Haló, haló... tady Orel

21. května 2010 v 10:36 | Abyss |  NA TÉMA | Když se člověk musí nad něčím zamyslet...
TENTO ČLÁNEK SOUVISÍ S TÉMATEM TÝDNE "MOBIL" NA BLOG.CZ

Mobil, hmm svůj první jsem dostala ve třetí třídě (tehdy mi bylo osm let), byl krásnej - malinkatej a já na něj byla strašně pyšná, protože v té době by se to dalo ještě poměrně počítat za novinku.  V dnešní době mají mobil i mnohem menší děti, někdo říká, že to není dobře, nadruhou stranu rodiče musí být určitě aspoň o trochu klidnější, když vědí, že stačí zavolat a zjístí kde se jejich ratolest nalézá.

Co se týče mého mobilu dnes, tak mi slouží vlastně pouze ke čtyřem věcem - volání, psaní SMS, buzení pomocí budíku a sem tam si pomůžu při nějakém výpočtu ve škole, když si zapomenu svou kalkulačku. Proto nepotřebuji žádný drahý mobil a stačí mi opravdu jen ten obyčejný. Je pravda, že jednu chvíli jsem vlastnila opravdu vymakaný mobil, jenže hádejte co, vydržel mi ani né rok, takže jsem na tyhle až moc chytré krabičky docela zanevřela. Kupovala jsem ho s tím, že mi nahradí rovnou i mp3 přehrávač a díky zabudové wifi jsem se taky mohla jednoduše připojit kdekoli k internetu. Teď mám mobil obyčejný, mp3 zvlášť, na internet notebook a jsem opravdu spokojená :)

Když trochu vynechám to který mobil je ten nejlepší, protože to pro mě nyní není opravdu důležité, napadne mě podívat se na mobil asi z né jeho nejlepší stránky, slouží ke komunikaci a díky tomu denně zachrání i spoustu životů. Pokud byla dříve na dálnici nehoda, jak by jste zavolali pomoc? Nedokážu si to tak trochu představit, dokonce i v zimě, když někdo někdy uvízl se už mobil taky mnohokrát osvědčil.

Je to tak trochu jako s internetem, zvykli jsme si na tenhle luxus, který nám dnešní svět nabízí, když nám dojde kredit a potřebujeme si nutně napsat - zavolat, musíme ho jít hned dobít, české telekomunikační sítě na nás jistě musí vydělávat neuvěřitelný majland. Ale všechno je o době a kdybychom žili v té, kde nebyl internet (počítače, mobily) ani by nám to nepřišlo :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Mobily pro všechny?

Ano
Ne

Komentáře

1 Sussanah de Silva Sussanah de Silva | Web | 21. května 2010 v 13:51 | Reagovat

Pod tohle bych se klidně podepsala =) až na to, že já jsem se zkušenosti s drahym mobilem vyhnula a mám neustále "obyčejné" =) A to dokud se sami neodporoučí do křemíkového nebe, do té doby nový nepotřebuju =)

2 nikusha nikusha | Web | 21. května 2010 v 15:40 | Reagovat

Mobil už ve třetí třídě? Téda :D
Jinak občas vídám děti, které podle vzhledu vypadají na to, že chodí do školky a už mají mobily tak vymakaný, že jenom zírám :D

3 Angie Angie | Web | 22. května 2010 v 0:05 | Reagovat

přesně tak. Jak vypráví bratranec, který vyrůstal bez internetu, je vlastně na pomezí mé generace a generace mýho táty. Tak tátu v jeho dětství ani nenapadlo, že věci jako jsou mobil a internet pak budou úplně běžná věc. Bratranec to samé. Ale zase už jako půberťák začal se pohybovat ve světě vynálezů. Já jsem vlastně taky "vyrůstala" bez mobilu a internetu, ale stejně už je to jiný, jako je to třeba u táty. Ten vzpomínal, že měl na střední jako první mobil. Protože děda dělal ve vojenských jednotkách, a tak mu i ze služebních cest něco přinesl. (Jen pro upřesnění, můj táta starej není, je mu něco málo přes 30 - no, skoro 35), a teď žasne, že mobil má každej malej parchant v dnešní době. A ještě když si vezmu, že já jsem teď na střední, tak jak to bude vypadat, až se o tom budu bavit s dětma? Třeba také bude něco, co se vpíše do podvědomí lidí, a bude se považovat za samozřejmost. Technologický rozvoj lidstva nezná meze. Už uměj uměle vytvořit nervové buňky (které se v lidském organismu neobnovují), umějí také vytvořit umělý život, taky je prokázané cestování v čase (akorát lidstvo se bojí větších pokusů). Tak co bude dál? =/ Těžko říct.

4 tall classic ugg tall classic ugg | E-mail | Web | 23. října 2012 v 9:07 | Reagovat

Q. If Mr. and Mrs. Bigger had kids, who would be the biggest of the three?
http://www.shoesvisit.com/product/ugg-kids-boots-ugg232-gift.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama