegetariány, se může najít podlá dušička, která ti mistrně podkopne nohy a píchne kudlu do zad. Obrazně.
Abych to shrnula, všichni máme právo na svůj život, dokud nezačneme negativně ovlivňovat život svých blízkých. A naopak...
U tebe, Abyss, se mi líbila jedna věta:
"Nepotřebuju aby se někomu jinému líbilo jak žiju, nenechávám se ani ovlivňovat, nenechávám se zastrašovat."
A ještě bych přidala jednu, taky dobrou:
"Stále však mám na paměti, že všechny činy mají svou laťku a já nejsem ochotná ten svůj bod překonat." 8-)

8 Vendy Vendy | Web | 18. května 2011 v 12:22 | Reagovat

P.S. - o těch drogách jsem to myslela spíš obecně, nebylo to mířeno na tebe!

9 Abyss Abyss | Web | 18. května 2011 v 15:49 | Reagovat

[8]: Jasný já je na sebe ani nevztahovala :D drogy jsou hooodně vysoko nad mou laťkou přes níž jít nehodlám :))
Ale jinak tvrdím jednoduše ať si každý žije po svém, ale dbá i na to aby nepřekračoval určité body :))

10 Gauri Gauri | Web | 18. května 2011 v 17:07 | Reagovat

Líbá se mi ten citát na konci. :-)

11 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 22. května 2011 v 10:07 | Reagovat

Tyjo, úplně jsi mě navnadila, abych takový článek napsala taky :) Tyjo, asi to udělám! :D Každopádně souhlasím s tvým stylem života :) Taky jsem přes školní dny úplně mrtvá, kdy bych nejradši byla jenom sama a nic neřešila a pak bych třeba vybuchla radostí ze života a chtěla zažít ty nejvzrušující chvílky na světě! Také nekouřím, jsem často unavená, ale na kafi naštěstí ještě závislá nejsem, přijde mi to nezdravé (ale zato miluju černý čaj s citrónem) a miluju pivo. Když se opít, tak jedině tím. :D Miluju náladu po pár pivečkách. Nikdy ti z něj není úplně špatně, nejsi opilá na šrot, ale dobře se cítíš. :) Lituju lidí, kterým pivo nechutná, protože je nejlepší. :D Také jsem na něm vyrostla, moje rodinka je plná pivařů. :) Máme doma dokonce i pípu! :D No, napíšu také takový článek. Třeba dneska, třeba jindy. Ale napíšu :) Děkuju za inspiraci.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama