PedF UK

3. prosince 2010 v 21:56 | Abyss |  SECRET | Má malá tajemství
PRAHA, PEDAGOGICKÁ FAKULTA UK, KNIHY
Ve středu jsem si udělala takový menší okružní let po Praze, mimo  nakupování hordy knížek  bylo učelem především navštívit Pedagogicku fakultu Univerzity Karlovy, kamarádka se jela podívat na psychologii (dál už jen PSY) a protože mě tento obor taky, zajímá rozhodla jsem se jet s ní.

CESTA K PSY
To že mám o studium PSY opravdu zájem potvrzuje už jen to, že jsem kvůli ní vstávala už o půl třetí  a pak zase následovala čtyř hodinová cesta do Prahy... jo v tu chvíli bych hnedle raději mořila přírodu výpary z našeho osobního fára.
Když jsme přijeli na Florenc, vrhly jsme se do roje metra a pak si to pěšo štrádovaly rovnou na jednu ze tří budov PedF. Co na UK vždycky miluju je, že většina jejich fakutl se nachází v nádherných starých budovat, přitom vnitřek je naprosto moderní (no až na pár tříd - na vše holt peníze nejsou).

PSY NA PedF
Sebrali jsme si tedy pár informačních letáků a pak si našli místo k sezení. Na PSY jsme zaplnili celou velkou přednášející místnost, ti pomalejší měli smůlu a museli jednoduše stát. Že by byl výklad informací nějak vyčerpávající říct nemůžu, většinou především odkazovali na své internetové stránky a pak se věnovali především tomu co je potřebné na přijímačky. No oproti PSY na FF toho bylo celkem málo.
Ještě bych snad měla dodat, že PSY na PedF není klasická, ale je spojena ještě se speciální pedagogikou, podle slov přednášejícího, by se tak mělo docílit ještě většího okruku, v kterém by se mohl absolvent poté pohybovat. Kpřijímačkám tedy doporučují knihu o PSY od Atkinson a spol. což je mimochodem velký 750 strán
kový svazek o PSY z mnoha koutů, za pouhých 2100 korun českých (no pokud vás láká studium PSY, tak už víte co si máte přít k Vánocům) a pak dávají na výběr ze dvou knih o speciální pedagogice.

ODLIŠNOSTI PŘIJÍMAČEK NA FF
Přijímačky na FF (filozofickou fakultu) jsou o něco, dle mého názoru, těžší, mimo testu z PSY vás čeká ještě test biologie a test studijních předpokladů - a to máme pouze první kolo, jenž má prosít ty dobrá semínka od špatných, pak následuje druhé kolo ve kterém komise kontroluje vaši motivaci a znalosti spolu s přečtenou literaturou a praxí, ta je žádána především (a spíše) u lidí, kteří mají již střední nějaký ten čas za sebou a na praxi mají tedy dle posuzujících dostatek času.

ZÁVĚREM PÁJ DOJMŮ POJMU
No nebudu to tu zahlcovat dalšími informacemi, které si můžete najít třeba na avizovaném webu , pocit mám ovšem z PedF velmi dobrý, přednášející mi přišli jak se říká "OK", nebo alespoň jsem se nedozvěděla nic co by mě mělo od studia mělo odradit. Líbí se i umístějí fakulty, je na takovém klidnějším místě a přitom to není "nikam" daleko. Takže už by mi asi ani tolik nevadilo kdybych nakonec místo Brna (Masarykova univerzita) zakotvila v Praze, jenže to budu tvrdit asi jen do chvíle, kdy uvidím i MU :)


KAM NA WEB
cuni.cz - UK
pedf.cuni.cz - PedF UK
ff.cuni.cz - FF UK
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

UK a MU jsou naše nejžádanější univerzity, o UK se říká že pro svou staletou tradici a letou prestyž a MU je pro svůj rychlý vývoj považována za univerzitu nového věku. Která by lákala tebe?

MU
UK

Komentáře

1 short evening dresses short evening dresses | E-mail | Web | 23. října 2012 v 8:03 | Reagovat

Thank You For This Blog, was added to my bookmarks.
http://www.rundress.org/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama