Vychází knižně v ČR (Fantasy, YA) 2011 (leden - červen)

20. února 2011 v 18:28 | Abyss |  VYCHÁZÍ U NÁS | Co najdeš v knihkupectví?
Souhrný článek o vydání zajímavých knížek v roce 2011 u nás v ČR, které jsem si zcela subjektivně vyvolila a jenž bude postupně doplňován. U každé knihy naleznete datum vydání, nakladatele a samozřejmě ještě název a autora, plus nyní ještě část anotace (byla-li uveřejněna), pro zbytek anotace pak stačí kliknout na "pokračování anotace", kterak vás přenese na stránky knihy u nakladatele.
Pokud se u některého názvu knihy nachází * (hvězdička), můžete se po jejím kliknutí dostat na informace které jsem o sérii sepsala, či přímo na hodnocení dané knihy.
JANUARY / LEDEN 2011
Proroctví sester
vyšlo - Knižní klub
Michelle Zinková
Proroctví sester (Proroctví sester 1)

Dvojčata Lia a Alice právě osiřela. Lia objeví na zápěstí tajemné znamení a začíná si všímat podivného krutého chování své sestry. Objeví knihu s jedinou stránkou, ve které si přečte temné proroctví, které varuje před příchodem Ďábla na svět. Lia se domnívá, že ona je Strážkyní, která tomu má zabránit... (pokračování anotace)

Zkřížené hnáty
vyšlo - Fantom Print
Patricia Briggs
Zkřížené hnáty * (Mercy Thompson 4)

Vítejte ve světě Patricie Briggsové, kde "čarodějky, upíři, vlkodlaci a měňavci žijí bok po boku s obyčejnými lidmi". Jen velmi nezvyklá žena se v něm může cítit jako doma - a Mercy Thompsonová je vskutku jedinečná. Ve dne pracuje Mercy jako automechanička v rozlehlém Tri-Cities ve Východním Washingtonu... (pokračování anotace)

Modrá krev
vyšlo - BB art
Melissa de la Cruz
Modrá krev * (Modrá krev 1)

Schuyler Van Alenové je patnáct. Přestože pochází ze slavné a kdysi bohaté rodiny, většina jejích vrstevníků jí opovrhuje a doma s ní žije jen přísná babička; otce Schuyler nikdy neviděla a matka leží už dlouhá léta v kómatu. Ke všemu se teď u ní a několika dalších spolužáků... (pokračování anotace)

Modrý měsíc
vyšlo - Argo
Noëlová Alyson
Modrý měsíc (Nesmrtelní 2)

Zdá se, že lásce mezi Ever a Damenem už nestojí nic v cestě. Hrdinka proniká to tajů své nové identity a do temného, svůdného světa nesmrtelných. Jenže pak Damen onemocní, začne chřadnout a ztrácet své neobyčejné schopnosti. Zoufalá Ever se na jeho záchranu vydá do Země léta a tam objeví způsob, jak vrátit čas... (pokračování anotace)

FEBRUARY / ÚNOR 2011
Crescendo
vyšlo - Egmont
Becca Fitzpatrick
Crescendo * (Zavržený 2)

Nořin život má stále daleko k dokonalosti, ale aspoň získala strážného anděla. Patch je tajemný, nádherný, magneticky přitažlivý, ale navzdory tomu, jakou roli má hrát v Nořině životě, se chová všelijak, jen ne andělsky. Je ještě vyhýbavější než dřív a k tomu se zdá, že tráví víc a víc času s Nořinou úhlavní sokyní... (pokračování anotace)

Váhání
vyšlo - Argo
Maggie Stiefvater
Váhání (Vlci z Mercy Falls 2)

Vlkodlaci z Mercy Falls se vracejí. Teď, když se Grace a Sam našli, musí bojovat, aby mohli zůstat spolu. Pro Sama to znamená zúčtovat s minulostí, pro Grace vyhlížet budoucnost, která je čím dál nejistější. Do jejich příběhu však nečekaně zasáhne nový vlk jménem Cole, který bojuje se svými vnitřními démony... (pokračování anotace)

MARCH / BŘEZEN 2011
vyšlo - Knižní klub
Schatzing Frank
Limit

2025. Průkopnické technologie vnesly revoluci do kosmických letů. Američané i Číňané v neúprosném závodě těží hélium 3 - prvek, jenž má vyřešit všechny energetické problémy světa. Tou dobou má detektiv Owen Jericho vypátrat v Šanghaji zmizelou čínskou disidentku Jo-jo. Co na první pohled vypadá jako rutina, je pouhou předehrou k hrůzostrašné honičce... (pokračování anotace)

Leviatan
vyšlo - Knižní klub
Scott Westerfeld
Leviatan * (Leviatan 1)

První svazek nesmírně napínavé nové série pro mladé dospělé. Odehrává se v alternativní steampunkové minulosti, v níž je svět rozdělen na Rachoťáky, kteří ovládají ohromné parní pochodující válečné stroje, a Darwinisty, jejichž hybridní "potvůrky" fungují jako vzducholodi, parní vlaky, válečné lodi i ponorky... (pokračování anotace)

Jonas
vyšlo - Fragment
Eden Maguire
Krásní mrtví - Jonas * (Krásní mrtví 1)

Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím. V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix. Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska… Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí... (pokračování anotace)

Pokoušená
vyšlo - Knižní klub
P. C. a Kristin Cast
Pokoušená * (Škola noci 6)

Zoey Redbirdové a jejím přátelům se podařilo vyhnat z Tulsy nesmrtelného anděla Kalonu i zlou velekněžku Neferet a mohou se tak vrátit do Školy noci, po které se jim všem už stýská. Kalonovo záhadné kouzlo však stále působí a Zoey musí jeho svádění odolávat pokaždé, když vstoupí do říše snů. Navíc se jí zdá, že v Kalonovi se přece jen skrývá přinejmenším troška dobra... (pokračování anotace)

Roztomilé malé lhářky
vyšlo - BB art
Sara Shepard
Roztomilé malé lhářky * (Roztomilé malé lhářky 1)

Každý má co skrývat - zejména holky ze třetího ročníku střední školy - Spencer, Aria, Emily a Hanna. Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny jedno mnohem horší tajemství... (pokračování anotace)

Smečka
vyšlo - Knižní klub
Andrea Cremer
Smečka * (Smečka 1)

Calla Torová není jen tak obyčejná americká středoškolačka, je rozená bojovnice, navíc vůdkyně smečky Nightshadeů. Většinu života tráví v lidském těle, ale stačí jen nepatrný impulz, drobné ohrožení, a promění se ve vlčici. Brzy se však ukáže, že se nemusí ve smrtelném nebezpečí ocitnout zrovna ona nebo její blízcí, aby se její vlčí instinkty probudily... (pokračování anotace)

APRIL / DUBEN 2011
vyšlo - Knižní klub
Meg Cabot
Nenasytná (Nenasytná 1)

Nikdy neříkejte nikdy, a o upírech to platí dvojnásob… Mína Harperová, samostatná, talentovaná, ale zároveň i smutná a díky svému prazvláštnímu daru okamžitě odhalit, jakým způsobem a kdy člověk, který před ní stojí, zemře, dost osamělá, se podílí na vytváření scénáře pro nesmírně úspěšný seriál Nenasytná u jedné newyorské televizní stanice... (pokračování anatoce)

Nádherné bytosti
vyšlo - Knižní klub
K. Garcia a M. Stohl
Nádherné bytosti * (Kronika prokletých zaklínačů 1)

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně - tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínač... (pokračování anotace)

Síla vzdoru
vyšlo - Fragment
Suzanne Collins
Síla vzdoru (Hunger Game 3)

Katniss Everdeenová, dívka v plamenech, přežila, ale její domov byl zničen. Hurikán unikl. Katnissina rodina je v bezpečí. Peetu zajal Kapitol. Třináctý kraj skutečně existuje. Vypuklo povstání. Katniss záměrně zachránili z arény krutých a krvavých čtvrtoher... (pokračování anotace)

vyšlo - Egmont
Claudia Gray
Na druhé straně * (Akademie Evernight 4)

Bianca a Lucas vždy věřili, že vydrží vše, jen aby mohli být spolu. Jenže pak si s nimi osud zahraje ošklivou hru a Bianca se promění v přízrak a Lucas v upíra, bytost, kterou celý život lovil.
Lucase pronásleduje téměř nezvladatelná touha zabíjet, a tak se může obrátit o pomoc jen na jedno místo… (pokračování anotace)

vyšlo - Mladá fronda
Carrie Rayn
Les rukou a zubů (Les rukou a zubů 1)

Mary žije v uzavřené vesnici. Její svět se řídí prostými zákonitostmi: musí poslouchat pravidla církevního Sesterstva, nesmí se přibližovat k plotu, za kterým - v Lese zubů a rukou - žijí "nečistí", kteří svým kousnutím promění člověka v chodící mrtvolu. Když Sesterstvo rozhodne, že se provdá za muže, kterého jí určili... (pokračování anotace)

Poslední oběť
vyšlo - Domino
Richelle Mead
Poslední oběť * (Vampýrská akademie 6)

Vražda. Láska. Zrada. A také poslední oběť, kterou je třeba přinést. Rose čelí obvinění z vraždy. Lissa chce uplatnit svůj nárok na královský trůn. Ne, teď už mezi nimi nebude nic takové jako dřív...

Nemám ráda klece. Dokonce ani do zoo nechodím ráda. Když jsem byla v zoo poprvé... (pokračování ukázky)

vyšlo - Ikar
Gayle Forman
Jestli zůstanu

Šestnáctiletá Mia, talentovaná cellistka, jede s celou svou rodinou na výlet, když do nich narazí auto. Mia se vzbudí a nic necítí, jen vidí své mrtvé rodiče - a nakonec samu sebe. Její tělo je v kómatu, ale ona sama může vidět a slyšet vše, co se kolem děje. Skrze její vzpomínky pomalu odkrýváme její dětství... (pokračování anotace / ukázka z knihy)

vyšlo - XYZ
Lucie Adamová
Odstíny života * (Odstíny života 1)

Alexandrina Avitalová se za svého života nijak nelišila od svých vrstevníků. Když je v den svých devatenáctých narozenin chladnokrevně zavražděna, nikdo proto nemůže tušit, že smrt se pro ni stane jenom začátkem nové cesty. Tři roky poté, co byla pohřbena a oplakána svojí rodinou a přáteli, se Alex probouzí... (pokračování anotace)

MAY / KVĚTEN 2011
Inkarceron
vyšlo - Knižní klub
Catherine Fisher
Inkarceron * (Inkarceron 1)

Sedmnáctiletý Finn denně bojuje o život v Inkarceronu, obrovském vězení, které má vlastní inteligenci a krutě s ní střeží tisíce vězňů. Finn si je díky znamení na ruce jist, že se zde nenarodil jako ostatní, ale přišel Zvenčí. Claudia je dcerou Správce Inkarceronu a má se vdávat; nenáviděný princ jí byl nastrčen... (pokračování anotace)

vyšlo - Epocha
Laurell K. Hamilton
Modrý měsíc (Anita Blake 8)

Na bývalého snoubence se dá jen těžko zapomenout. Když Anitě Blakeové ve tři ráno zazvonil telefon, chvíli si myslela, že je to on. Nebyl. Byl to jeho bratr a nepřinášel dobré zprávy. Jak se zdálo, bývalá láska Anitina života se nechala zavřít do vězení za pokus o znásilnění.
Od doby, kdy se Anita Blakeová... (pokračování anotace)

JUNE / ČERVEN 2011
vyšlo - BB art
Melissa de la Cruz
Krvavý karneval * (Modrá krev 1)

Pátrání po pachatelích tajemných vražd mladých upírů zavede Schuyler a jejího nejlepšího kamaráda Olivera až do Itálie, kde by měl žít Schuyleřin dědeček. V New Yorku mezitím vrcholí přípravy na Čtyřstovkový ples, velkou událost, kterou pořádá elita modrokrevných. Rozmazlená a prohnaná Mimi Forceová u toho nemůže chybět... (pokračování anotace)

vyšlo - Jota
Matt Haig
Radleyovi

Zdá se, že manželé Radleyovi, lékař Peter a jeho žena Helen, žijí naprosto normálně - bydlí na poklidném anglickém předměstí v krásném domě, klábosí se sousedy, navštěvují pravidelný čtenářský kroužek a zažívají obvyklé krize manželského páru středního věku. Jejich dospívající děti, Klára a Rowan... (pokračování anotace)

Trápení
vyšlo - Domino
Richelle Mead
Trápení * (Sukuba 1)

Sukuba je nadpřirozená bytost, která smí po libosti měnit podobu a jediným jejím úkolem je svádět. Zní to tak lákavě! Dívka může být, kým chce, její šatník je nevyčerpatelný a smrtelní muži by udělali cokoli pro její pouhý dotek. No, vlastně za to platí svou duší, ale proč zacházet do přílišných podrobností... (pokračování anotace)

vyšlo - Daranus
Christopher Pike
Poslední upír (Poslední upír 1)

Obyčejná teenagerka, řeklo by se - i když neobyčejně krásná, inteligentní a obratná jako šelma. Říká si Alisa, Lara, Melissa, jak ji zrovna napadne... Nikdo neví, že ve skutečnosti se jmenuje Síta a chodí po světě už pět tisíc let. Je upírka. Třebaže sluneční svit ji neproměňuje v popel, neděsí ji krucifix, nedokáže přivolat smečku vlků, neumí létat... (pokračování anotace)

vyšlo - Jota
Gordon Reece
Myši

Šestnáctiletá Shelley a její matka jsou jako šedé myšky - nervózní, plaché a přeochotné. Je snadné je využít a zneužít, což si dobře uvědomoval otec Shelley i její spolužačky ze střední. Právě před nimi uprchnou matka s dcerou do nového domova na venkovské samotě, kde obě nečekaně rozkvetou... (pokračování anotace)


vyšlo - Brokilon
Petra Neomillnerová
Doušek věčnosti
(Tina Salo 1)

Druhé vydání vyprodaného románu. Praha je přívětivé město, pro "našince" určitě, a upírka Tina Salo to oceňuje. Když se na ulicích začnou povalovat vykrvené mrtvoly bezdomovců, je třeba udělat pořádek ve vlastních řadách, aby mohl poklidný upíří život v matce měst pokračovat... (pokračování anotace)

vyšlo - Jota
Patrick Ness
Hlas nože (Chaos 1)

"Hluk je nefiltrovaný člověk a bez tohoto filtru je člověk pouze kráčejícím chaosem." První díl dystopické trilogie, určené pro mladé čtenáře. Kniha, jež získala velké množství ocenění, se řadí mezi pronikavé analýzy mezilidských vztahů v extrémních okamžicích. Příběh je plný nečekaných a šokujících zvratů... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
P. C. a Kristen Cast
Vyhořelá * (Škola noci 7)

Zoeyina duše se ocitá na onom světě - roztříštěná na kusy, vyhaslá, pronásledovaná výčitkami svědomí. Její kamarádi se však nechtějí vzdát naděje, že se vrátí a a zachrání svět, v němž se schyluje k bitvě mezi pradávnými silami Světla a Temnoty. Stark je ochoten dokonce nasadit vlastní život... (pokračování anotace)

vyšlo - Knižní klub
Jamesová Syrie
Drákula, má láska

Uznávaná spisovatelka historických románů Syrie Jamesová se chopila proslavené literární klasiky Brama Stokera Dracula a bravurním způsobem ji převyprávěla očima ženy. Nesmrtelný mýtus získal romantické a smyslné obrysy…Mína Harkerová je rozpolcená mezi dvěma muži. Přestože upřímně a oddaně miluje svého manžela... (pokračování anotace)

vyšlo - Fantom Print
Briggs Patricia
Stříbrná relikvie (Mercy Thompson 5)

Když se Mercy Thompsonová pokusí vrátit mocnou faeskou knihu, kterou si před nějakou dobou vypůjčila, najde knihkupectví prázdné a zavřené. Zdá se, že kniha obsahuje tajné informace - a fae udělají naprosto vše, aby nepadla do nesprávných rukou. A jako by to nestačilo, Mercyin přítel Samuel bojuje se svou vlčí stránkou... (pokračování anotace)

vyšlo - Egmont
Stephenie Meyerová
Saga Stmívání: Oficiální ilustrovaný průvodce

Všechny dílky skládačky konečně zapadají do sebe… V roce 2005 se čtenářům představili Bella Swanová a Edward Cullen a zrodil se celosvětový fenomén. Od té doby četly tuto úchvatnou upíří milostnou ságu miliony čtenářů. Nyní Stephenie Meyerová sama poprvé odhaluje tajemství ságy a zveřejňuje exkluzivní materiály... (pokračování anotace)

29. června - Baronet
J. R. Ward
Vyvolený milenec (Bratrstvo černé dýky 6)

Se svou neskonalou věrností Bratrstvu se Phury obětoval pro zachování svého rodu a stal se mužem zodpovědným za jeho pokračování. Byl vybrán, aby se stal otcem mnoha synů a dcer a zajistil tak přežití rodu a zachování jeho tradic a zrodu nových jeho bojovníků. Jeho první žena Cormia, která touží získat nejen jeho tělo... (pokračování anotace)* Zdroje anotací a obalů knih pocházejí ze stránek nakladatelství: Argo, BB art, Brokilon, Domino, Egmont, Fantom Print, Fragment, Jota, Knižní klub, XYZ, či webu Daemon.
* Jako obrovské knižní múze, bych zde ráda poděkovala všem členům "Knižního a čtecího komanda" na Goodreads.com
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Tento rok vychází spousta nových knížek.

Souhlas
Stále nemám dost!

Komentáře

1 Elynch Elynch | Web | 20. února 2011 v 18:41 | Reagovat

Většina asi není můj šálek čaje, přesto bych si dokázala vybrat. Velká část mi připadá spíše jako dost oddechový čtení. (:

2 Baffka  Mc Tees Baffka Mc Tees | Web | 20. února 2011 v 18:47 | Reagovat

Teda...vyzerajú zaujímavo. Tak napínavo hororovo fantasy...neviem si vybrať :D

3 Lioness Lioness | Web | 20. února 2011 v 18:55 | Reagovat

Snad v budoucnu přeloží i knížky jako Across the Universe, The Body Finder nebo Entangled...

4 Abyss Abyss | Web | 20. února 2011 v 18:58 | Reagovat

[1]: Young Adoult knihy se ani nesnaží tvářit jako něco co nejsou a jejich účelem je opravdu takový oddech :)

[3]: Snad se někdy dočkáme :)

5 maybe-strange maybe-strange | Web | 20. února 2011 v 19:17 | Reagovat

Páni, je možné, aby mě zaujaly všechny knihy? :D :)

6 lina lina | Web | 20. února 2011 v 21:35 | Reagovat

jedno velký Ach jo:D vybrala bych si...vážně jo..

7 Dragita Dragita | Web | 20. února 2011 v 22:37 | Reagovat

zaujala mě Smečka, nikdy jsem nic o vlcích nečetla a chtěla bych to napravit :-D

8 Čip Čip | Web | 21. února 2011 v 10:12 | Reagovat

Na Váhání se už nějakou dobu těším :-).

9 Lalaith Lalaith | Web | 21. února 2011 v 20:18 | Reagovat

Už se těším na Poslední oběť. Smečka taky vypadá zajímavě,možná si ji přečtu :)

10 sayury sayury | Web | 25. února 2011 v 21:36 | Reagovat

Jojo,už si na minimálně polovinu z nich brousím zuby :)))

11 Darkness Darkness | Web | 25. února 2011 v 21:48 | Reagovat

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli nevíš, kdy vyjde v ČR (nebo v Americe) poslední díl Mrazení - Forever? Moc by mě to zajímalo, a sama jsem to nikde nenašla. Děkuju předem :-).

12 Abyss Abyss | Web | 26. února 2011 v 15:39 | Reagovat

[11]: V originále vychází Forever 12. července tohoto roku, co se týče našeho překladu, tak datum zatím není :)

13 Nikki Nikki | Web | 27. února 2011 v 17:17 | Reagovat

Tolik zajímavých knih :) Už se na ně těším ♥ :) Nejvíce se těším na Zář,Pád,Inkaceron,Odstíny života,Krásní mrtví a Roztomilé malé lhářky :).

14 Darkness Darkness | 28. února 2011 v 18:41 | Reagovat

[12]: Díky =).

15 Nessie Nessie | E-mail | Web | 5. března 2011 v 15:23 | Reagovat

waoo.. :D to je knížek. na plno z nich se hrozně těším, ale některé tu vidím poprvé. Moc hezký seznam ;-)

16 Adelaine Georgia Screams Adelaine Georgia Screams | Web | 5. března 2011 v 19:03 | Reagovat

Povětšinou knížky o upírech a tak dále. No, myslím, že už jich je čím dál víc, tak mě překvapuje, že mám chuť pořád na další a další. :D

17 Irma36 Irma36 | 9. dubna 2011 v 14:24 | Reagovat

dá se říct že některé knížky už povycházely xD ale většina na které se těším ještě ne : - )

18 Rozka Rozka | Web | 27. dubna 2011 v 12:30 | Reagovat

krásný blog..úžasný!Moc jsi mi pomohla,díky Ti moc! :) :-D

19 KačenkaK KačenkaK | 28. dubna 2011 v 14:57 | Reagovat

ona vyjde ta krevní Linie - Richelle Mead az příští rok najaře???? ???  ???

20 Abyss Abyss | E-mail | Web | 28. dubna 2011 v 15:31 | Reagovat

[19]: No originál vychází tenhle rok v srpnu, ale překlad je opravdu chystaný až na jaro 2012 :)

21 *Emmgirl* *Emmgirl* | Web | 5. května 2011 v 21:37 | Reagovat

Moc děkuju za tak krásný seznam. :-) Sama jsem moc levá na to, abych to někde našla, takže díky Tobě vím, na co se kdy těšít a kdy mohu utíkat do knihkupectví a ptát se na nějaký titul, aniž by na mě jen nechápavě čučeli, což obvykle stejně dělají. :D Jsem moc rychlá, jenže člověk je tak natěšený, že už by tam nejradši postával v den vydání. :D:D

Ještě jednou moc děkuju za takový seznam. Určitě nejsem jediná, komu pomohl. ;-)
A v neposlední řadě musím říci, jak krásný máš blog! Jsem stejně zapálená do knih. Zbožňuju je!! :-)

22 ugg short classic ugg short classic | E-mail | Web | 23. října 2012 v 9:12 | Reagovat

Q. What disappears when you stand up?
http://www.shoesvisit.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama