Rozhovorový DUEL bloggerů (AWIA a POLGARA)... po třetí

12. března 2011 v 10:55 | Abyss |  Duely... / Porovnej názory bloggerů
... a naposledy. Opravdu je to tak, poslední část rozhovoru s AWIOU (blogující na awia.blog.cz) a POLGAROU (vyskytující se na ivi-pol-zub.blog.cz) je konečně tady. Chtěla bych tímto tedy holkám moc poděkovat, že byly ochotné odpovědět na mé otázky, protože je vidět, že si s tím dali fůru času. Teď již tedy k tomu co mě zajímalo a jaké byly odpovědi těchto bloggerek :)

9) Co ty filmy a seriály, je něco co tě v poslední době uchvátilo? Je film, na který se vždycky ráda podíváš, nebo dílko které jsi ochotná "hájit před každým, kdo na něj řekne křivého slova"?

AWIA: V poslední době moc televizi nesleduji, jelikož není čas a potom tam ani nic pořádného nedávají. A pokud vím, tak si teď nevzpomenu na žádný film, který by mne nějak extrémně uchvátil. Tím však nechci říci, že by se mi nic nelíbilo. Existuje spousta filmů, která se na mě nějak podepsala, nějak mne oslovila, šokovala, zaujala... Ale spíš se podívám na něco psychologického, něco u čeho člověk musí myslet a ne jen sedět a sledovat. I když se občas podívám i na nějakou tu "vymývárnu mozků". Kdo by si rád neodpočinul?

POLGARA: V poslední době jsem objevila kouzlo seriálu Za svitu měsíce (2007), potom samozřejmě seriál Upíří deníky, který je mnohem lepší než knižní předloha. Z těch novějších seriálů je to Dr. House, momentálně pokaždé s napětím čekám na další díl do sedmé série nebo Gregory a Cuddyová se konečně dali dohromady.
Z filmů je to kupříkladu Faunův labyrint anebo první dva díly k Harrymu Potterovi, říkejte si, co chcete, osobně jsem radši, když scénárista drží to, co stanovila kniha. Osobně mě zaráží jedna věc. Nejdřív si lidé stěžují, že se až moc držel předlohy, a potom, že až moc odbočil od knih a ti, co svět Harry Pottera neznají, nevědí, o co jde. Holt, není člověk ten, co zavděčí se všem. Dál mě napadá Faunův labyrint, My fair lady, Jak vycvičit draka.


10) Jak je to s tebou a "školním vzděláváním"? Co máš na škole ráda a co naopak ne, jistě se již poohlížíš po vysoké škole, pokud tedy již nemáš dávno našlé "školy svých snu", na jaké obory bys ráda zamířila?

AWIA: Škola. Poslední dobou bych se už jen při představě toho slova zahrabala hluboko do země. Nejde o to, že by mne nebavila. Jsou i předměty, které mám ráda. Učitelé, které si ráda poslechnu... Ale nějak začínám mít pocit, jako by to byla ztráta času. A přitom sama vím, jaká je to hloupost a že končit teď, ve čtvrtém ročníku na gymnáziu, by byla ta největší hovadina, kterou bych mohla udělat. Proto mi nezbývá nic jiného než se pokusit odmaturovat a dostat se na nějakou vysokou školu. Ráda bych zkusila žurnalistiku. Ale já vlastně nevím, jestli je to pro mě. Nevím nic. A to mě děsí.

POLGARA: Naučila jsem se jedno. Nedívej se moc vysoko nebo spadneš až moc hluboko a nezvedneš se. Navíc jsem realista a pesimista v jednom, což je vražedná kombinace a někdy, když se tyto dvě vlastnosti projeví na plno, mám o zábavu postaráno. Proto se držím při zemi i ve vzdělání. Ráda bych šla studovat historii. Nicméně v poslední době mám jednu takovou touhu, a to pomáhat těm potřebným na což také existují školy, ale teď spíš myslím pomoc v zahraničí či psychicky týraným ženám. Ano, na to také člověk musí mít papír, ale uvidíme, kam mě osud zavede.


11) Za sebou teď napíšu několik bodů, po tobě bych chtěla, abys napsala vždy to první, co tě u každé věci napadne: Nový komentář. Jaro. Awia/Polgara. Cestování. Duše. Propast. Mišmaš. Naše politika. Oblíbené zvíře. Jídlo, které bych nikdy nedala do pusy.

AWIA: Nový komentář - radost. Slunce - jaro. Polgara - kamarádka. Cestování - cizina. Duše - kolo. Propast - padat. Mišmaš - politika. Naše politika - hnus. Oblíbené zvíře - kočka. Jídlo, které bych nikdy nedala do pusy - rajče.

POLGARA: Nový komentář - spamerky. Jaro - procházky s mojí fenkou. Awia - Blue eyes. Cestování - velký finanční obnos anebo hodně bohatý manžel 8D. Duše - neprobádaná část člověka. Propast - bezmocnost. Mišmaš - míchanina. Naše politika - bordel. Oblíbené zvíře - kočičky. Jídlo, které bych nikdy nedala do pusy - bramborák.


12) Nakonec jsem měla na holky vymyšlenou ještě jednu novinku, dala jsem jim možnost aby položili otázku oni mě...

AWIA: O tohle jsi neměla žádat. Jsem značně egoistická a je tudíž jasné, že otázka na tebe bude v podstatě směřovat na mě. Snad to nevadí. A teď ta otázka: Proč zrovna můj blog?

Nejde ani tak o to "proč zrovna tvůj blog", ale "proč zrovna ty". Nevím jestli se mi to podaří dost dobře vysvětlit, ale to jakým způsobem tvoříš, mi přijde až moc dokonalé, než aby to prostě bylo v silách normálního člověka. Poslední dobou jsem měla tu čest více tě poznat a jenom mě to ještě víc utvrdilo v tom, jak velký důraz kladeš na preciznost všeho co děláš. Vždycky obdivuju to, jaký vytvoříš tvému blogu zrovna vzhled, protože je to dokonale jednoduchá práce, která člověka přesvědčí, aby na tvém blogu zůstal ještě o něco déle a hlavně aby se tam vracel. Prostě klobouk dolů Awio za to co děláš :)

POLGARA: Vždy mě zajímalo, jak dokážeš všechno stíhat. Jestli mám správné informace, studuješ střední školu.. Přesto si pokaždé najdeš čas na svoji zálibu - knížky a filmy. Stálého čtenáře tvého blogu nikdy nepřestane udivovat, jak to všechno stíháš. Dost často mě napadá otázka, zda vůbec někdy spíš. Dobře, pokusím se to zestručnit. Kolik času denně, věnuješ četbě a za jak dlouho přečteš knížku o 300 stránkách?

Na tohle se mě ptá celkem dost lidí, "kolik času věnuji četbě, jak dlouho píšu recenze, jestli si při čtení pouštím nějakou hudbu"... a já vždycky odpovídám stejně... je to pokaždé trochu jiné. Ono totiž jednou přečtu knihu s cca 300 stránkama za den a jindy se s ní prostě táhnu celý týden. Ne že by kniha nebyla dobrá, ale prostě mi stačí jenom trochu toho čtiva. Hodně záleží především na tom, co se dolem mě děje. Jsou dny, kdy nevím co dělat, protože jsou všichni pryč (jako například nyní, když jsem měla jarní prázdniny a samozřejmě, že je všichni měli úplně jinak než já) a tak čtu a tvořím víc. I když to není vidět tak na blogu dělám vlastně skoro každý den, poslední dobou především upravuji staré články, které by neměli jen tak propadnout času, od toho tu je rubrika "Secret", kde si mé momentální výlevy mohou v poklidu hnít :D Někdy mám i neskonalou chuť přepracovat starší recenze, protože jsem dříve bývala opravdu hodně mírná, a jestli nepřepracuju obsah, tak hodnocení ale asi rozhodně. Ale to jsem zase trochu odskočila od tématu, on často ani není zase takový problém si ten čas najít, ale spíš se dokopat k tomu něco dělat, i teď na mě třeba kouká několik knížek z ledna, které jsem ještě neohodnotila, ale zase na mě útočí ta zpropadená lenost :)


SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Jedna Snívajúca Jedna Snívajúca | Web | 12. března 2011 v 11:56 | Reagovat

Hm.. výborný rozhovor. A tie odpovede klobúk dolu. Dobre sa mi to čítalo. :D

2 Polgara Polgara | Web | 12. března 2011 v 12:01 | Reagovat

Huh, já ten word jednou roztřílím. Nemělo to být kamerky, ale spamerky :-D Šnek měl být bramborák a u míchaniny už ani nevím, co to bylo 8O). Taky bych nemusela tak často používat slovíčko osobně...jinak za rozhovor moc děkuju :-)

3 Abyss Abyss | 12. března 2011 v 12:09 | Reagovat

[2]: Nemáš vůbec zač, já děkuju a opravila jsem ti to v rozhovoru :D

4 Renaiti Renaiti | Web | 22. dubna 2014 v 13:47 | Reagovat

Povedený rozhovor! Odpovědi se moc hezky četly a samozřejmě byly kladeny smysluplné otázky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama