Snem každého snílka je snít

19. září 2010 v 17:50 | Abyss |  NA TÉMA | Když se člověk musí nad něčím zamyslet...
TENTO ČLÁNEK SOUVISÍ S TÉMATEM TÝDNE "SEN" NA BLOG.CZ

Myslím že sny jsou jedna z nejzajímavějších věcí, pokud se na ně tedy díváte z větší části z pohledu filozofa a né badatele. Obecně se dá říci z vnitřku a né z vnějšku. Vždycky mě zajímalo odkud se vlastně sny berou, když jsem se to pak jednou od učitele biologie dozvěděla, zjistila jsem že jsem si vlastně otázku položila špatně, nezajímalo mě odkud se sny berou, ale proč jsou takové jaké jsou. Nějaké naše podvědomí nám vytváří naše sny, snad podle našich tajných tužeb a přání, ve snu se pak můžeme stát tím kým v reálném životě jen velmi těžko. Největší záhadou pro mě například je, jak se mi ve snu může objevit někdo, koho jsem v životě neviděla, je to snad někdo z knížky, kterou jsem četla a ve moje mysl si postavu poskládala dohromady, nebo je vytváření snových postav naprosto nezávazné a náhodné.
Sny ale nejsou jen dobré, často nás i děsí, co ovlivňuje to, že jeden den jsou sny úžasné a jindy se děsem budíme ze spaní, snad na to existují nějaké studie, ale upřímně, já je snad ani znát nechci, chci si své sny ponechat takové jaké jsou, zvláštní a tajemné - záhadné.

Mimo sny které sníme v určitém období spánku jsou tu i ty životní. Je pěkné snít, ale i tak by měl mít každý člověk určitou laťku, co je sen a co pouhá představa. Představa je něco neuvěřitelného, o čem tajně doufáme, že by se jednou mohlo stát, ale i tak nám naše mysl napovídá, že je to nemožné. Jako třeba když bych se ráda vznášela nad oblaky, jako pták, mám stále dost rozumu na to abych nešla a nad představou jak letím neskočila z paneláku. Mám ráda sci-fi, ale i tak vím, že když mě srazí auto, tak se z toho za chvilku nevzpamatuju stejně jako Wolverine a že asi nikdy nebudu tak dobře plavat ve vlnách jako mořská vílá. To jsou takové ty sny, nad kterými se opravdu jen sní a jsou to představy, které naše fantasy mysl může stvořit.
Oproti tomu jsou tu sny, které možná hned tak na první pohled jednoduše splnitelné nejsou, ale nejsou ani nereálné. Pokud mám například sen stát se psycholožkou, tak pro to budu muset něco udělat, nikdo mi zadarmo nic nedá, pak by to asi ani nebyl ten pravý sen, kdyby cesta za ním byla jednoduhá, by to byl jen další krok v našem životě.

Říká se, že čím je člověk starší, tím méně sní, je to tím, že takový člověk už většinou z největší pravděpodobností ví, že se mu spousta jeho snů nesplní a přestává tak věřit a svou snící energii mění na energii životní - obyčejnou. Pak jsou tací, kteří se rozhodně nechtějí stát zatrpklými staříky a sní celý život, mají energie na rozdávání... rozhodně ještě nečekají konec a sní v nové zítřky, třeba jako moje babička, to je vám energická stařenka. Sama říká že pokud jí bude chtít někdy někdo zastavit, bude jí muset zabít... i smrt tedy bere s takovou tou lehkostí, protože sní v to, že tím to nekončí, nevěří na další život, ale že se shledá s těmi, kteří jna ni čekají již někde tam nahoře.
Jo lidi... hlavně se nezačněte litovat, nikdy, člověk se se vším vždycky musí poprat. Když je mi smutno tak místo pláče řvu, místo spánku sním a místo sezení se skočím projít ven se psem. A když už je to opravdu hodně špatný jak si pustím AC/DC, který do mě vždycky nahrne tu správnou vlnu energie. Myslím že v životě všechno souvisí se vším a že na smutek je život moc dlouhej a na snění moc krátkej, ani jedno se nemá přehánět :)


Btw...
Někdy mám pocit, že věda je tu od toho aby nám brala naše iluze, není to ale nadruhou stranu lepší néž žít v nevědomosti, nebo je to snad právě blažená nevědomost po které každý touží. Život bez starostí je jako život ve snu...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Lola-J (L.J) :)) Lola-J (L.J) :)) | Web | 19. září 2010 v 18:06 | Reagovat

Ano to jistě :-)
Do hloubky se jimi však zabývat...zejména pokud jde o mrtvé...s tím není radno si zahrávat ...
pěkně napsané :)
Hezká grafika :-)

2 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 23. září 2010 v 18:51 | Reagovat

Prosímtě, nevíš kde seženu druhou sérii Upířích deníků?

3 Abyss Abyss | E-mail | Web | 24. září 2010 v 20:03 | Reagovat

[2]: nejlepší je to na "uloz.to" a prostě napíšeš Vampire Diaries :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama