Dívčí blogy... aneb Abyss se taky rozhodla přikváknout do již tak dost velkého slepičince... kde ovšem slepice není vždy "slepice"

16. srpna 2010 v 18:55 | Abyss |  NA TÉMA | Když se člověk musí nad něčím zamyslet...
TENTO ČLÁNEK SOUVISÍ S "DÍVČÍMI BLOGY" TÉMATEM ABYSS
(aneb to co Abyss zabírá mozkovou kapacitu)

3
Už od rána mám rozepsaný tenhle článek, kdy ho přerušilo to, že byl čas jít zase trochu pracovat, když jsem přijela domů a sedla si zase k počítači uvědomila jsem si, že už ale ani nic k dopisování není a že článek obsahuje většinu z toho co jsem chtěla říct, takže přidávám jen toto a klikám na "hned zveřejnit".

Takže hned na začátek taková malá poznámka, trochu mě irituje označení "dívčí blogy", taky mám blog, publikuji nějakou svou práci a pokud to mohu posoudit, tak se taky řadím mezi holky, tím pádem by měl být blog taky dívčí. To jen tak pro pořádek, pro toho, kdo se rozhodl začít pomlouvat dívčí blogy ;)

O nějaké Natalii Sadness jsem poprvé četla v článku na srdci blogu, do té doby jsem netušila, že se strhla nějaká podobná mánie. Když jsem se tedy šla podívat k ní na blog, zjistila jsem že není ničím vyjímečný (alespoň pro mou osobu ne).
Ať chcete nebo ne, musíte si ovšem přiznat, že blog Natalie je autorský, sice jsem ho přejela opravdu jen tak zběžně abych si o něm udělala obrázek, ale to co na blogu je, je její tvorba. Sice nesympatizuji s tím co ona dělá, ale nemám nic proti, aby v tom pokračovala, každý máme svůj blog, tvoříme a pokud nekopírujeme, může nám někdo vyčíst jedině to, že náš obsah blogu je hloupý, jak kritiku příjmeme je na nás.

Předpokládám, že u mého blogu asi nenajdu moc čtenářek <13, ty totiž jednoduše pobíhají jinde, když se podívám na sebe ve 12 letech (asi), tak mě kosmetika rozhodně zajímala více než teď. V současnosti se upřímně maluju jen opravdu vyjímečně, do školy obvykle jen máznu něco na pusu, v zimě se mažu krémy, to je poměrně všechno, měla bych být snad horší nebo lepší než ty jiné. Proč? Protože někdo určí, že tohle je dobře a tohle je špatně. Problémem celého světa je škatulkování, všichni mají určitou potřebu separovat, ve víře, v pohlaví, v národnosti, v koníčcích, ve stylu oblékání, v tom co čteme a tak bych mohla stále pokračovat, jsme ale taky především lidi. I v blogování nás spojuje jedna hlavní věc, že nás blogování baví.

Díky tomuto článku jsem si taky tak trochu potvrdila, co jsem si myslela již předtím, že největšího blba z Natalie dělají její přívrženkyně, sama nepíše špatně, tedy alespoň onen článek má myslím svou hlavu i patu. Ovšem přívrženkyně skáčou se svými mnohdy nesmyslnými komentáři na každého, kdo se o jejich "královně" snad jen zmíní, je pěkné hájit člověka, kterého jste si něčím oblíbili, ale nedělejte z ní dokonalou. Snad by si ani ona sama nepřála, aby z ní někdo dělal porcelánovou lady. Každý kdo teď někdy dělal něco co dělá Nat, se automatický musí chtít stát i jí.
Ona sama se s kritikou sepasovala celkem dobře, jednoduše tu moc negativní přehlíží. Lidé bohužel neumí oddělit objektivní kritiku od neobjektivní (ano jsem opět u toho), pokud by jí někdo objektivně napsal co dělá špatně, třeba by se nad tím i zamyslela, ovšem zamýšlet se nad tím, když vás někdo nazve p*čou, tak to asi nemá smysl, nic vám to nepřinese a s daným člověkem nemá cenu se dál zahazovat. Lidé jsou jednoduše ubozí, pokud se jim nelíbí co dělá, tak tam přeci být nemusí.

Sama se netajím tím, že její blog není to co hledám, proto jsem tam byla dnes taky naposledy. O Nat si myslím, že to není hloupá holka, jedno video jí vyšvihlo nahoru a jestli to chce někdo někomu vyčítat, že nic nedokázala, tak může jedině sám sobě, protože třeba i právě on se o to zasloužil. Proslavilo jí totiž vlastně to, že se jí každý směje a pomlouvá, snad díky jejímu hlasu (?) - trochu ubohé, obsah videa asi taky nebyl v ničem světoborný, ale zkuste si mluvit jen tak do mobilu - kamery, je to opravdu těžší než se zdá. Sama jsem si to před chvíli zkusila, prostě zapla mobil a snažila se o něčem mluvit (nebojte nechci to zveřejňovat, ale jen si chtěla vyzkoušet, jak se asi oná autorka cití), no nemohla bych to dělat, možná i proto, že mi to příjde takové neosobní a umělé. Tím nechci ponižovat videa uživatelů, jen vyjádřit svůj pocit z toho, něco podobného vytvářet.
Poté se objevila na obálce Reflexu, snesla vlna kritiky na to, že si to nezaslouží, takže by jste na té obálce chtěli být vy? Vždyť z ní Rexlex udělal jen růžovou dilinku, strčil jí do pusy bombonek "a teď stůj než si tě vyfotím", podle mě tedy není rozhodně nic k závidí, když se na hlavní obálce docela známého časopisu objevíte takhle, je to spíš smutné... ale pokud je to ta pravá tvář, kterou chce světu ukázat tak prosím.

Růžová to je věc sama pro sebe, je to snad špatná barva, jako malá jsem jí někdy nosila, teď jí moc nemusím, ale neflušu na ni, ona přeci nemůže za to co s ní lidi dělají.

Taky jsem trochu v šoku díky webu kamoska.cz, údajně má propagovat "nejlepší české blogerky", já mám tedy trochu jiné mínění, i když abych zase někomu nekřivdila tak například Adelinne to přeju, je totiž něčím jiná - v dnešní době bych to asi nazvala "vnitřně nerůžová". Jinak nevím jak by pochodili holky, co by měli "normální" blogy bez svých fotek, bez různých rad jak na "to". Pokud to některá z vás zkusí a dostane se tam, určitě mě informujte.  (Metteorwa byla také zařazena mezi oné blogy, možná je to tedy příklad k tomu aby jste tu zkusili i Vy - další blogerky :))
Tím taky souhlasím s mnohými názory, že mnohé jiné kvalitní blogy nejsou doceňovány, jenže o to se asi budeme muset postarat sami. My jsme prozatím ti jediní, kdo dokážou ocenit kvalitní práci (dle našeho názoru). Jak ovšem protlačit kvalitní blogy dál netuším, dnes jsem se o tom bavila s kamarádem, co píše pro "Právo". Lidi prý prostě potřebují nějakou bombu, čím by se oný profláknul, jinak o něm kde kdo může psát v novinách (médiích obecně) co chce a nikoho to stejně zajímat nebude.

Závěrem... není dobré házet všechny růžové blogy do jednoho pytle, navíc proč by si nemohli taky žít svůj život podle jejich uvážení. Nikde není psáno, jak má vypadat ten "pravý dobrý blog", proto je lepší, aby si psal každý po svém, než aby jsme byli utlačování stále tím stejným.


* Zdroj obrázku: igosso
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 lea lea | Web | 16. srpna 2010 v 19:11 | Reagovat

Úplně s tebou souhlasím.

S tím reflexem - jo, ta obálka se mi taky nelíbila..Pak ještě to označení "Královna českého internetu" .. nakonec mě dorazil ten článek na Srdci, kde jsou dané k sobě obě čísla - jakoby ty dvě srovnávali..Hlavně pak ti lidi co to komentovali..A přitom..!
Ahh.To vůbec nemá cenu.
Natalii to přeju, je to její sen, byla na opravdovým focení pro časopis (já bych se spíš někdy ráda postavila za ten objektiv)..A možná jí i obdivuju..Lidi jsou idioti..To co psali někteří k tomu videu..Hnus.A ona přitom plánuje dál..

2 Polgara Polgara | Web | 16. srpna 2010 v 19:18 | Reagovat

Neni humbuku kolem těchto blogů najednou nějak moc? Ať si dělají co chtějí, ale souhlasím s tebou.
Natalie je mi spíš líto, než abych ji obdivovala, tolik negativní kritiky kolem jedné osoby už jsme dlouho neviděla.

3 TheJmoto TheJmoto | Web | 16. srpna 2010 v 19:36 | Reagovat

No jo, je pravda, že blog.cz je přímo zahlcený těmahle blogama a najít mezi nima někoho s pořádným názorem, někoho, koho nezajímá jenom Miley Cyrus a Robert Pattinson, je docela těžké.
V podstatě k tvému článku nemám co dodat, snad jenom smeknout můj klobouk, který zrovna nemám na hlavě, protože tak dobře a originálně se zmínit k tématu, které je omílané pořád dokola, to si prostě zaslouží potlesk.
Se vším souhlasím ;-)

4 Metteorwa Metteorwa | Web | 16. srpna 2010 v 19:39 | Reagovat

Krásný a obsáhlý článek....mám nápad, jdu se hned zaregistrovat jako blogerka na kamoska.cz, to bude největší pr...sranda, samozřejmě tě okamžitě informuju o výsledku :-D

5 *Mlle.Juillet *Mlle.Juillet | Web | 16. srpna 2010 v 19:52 | Reagovat

souhlasím, líp  bych to nenapsala. Nenávidím škatulkování :D

6 Nel-ly Nel-ly | Web | 16. srpna 2010 v 20:13 | Reagovat

mě to přijde, jako zbytečný Haló efekt, o tom blogu jsem nevěděla do středy a tak jsem se tedy mrkla (nějak se mi podařilo dostat na žebříček komentářů na blogu :D a tohle tam vedlo)... No, nechápu, proč takový blog zakládat, jaký má význam, ale proč ne? že jo :) Každý ať si dělá, co chce a tahle holka nejspíš přišla na to, co lidé v téhle době milují... Populární je proto, že ji hodně "holek" miluje a několikrát víc nesnáší a tím ji podporuje.
Mě osobně je u pr*** a když mě blog zaujme, je mi jedno, jestli je "dívčí" "autorský" nebo růžový :D ta barva mi nevadí, když je v hezkém obrázku, ráda ji využiju... jen je prokletá, stejně jako "hloupé" modrooké blondýnky

7 Upíří holka Quitush* Upíří holka Quitush* | Web | 16. srpna 2010 v 20:27 | Reagovat

Souhlasím. Natalie není hloupá, to určitě ne! Ale přijde mi, že jí na blogu všici lezou do zadku, tak jsem se jednoho dne vyjádřila na Srdci blogu jasně: "Natočit jedno video bych uměla taky!" byla jsem docela zpruzená a naštvaná, dalo by se říct, že toho i lituju, ale... :-x
Taky jsem si zkoušela video natočit a není to tak lehká záležitost.
Přijde mi trošku přehnané, aby jedna patnáctiletá holka vycházela na obálkách časopisů a bylo jí všude přeplněno! Ale ona si s tím vyžere i to špatné - pomluvy, nbadávky a ty vlezdoprdýlky, kteří by mi na tom vadili asi nejvíc! Ikdyž takhle přehnaně velkou návštěvnost bych taky rozhodně nechtěla! :-? Chtěla bych, aby mi na blog chodili lidi protože si chtějí přečíst, co píšu, ne proto, že si chtějí zvýšit návštěvnost!
Jak už jsem psala, blogů, jako je ten Nataliin je spousta! Až ho jednou zruší, tak chvilku bude mooožná mumraj, ale za chvilku se z toho svět oklepe a zeměkoule se pořád bude točit okolo své osy. :-|

8 Upíří holka Quitush* Upíří holka Quitush* | Web | 16. srpna 2010 v 20:29 | Reagovat

[4]: Taky jsem se registrovala, tak uvidíme! ;D

9 Metteorwa Metteorwa | Web | 17. srpna 2010 v 11:44 | Reagovat

Ahoj, tak přicházím s hlášením...vzali mě, fakt, takovou nestydatou ostudu :-D
Takovou radost z toho zase nemám, ale ovšem musím uznat, že těm stránkám opravdu nejde o to propagovat jen růžové blogísky plné šminek atd.

10 nefrites nefrites | Web | 17. srpna 2010 v 11:47 | Reagovat

Já osobně bych řekla něco podobného, ale nakonec jsem se nechtěla k téhle "aféře" připojovat, protože i tak to má samo o sobě dost reklamy. Natalie nenů blbá, ale rozhodně její blog není můj šálek kávy. Docela ji ale obdivuju za to, jak se postavila vší té kritice, protože většina patnáctiletých holčiček by se rozhodla pobrečet si někde v koutku a už nevylézt ven.

11 nikusha nikusha | Web | 17. srpna 2010 v 13:55 | Reagovat

Na ten Nataliin blog jsem se podívala jenom jednou - a asi i naposled. Není mi to moc po chuti, ale je to její věc. Nemám právo se jí do toho cpát.
Škatulkování se svět asi nikdy nezbaví, a to je docela škoda.

12 Abyss Abyss | Web | 17. srpna 2010 v 15:25 | Reagovat

[9]: Jé tak to gratuluju, to bych se fakt už naštvala kdyby tě tam nevzali :D

13 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 17. srpna 2010 v 15:49 | Reagovat

tak jsem se na ten její blog taky koukla, usmála se tomu hlasu, uznale pokývala hlavou, když neprozradila svou adresu (jednou jsem prolézala blogy a jsou typani, kteří prozradí i patro...) no a pak jsem blog opustila.
Musím uznat, že to byl zajímavý nápad a trochu jí závidím to focení, chtěla bych mít nějakou profi fotku, ale radši bez bonbonku :-D
jinak to ale taky není blog pro mě, abych tak řekla
myslim si ale, že to není úplně o věku, některé mé SB nejsou o moc starší než ona a chodím k nim ráda =)
tak a teď už ani nevim, co jsem vlastně chtěla říct :-D

14 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 17. srpna 2010 v 15:52 | Reagovat

tak jsem koukla na tu přihlášku do kamošky.cz a podmínka mít sto a více unikátních návštěvníků za den mě docela pobavila :-?

15 The.Quitush* The.Quitush* | Web | 17. srpna 2010 v 16:44 | Reagovat

Hmm.. Jako někteří?! :D Rovnou řekni, že jako já.. xD
Ale nelo mi ani o to, aby mě tam vzali, spíš jsem to udělala z nudy! :D

16 Metteorwa Metteorwa | Web | 17. srpna 2010 v 20:24 | Reagovat

[14]: na to kašli, já napsala 70 a stačilo to...i když, radši bych to skoro vzala zpátky, byla jsem jen zvědavá...ale když už, tak už

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama