Události posledních dní... obyčejnost neobyčejná

9. října 2010 v 18:37 | Abyss |  SECRET | Má malá tajemství
TAK ABY JSTE NEŘEKLI
Poslední dobou se trochu odvracím od blogového světa, vlastně ani nevím jestli chtěně nebo nechtěně, svůj blog mám ráda a hlavně mám ráda blogy jiných lidí, ale když jsem teď měla někdy čas, naplnila jsem ho jednoduše jinými činnostmi.
No je pravda, že třeba zrovna ve středu bych udělala líp kdybych psala na blog, trochu (víc) jsme to totiž přepískli s vínem a pivem (jo míchat to ve velkým množství není dobrý). Takže mi druhý den ve škole bylo docela dost šoufl.
Díky tomu že jsem tu tak dlouho nebyla, vznikla tahle dlouhá obludnost, jako většina dlouhých oblustostí na tomto blogu, je tedy rozdělala do malých "podkapitolek". Jako realista vím, že dlouhé články baví číst opravdu jen málo lidí, nejčastěji stálé čtenáče, ostatní jednoduše odradí.

VLAKOVÝ SKOKANI (NECHTE SI PROBLÉMY NA JINDY - NEJLÍP ŘEŠTE JE JINAK)
Když jsem jela tuhle neděli jako obvykle na intr, zadrhla jsem se na jednom Ze svých přestupů, nějaká ženská skočila pod vlak, kterým jsem měla jet, takže věřte, že mě opravdu potěšila informace o tom, že místo dvaceti minut budu čekat hodinu. Jenže ouha ani po hodině nic nejelo, a když jsme se ptali kdy teda, bylo nám řečeno, že oni toho moc nevědí, ale že snad tak za hodinu a půl. Načeš jsme se tedy rozhodli, že si raději zavoláme na intr někomu s autem, jestli by pro nás nezajel... (no a ještě že existují hodní studenti - taxikáři) místo ve 20h jsem tedy dorazila až po 22h.

PSYCHOLOGIE
Mimo to jsem začala číst hodně literatury ohledně psychologie. Ve zkratce proč tomu tak je: v našem městě pomáhám v psychologickém centru, když mi odstartovala osmnáctka, dozvěděla jsem se, že úředníčci si vymysleli nová pravidla a pokud tam chci pomáhat i po plnoletosti, musím složit určité zkoušky.
Za sebou mám už zkoušku praktickou, kde dostanete modely několika situací a vy máte vysvětlit, jak je budete řešit. Teď mám před sebou test - netest, na ten jsem dostala seznam doporučené literatury, opět v něm bude jak se mají řešit různé situace, ale u tohohle mi už nebude stačit jen selský rozum, takže si musím něco načíst (10 knížek). Jsem ale ráda, že jsem se dostala přes první zkoušku a když už, tak přece nezahodím šanci udělat i tu druhou :)
Teď jsem právě dočetla polovinu knížek a před sebou mám tu horší (těžší) část, tak snad se přes ně nějak prokousám.

SRDCEM SNÍLEK, HLAVOU REALISTA... DUŠÍ ABYSS
Poslední dobou taky hodně přemýšlím kam po maturitě, tak nějak stále vítězí ta psychologie (no a právo), k tomu by se mi ještě zamlouvalo studovat na Masarykově univerzitě v Brně (je trochu šílený kolik lidí se tam hlásí a kolik procent se pak na školu opravdu dostane), to je tak trochu můj sen. Asi už budu až moc snít kdybych po psychologii jako takové, chtěla ještě na psychologii klinickou. Ale přeci jen PhDr. zní líp než Mgr. (nebo jak já tomu s oblibou říkám megera). Jo ale to je běh na dlouhou trať: maturita - dostat se na universitu - vydržet na ní.... bla bla bla.

VELKÉ EGO SE HLÁSÍ DO SLUŽBY
Taky jsme psali z práva, jako jediná jsem dostala za jedna, což samozřejmě pohladilo moje velké ego ;) Jinak co se známek týče nevím vůbec nic, přitom jsme psali snad ze všeho, ale co se opravování testů týče, učitelé asi stávkují... nemám to ráda, vždycky jsem ráda když vím na čem jsem.

INTROVERTEK JAK SE PATŘÍ
Hmm tak za prvé, jsem to často já kdo při hodinách práva a eka nezavírá pusu a teď nemyslím přímo to, že bych krafala s kámoškama jako jiní (ale zase co si budem povídat nejsem svatá), prostě mi jen příjdou mnohá témata zajímavá a tak se snažím dostat přímo do jádra věci.
Proti tomu v psychologii prostě sedím a poslouchám, no a není to trochu zvláštní, psychologií se chci přeci zabývat i dál, ale ve škole je to přitom právo a ekonomie co u mě hraje hlavní roli. Jo nejtrefnější asi bude říct, že jsem z toho jelen.
No nevadí, chtěla jsem se spíš zmínit o mém posledním rozhovoru s učitelkou na ekonomii, kdy opět prohlásila něco o tom, že se mi jednou v životě bude moje ukecanost hodit, protože se aspoň neztratím mezi těmi tisíci jiných lidí. Načeš jsem si prostě nemohla odpustit poznámku o tom, že to tedy nevím "já takový introvert" (člověk samotář, uzavírající se sám do sebe). No a učitelka na to,  že prý jestli jsem já introvert tak ona je Pana Orleánská. No nemohla jsem se nezasmát a nakonec ještě neprohlásit, že to má tedy dobrý. Jo i při takovém eku může být fůra zábavy.


CO S PROSTOREM NA BLOGU
Nebudu slibovat, že tu teď budu častěji, ale budu se snažit v rámci svých možností, zítra se tu objeví "rozhovor" s věma zajímavými slečnami. A dál se to tu budu snažit udržovat při životě.
Míň bude názorů na knihy, nebo alespoň na takové to klasické i neklasické fantasy, potřebuju se opřít především do povinné četby, abych to nenechala zase až na konec roku.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nikusha nikusha | Web | 9. října 2010 v 21:30 | Reagovat

Slovo megera určitě nepoužíváš ráda jenom ty, já se jím ve škole taky oháním :D
Ty máš ještě čas na to, abys přemýšlela kam po střední, mě už pomalu hoří koudel za zadkem :) :-D

2 Dreamer Dreamer | Web | 9. října 2010 v 21:44 | Reagovat

Ahoj. Projížděla jsem komentáře na mým blogu a narazila jsem na jeden od Tebe, vzhledem k tomu, že jsem na něm delší dobu nebyla, tak jsem ti jen chtěla říct, že se na něj zase vracím. Tak když mi tam necháš nějaký komentář, tak už budu odepisovat zpátky.

Btw. hezkej blog ;-)

Koukám, že máš ráda čteš jako já. Nedoporučila bys mi nějakou dobrou knížku?

3 Dreamer Dreamer | Web | 9. října 2010 v 21:56 | Reagovat

mrknu se jestli je u nás v knihovně ;-)

4 The.Quitush The.Quitush | Web | 10. října 2010 v 8:38 | Reagovat

Uff, deset knížek.. To tě to musí vážně bavit... :-D To se mi na tobě líbí, že nefňukáš, ale prostě se do toho dáš... To chci taky umět... :-D  :-D
A naopak bych nechtěla zažít ten "malér" s ženskou a vlakem.. Mou citlivou duši by to asi poznamenalo... Ikdyž, bůh ví. ;-)

5 Alciellë Alciellë | Web | 10. října 2010 v 14:43 | Reagovat

Jsem tu poprvé a hned říkám WOW! Úžasný blog. To se mi jen tak nestává. Co se týče té univerzity, taky bych tam chtěla jít, třeba taková práva, ale nevím, jestli bych na to měla. Hlavně se tam hlásí moc studentů a za prvák a druhák mám děsný vízo kvůli blbosti, z které "jsem snad vyrostla". Vidím, že víš, co od života chceš, to já vůbec nevím. Když už tuším, tak to pohoří :-(  Hlavně obdivuju tvoji vůli něco pro to udělat. Zaujalo mě, jak to popisuješ apod. Vážně povedený blog.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama