Hudebno, muzično...

7. července 2010 v 17:45 | Abyss |  SECRET | Má malá tajemství
Tak jsem doma z RfP, no festival byl jako každoročně i nyní úžasný a co se organizace týče, byl dokonce i mnohem lepší... ke všem velkým akcím totiž patří jedno sprosté slovo "fronty" - nic člověka nenaštve víc, než stát v "kachní" řadě lidí, která jako by se vůbec nekrátila. Nedá se říci že by tenhle rok na festivalu fronty vymizely, to by snad RfP nemohla pak být ani pořádná akce, ale pokud to mohu porovnat s předchozím ročníkem, tak jste všude nemuseli stát takovou dobu.
Co se pak hudební scény týče, tak pro mě rozhodně vévodili Muse (za ty roky co na RFP jezdím je to pro mě opravdu vrchol - stejně se mi líbili asi jen předloni Massive Attack), to byla panečku vážně úžasná podívaná - co vám budu povídat, to by měl prostě každý vidět naživo, člověk si až říká, že na tohle oni nemůžou stačit a musí mít někde zastrčenou další partičku muzikantíků :)
Každý den měl takovou svou velkou hvězdu, pondělek byl jasný (Muse), neděle taky (The Prodigy), sobota ta byla no - takový začínající odvar, no a úterý tam si tak úplně neumím vybrat - do té doby pro mě docela neznámé The Subways, mě překvapilo, Billy Talent byli taky super a líbila se mi ještě jedna kapela, které jsem ale zatím nepřišla na název.
No ale tak to jsou takové ty docela známé hvězdičky, ale i ti které jsem v životě neslyšela a netušila, že vůbec existují mnohdy vážně zaujali. Stydět se nemusíme ani za naše české vystupující - Divokej Bill je pro RfP už neodmyslitelná klasika... no a kdybych měla vyjmenovávat všechny, kdo se mi líbili, byl by to dlooouhý seznam :)
U některých vystupujících pak člověk ale vážně přemýšlí co na pódiu vyvádí, řekněme, že kdyby jim někdo dal dejchnout, nebo udělal testy na omamné látky, aby si to nedopadlo moc dobře - rozhodně nejznámější z těchhle "sjetařů" byl zpěvák "Tricky" no můžu říct, že jsem u něj moc dlouho nezůstala, začínal se mi zvedat žaludek... ale no nebyl jedinej, z koho se mi udělalo špatně :) Když kapela - zpěvák - kdokoliv přijede na hudební festival čekalo by se přece, že začne zpívat a né že na vás bude flusat, vyplazovat jazyk a mlátit sebou o pódium :D (Ale tak takovéhle hrdiny si fesťák nachází každoročně.)
No a sprchlo nám, ale nebylo to zase tak hrozné, v pondělí se při tom vedru ten deštík i vítal s otevřenou náručí, hlavně když člověk výjde z polostanu, kde je jako v sauně, nechápu jak tam někdo mohl vůbec zpívat, mě stačilo že jsem tam vydžela hodinu :DA co dodat nakonec, no kdyby mělo festival popsat moje tělo a mozek, bylo by to asi takhle:

Sobota
Mozek: Dvacítka? Myslíš že to bude stačit, jen na sebe pěkně namaž aspoň tu čtyřicítku, takhle se určitě spálíš.
Tělo: Čtyřicítku? Zbláznil ses, taky se potřebuju trochu opálit ne?
Mozek: No když mě neposloucháš, tak se pak nediv.
později...
Tělo: A fůj jdu do červena, asi přeci jenom namažu tu čtyřicítku.
Mozek: Ta už ti teď nepomůže.
ještě později...
Tělo: Jako bych hořelo!
Mozek: Počkej neříkal jsem to náhodou? *úlisný smích*

Neděle
Tělo: Takže dnešek s čtyřicítkou.
Mozek: *přikyvuje*
později...
Mozek: Ježiš to je lidí, rok od roku to nějak přibývá.
Tělo: Ááá a to se na mě všichni musej tolik mačkat, mám důležité orgány, potřebují kyslík!
ještě později...
Tělo: Jsem spáleno a umáčkáno, kdo ví co přinese zítřek.
Mozek: Na to bych raději ani nemyslel.

Pondělí
Tělo: Kdo sakra mohl vědět, že v tom písku bude mraveniště.
Mozek: Rozhodně nikdo - když jsem to nevěděl ani já.
později...
Tělo: Ty ruce mě asi udrbou.
Mozek: Je mi líto ale nemůžu je zastavit, je to silnější než já.

Úterý
Tělo + Mozek: Bojím se!
Tělo: Bojíš se toho čeho já?
Mozek: Pokud myslíš záchodů, tak ano, je poslední den... víš co to znamená...
Tělo: Většina záchodů bude už buď "blé" nebo "prd".
Mozek: Přesně tak.
Tělo: A ke karavanu pak asi doběhnout nestihnu.
Tělo + Mozek: Bože za co nás trestáš?!

Přítomnost
Tělo: Jupí jsem hnědý! Šlo jsem do hněda!
Mozek: Hmm tak jen počkej až se začneš loupat.
Tělo: *hororově vyděšená grimasa*

Shrnutí
Tělo nemá rádo sluníčko a především hmyz - první tři příčky obsadili "brabenci", komáři a můry).
Mozek nemá rád Tělo a lidi - protože jsou jako hmyz.

A co na tohle říká Abyss, že i přes tyhle nemilé věci za to "Rock for People" vážně stojí, nic vám totiž nenahradí ten pocit, když slyšíte své oblíbence naživo :)

PS: Mám takový problém, měla jsem pro vás předpřipravé tři články a když teď koukám na blogu vidím jen "The Gates", asi by to nebyl zase takový problém, kdybych ty články neměla ani nikde ve správě blogu, takže pokud je ani vy nikde nevidíte, jsem docela vážně naštvaná, protože psát je znova se mi zrovna dvakrát nechce :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Sovětka Sovětka | Web | 7. července 2010 v 18:14 | Reagovat

Rozhovor mezi mozkem a tělem mě vážně pobavil :D trochu mi to připomnělo sebe :)Rock for People musel být vážně zážitek, celkem jsem si nadávala,že jsem nešla, když jsem na "seznamu" kapel uviděla Muse a talenty. Snad příště :)

2 Abyss Abyss | 7. července 2010 v 18:52 | Reagovat

[1]: Tak se tam snad příští rok potkáme :)

3 nat nat | Web | 7. července 2010 v 20:30 | Reagovat

fúú závidím, aj ja by som tam chcela ísť :) snáď niekedy, keď sa rodičia umúdria :D a ako tak počúvam tých the subways...vyzerá to tak, že sú fakt dobrí ;-)  :-D

4 Es Es | Web | 7. července 2010 v 20:47 | Reagovat

Ahcjo, já já závidím těm, kteří tam byli:( Subways, Muse a Billy Talent:( Achjo, snad jindy:D:)

5 nikusha nikusha | Web | 9. července 2010 v 15:02 | Reagovat

Jéé Bliss, ta mi tu hraje už asi 4 hoďky v kuse :D A navíc měl Matt červený háro ^^
Podle toho, co jsem viděla na YT, to Muse rozjeli, ty lasery vypadaly fakt dobře, kámoška ale byla najvíc paf asi z The Subways a z frontmana Billyho :D
No každopádně doufám, že přijedou zas!

6 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 13. července 2010 v 19:55 | Reagovat

Říkám si tak, že můžu být ráda, že tam žádné fronty stát nemusím. Ale taky jsem si všimla, že se letos zmenšovaly rychleji než v předchozích ročnících.
A co se týče těch opilích apod. některých vystupujících...no je to festival a jejich vizitka. Sama jsem ale nebyla svědkem něčeho katastrofálního^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama