Knižní i jiné novinky

16. února 2011 v 13:09 | Abyss |  SECRET | Má malá tajemství
O KNIŽNÍ MLÁDEŽI, O FANTASY...
Za poslední dva roky došlo k neuvěřitelnému nárůstu knížek směřujících mladým čtenářům, v zahraničí tyto tituly nazývají jednoduše pro "young adult", tedy knihy pro mladého dospělého. Většinou se setkávám s názorem, že za tento fenomén může především série Stmívání, dle mého je ale naprosto jedno, co tento impuls spustilo a my máme být za něco takového jedině velmi vděční. Právě v tuto chvíli si totiž můžeme všimnout i obrovského množství knížek, které se pro nás naše nakladatelství rozhodla přeložit a i na Slovensku se v knižním průmyslu dějí velké věci.
Ono se sice říká, že dnešní mládež vůbec nečte, jenže právě díky tomu nynějšímu přívalu zajímavých titulů si začínám ve svém okolí všímat, že se ta naše mládež opět začíná probouzet. Když pak již čteme jsme často naopak napadáni za četbu béčkových fantasy příběhů, nejlepší na tom však zůstává, že podobné řeči vedou obvykle právě ti, kteří nečtou. Já to proto s radostí přehlížím jako bezvýznamné tlachání.
Když se objevil počítač, mnoho lidí knihy zahodilo a raději usedlo za kouzelný monitor, bylo to něco nového... teď už to zase tak nové není a i když jsou jistě dnešní vymoženosti pro knihy velkým soupeřem, jsou to právě knihy, které se stávají nestárnoucími a oproti technice se stářím jejich hodnota jedině roste.

AKTUALIZACE, PROPOJENÍ
Byla aktualizována většina článků o knižních sériích, bylo tak učiněno především díky tomu, že mnoho čtenářů na můj blog míří s vědomím, že se zde dozví něco nového a i když jsem články aktualizovala i doposud (nové obálky, nové datum vydání apod.) došlo nyní k změnám trochu větším a často jsem pozměnila i průvodní texty.
Další novinkou je propojenost většiny článků, pokud si tak budete číst například recenzi na první díl "Vampýrské akademie", na konci článků naleznete přímé odkazy na recenze dalších dílů, informace o sériích atd.
V menu nyní naleznete spoustu nových plánovaných titulů, které mi například i (od ledna) přicházely na email a já si je hloupě křečkovala, nebo jsem se k nim dostala přes knižní múzy na Goodreads. Postupně zde budou opět přibývat články, ve kterých vám série představím, myslela jsem, že to stihnu dříve (i kvůli tomu to křečkování), ale nakonec to dopadlo takhle a na sepisování informací o sériích se dostane až nyní.

READING COPIES V KNIŽNÍM KLUBU
V zahraničí je toto naprosto běžná věc, u nás teď s touto skvělou vychytávkou přichází i Knižní klub. Reading copies jsou knihy, jež nejsou určeny k prodeji, mají tak též napsáno na i hlavní straně (v zahraničí = advanced reader copies not for sale). Kniha mívá oficiální obálku a je v paperbacku. Nejhlavnější výhodou zůstává fakt, že určitou knihu získáte ještě před oficiálním vydáním a v tom čpí vlastně i celý význam předsignální výtisků = knihy jsou určeny pro knižní fanšmejkry... pro ty kdož rádi recenzují na svém blogu, či jiné komunitě.


"Goodreads je něco jako FB pro knihomola, jen místo obličejů vidíš mnohem hezčí věci."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

MENU by mělo být...

ČESKÉ
ANGLICKÉ

Komentáře

1 Mish@ Mish@ | Web | 16. února 2011 v 13:22 | Reagovat

Musím říct, že díky Ya knížkám ve svém okolí taky začínám pocižtovas vysoký rust knihomolů. Třeba kámošky, pro které bylo dřív knížka sprosté slovo teď hltají jednu za druhou. Sbohem omezená slovní zásobo:D
V menu ti moc neporadím, oboje varianty mají plusy a mínusy.
A KNížní klub už tohle realizuje? ještě jsem an to nikde nenarazila, díky zha novinky.
A s goodreads plně souhlasím, rozhodně se raději kochám obálkama knížek než fotkama na jedno brdo od dvanáctilletých kačen.

2 Čip Čip | Web | 16. února 2011 v 13:28 | Reagovat

Jo, buďme rádi, že tyto knihy jsou teď hodně psané :-).
Menu dej české, protože je to český blog a ne anglický :-D.

3 Mish@ Mish@ | Web | 16. února 2011 v 13:35 | Reagovat

Bohužel máš pravdu. Kdybych chtěla přečíst všecky dobríé knížky, potřebovala bych tak padesát životů. Ale nikdy mně nepřestane bavit se o to pokoušet:D

4 babygril babygril | 16. února 2011 v 14:11 | Reagovat

Já bych menu nechala anglické at´je to tak napůl, když  tady máš informace i o knihách které vyšly i v angličtině. Mě se to líbí tak jak to máš, alespoň si zopáknu aj :-D

5 cheap flower girl dresses cheap flower girl dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 9:23 | Reagovat

A. Steal its chair!
http://www.yeardress.org/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama