Hlášky týdne (Quote of the Week) #2

29. ledna 2011 v 20:15 | Abyss |  Směska obecná

A je tu podruhé Quote of the Week - meme které pořádá Judit, na tomto i spoustě jiných blogů se objevuje pravidelně každou sobotu.
Musím se přiznat, že jsem málem zapomněla na to, že se tu má dnes tohle meme objevit, prostě já a nějaká pravidelnost to nejde zrovna do sebe.
Úkolem je vybrat vždy po jednom - vtipný výrok, romantickou scénu a silný moment (z jedné až tří knížek).
Je možné, že sem tam úplně lehce nějakou tu hlášku poupravím, aby něco neprozradila, ale budou to vážně jen drobnosti, co na kvalitě neuberou, v opačném případě bych samozřejmě vybírala jiné momenty :)

VTIPNÝ VÝROK
Tentokrát jsem vybrala moment kdy se Biance baví s kamarádem Vicem, je to asi jediný moment z knihy, který mi vlastně více utkvěl v paměti. Kniha je jinak poměrně nevýrazná.

Stargazer (Hvězdopravec) - Claudia Gray
"Jak ses tohle všechno dozvěděl?"
Vic si povzdechne. "Víš, ty trávíš všechen svůj volný čas s Balthazarem, Raquel nad svými výtvarnými projekty a Ranulf se znova ponořil do studia severských mýtů, takže jsem si musel najít jinou zábavu. Něco bláznivýho. Podivnýho. Říkám tomu bavit se s ostatníma lidma. Během toho zázračnýho procesu se někdy dozvím informace i od dvou třech lidí za den. Mojí metodou se hodlají zabývat i vědci."

ROMANTICKÁ SCÉNA
Scénka kdy Zoey a Erik hrají improvizovanou hru Othello od Williama Shakespera. Erik jako Othello a Zoey alias Desdemona a ač mi kniha a vlastně i tahle scénka v celém provedení přišla trochu absurdní, nějaké to pozitivum se zda najít dá. No říkám to pořád dokola - stále tápu nad záměry autorek.

Untamed (Nezkrotná) - P. C. Cast, Kristen Cast
"Pravdu!" zařval a do očí se mu vkradl šílený svit. "Chci, abys přiznala, jak moc jsi mě zradila!"
"Ale já tě nezradila!" Ucítila jsem jak mě za víčky pálí slzy. "V srdci ne. Moje srdce tě nikdy nezradilo."

SILNÝ MOMENT
Okamžik kdy Elder poprvé spatří hvězdy. Takovým tím určitým hloubavým způsobem se mi zrovna tenhle kousek moc líbí.
Knihu právě čtu, díky předělávání obýváku to bohužel stíhám jen večer, zrovna včera jsem se do knihy tak začetla, že jsem nakonec šla spát až po půl čtvrté.

Across the Universe (Napříč vesmírem) - Beth Revis
Nemůžu myslet na nic jiného než na hvězdy. Je to jako kdyby byl kousek mé duše ztracen, prázdný a nyní byl zaplněn světlem milionů hvězd.
Je to všechno o čem jsem kdy snil a nic z toho co jsem očekával.
Jak jsem si mohl vůbec někdy myslet, že žárovky ve Velké místnosti byly hvězdy? Již nic nebude stejné, od chvíle kdy jsem spatřil hvězdy.
Opravdové hvězdy.


* Zdroj obalů knih: Goodreads, Amazon
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Terka Terka | Web | 29. ledna 2011 v 20:36 | Reagovat

Silný moment je nejúžasnější..

2 Dragita Dragita | Web | 29. ledna 2011 v 22:47 | Reagovat

Vtipný výrok je dobrý, ale silný moment jasně vede :-D

3 Ayamee Ayamee | 30. ledna 2011 v 13:18 | Reagovat

Fascinuje ma tvoj blog! Nielen obsah, prosto blog ako celok! Je taký... perfekcionalistický! Aspoň mi taký príde, nech už je tvoj zámer akýkoľvek ;-)

4 V V | 4. února 2011 v 17:35 | Reagovat

jo silny moment je lepsi....ale ta scena jak zoey a erick hrajou to othello je zajimava scena..no kazdopadne jak jsem ted docetla skolu noci 6 tak uz mi erik nepripada tak zajimavy..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama